Jump to content

mad85

Friends
 • Content Count

  5721
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

217 Rewelacyjna

About mad85

 • Rank
  Przyjaciel forum SAT Kurier
 • Birthday 04/12/1985

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Pruszków
 • Hobby
  sport, komputery, poker

Recent Profile Visitors

1253 profile views
 1. No właśnie nie, kanał został zamknięty w zawiązku z fuzją. Dlatego napisałem w pewnym sensie istnieje, bo te kino dalej można oglądać choć już w nie takimi wymiarze. Choć fakt faktem te wyniki były słabe ale to akurat nic dziwnego, bo tego typu kanały to strasznie wąski target.
 2. Trochę słabo to pamiętasz, bo WiP został zamknięty ze względu na fuzje N i C+ jak parę innych kanałów, jego zawartość wchłonęło Ale Kino + .To był autorski kanał ITI .Do dziś na Ale Kino można spotkać rosyjskie produkcję jak choćby Salut 7 które będzie przed świętami. Więc w pewnym sensie WiP dalej istnieje.
 3. Oczywiście, że wielkość rynku. Firmy nie tracą % na udziale a na liczbie piraconych rzeczy. Dla demagogów może procenty są ważne, ale nie dla korporacji dla których 1 kopia to jest po prostu kasa. Co lepsze dla takiego Disneya piracenie w Polsce wbrew pozorom to jest coś dobrego bo część osób ma choćby okazję zobaczyć nowy serial i w przyszłości wykupi serwis choćby z lenistwa aby zobaczyć kolejne nowe produkcje, ba i jestem przekonany, że robią to świadomie udostępniając polską wersje. Ściągnięcie dobrej jakościowo wersji jednak wymaga sporego czasu więc z samego lenistwa sporo osób po prostu kupi wtedy serwis jeśli będzie dostępny.
 4. To jest największa głupota patrzenie na tą sprawę w ten sposób, pominę że w takim wypadku niektóre kraje Afryki mają wskaźnik około 100% ale dla korporacji to nie znaczenia, ma znaczenia zysk, a największy ruch jest w USA, Rosji czy Niemczech i tam najwięcej tracą a nie w Polsce.
 5. Nas to nawet w 10 nie ma, największym pirackim rynkiem jest i zawsze będzie USA, tuż za nim Rosja, Niemcy też grubo przed nami. Korporacja w tych sztucznie liczonych start z naszego rynku nawet nie zauważają.
 6. Nie jest, to właśnie w tym rzecz (poziom sportowy jest nieważny), zobacz ile osób to ogląda np. A co pewnie najważniejsze zobacz na nazwy klubów, jak one wyglądają ? Ano co sponsor to zmiana nazwy, wycofanie sponsora równa się śmierć dla klub czy to w Polsce, Włoszech czy na całym świecie w zasadzie Europie. Wyobrażasz sobie aby Milan czy Juventus mieli w nazwie firmę ? Klub piłkarski czy to w Polsce czy Włoszech czy gdziekolwiek bez sponsora może wegetować na samych prawach TV dobre kilka czy kilkanaście lat, może jakoś sportowa się obniży ale nie oznacza to krachu z dnia na dzień jak przy siatce, żużlu, koszu czy ręcznej, To nie jest deprecjonowanie dyscypliny tylko fakty, oglądalność przekłada się na kasę, a skoro piłkę wszędzie ogląda x razy osób więcej stąd jest tam więcej kasy i nikt nie oszczędza każdej zł czy eura na czym się da. Doskonale to choćby widać na przykładzie USA gdzie kontrakty NHL, NBA, MLB czy NFL są powiedzmy zbliżone do piłki w Europie bo wiele osób to ogląda . Taki finał Super Bowl w samym USA ogląda koło 100 mln osób (czyli podobnie jak finał LM w piłkę czy MŚ) a ile osób ogląda finał Seria A w siatkę przed TV ? Masz odpowiedź dlaczego masz taką jakość a nie inną. Tylko państwowa TV sprawia, że jakość jest znacznie lepsza, jak dzieje się też w tym przypadku.
 7. Czemu zdziwienie ? To siatkówka, nikt kokosów za prawa TV nie dostaje, a robienie sygnału kosztuje. Zresztą prosty przykład mecze plk w Polsat Sport a te w emocje.tv . O ile sygnał nie jest robiony dla Rai to do internetu taka jakość starcza.
 8. Nie czasem a zawsze. Jedyne odmowy, jakie są, to kwestie proceduralne tak naprawdę. No ale jak ktoś nie umie napisać wniosku to już jego problem.
 9. Normalnie Amerykę odkryłeś. Ale raz, wiesz że zapisy w koncesji można zmienić bardzo prosto ? Najprostszy przykład: Polsat Sport News na Super Polsat. Dwa, częstotliwość, wiesz po co powstały takie kanały jak np. Metro ? Ano po to, aby Agora mogła go sprzedać. A trzy, po to nabywa się istniejącą stację i zmienia ją, aby nie babrać się od początku z procedurami, bo łatwiej jest zmienić zapisy w koncesji niż zaczynać od początku. Więc oni nie robią nic niezgodnego z prawem, po prostu wyprzedają pewne ruchy, na które dostaną zgodę.
 10. Dokładnie a to jest raz, dwa jest to, że Orange ten dekoder kupiony zabierze czyli stracisz więcej kasy bo karę także zapłacisz a trzy grożę ci konsekwencje karne z art.291 kk gdzie w teorie grozi od 3 do 5 lat kary pozbawienia wolności albo jak zapewne w tym przypadku jak mówi punkty 2 karze grzywny. To jest sprzęt kradziony i zakupu tego nie wytłumaczysz naiwnością i niewiedzą, że sprzęt był kradziony jak przypadku np. telefonu bo nikt takich dekoderów oficjalnie na rynku nie sprzedaje. Więc jeśli nie znajdziesz dekodera lepiej zapłacić karę niż kombinować bo może okazać się, że będzie gorzej.
 11. Przede wszystkim to będzie narzekanie na cenę, jak to jest drogo itd.
 12. Ale oni wcale nie muszą przejmować całych praw, zobacz jak działa DAZN w Włoszech, nawet kanał TV mają i parę meczy Serie A. Choć generalnie masz racje to artykuł sponsorowany.
 13. Bez przesady, Vuko ma taką pensje że zwolnienie go to żaden wydatek i krótki kontrakt a dwa trenerzy w Legii dużo nie zarabiają. Stać go na cudaka za 300k, choć generalnie to nic nie zmieni. Napiszę coś innego. Legia bez Kule 10 goli w 9 meczach, Legia z Kule 3 gole w 11 meczach stracone, z tego m.i. gol z Rangersami jak go nie było już na boisku. Wpadał sfg było ok albo 0:0 jak nie wpadał, 2 rok już z rzędu to jedyny pomysł na gole Legii, to nie ma prawa się udać.
 14. Jakie zapraszają ? Nikt nikogo nie zaprasza, to przecież zwykła praca dla nich. Nie każdy ma czas, chęci aby iść do TV. Za darmo tego nie robią.
 15. mad85

  Puchar Polski

  Nie tylko u nas, to raczej domena krajowych pucharów. W Austrii np. kilka lat temu 3 ligowiec wygrał puchar a też przecież było wielu finalistów z niższych lig w krajowych pucharach łączenie z tymi najlepszymi ligami które po drodze eliminowały mocne zespoły.
×
×
 • Create New...