Skocz do zawartości

Abonament RTV


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pomysł nr 2899 : http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/kto-musi-placic-abonament-rtv

Podejrzewam,że kablówki i operatorzy satelitarni zaskarżą to by ujawniali bazę klientów.

I tak też się praktycznie dzieje, prezes Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej PIKE mówi, że operatory kablówek nie mają obowiązku ani baz danych klientów, ani też nie muszą przypominać o płaceniu abonamentu RTV: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/telewizje-kablowe-nie-mamy-obowiazku-przekazywac-baz-danych-ani-wzywac-do-placenia-abonamentu-rtv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze najprostsze rozwiązanie trudne do zrealizowania.
Płacisz abonament, dostajesz kartę do odbioru kanałów TVP (wszystkich z sat).
Rozwiązanie to sprawdza się w Szwajcarii i nie ma problemu.
Możesz zamówić 2-3 na jedną osobę. Jak chcesz więcej to musisz uzasadnić wniosek.

Jak nie zapłacisz, odcinają - blokują kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pomysły i kolejne zapowiedzi. Dwie ustawy będą, jedna może w kwietniu w parlamencie, a druga w lecie: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/wplywy-z-abonamentu-rtv-ile-bedziemy-placic-za-abonament

 

Najpierw ma być uszczelnienie opłaty, a potem mają być regulacje długoterminowe w kwestii abonamentu. Jest też założenie, o którym mówiono już w zeszłym roku, że każdy posiada telewizor, więc każdy musi zapłacić (a jak ktoś nie ma, to będzie musiał składać oświadczenie o nieposiadaniu czy jak?).

A swoją drogą to pomysł z konkursem dla tych co płacą to nowy nie jest, bo takowe konkursy były często w latach dziewięćdziesiątych (i chyba nawet jakiś czas już w XXI wieku) organizowane, nawet mam w jednym starym numerze "Anteny" ogłoszenie o konkursie (Polonez główną nagrodą!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się ściąga, ale nie w taki sposób, jak chce to zrobić władza rządząca.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ustawa nie będzie tak wielką zbrodnią, jak ta o wycince drzew. Ale będzie bardzo niesprawiedliwa. Bo dotknie tylko posiadających płatną TV. Masa cwaniaków dalej będzie obowiązek olewała. Operatorzy tej sprawy nie zostawią - skończy się awanturą i zaskarżeniem przepisów do UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa 10-11zł msc na osobę za TVP toć to złodziejstwo w biały dzień - rodzina 5 osobowa zapłaci 50zł msc   :censored: a co do kablówek to pewnie wypowiedzenia polecą bez kar z powodu zmiany w przepisach ujawnień danych osobowych osobom trzecim :)

Edytowane przez Barti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak to będzie wyglądało praktyce? W moim domu jest kablówka i platforma satelitarna na tą samą osobę.

Mój znajomy wynajmuje chatę. Nie było tam TV lecz za zgodą właściciela założył kablówkę na siebie. Rachunki wystawiane są na znajomego. Abonament RTV wg nowych zasad, płaci właściciel mieszkania, znajomy czy oboje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze pójdą głównie na działalność TVP, w mniejszym stopniu PR i regionalne rozgłośnie radiowe. Będzie je rozdzielała KRRiT. Głównie chodzi o to, żeby TVP uniezależnić od środków komercyjnych. Myślę, że rząd niedługo potem będzie chciał uderzyć w nadawców prywatnych. Oczywiście nie mogą tego zrobić bezpośrednio, więc ograniczą trochę możliwości reklamodawców. Np. firm farmaceutycznych.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipa myślałem, że na co innego pójdą :/  

A co im  takiego robią nadawcy prywatni że chcą w nich uderzyć ? 

Ja np wiadomości nie lubię oglądać na TVP INFO  tylko na Polsacie i TVN24, bo na TVP omijają połowę wydarzeń  które akurat mnie interesują.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP powinna efektywniej sprzedawać swoje produkty operatorom/nadawców i biznes byłby dla niej bardziej opłacalny. Abonament powinny płacić kablówki/cyfry itd., ponieważ abonenci już płacą w rachunkach za dostęp do TV po przewodzie lub SAT. NTC - to inny problem - ale da się go rozwiązać za pomocą kart kodowych/dekoderów.

 

Nie jest jasne w jaki sposób mogę czerpać korzyści z tzw. misyjności TVP - jeżeli w NTC - nie mam dostępu do wszystkich produktów TVP za jakie pobiera się abonament np brak TVP Sport, TVP Seriale, TVP HD - Prezes sprawuje pieczę nad wszystkimi kanałami a nie tylko nad dostępnymi.

 

Jeżeli nie wykupie droższego abonamentu u operatorów - to też nie będę miał dostępu do tych kanałów.

 

Logikę w tym wszystkim widzę taką, kupujemy samochód z salonu i płacimy za niego, po paru dniach przychodzi do nas producent samochodu i każe płacić za ten sam samochód jeszcze raz - jest to jakiś absurd.

Tylko dostawcy do końcowego klienta powinni płacić za produkt - treści, misyjności itd. bez względu jak to nazwiemy. 

Podatek to już płacimy przy zakupie odbiornika i zwie się to VAT. a tak się składa że obecne odbiorniki TV mają więcej funkcji niż odbiór TV - więc nie jest zasadny dodatkowy podatek który ma być wsparciem przedsięwzięcia, którego to płatnik nie ma możliwości fizycznej korzystania - coś nie tak. Pieniądz publiczny - danina, powinna dać możliwość czerpania korzyści całej publiczności - a tu jest ewidentny brak możliwość.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Niezależnie od tego, kto przy politycznym korycie, TVP była jest i będzie polityczną tubą propagandową, bo rządzących tą instytucją wybierają politycy. [beep] o jakieś misji publicznej, to żart najniższych lotów. Zakodować i sprzedawać na zasadach platform komercyjnych lub wprowadzić reklamy w czasie trwania wszelakich audycji nadawanych na kanałach TVP. Wyciąganie łapy po kasę na zasadzie podatku jest najzwyklejszym haraczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

​Niezależnie od tego, kto przy politycznym korycie, TVP była jest i będzie polityczną tubą propagandową, bo rządzących tą instytucją wybierają politycy. [beep] o jakieś misji publicznej, to żart najniższych lotów. Zakodować i sprzedawać na zasadach platform komercyjnych lub wprowadzić reklamy w czasie trwania wszelakich audycji nadawanych na kanałach TVP. Wyciąganie łapy po kasę na zasadzie podatku jest najzwyklejszym haraczem.

TVP to nie tylko polityka. Ja mam proste rozwiązanie, skasować cały sport z TVP, MŚ, ME  Igrzyska itd(zmienić ustawę o konieczności ważnych wydarzeń sportowych na otwartych kanałach) i zrobić abonament dobrowolną opłatą . Zobaczymy wtedy jak ci którzy dziś nie płacą będą się drzeć.  Z TVP jest tak, że nikt nie chce płacić a jak są jakieś ważne wydarzania sportowe to ci co nie płacą najwięcej mają do powiedzenia jak nie ma ich w otwartej TV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że w NTC nie ma TVP Sport oraz TVP HD - Konkursy Szopenowskie na żywo - w TVP Kultura to jak W Starym Kinie natomiast w TVP HD przy bitrate między 13 - 15 MB/s to wyglądało malinowo.

Więc jak biorą abonament na wydarzenia kulturalne czy sportowe - to niech je udostępnią płatnikom jak należy a nie wersji wybrakowanej lub w ogóle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...