Jump to content

mad85

Friends
 • Content Count

  5506
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

147 Rewelacyjna

About mad85

 • Rank
  Przyjaciel forum SAT Kurier
 • Birthday 04/12/1985

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Pruszków
 • Hobby
  sport, komputery, poker

Recent Profile Visitors

524 profile views
 1. Oczywiście, że swam ram to inaczej pamieć wirtualna. Nie, nie można go wyłączyć bo wiele rzeczy po prostu nie będzie chciało się odpalić albo będzie problem z ich działaniem (co jest bezsensu ale cóż) . Służy temu aby po prostu był bo aplikacja i gry go wymagają. Dlatego najlepiej ustawić stałą małą wartość bo ta kontrolowana przez system faktycznie może mieć wpływ na dysk bo plik pamięci wirtualnej będzie strasznie rósł.
 2. Pamieć wirtualna to tzw swap ram. Oczywiście dużo bo raz nie można tego wyłączyć bo nie które gry nie chcą wtedy chodzić a dwa zbyt duża ilość przy 16GB jest nie potrzebna a system tworzy ogromne pliki zmniejszając pojemność dysku, co generalnie ma jakiś tam mały wpływ na jego żywotność. A przeniesienie na HDD jest bezsensu bo oznaczona to włączenie odgłosu pracującego HDD a chyba o to nie chodzi.
 3. Bzdura, to powielany mit od lat. Ja tylko przypomnę, że sam Windowsa tworzy sobie dwie dodatkowe partycje. Czyli co Microsoft celowo niszczy dyski ? Dzielenie nie ma wpływu na nic. Dysków SSD nie dzieliło się głownie dlatego, że są mała a dwa mając taką konfiguracje jak autor to nie warto tego robić. Co do autora to przede wszystkim niech organiczny wielkość pamięci wirtualnej do wartości stałej ,1024 MB powinno wystarczyć (aczkolwiek opytymalną wartość można ustalić metodą prób i błędów ale ta kontrolowana przez system będzie zbyt duża) . Wyłączyć tego się nie da bo niektóre gry potrzebują swapa. A co do gier oczywiście, że warto je instalować na SSD bo będą po prostu działać szybciej i na co ja np. zwraca uwagę ciszej. I to samo tyczy się programów itd, HDD warto wykorzystać jedynie magazyn na dane zdjęcia, filmy, muzyka, obrazy, kopie itd. 240 GB to sporo i nikt nie instaluje raczej rzeczy z których nie będzie korzystał.
 4. mad85

  Piłka nożna: Ekstraklasa

  Tak tylko przypomnę.
 5. mad85

  TVP Sport

  Masakra, do Ciebie to chyba żadne rzeczowe argumenty nie docierają bo zaraz grasz na litość. A co do mojego stosunku do niepełnosprawnych to napiszę tak, pomagałem organizować Akademię Amp Futbolu więc chyba jest to jasne kto ma z tym problem. Sport niepełnosprawnych jako transmisje nikogo nie interesuje i to jest fakt, czysty fakt, magazyny, jakieś relacje tak ale transmisje na żywo nie.
 6. mad85

  TVP Sport

  Bo sport niepełnosprawnych nikogo nie interesuje i nikt nie będzie tego oglądał. Cała tajemnica.
 7. mad85

  Piłka nożna: Ekstraklasa

  Pisałem o tym dawno temu. W sumie pewien dziennikarz TVN bardzo mu w tym pomógł.
 8. W sumie to było do przewidzenia, że padnie, można było o gruby hajs się zakładać. Ale na szczęście jest jeszcze TV. Ludzie o różnych porach funkcjonują więc różnie to można określić, dla mnie to w sumie naturalna pora heh.
 9. Śmiało można napisać, że dziś tradycyjna TV wygrała z internetem.
 10. mad85

  Piłka nożna: Ekstraklasa

  Ale Leśny akurat miał racje, że Carlitos gra swoje mecze, do Legii RSP nie pasował tutaj ma zawodników nadających na podobnym tonie i jego gra wygląda zupełnie inaczej. Kiedyś było tak np. z Ljubo. Efektywność Carlitosa to wolność w ofensywie. Co do Iuriego najlepsze w tym jest to, że to jest jedyna akcja jaką umie, ma ją dopracowaną do perfekcji. On takich goli strzelił bardzo dużo. A co do meczu, to jedno mi się podoba, że gol czy gra rywala nie robi wrażenia na Legii, Legia gra swoje bo wie że wpadną gole i wygra. Taka ma być Legia, niech rywal robi co chce a i tak będzie wiedział że przegra.
 11. mad85

  Protest nauczycieli

  Bo egzamin gimnazjalny jest nie ważny, nic od niego nie zależy. Brak matur może oznaczać problemy prawne dla nauczycieli(pozwy rodziców) a dodatkowo czym dłużej będą strajkować tym niższą pensję dostaną. Przecież ZNP, które obraca milionami nie obetnie sobie pensji i nie przeznaczy jej na strajkujących.
 12. mad85

  Protest nauczycieli

  Ciekawe co powiedzą nauczyciele jak zaczną się wezwania od US za niepłacenie podatków ? Rodzice bardzo wiele krzywdy mogą wyrządzić nauczycielom. Niektórzy rodzice zaczynają się już organizować. Ale jak to się mówi, jest akcja to jest reakcja.
 13. mad85

  Liga Mistrzów UEFA i Liga Europy UEFA

  Na zachodzie sobie poradzili :
 14. mad85

  Protest nauczycieli

  Tych ludzi powinno się dyscyplinarnie zwolnić i jak tu całość tego strajku traktować poważnie ?
 15. mad85

  Protest nauczycieli

  Taa, co za bzdura. Politycy zarabiają dużo(dobrze) i kto idzie do tego zawodu jak nie miernoty ? Celowo dam przykłady dwóch polityków startujących z tej samej opcji a mianowicie Leszek Miller i Kinga Gajewska. Ja się mogę z Millerem w 99% nie zgadzać (i tak jest) ale nigdy nie powiem, że to głupi facet w przeciwieństwie do tej Pani która jedyną rzeczą jaką zasłynęła w sejmie to rozbicie swojego małżeństwa i zdobycie kolegi Myrchy na kolejnego męża. I teraz pomyśl sobie, że ponad połowa polityków to takie miernoty. Zbyt dużo pensje wręcz szkodzą a nie pomagają, to rynek musi to weryfikować aby dobrzy zarabiali dobrze a słabi słabo, bo każda sztuczna regulacja sprawi, że będzie na odwrót. Ale tu dalej wracamy do likwidacji karty nauczyciela której z taką zajadłością bronią niektórzy bo jest im na rękę.
×