Jump to content

mad85

Friends
 • Content Count

  5762
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

231 Rewelacyjna

About mad85

 • Rank
  Przyjaciel forum SAT Kurier
 • Birthday 04/12/1985

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Pruszków
 • Hobby
  sport, komputery, poker

Recent Profile Visitors

1442 profile views
 1. Bo on to wymiana z angielskiego ze zrozumiałych względów, wiecie że generalnie tylko u nas się o to ludzie czepiaj ? A bądźmy szczerze tak z 50% nazwisk jest źle wymawiana. Generalnie to bez różnicy jak mówią, ważne aby ten sam komentator używał jeden formy a nie 10 jak to czasem się zdarza.
 2. Wiesz zawsze to można sprzedawać w różnych opcjach, powiedzmy że to PSP będzie się nazywało i 2 kanały z głównymi meczami za 20 zł a 6 za 50 zakładając taką samą ofertę. A to też mniejsze koszty, bo jedna redakcja itd. Generalnie można by przy takim wariancie nawet zarobić więcej.
 3. A kto ma inny decydować skoro 100% akcji Eleven Polska ma Polsat ? To nie takie proste z tym przesuwanie, są odpowiednie umowy i zgody na to musi wyrazić sprzedający. Ale co by nie mówić to wydaje mi się kwestią czasu połączenie Eleven z PSP co generalnie będzie dobre i dla CP i C+.
 4. No ja mam spore obawy, że jednak się upiecze, sprawa w CAS trwa 4-5 miesięcy a to idealnie wpasowuje się w termin przed startem kolejnego sezonu. A co do książki jeszcze, to jest tam ciekawy wątek o Surkisie, prezesie Dynama Kijów, czyli osoby która załatwiła nam Euro 2012(o tym jak dostaliśmy to Euro też jest wiele artykułów), gdzie UEFA pieniądze za europejskie puchary, pieniądze za ME, różnego rodzaju programy nie przelewała na konta klubów czy federacji a na konto funduszu na Wyspach Dziewiczych. Naprawdę polecam tą książkę "Brudna Piłka" przeczytać bo jest ciekawa, A co do Chelsea to myślę, że ona i tak awansuje do tej LM, choć nawet jakby utrzymali bana City to najlepsze jest to, że na ich miejsce do LM może wejść jeszcze gorszy klub pod tym względem czyli wydmuszka Mendesa Wolverhampton .
 5. Żal ? Tylko to nie jest moja wiedza a tak naprawdę ogólnodostępne fakty o których piszą dziennikarze z różnych krajów. Choćby polecam książkę "Brudna piłka" (Football Leaks). Teraz właśnie w Portugalii ruszyło śledztwo na podstawie dokumentów wykradzionych przez hakera Rui Pinto (autora Football Leaks) a też właśnie na postawie "jego dokumentów" skazano właśnie City. Wśród podejrzanych są prezes Bragi, Benfica czy Porto a także Jorge Mendes, a mowa o malwersacjach, oszustwach podatkowych, oszustwach transferowych itd. Sporo dziennikarzy o tym pisze. Jak ktoś zna portugalski to polecam, jest kilka artykułów na ten temat https://www.sabado.pt/portugal/detalhe/luis-filipe-vieira-investigado-por-fraude-fiscal-e-lavagem-de-dinheiro?ref=DET_relacionadas_portugal
 6. Naprawdę nie rozumiem jak można być tak naiwnym. Pewnie też nie wiesz o tym, że w wielu klubach zawodnicy mają 2 pensje choćby po to aby kluby były rentowne bo tylko jedna jest klubu. Pewnie nie wiesz, że w Hiszpanii wielu zawodników ma problemy z urzędem skarbowym właśnie o ukrywanie dochodów. O pensji Messiego jest tyle spekulacji i nawet ci katalońscy dziennikarze którzy są dobrze poinformowaniu spekulują o zarobkach typu 100 mln euro a to by oznaczyła ban dla Barcelony. Kolejna fikcja: fundusze transferowe, bez nich Benfica, Porto i Sporting by nie istniały na konta klubów trafia po 20-30% sumy transferowej a reszta idzie do prywatnych osób a jasno jest to zabronione, ba nawet w Polsce Legia z tego korzystała i nikt tego nie ukrywał. Nie wiem czy pamiętasz takiego piłkarza jak Guilherme który kiedyś grał w Legii, potem Benevento, Malatyaspor a teraz Trabzonsporu i do każdego tego klubu jest wypożyczany z fikcyjnego klubu, wcześnie Ole Brasil, teraz 3 ligowej portugalskiej Alveragi i to agent kosi za to kasę tylko a jest to zabronione. A takich zawodników są tysiące. I nikt jakoś kary nigdy nie dostał. A najlepsze jest to, że Legii nie opłacało się go sprzedać, bo niewiele by na tym zarobiła, ani przedłużyć umowy, bo była ogromna prowizja dla agenta. Nie wiem czy wiesz jak wyglądają wnioski licencyjne klubów które są wysyłane też do UEFY jeśli klub ma grać w pucharach, a wystarczy podpisać parę fikcyjnych umów czy porozumień i wszystko w finansach się zgadza. A jakimś cudem nikogo nie karzą ? Przejrzyste finansowo to są ligi w USA, MLS, NFL, NBA itd ale nie piłka europejska gdzie poza Niemcami (i to tylko dzięki tak krytykowanej zasadzie 50+,01) tam są najzdrowsze finanse. Cała europejska piłka to fikcja. Gdyby przestrzeganie finansowych zasad było wymogiem to 90 % klubów z LM miałoby problemy, a najlepsze jest to, że to wcale nie dotyczy tylko najlepszych lig bo Rosja, Turcja, Ukraina, niektóre kluby na Węgrzech, Rumunii,Kazachstanie, Azerbejdżanie robią dokładnie to samo. Nawet u nas. Wystarczy tylko sobie poczytać. Naprawdę nie rozumiem jak można być tak naiwnym.
 7. Wystarczy, że kilku zrobi to publicznie zrobi i pójdzie efekt kuli śnieżnej a olimpizm to mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. To dawno wyginęło.
 8. Wiem w przeciwieństwie do Ciebie. Ja piszę tylko o faktach. Wszystkie te informacje są ogólnodostępne. Przyjrzyj sobie choćby jak wybiórczo UEFA karze kluby i jak potem te odwołania w CAS wyglądają. A co do Superligi to właśnie zaczyna się test w Afryce. Żeby FPP było traktowane poważnie to w LM prawie same niemieckie kluby by grały.
 9. Sportowcy, Igrzyska to nie są turnieje tenisowe czy coś gdzie oni zarabiają dobre pieniądze. Na Igrzyskach to zarabia MKOL dlatego im odwołanie na rękę nie jest ale wystarczy kilku których nie zdecyduje się jechać i się zacznie. A patrząc, że to jest Azja to może być różnie. Ale zgadzam się, że panika nie jest wskazana.
 10. Ale to są fakty, tak wyglądają te odwołania. Zakazy transferowe, zawieszane na okienko dla Barcelony czy inne fikcje. Jednych za coś karali drugich nie. PAO z Grecji moment karę dostało, Barcelona nie do wykoszenie a tam chyba największe wałki idą. W ogóle liga hiszpańska to jakiś absurd, tam nie ma klubu bez długów a każdy bez problemu przechodzi. A jest jeszcze jedna rzecz, City to jeden z buntowników obecnego systemu pucharów a za 4 lata będą wielkie zmiany w pucharach. Nikt tego FPP nie stosuje.
 11. Że niby co WHO kontroluje ? Oni to zielonego pojęcia nie mają, a komisja medyczna MKOL to wie tyle co tym. Chińczycy nie dzielą się danymi nigdy zbyt chętnie i na pewno wiele pomijają. Doskonale na pewno wiedzą skąd on się wziął, ale się do tego nie przyznają za nic. Odwołanie Igrzysk to bardzo realny scenariusz. Wystarczy, że 1 czy 2 osoby odmówią wyjazdu i fala pójdzie.
 12. Oczywiście, że tak. Odwołanie parę wycieczek na Bliski Wschód, parę kontraktów reklamowych i na tym się skończy wykluczenie.
 13. I tak zagrają w LM w przyszłym sezonie.
 14. mad85

  TVP Sport

  Wiem ale internet to internet a TV to TV. W 2 lidze piłkarskiej każdy mecz jest w internecie a TVP pokazuje jeden na kolejkę bo się nie opłaca. A wiesz, że to się zwróci, wystarczy kilka meczów, tych najlepszych, na TVP2 ? Liga potrzebuje tego co ma żużel, kosz, to bardzo popularna dyscyplina ale nikt tego nie umie wykorzystać. Ma większy potencjał niż siatka a jest znacznie niżej w hierarchii.
 15. mad85

  TVP Sport

  Jakbyś nie wiedział ESA sama sobie produkuje sygnał i TV dostaje gotowy produkt. PLH trzeba wyprodukować czyli ponieść koszt, a przy takiej oglądalności to się po prostu nie opłaca. A jeszcze co do kosza, czym prędzej uwolni się od Polsatu tym lepiej.
×
×
 • Create New...