Jump to content

mad85

Friends
 • Content Count

  5709
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

213 Rewelacyjna

About mad85

 • Rank
  Przyjaciel forum SAT Kurier
 • Birthday 04/12/1985

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Pruszków
 • Hobby
  sport, komputery, poker

Recent Profile Visitors

724 profile views
 1. Bez przesady, Vuko ma taką pensje że zwolnienie go to żaden wydatek i krótki kontrakt a dwa trenerzy w Legii dużo nie zarabiają. Stać go na cudaka za 300k, choć generalnie to nic nie zmieni. Napiszę coś innego. Legia bez Kule 10 goli w 9 meczach, Legia z Kule 3 gole w 11 meczach stracone, z tego m.i. gol z Rangersami jak go nie było już na boisku. Wpadał sfg było ok albo 0:0 jak nie wpadał, 2 rok już z rzędu to jedyny pomysł na gole Legii, to nie ma prawa się udać.
 2. Jakie zapraszają ? Nikt nikogo nie zaprasza, to przecież zwykła praca dla nich. Nie każdy ma czas, chęci aby iść do TV. Za darmo tego nie robią.
 3. mad85

  Puchar Polski

  Nie tylko u nas, to raczej domena krajowych pucharów. W Austrii np. kilka lat temu 3 ligowiec wygrał puchar a też przecież było wielu finalistów z niższych lig w krajowych pucharach łączenie z tymi najlepszymi ligami które po drodze eliminowały mocne zespoły.
 4. mad85

  TVP Sport

  Grają wyżej niż przed programem.
 5. mad85

  TVP Sport

  Ja tylko przypomnę, że tego typu program już był na C+, Piłkarski Diament i to 2 edycje.
 6. Po prostu nie ma napastnika na którego nas stać, a branie kogoś bo jest napastnikiem a nie strzela goli to bezsens. A pewnie co ważniejsze Wszołek będzie mało zarabiał, lekko ponad 200k ponoć, mega zszedł z żądań, to była po prostu okazja.
 7. Sama eksploatacja boiska, dane są z tego audytu co był w michnikówce, na wszystko wychodziło około 30 k zł. Będzie znacznie taniej z połowę tej kwoty co najmniej.
 8. Tak ale te koszty pielęgnacji są znacznie tańsze i prostsze niż sztucznego boiska. A co ważniejsze dzieci nie muszą mieć jakiegoś dywanu jak na stadionie, wystarczy odpowiednio zadbana trawa. Zobacz ile boisk kiedyś było ? Praktycznie na każdym osiedlu, ok większość to był piach no przestano o nie dbać ale np. u mnie była trawa, bo dbało o nią miasta aż do końcówki lat 90. Ale co ważniejsze tą odpowiedzialność można przerzucić na kluby, taka Legia w zamian za to, że dostanie tereny obok stadionu zrobi jedno ogólnodostępne boisku, podobnie będzie w Książenicach gdzie powstaje centrum treningowe. Skoro kluby dostają wiele rzeczy od miast, samorządów, to w ramach odpowiedzialności społecznej niech dadzą coś od siebie. Koszt utrzymania Orlika, techniczny koszt to około 16 tysięcy złotych. Bardzo dużo, a mówimy tu o nie zawsze dobrym granulacie.
 9. Było nawet kilka głośnych, nawet na jakiegoś chłopczyka zbierali co zachorował na raka własnie przez grę na orliku . A mianowicie chodzi o granulat, sztuczną murawę trzeba podsypywać bo nie będzie nadawała się do grania i tu jest cały szkopuł, bo bardzo często samorządy używają do tego najtańszego granulatu który powstaje ze zużytych opon. Więc polecam jeśli ktoś tam gra dowiedzieć się w swoim samorządzie co z tym robią, masz 2 rodzaje granulatu EPDM i SBR (opony ), w tym drugim jest wszystko z czym miała kontakt opona, a co ciekawsze pochodzi przeważnie z Chin więc wszystkie atesty są nic nie warte. A dwa, był robiony audyt w 2018 roku że czego wyszło, że 33 % nie nadaje się do użytku a kolejne 6 % zaraz nie będzie się nadawała i potrzebują generalnego remontu. A pisała o tym Michnikówka co też jest szkodliwe dla zdrowia, bo nierówna nawierzchnia powoduje kontuzje. O tym generalnie nic się nie mówi, ale np. jak w Holandii wybuchła afera z tym związana to momentalnie zamknęli 30% sztucznych boisk. Z Orlikami jest jeden problem, one są bardzo drogie w utrzymaniu. Można był wybudować tysiące trawiastych boisk które są tanie utrzymaniu.
 10. Można coś robić ale jeśli nie ma know how, to robisz coś dla robienia czegoś. A po co Orliki ? Chyba tylko aby ludzie raka dostawali, co to się z tym dzieje to masakra.
 11. mad85

  TVP INFO

  To dlaczego to samo robią w innych krajach ? Czy jak BBC nagrywała ten program o Polsce z Solem Campbellem to co to było ? Czy jak w Niemieckich TV publicznych nie można poruszać otwarcie pewnych tematów, krytykować ich ostro to co to jest ? Tak działa świat, tu nie chodzi o akcentacje tego a bycie ponad to, wyciągania własnych wniosków. Media właśnie polegają na manipulacja i przeinaczaniu faktów, każdy informacje da się przedstawić na kilku sposobów. I nie tyczy się to, też polityki ale też innych dziedzin w tym m.i. sportu. Gdzie generalnie sytuacja jest taka sama, np. dziennikarze vs PZPN.
 12. mad85

  TVP INFO

  Dziwnym trafem dokładnie to samo powtarzasz. Ja nigdzie, nie piszę że TVP jest obiektywna bo nie jest, tak samo jak każde inne media i nigdy nie była i nigdy nie będzie i wskazujemy z @śmiechu warte dlaczego tak jest a ty tak samo jak każdy wyznawca tej drugiej opcji próbujesz udowodnić ma siłę, że za jej czasów było lepiej a wcale nie było. Tak jak nie oglądam programów informacyjnych tak dalej ich nie oglądam bo nic się tam nie zmieniło, poza opcją polityczną. Przekaz jest w taki sam sposób. Media nie podają informacji, one kreują rzeczywistość. A prawdziwy pluralizm będzie kiedy media będą reprezentowały różne poglądy a w Polsce jest znacznie więcej poglądów niż te dwa. Ale zawsze dwa to lepiej niż jeden mimo, że z oboma się nie zgadzam.
 13. mad85

  TVP INFO

  Było dokładnie tak samo, albo nawet gorzej bo dziś przynajmniej jest więcej punktów widzenia, chyba nie pamiętasz eksperta TVP Ryszarda Petru jak produkował się o OFE czy kredytach o frankach itd. To było dokładnie to samo. Różnica polega na tym, że dziś te media które są pro rządowe nie miał takiej siły przebicia jak dzisiejsze media opozycyjne i nie mogły kwiczeć. I tu dochodzi do meritum, tu wcale nie chodzi jaka jest TVP a o to, że środowisko michnikówki utraciło wpływy, utraciło reklamy spółek skarbu państwa itd. Cała tajemnica i kwik o TVP. Żadnych mediów nie odpolitycznisz. To jakaś utopia, najważniejsze jest tylko to aby media reprezentowały poglądy różnych stron, różne media a nie tylko jednej jak było za czasów poprzedniej władzy. A każdy wybierze sobie i będzie oglądał to w co sobie wierzy.
 14. mad85

  TVP INFO

  Ja tylko z pamięci dodam kilku prezesów polityków, do posta poprzednika, Braun, Dworak, Urbański, Kwiatkowski, Romaszewski, Walendziak, Farfał.
×
×
 • Create New...