Jump to content

kubus.kul

Users
 • Content Count

  471
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Dobra

About kubus.kul

 • Rank
  Rozpisany

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Małopolska
 • Hobby
  Media, telekomunikacja, politologia oraz stosunki międzynarodowe.
  Z zawodu IT.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest jeszcze OnePlus 😉 Jak amerykanie odetną chińczyków od np. Qualcomma to ucierpi choćby ta rozwijająca się całkiem fajnie marka. Ogólnie co by nie mówić USA - ChRL prowadzą wojnę gospodarczą na całego.
 2. Kiedyś ChRL była tanią montownią dla m.in amerykańskich firm sektora informatycznego. Na przestrzeni lat Chińczycy zbudowali wiele własnych firm (jak Huawei, czy Lenovo, ZTE, Xiaomi), które technologicznie dosięgnęły potencjałem Amerykanów i ich możliwości, stąd stały się naturalnym wrogiem. Amerykanie poczuli, że technologicznie i ekonomicznie Chińczycy coraz bardziej depczą im po piętach, a nawet zaczynają przeganiać. Sama firma Huawei na rynku smartfonów ustępuje obecnie tylko Samsungowi, a wyprzedza Apple. Jest to zagrywka typowo polityczna i nie dziwię się Amerykanom, że bronią swoich rodzimych firm, bo to one w końcu czynią ten kraj potęgą numer 1 na świecie. Jednak oskarżają Huawei o szpiegostwo, bo tak jest im najłatwiej w osiągnięciu swoich celów gospodarczych. W ostatnich latach relacje UE-USA są ciut gorsze, Chińczycy ekonomicznie w Europie są coraz mocniejsi m.in kosztem USA, a świat zachodni najlepiej wystraszyć komunistycznym reżimem z dalekiego wschodu, który przejmie kontrolę nad ludźmi za pomocą sieci 5G 😅 . Amerykanie m.in za pośrednictwem swoich firm również szpiegują ludzi i rządy, byli ludzie którzy swoje na ten temat ujawnili. Odnoszę wrażenie, że niektórzy forumowicze wolą być szpiegowani przez jednych ganiąc przy tym drugich. Dla mnie sztandar jest nieważny, bo sam fakt szpiegowania jest naganny, ale w dzisiejszym świecie korzystając z dobrodziejstw technologii jesteśmy na niego skazani. Zaczynając od profilowania użytkownika dla celów reklamowych, kończąc na śledzeniu położenia i nagrywaniu rozmów. Wracając do 5G, oczywiście ta technologia niesie nowe zagrożenia dla cyberbezpieczeństwa. Ale tak to już jest, codziennie trwa walka o bezpieczeństwo. Wystarczy poczytać trochę na temat działania choćby CERT Orange Polska i wtedy można zdać sobie sprawę ile dziennie jest różnych ataków na wszelkie systemy teleinformatyczne tylko w naszym kraju.
 3. To już wiem dlaczego nie mogę nigdzie tego dekodera dostać. Niestety muszę sobie odpuścić multiroom od nc+ bo wifibox-a nie podepnę pod moją instalację unicable.Telewizja nowej generacji (dawny slogan platformy N) coraz bardziej odchodzi w niepamięć.
 4. Pakiet rodzinny jest spoko, jak rzeczywiście ma się tą rodzinę. 6 niezależnych kont, jeszcze wygodniej jak na Natflixie 😉
 5. Dzięki za odpowiedź, także czas na wycieczkę w poszukiwaniu dekodera.
 6. Mi w styczniu jak zapytałem o niższy pakiet to proponowali 2 opcje: 1) Pakiet Familijny Max HD, Pakiet Film HD, Pakiet Sport HD, Pakiet Cinemax HD, Eleven Sports HD, Polsat Sport Premium HD, Opcja On The Go, 2x Multiroom HD za 85/90 zł - umowa 24/6 (80 zł pakiety, 5/10 zł multiroom); 2) Pakiet Familijny Max HD, Pakiet Film HD, Pakiet Sport HD, Pakiet Cinemax HD, Eleven Sports HD, Opcja On The Go, 2x Multiroom HD za 80 zł - umowa 24/6 lub 15/3 (70 zł pakiety, 10 zł multiroom). Czyli w skrócie z Premium MAX zabrali HBO i HBO GO i zaproponowali te dwie opcje. Przy 2 opcji jestem pewien że była mowa o utraconym rabacie na 1 multiroom który mam bezpłatny, w 1 opcji nie jestem tego pewien już teraz.
 7. Ktoś próbował brać ten +miesiąca z mydelniczką? Interesuje mnie czy biorąc ITI-2851S też brak aktywacji, czy w tym wypadku trzeba zapłacić 49 zł aktywacji? Jutro muszę i tak zrobić wycieczkę po APS, bo coś czuję że i tak tych dekoderów na stanie mogą nie mieć. Szkoda że wifiboxy nie obsługują Unicable (chyba najgorsze złomy jakie mają w nc+ 😋 ).
 8. W regulaminie jest taki zapis, że promocyjne można zakupić w CP następujące akcesoria: Stąd mam pytanie, czy ten konwerter Unicable za 69 zł w punkcie 6 jest tym wskazywanym powyżej unicable II? I druga sprawa, jak już kiedyś dawno kupiłem od nich ten zestaw z konwerterem unicable + 2 legacy to mogę teraz kupić sobie ten 2 konwerter?
 9. Ja w swoim mieszkaniu w Krakowie mam dostępny chyba prawie cały wachlarz technologii przyłączeń abonenckich 😅 Deweloper już w czasie budowy zrobił w każdym mieszkaniu 3 piony telekomunikacyjne. W jednym leci kabel koncentryczny używany przez UPC i Netię, w drugim światłowód lub jeszcze stara skrętka telefoniczna dla Orange, a w trzecim skrętka ethernet od lokalnego operatora. Z tego co wiem całość instalacji od piwnic do mieszkań należy do mieszkańców, co potwierdził mi też instalator UPC, mówiąc, że jeśli mielibyśmy Panu montować światłowód w mieszkaniu to instalację ma Pan gotową, ale dla naszego internetu używamy obecnie innej technologii.
 10. Walcz o zrabatowanie C+ 4K do 0 zł, a dekodera do 5 zł. Tak poza tym ja bym brał opcję z 8 C+, 5 zł więcej, a jednak dodatkowo masz jeszcze 2 kanały i C+ VOD.
 11. Korzystam w Polsce regularnie z konta DE od ponad miesiąca i katalog pozostał bez zmian. W tym czasie nie było żadnego logowania z Niemiec, wyłącznie z Polski.
 12. Z Horizonem jest różnie właśnie. Ja mam od listopada Horizon PVR i zero problemów. Może go w przeciągu tych 6 miesięcy 2 razy z gniazdka wyłączyłem bo Replay TV nie działało. Tak to sprzęt działa ok. Internet mam przez osobny modem. Widziałem ostatnio TV u znajomego z Netii i do jakości UPC to się nie umywa na dużych telewizorach. UPC zaskoczyło mnie pozytywnie jakością wielu kanałów względem tych nadawanych przez satelitę.
 13. Faktem jest, że jakość HBO jest zdecydowanie gorsza niż ta z Netflixa i nikt raczej tutaj nie stara się temu przeczyć. Jednak mając porównanie nawet tego odcinka GoT z kilku źródeł to jest różnica. W CP i nc+ HBO via sat wygląda dużo gorzej niż to HBO z kabla, tak ja piszesz pikseloza często aż boli. Podobnie jest z materiałami w HBO GO i HBO OD. W tej 2 usłudze większość materiałów jest po prostu w lepszej jakości. Żeby było jasne i tak jakościowo odstaje to od powiedzmy Netflixa i tutaj nie ma co się spierać. Jestem wielkim fanem GoT i nie ukrywam, że takie widowisko chciałbym oglądać w takiej jakości jak ta oferowana przez Netflix czy APV.
 14. Nie zapłacisz jak za zboże, może parę złotych więcej. Te czasy w nc+ już się skończyły, że ceny na okresie nieoznaczonym (poza okresem umowy) były horrendalnie wysokie. Złóż wypowiedzenie i w ostatnim miesiącu negocjuj. Za 9,99 zł Start masz na 15 miesięcy bez problemu 😉
 15. Tak jak pisze @Pawop jakość HBO HD na satelicie jest gorsza w porównaniu do kablówki (na przykładzie UPC). Ja oglądałem 3 odcinek 8 sezonu GoT na kanale HBO HD za pośrednictwem UPC w czasie premiery i nie odczułem tego, że niby było za ciemno. W salonie miałem nawet delikatne oświetlenie, czyli nie oglądałem w całkowitych ciemnościach, a wszystko było dobrze widać. Wydaje mi się że narzekają głównie ludzie oglądający pirackie kopie tego odcinka, gdzie wiadomo jak jest z jakością, albo ludzie którzy oglądali to na swoich 6 calowych smartfonach itp urządzeniach. Odnośnie jakości HBO, przykładowo w CP GO kanały HBO lecą w 1080p : Odcinki GoT z 8 sezonu są w CP GO w 1080p, z 7 sezonu w 720p. Z informacji jakie posiadam to materiały w HBO GO są w różnej jakości, w 1080p także. Ale które i ile tego jest, nie wiem, a samemu nie chce mi się tego sprawdzać.
×
×
 • Create New...