Jump to content

michael112

Users
 • Content Count

  188
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutralna

About michael112

 • Rank
  Czasami wpadam
 1. TVP HD, a właściwie TVP HD w SD. Można było rozwiązać tą sprawę w bardziej ugodowy sposób - zostawić kanały w tych multipleksach co do tej pory, natomiast TVP Sport HD uzyskać kosztem zmniejszenia rozdzielczości TVP Info.
 2. michael112

  TVP HD

  Przed kilkoma minutami na moment włączono zamiast TVP HD SD TVP Rozrywkę. Na szczęście chwilę potem wrócił poprzedni sygnał. Sytuacja obnażyła moim zdaniem różnicę w poziomie merytorycznym obu kanałów. Na TVP HD SD idzie film z akcją dziejącą się parę wieków temu: Poldark, Wichry losu. Na TVP Rozrywka jakieś głupie kręcenie kołem. Myślałem że to wróżby czy coś, wg ramówki to "Koło fortuny", mimo wszystko film moim zdaniem bije toto na głowę.
 3. Można by było pozostawić TVP HD w SD oraz TVP Rozrywkę tam, gdzie one ostatnio były, natomiast TVP Sport HD uzyskać kosztem zmniejszenia rozdzielczości TVP Info do SD.
 4. Powinna wrócić Polonia choćby dlatego że nadaje jeszcze jedną transmisję mszy w niedziele, co jest nie bez znaczenia w tych czasach, ale obecne kierownictwo TVP broni się rękami i nogami przed szerszym udostępnieniem tego kanału, przy aplauzie wielu osób.
 5. michael112

  TVP 1

  W związku z transmisją skoków narciarskich zakończonych podwójnym sukcesem Dawida Kubackiego (wygrana w dzisiejszym konkursie oraz w całym Turnieju Czterech Skoczni) została nieco zmieniona ramówka Jedynki. Nie nadano pogody po Wiadomościach, "Alarmu" ani "Leśniczówki", zamiast tego był w całości "Gość Wiadomości" z udziałem Dawida Kubackiego, a potem kolejny wywiad ze skoczkiem i analizy komentatorów sportowych TVP. Warto zauważyć, że dziś jak mało kiedy bardzo ograniczono reklamy w Jedynce w paśmie prime-time. Po Teleexpressie nadano wyłącznie spoty sponsorów skoków, następnie przeniesiono się od razu na skocznię, tuż przed pierwszym skokiem. W przerwie między seriami reklamy były normalnej długości, jednak po II serii reklam nie nadano. Komentarze trwały aż do dekoracji zawodników. Później TVP zaliczyła moim zdaniem, małe faux pas, ponieważ po dekoracji za dzisiejszy konkurs nadane zostały spoty sponsorów skoków, czołówka "Wiadomości" i powtórki ze skoków Kubackiego. Przez to nie pokazano jak na podium wchodzili zawodnicy z 2. i 3. miejsca TCS. Transmisja powróciła w momencie wejścia Kubackiego na podium. Po "Wiadomościach" i po "Gościu Wiadomości" reklam w ogóle nie było, pojawiły się dopiero po programie specjalnym, dwie minuty przed 21.
 6. michael112

  Wszystko o TVP

  Można od biedy zrobić krótką przerwę na okres świąteczny, od 23.12 do 06.01.
 7. michael112

  TVP 1

  Dzisiejsze kwalifikacje skoków narciarskich rozpoczęły się z 30-minutowym opóźnieniem. Transmisja na antenie TVP1 została przerwana i nie zostaną pokazane skoki czołowej dziesiątki, ponieważ ważniejsze jest punktualne rozpoczęcie "Wiadomości".Na szczęście transmisja jest kontynuowana w TVP Sport, które jest także kanałem ogólnodostępnym.
 8. michael112

  TVP Sport

  Z kolei TVP3 przerwała w trakcie IV seta, bo w ich ramówce przyszedł czas na rozszycia regionalne.
 9. michael112

  TVP 3

  Dziś na antenie TVP3 był transmitowany mecz siatkarskiego Pucharu Świata Polska-Brazylia. Trwa właśnie IV set, tymczasem przed chwilą transmisja została przerwana, bo... zaczęło się pasmo lokalne.
 10. Szkoda. Osobiście wolałbym powrót Polonii do DVB-T po trzyletniej nieobecności, choćby i na MUX-8, zamiast zwiększania rozdzielczości kanału którego praktycznie nigdy nie oglądam.
 11. michael112

  TVP Info

  Dzisiaj wg ramówki ma nie być programu "Gość Wiadomości". W ramówce są "Wiadomości" o 19.30, a potem od razu "Debata wyborcza" o 20.10.W zasadzie "Gościa" można było zmieścić, w czasie, kiedy TVP1 będzie puszczać reklamy, pogodę i reklamy.Owszem - wszystko wskazuje na to że wywiad byłby o kilka minut krótszy niż zwykle i bez możliwości przedłużania programu, no ale od tego jest prowadzący i realizator żeby pilnować czasu. Zaproszonego gościa też można z góry uprzedzić że będzie krócej z powodu debaty i do tego zaprosić taką osobę, która jest uprzejma i nie będzie się natarczywie domagać więcej czasu antenowego.
 12. Jezu, nie sądziłem że do tej pory taki syf jeszcze funkcjonuje... U mnie w bloku był taki system za czasów tv analogowej. Bardzo długo nie rozumiałem, dlaczego niektóre kanały nie dawały się wyszukać. Z tego co wiem przez kilka lat od powstania nie działał TVN i TV4, później działało 6 kanałów naziemnych - wszystkie oprócz Pulsu. Po przejściu TV analogowej na cyfrową wyłączono ten system w diabły. Na klatce schodowej powiesili kartkę z informacją że w związku z wyłączeniem analogu antena zbiorcza przestaje działać. Wprawdzie zaproponowano pakiety kablówkowe, więc to była taka kryptoreklama dwóch operatorów którzy działają u nas (administracja załatwiła u obydwu specjalny pakiet, który był o ile wiem, analogową kablówką z zawartością mniej więcej taką jaka była oferta DVB-T w tamtym czasie - tylko że płatny kilkanaście zł za miesiąc ). Ale nigdy nie było też przeszkód ze strony administracji żeby wieszać własne anteny na balkonach i od tego czasu odbieram telewizję z NTC z własnej anteny. Resztki instalacji anteny zbiorczej zdemontowano w zeszłoroczne wakacje przy okazji termomodernizacji bloku.
 13. Wcale nie. W 4 aglomeracjach powstał dodatkowy "multipleks" z samym PN w rozdzielczości HD (nawiasem mówiąc, takie multipleksy z jednym kanałem to trochę marnowanie pasma, ale i tak dużo lepsze to niż nic). Z tego co zrozumiałem z komunikatu Polsatu, również w dotychczas płatnym MUX4 puszczono odkodowany PN. OK, raczej to nie jest cały kraj, ale duże skupiska ludności powinny być w stanie odbierać ów kanał na zwykłym telewizorze czy dekoderze z klasycznym DVB-T.
 14. Osobiście nie sądzę żeby na stałe, chociaż... TVN w HD jest niby testowo od kiedy mam w domu odbiornik DVB-T, a było to jeszcze przed wyłączeniem analogu. Sam nawet nie wiem, do kiedy mają pozwolenie... W W-wie na kanale 45 jakość genialna. Chyba najlepsza z kanałów HD jakie są tu dostępne, a w każdym razie z pewnością lepsza niż TVP1 HD, TVP2 HD i TVP Info HD.
×
×
 • Create New...