Jump to content

kubus.kul

Users
 • Content Count

  536
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

46 Dobra

About kubus.kul

 • Rank
  Aktywny

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Małopolska
 • Hobby
  Media, telekomunikacja, politologia oraz stosunki międzynarodowe.
  Z zawodu IT.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Polsat News transmitował wiec wyborczy (mylnie zwany debatą) Rafała Trzaskowskiego, który rozpoczął się o godzinie 20:30 w Lesznie. Następnie o godzinie 21:00 rozpoczęli transmisję z wiecu wyborczego (również mylnie zwanego debatą) prezydenta Andrzeja Dudy z Końskich. Od 21 oba wiece przebiegały równolegle. Polsat News natomiast na żywo transmitował wiec Dudy po jego zakończeniu rozpoczęli transmisję z wiecu Trzaskowskiego, od miejsca w którym przerwali, ale z odtworzenia (ten też zdążył się skończyć). Po północy puszono powtórkę z obu wydarzeń w kolejności wiec Dudy, wiec Trzaskowskiego. Pomijając śmieszność sytuacji z dzisiejszymi pseudo debatami, w takiej sytuacji przydałby się drugi kanał informacyjny, żeby dwa takie wydarzenia transmitować na żywo. Niestety Polsat News 2 został uśmiercony. Polsat News zachował się tutaj i tak najlepiej. Pokazał oba wydarzenia mimo wszystko w całości. W TVP Info i TVN pokazywali tylko "swoich" 😓 . TVN24 ma jednak TVN24 BiS, ale obie twardo nadawały jednego live'a.
 2. No właśnie, moim zdaniem operator dalej nie rozumie zmieniającej się rzeczywistości. Boi się uwalniać usługi od starego modelu sprzedaży. Mam masę znajomych którzy mówią, a z tym Netflixem to fajnie bo zawsze można zrezygnować, ale z drugiej strony opłacają jakby mieli umowę, bo nie wyłączają od 2 lat 😉 Sam mam nieprzerwaną subskrypcję od 1,5 roku. Canal+ o satelitę nie powinien się bać, bo mimo wszystko w wielu miejscach kraju dalej internet jest jaki jest, a do tego typu usług streamingowych potrzeba jednak dobrego stabilnego łącza. Popyt na legalny sport w sieci mimo wszystko jest duży, mam takie przekonanie po grupie swoich znajomych. Może nie jest to grupa bardzo reprezentatywna, ale jak wspomniałem im o nowej usłudze od Canal+, to byli zaciekawieni, czyli potencjalni klienci są .
 3. Mógłbym dodać jeszcze, że w kwestii filmów Canal+ mógłby w ogóle zrezygnować z kanałów linearnych w tej usłudze. A zadbać o to, żeby wszystko co oferują z filmów, dokumentów i innych programów na kanałach Canal+ i ich grupy było dostępne w formie treści na zadanie. Dla sportu, czy TVN24 formuła kanałów linearnych ma uzasadnienie. Technologicznie mogli do tego podejść inaczej, bo jednak streaming spotu, czy kanałów na żywo to inna bajka niż biblioteka sVOD.
 4. Znalazłem dziś trochę więcej czasu żeby pobawić się polskim myCanal. Tak krótko o jakości. Odpaliłem parę filmów z biblioteki Canal+ i powiem szczerze jest przyzwoicie (były to Parasite, Ad astra i Ukryta gra). Przed startem serwisu spodziewałem się, że zaoferują ofertę filmową wg standardów jakościowych APV czy Netflixa (sprzed covida). Na pewno jakość biblioteki Canal+ wypada zdecydowanie lepiej niż HBO GO. Ale jednak troszkę gorzej niż wspomniana konkurencja. Jeśli chodzi o sport to tutaj ewidentnie do poprawy jest płynność obrazu o której tutaj dużo piszecie. Np. Canal+ Sport 3 lepiej pod względem płynności wypada w CP GO. Bitrate nie jest najgorszy, choć dla sportu bym jeszcze podniósł. Oglądałem na 55 calowym Sony Android TV. Jeśli chodzi o ofertę. Oddzieliłbym ofertę filmową Canal+ i innych kanałów z ich grupy. Tak żeby sprzedawać to oddzielnie. Bez HBO i innych dodatków. Potencjalni klienci mogą mieć HBO czy inne serwisy z innych źródeł i bez sensu tutaj opłacać coś podwójnie. Oczywiście niech zostawia sobie ten wspólny pakiet filmowy, żeby sprzedawać też cały zestaw. Co do sportu, uważam że w tym modelu sprzedaży, taki zestaw praw jest akceptowalny w tej cenie. Jakby w tej cenie była LM (czy to na PSP czy w Canal+, jeśliby przejęli znów prawa) i oferta Eurosportu, a całość w poprawionej jakości to byłaby to bardzo przełomowa oferta. Tak ogólnikowo o serwisie, jego starcie, a właściwie starcie testów powiem tak, że w tej francuskiej firmie dalej króluje podejście bylejakości. Duch innowacyjności platformy N całkowicie przeminął, a ponownie króluje toporność z czasów Cyfra+.
 5. Polsat Film wygląda szczególnie koszmarnie, zgadzam się. Jakby odświeżyli tylko kolory, a wygląd zostawili stary to byłoby zdecydowanie lepiej. Także to wyświetlanie raz logo z dopiskiem HD, raz bez to straszna niespójność. Rozumiem, że może ma to sens na kanale Polsat, bo jest powszechnie dostępny w NTC w SD. Również pozostali nadawcy naziemni lecą z dopiskiem HD, jak np. TVN HD czy TVP1 HD. Na pozostałych kanałach jest to moim zdaniem bez sensu. Taka ciekawostka, tak teraz wygląda emisja Polsat Games: PS. Do tego niby pozbywają się z logotypów dodatkowych znaków, jak strzałki w Polsat Play, ale na innych kanałach jak Games czy Rodzina coś w logo zostaje. Mieli ujednolicić markę, ale dalej jest bałagan. Ja bym takiego projektu nie przyjął 😅
 6. Na tp nr 130 11117.00 V jest sporo miejsca na czasowe transmisje. Szczególnie w weekendy 😉
 7. Orange światłowód, światłowód od UPC - brak spadków jakości na Netflixie.
 8. W sumie to powstaje taka alternatywa. Jak ktoś odpala TV, żeby coś grało w tle, to YouTube bez premium na smarcie męczy reklamami, trzeba je pomijać, albo oglądać w całości. Teraz będzie można zapodać MTV Music 24 i coś tam cały czas będzie leciało bez zbędnych reklam 😉
 9. Przy pierwszej aktywacji pakietu Canal+ Sport 3 i 4 na czas nieokreślony przez ICOK w CP dalej pierwszy miesiąc jest za darmo? I czy taka promocja była / jest też na pakiet Polsat Sport Premium? Też w wariancie aktywacji na czas nieokreślony przez ICOK.
 10. U nich problem jest nawet z cesją trwającej umowy abonenckiej ze sprzętami udostępnionymi. Też powołują się na ten punkt z regulaminu, że cesja wymaga ich zgody a oni się nie zgadzają. Jak mi kiedyś pisali ze względu na specjalne warunki umowy przypisane tylko do danego abonenta. Chciałem przenieść umowę rodziców na siebie bo i tak ja zawsze im wszystko załatwiam. Ale nie da się. A jedyne co specjalne oni na umowie mają to może pierwszy multiroom za 0 zł.
 11. Nie trzeba się jakoś specjalnie doszukiwać, bo to o czym pisał @diabeu bije od tego serialu mocno 😉 Euforia na HBO. 2 sezon wkrótce.
 12. Satkurier pisze o nowym serwisie: link
 13. Nie ma aplikacji oficjalnie na Android TV. CP GO nie wspiera Android TV. Istnieje jednak możliwość zainstalowania aplikacji CP GO na Android TV, ale trzeba zrobić to ręcznie + do nawigacji potrzebna jest myszka.
 14. CP GO ma ładnie 1080p ale jak odpalasz na telefonie lub komputerze. Aplikacja CP GO wgrana do dekoderów CP, w tym do Evobox to porażka pod względem jakości dźwięku. Tak samo skopany jest dźwięk w HBO GO (w dekoderach CP). Dziwię się że CP nie widzi tego problemu, a jest tak od samego początku jak mam Evo.
×
×
 • Create New...