Jump to content

michael112

Users
 • Content Count

  179
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralna

About michael112

 • Rank
  Czasami wpadam
 1. michael112

  TVP 1

  Dzisiejsze kwalifikacje skoków narciarskich rozpoczęły się z 30-minutowym opóźnieniem. Transmisja na antenie TVP1 została przerwana i nie zostaną pokazane skoki czołowej dziesiątki, ponieważ ważniejsze jest punktualne rozpoczęcie "Wiadomości".Na szczęście transmisja jest kontynuowana w TVP Sport, które jest także kanałem ogólnodostępnym.
 2. michael112

  TVP Sport

  Z kolei TVP3 przerwała w trakcie IV seta, bo w ich ramówce przyszedł czas na rozszycia regionalne.
 3. michael112

  TVP 3

  Dziś na antenie TVP3 był transmitowany mecz siatkarskiego Pucharu Świata Polska-Brazylia. Trwa właśnie IV set, tymczasem przed chwilą transmisja została przerwana, bo... zaczęło się pasmo lokalne.
 4. Szkoda. Osobiście wolałbym powrót Polonii do DVB-T po trzyletniej nieobecności, choćby i na MUX-8, zamiast zwiększania rozdzielczości kanału którego praktycznie nigdy nie oglądam.
 5. michael112

  TVP INFO

  Dzisiaj wg ramówki ma nie być programu "Gość Wiadomości". W ramówce są "Wiadomości" o 19.30, a potem od razu "Debata wyborcza" o 20.10.W zasadzie "Gościa" można było zmieścić, w czasie, kiedy TVP1 będzie puszczać reklamy, pogodę i reklamy.Owszem - wszystko wskazuje na to że wywiad byłby o kilka minut krótszy niż zwykle i bez możliwości przedłużania programu, no ale od tego jest prowadzący i realizator żeby pilnować czasu. Zaproszonego gościa też można z góry uprzedzić że będzie krócej z powodu debaty i do tego zaprosić taką osobę, która jest uprzejma i nie będzie się natarczywie domagać więcej czasu antenowego.
 6. Jezu, nie sądziłem że do tej pory taki syf jeszcze funkcjonuje... U mnie w bloku był taki system za czasów tv analogowej. Bardzo długo nie rozumiałem, dlaczego niektóre kanały nie dawały się wyszukać. Z tego co wiem przez kilka lat od powstania nie działał TVN i TV4, później działało 6 kanałów naziemnych - wszystkie oprócz Pulsu. Po przejściu TV analogowej na cyfrową wyłączono ten system w diabły. Na klatce schodowej powiesili kartkę z informacją że w związku z wyłączeniem analogu antena zbiorcza przestaje działać. Wprawdzie zaproponowano pakiety kablówkowe, więc to była taka kryptoreklama dwóch operatorów którzy działają u nas (administracja załatwiła u obydwu specjalny pakiet, który był o ile wiem, analogową kablówką z zawartością mniej więcej taką jaka była oferta DVB-T w tamtym czasie - tylko że płatny kilkanaście zł za miesiąc ). Ale nigdy nie było też przeszkód ze strony administracji żeby wieszać własne anteny na balkonach i od tego czasu odbieram telewizję z NTC z własnej anteny. Resztki instalacji anteny zbiorczej zdemontowano w zeszłoroczne wakacje przy okazji termomodernizacji bloku.
 7. Wcale nie. W 4 aglomeracjach powstał dodatkowy "multipleks" z samym PN w rozdzielczości HD (nawiasem mówiąc, takie multipleksy z jednym kanałem to trochę marnowanie pasma, ale i tak dużo lepsze to niż nic). Z tego co zrozumiałem z komunikatu Polsatu, również w dotychczas płatnym MUX4 puszczono odkodowany PN. OK, raczej to nie jest cały kraj, ale duże skupiska ludności powinny być w stanie odbierać ów kanał na zwykłym telewizorze czy dekoderze z klasycznym DVB-T.
 8. Osobiście nie sądzę żeby na stałe, chociaż... TVN w HD jest niby testowo od kiedy mam w domu odbiornik DVB-T, a było to jeszcze przed wyłączeniem analogu. Sam nawet nie wiem, do kiedy mają pozwolenie... W W-wie na kanale 45 jakość genialna. Chyba najlepsza z kanałów HD jakie są tu dostępne, a w każdym razie z pewnością lepsza niż TVP1 HD, TVP2 HD i TVP Info HD.
 9. Co to za kanał pt. "Legia Warszawa", który "leci" w ramach MUX-8?
×
×
 • Create New...