Jump to content

mad85

Friends
 • Content Count

  5805
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

258 Rewelacyjna

About mad85

 • Rank
  Przyjaciel forum SAT Kurier
 • Birthday 04/12/1985

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Pruszków
 • Hobby
  sport, komputery, poker

Equipment

 • Pay TV Operator
  Orange
 • Package
  Love Premium

Recent Profile Visitors

1551 profile views
 1. mad85

  Wiadomości

  Nie ma czegoś takiego, wróćmy choćby do wydarzeń w Kolonii na sylwestra ile tam lat temu i jak niemieckie media się zachowały ? On tak jak chcieli politycy i to nawet te prywatne. U nas jest wojna dlatego, że przez wiele lat media nie były spolaryzowane, dlatego dziś te różnice są podkreślane. Za mediami stoi różny kapitał, a ten kapitał ma też zawsze swoje potrzeby. Ten kto płaci wymaga. Co byś nie robił, w jakim zawodzie nie pracował jesteś zależny od swojego szefa, a on od swojego, a ten od tego który daje kasę. Ja tam zawsze się śmieje jak ktoś mówi o obiektywizmie dziennikarzy, wiem choćby jak to wygląda współpraca klubów piłkarskich z dziennikarzami i dokładnie tam samo jest z polityką i innymi dziedzinami. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
 2. mad85

  Wiadomości

  To jest bardzo proste, bo jedni i drudzy uważają, że ich stacja jest przykładem obiektywizmu.
 3. mad85

  Wiadomości

  Nie zachowują. One kreują swoją rzeczywistość. Jednym ona się podoba drugim nie. Najbliżej do tego na pewno jest Polsatowi ale też przecież nie robi on tego z idealistycznych względów tylko dbając o swój interes. @bartas_20 taki niestety jest świat, świat nie jest idealny, kiedyś walczyli mieczem dziś mediami. Dlatego nie można podążać za tym, a samemu myśleć. Beton polityczny wszędzie jest taki sam i on oczekuje określonych rzeczy, tych samych, tylko w drugą opcje. Beton PO niczym nie różnicy się od betonu PIS. Beton czyli ten najbardziej zajadły elektorat. Zmieniają się tylko okoliczności. Prosty przykład, gdy TVN zrobił materiał o wizycie Hołowni na cmentarzy to kogoś by to z jego twardych widzów interesowało ? No nie, reakcja by była zupełnie inna. To samo TVP, gdyby zrobiło to Hołowni to reakcja by był inna niż o Kaczyńskim. A to w sumie ta sama rzecz, ten sam fakt, a jak zupełnie inaczej przedstawiony. Najśmieszniejsze jest to, że ludzie się o to pokłócą.
 4. mad85

  Wiadomości

  Jaka ironia ? To prawda. Takie jest zadanie mediów. Czy masz na świecie choć jedną stacje która daje suche informacje ? Nie. Taką samą informacje możesz sprzedać na 10 sposobów kreując widza. Ba zobacz sobie na te paradokumenty czy telenowele jak one przemycają treści polityczne. Za mediami stoją ogromne koncerny, państwo to też ogromny koncern można powiedzieć i wyobrażasz sobie aby dali dziennikarzom wolną rękę. Ja pominę Polskę ale wyobrażasz sobie aby w Niemczech chwali AFD w publicznych mediach ? No nie. Życie.
 5. mad85

  Wiadomości

  O czym ? Jakich standardach? Dziennikarze są od kreowania rzeczywistości a nie od standardów. W TVP zmienił się szef z polityka PO na polityka PIS i cała tajemnica.
 6. mad85

  Koronawirus

  Jeśli masz na myśli Adriannę Chojniarz-Zarębę to jej śmierć z pandemią nie miała nic wspólnego, przegrała niestety walkę z rakiem.
 7. mad85

  Koronawirus

  Bo Chiny to Chiny, Europa to Europa. Mamy moim zdaniem za dużą wolność, a wolność zawsze jest sprzeczna z bezpieczeństwem. Sytuacja polityczna Chin sprawia, że im łatwiej pewne kroki podejmować. @ezequiel93 najlepsza to jest ta teoria o tuszowaniu szkodliwości 5G A tak poważnie można tylko spekulować, choć patrząc że to pochodzi od nietoperza to pewnie można mieć spore obawy, że człowiek w tym uczestniczył. Na nietoperzach próbowano sporo eksperymentów, pierwszy przecież zaczęli Amerykanie podczas 2 wojny światowej. Pisze o USA dlatego, że oni też mają dostęp to tych laboratoriów w Wuhan, więc zapewne będą obrzucać się błotem z Chinami kto jest winny. A prawdy pewnie się nie dowiemy, same WHO przecież tuszowało choćby [beep]ę kilka razy w Etiopii, więc pozostaje tylko spekulacja.
 8. Prosta matematykę, przykład: La Liga 12 kolejek tego + 38 kolejnego + LM okojony dla najlepszych to 13 meczów + Euro 7 + EMŚ wiosną - będą 4 mecze .To są już 74 mecze + europejskie puchary z tego sezonu to daje ten przedział dla najlepszych klubów. A gdzie LN, krajowe puchary ? W kalendarzu też trzeba zmieścić 5 rund kwalifikacyjnych do pucharów. I niby to wszystko w 10-11 miesięcy ? Skasowanie pucharów krajowych to kilka mln strat więc ich odwołać nie można, podobnie z LN. A to wszystko opiera się na założeniu, że zaraz będzie można grać, co niestety nie wydaje się realne. @Vojthas i jak tam Igrzyska na pewno się odbędą ? PS. Jak nie będę miał racji, co jest nierealne w tym przypadku to pierwszy przyznam się do błędu i Ci to napisze @tracer10
 9. Tylko ten wariant ma jeden problem: pieniądze. Kluby liczyły, że nowy kontrakt TV na 18 zespołową ligę będzie wyższy a tutaj musiałbyś to co jest podzielić na te 18/19. Co do ESA to jest jeden pomysł w gabinetach o których mówi między innymi Papszun, czyli dogranie do 30 kolejek, gdzie powiedzmy byłoby w miarę sprawiedliwe, każdy zagrałby z każdym i te 4 terminy wciśnie się bez problem. Bądźmy szczerzy, głownie w tym pomyśle chodzi o kasę, aby wyciągnąć jak najwięcej od telewizji. Zmniejszenie ligi to byłaby śmierć ESA, zainteresowanie znacznie by spadło, za czym idzie ucieczka sponsorów itd. Bądźmy sobie szczerzy, nikt tej ligi nie ogląda dla piłki więc wraz ze zniknięciem klubów znikną ich kibice.
 10. Nigdzie się nie schowałem, są rzeczy ważniejsze niż siedzenie na forum. Nie po 1 czerwca a po 30 czerwca. Naprawdę jeśli ktoś wierzy, że piłkarze będą w stanie zagrać po ponad 70 - 80 meczy (ci najlepsi) i to bez krajowych pucharów w 10-11 miesięcy i to po 1,5 miesięcznie przerwie co najmniej bez treningów jest mega naiwny. Dopóki panel odpowiedzialny za finanse nie wymyśli rozwiązania jak poradzić sobie z problemami finansowymi to nikt decyzji o końcu nie ogłosi. A takie teksty niczym się nie różnią od tych typu, że DAZN przejmie ESA.
 11. Przewidują ale to nie jest decyzja na dziś i nikt jej teraz nie ogłosi, mówi choćby Ceferin o tym że maja przygotowane 3-4 scenariusze a o mówią o tym najbardziej optymistycznym. Nawet nasze rozwiązanie z którym PZPN się pośpieszył może nie był ostateczne bo być może będzie takie odgórne od UEFY aby po prostu wszędzie było tak samo. A co najważniejsze pewnie każdy klub ma swój interes i też pewnie nie łatwo będzie się dogadać bo będzie wielu pokrzywdzonych w szczególności na dole tabel. Czyli jak rozumiem chcesz naprawiać obecny sezon psując kolejny ? 1 runda w przyszłym sezonie to kolejne straty finansowe, kryzysu kryzysem nie naprawisz. Same Europejskie puchary, eliminacje to jest 5 rund czyli 10 terminów. Żeby chodziło tylko o rozstrzygnięcia w tabelach to problem był żaden ale tu przede wszystkim chodzi i kasę. Anulowanie 10 kolejek średnio w ligach bardziej klubom się opłaca się anulowanie połowy następnego sezonu. https://www.uefa.com//MultimediaFiles/Download/uefaorg/General/02/64/10/80/2641080_DOWNLOAD.pdf
 12. Z oficjalnego dokumentu UEFA, poczytaj sobie(poza streszczeniem w mediach któryś z naszych pismaków wrzucał to chyba na twiterze), na początku lipca 2 czy 3 startuje nowy sezon europejskich pucharów od którego jest uzależnione Euro. Sezon 2020/2021 musi być skończony do 15 maja aby mogło się odbyć Euro więc będzie skrócony. A gdzie LN ? A gdzie eliminacje MŚ ? Nowy sezon strasznie będzie obłożony. Nie ma miejsce aby grać potem, pomijając choćby kwestie okienka transferowego i kończących się umów 30 czerwca, to też byłby bardzo duży problem do przejścia. Nie mogą dziś ogłosić decyzji o końcu oficjalnie bo są umowy i wtedy piłka by była po stronie sponsorów i choćby dlatego powstał panel który pracuje na temat rozwiązanie problemów finansowych. Mega trudna sytuacja na wielu płaszczyznach do rozwiązania. Każde opóźnienie sprawi że Euro będzie zagrożone. A też albo przede wszystkim trzeba pamiętać o zdrowiu zawodników. Lepiej poświecić jeden sezon niż 2 albo 3. Rozwiązanie o przejściu na system wiosna jesień który rozwiązałby problem z dokończeniem lig został kategorycznie odrzucony.
 13. Dokładnie o to chodzi. Dlatego piszę o dwóch rozwiązaniach @wislok wiadomo i ja wcale nie piszę w interesie naszym, abonentów ale świata sportu, dla mnie najlepszą opcją będzie ten abonament i jak po prostu zapłacą światu sportu to co mają zapłacić. Nie wyobrażam sobie świata bez piłki i chciałbym aby dalej było jak było a bez naszej kasy może być różnie, choć i świat sportu będzie potrzebował wielkiego zaciśnięcia pasa.
 14. Nie zostanie bo gra po 30 czerwca nie wchodzi w grę o czym mówił oficjalny dokument UEFY który został przyjęty przez 55 federacji krajowcy, ECA, EL i Fifa pro Europe. Jedyna szansa na dokończenie sezonu to gra na początku kwietnia, maksymalnie w połowie a patrząc na co co się dzieje w Europie to raczej nie realny scenariusz. Choć dobrze by było aby się wydarzył.
 15. Oby i tutaj się zgadzamy, oby ta sytuacja z tym wirusem się skończyła jak szybciej i oby nigdy to nie wróciło. Piłka piłką ale nasze zdrowie najważniejsze. Wiesz @Taberski na przyznanie mistrzostwa Liverpoolu to każdy w Anglii się zgodzi, gorzej w Polsce, Hiszpanii, Niemczech czy Włoszech gdzie różnice są mniejsze, to samo z miejscami w pucharach i spadkami. Tak dodając znam 2 przypadki z historii z niedokończonymi sezonami to oczywiście 1939 w Polsce, gdzie rozgrywki anulowano z wiadomych względów i sezon 1998/1999 w Serbii gdzie po 24 z 34 kolejek uznano tabelę i przyznano mistrzostwo Partizanowi. Więc pewnie ten 2 wariant jest dość prawdopodobny.
×
×
 • Create New...