Jump to content

mad85

Friends
 • Content Count

  5827
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

280 Rewelacyjna

About mad85

 • Rank
  Przyjaciel forum SAT Kurier
 • Birthday 04/12/1985

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Pruszków
 • Hobby
  sport, komputery, poker

Equipment

 • Pay TV Operator
  Orange
 • Package
  Love Premium

Recent Profile Visitors

1640 profile views
 1. mad85

  Wszystko o TVP

  Nie oszustwo, a manipulacja danymi, to jest zasadnicza różnica. Dobrze jest dla tych co najwięcej płacą czyli TVN i Polsatu, reszta nie ma szans z nimi konkurować. Ale skoro wierzysz w nieomylność firmy która jest monopolistą na rynku i która trzepie na tym miliardy, to sobie wierz, nikt na siłę nie będzie cię przekonywał. Pominę już fakt, że znając jak ludzie wypełniają różne ankiety to bardzo często różnie jest z wiarygodnością. Prosta sytuacja, telewidz włącza TVP, ogląda ją przez 12 godzin, ale nie naciska przycisku telemetru, potwierdzającego fakt, że to on ogląda i dane nie są potem uwzględniane w panelu. Tyle jeśli chodzi o wiarygodność.
 2. mad85

  Wszystko o TVP

  To sobie ich poszukaj. Choćby w 2014 roku była sprawa z Univision Communications gdzie dyrektor radia miał całkiem przypadkowo dostęp do kilku urządzeń pomiarowych, a tego typu skandali było masę. Każdy monopolista na rynku nagina zasady do własnych potrzeba.
 3. mad85

  Wszystko o TVP

  .Kurski nie jest jedynym który zarzuca manipulacje Nielsenowi, wystarczy poczytać o tym co od lat dzieje się na rynku w USA, ile tam było skandali z udziałem tej firmy czy choćby to, że wiele zastrzeżeń do badań tej firmy mają tak "niszowe" stacje jak CBS czy NBC. Samo to, że ta firma jest monopolistą na rynku z natury powinno zapalać czerwoną lampkę, że coś z jej danymi jest nie tak.
 4. mad85

  Wszystko o TVP

  Jak mnie takie głupoty śmieszą. Te dane, o których mówi Kurski, moim zdaniem są tak samo wiarygodne jak dane które podaje Nielsen, czyli praktycznie wcale. Nielsen od lat manipuluje wynikami oglądalności dla własnych celów (zarobek) i robienie z tej firmy wyroczni jest śmieszne. Dziwne tylko, że rynek to kupił, co jest największym absurdem. Ale to jak z sondażami politycznymi, ci którzy płacą za badania mają najlepsze wyniki, podobnie jest z Nielsenem. Ci którzy płacą najwięcej mają najlepszą oglądalność.
 5. mad85

  Wszystko o TVP

  To ja wam wyjaśnię, bez umowy z Nielsem nie byliby w stanie zawrzeć niektórych umów reklamowych albo wręcz większości. Oto cała dziwna sytuacja, tak samo jak C+ ma umowę z Nielsenem której nie potrzebuje ale reklamodawcy tego wymagają. Głupota ale cóż, rynek.
 6. Te eliminacje co roku są dziwne i dość często tak było, że ci którzy gromili na początku potem max w 3 odpadali. W 2 rundzie Legię czekają podobne męczarnie bo Omonia Berga w lidze straciła tylko 13 goli w 22 meczach, strzelając tylko 31 i straciła najlepszego strzelca Anglika Derbyshire-a. Wiele zależy od losowania, do 3 rundy są realne szansę na rozstawienie, ale to tez może być pułapka bo trafienie na taki Cluj czy Maccabi będzie bardzo słabe przy rozstawieniu. Wiadomo szanse na awans do LM są mizerne ale to jest jeden mecz wszystko możliwe, ważne aby awansować do 3 rundy LM a potem już będzie z górki, czyli istotny będzie mecz z Omonią. Takie Dinamo Zagrzeb rok temu robiło fenomenalne wyniki z Bielicą a teraz po zmianach jest wielką niewiadomą. @Beks poza Legią to nikt nie ma na to szans, Cracovia praktycznie nie ma szans na awans do 2 rundy, będzie to duża niespodzianka, Piast ma minimalne szansę, Lech ma jakieś tam szanse na awans do 3 rundy ale przejście 3 i 4 rundy to będzie ogromny wyczyn. Żeby awansować do LE niemistrzowskiej trzeba wygrać z kimś takim, może z 2 -3 byłby w stanie Lech powalczyć. Awans kogoś z 3 w LE niemistrzowskiej będzie cudem. Po zmianach rok temu jest niestety o wiele trudniej.
 7. My po 1 lekceważonymi wszystkim a dwa wbrew pozorom to czy ktoś wygra wysoko nie ma znacznie. Nawet Legia ten 2016 rok, tam naprawdę kogo to obchodziło potem z kim graliśmy i jak? Rok temu Crvena ledwo się 2 pierwsze rundy prześlizgnęła potem karne i gole wyjazdowe i była LM. To też było chyba minusem Legii w 2017 i 2018 roku, że nie umiała w takich meczach się po prostu prześlizgać jak wczoraj. Jeszcze 4 takie mecze i będzie fajnie.
 8. @ TomPL Ale co można ? Myślisz, że ludzie wiecznie będą wpłacać ? Biznes który na siebie nie zarabia szybko upada, weźmy choćby "Zapinamy pasy", ile oni działali? Skończyło się siano i padli, tu będzie, jak sądzę, tak samo bo oni nie mają żadnego biznesowego pomysłu poza zbiórkami jak przetrwać na rynku. Mann i ci inni dziennikarze nie będą robić tego za darmo i będą sobie wypłacać pensje, co jest zrozumiałe ale skądś kasę na to muszą brać. To nie radio w domu, które praktycznie nie ma kosztów. Dziś balansują na wydarzeniach w polityce ale prędzej czy później to się ludziom znudzi i przestaną wpłacać i moim zdaniem momentalnie znikną z rynku.
 9. Nie no, Korona to nie ma szans, Arka jakieś tam ma ale też niezbyt duże. Zając mówił niedawno, ze Niemcy się nie wycofują, więc to oznacza kolejne lata wegetacji dla Korony.
 10. Nie o tym zupełnie piszę. Jeśli Korona nie przystąpi do rozgrywek, a wiele na to wskazuje, to po prostu miasto będzie miało w budżecie wolne środki na sport, które można przeznaczyć na inny cel.
 11. Lista transferowa. @wislok co do Korony to ja raczej martwiłbym się czy oni zagrają w 1 lidze a ,nie powrotem do ESA. Tam jest bardzo dziwna sytuacja właścicielska, niby są chętni aby kupić klub, a Niemcy z nikim nie chcą gadać na ten temat, sami też podkręcili kurek. O co im chodzi ? Upadek Korony to szansa na VIVE Kielce.
 12. Co do piłki to zapomniałeś jeszcze o ECL, czyli nowych rozgrywek klubowych od UEFY, które startują od 2021 roku, które pewnie akurat na naszym rynku mogą być dość istotne.
 13. Na satelicie też są, aczkolwiek w Orange kanały z LM połączone są z pakietami C+. Mając C+ Prestige masz za darmo, mając C+ Select już są płatne, podobnie jak posiadasz pakiet Extra. Nie mając żadnego pakietu C+ nie można ich wykupić.
 14. Jestem za, już dawno temu się z nim kontaktowaliśmy ale wtedy miał zbyt duże oczekiwania finansowe. Dobrze, że zszedł na ziemię, transfer praktycznie dopięty.
 15. Tak jak pisałem wyżej, po wznowieniu to chyba najlepszy piłkarz ESA, z formą rosnącą z meczu na mecz. Przynajmniej najrówniejszy.
×
×
 • Create New...