Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jak było/jest w Telesat i nie wiem też do czego zamierzasz. Jeśli chcesz porównać ich do naszego C+ to chyba nie ma to uzasadnienia, bo w C+ nawet przełączenia do 6A nie potrafią z jakiegoś dziwnego powodu dokończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
13 godzin temu, Besciakos napisał:

Obecnie mam samą kartę, moja umowa powoli dobiega końca . Pytanie , jak obecnie wygląda przedłużenie umowy z  uwzględnieniem odbioru samej  karty na swoim sprzęcie ?

Jeśli po przejściu na czas nieokreślony cena się nie zmieni lub zmieni się nieznacznie na tyle że możesz to zaakceptować, to wtedy wydaje się to najlepszą opcją. Jeśli natomiast chcesz przedłużyć umowę, to dobierasz tylko sprzęt (tuner) do tej karty co już posiadasz i oglądasz dalej na tych samych zasadach. Jeśli będą proponować wymianę karty i do tego nowy sprzęt, to ignorujesz taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dorwałem Techisata Digyboxxa który dosłownie nie występuje już na rynku w żadnej formie ale udało się jakimś cudem. Myślę że późniejsza ewentualna sprzedaż nie będzie problemem.  Piszecie tu że póki co Cameleony będą na nim działać ale mam pytanie czy coś muszę zrobić z tym dekoderem przed włożeniem karty, coś wgrać itp? Przypomnę że to karta dedykowana do nowego Multiroomu standard. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, wowo napisał:

Niczego nie trzeba. Technisat Digyboxx bezproblemowo współpracuje z cameleonami.

Tylko co daje korzystanie z tej karty w technisacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie oczekuje. Chodzi mi tylko o cameleona z Multiroomu. Czyli tego technista nie trzeba w żaden sposób przygotowywać przed włożeniem karty? 
Działa pięknie, aktualizuje na bieżąco listy kanałów, pozwala je sortować, jest szybki. Dla użytkownika, który oczekuje od dekodera tylko dostępu do tv Canal+ jest godzien polecenia. Wiem bo mam
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, emarti napisał:

Tego nie oczekuje. Chodzi mi tylko o cameleona z Multiroomu. Czyli tego technista nie trzeba w żaden sposób przygotowywać przed włożeniem karty? 

 

2 godziny temu, PawelTSW napisał:

Trzeba. Oscam + odpowiednie wpisy (cwekey0 oraz nuid) od kogoś pożyczyć z globala

 

Nic nie trzeba wgrywać - dogrywać.

 

Do tego Technisat DigyBoxx HD C+ da się także włożyć moduł CI/CI+ np. z Polsatu i mieć na jednym dekoderze dwie platformy satelitarne.

Czytnik obsługuje także karty Conax np. Smart HD+.

Dodatkowo można nagrywać na dysk usb.

Za 110 zł jest dostępny na popularnym serwisie sprzedażowym.

 

Tu jest mały test tego dekodera:

https://marcinnoga75.blogspot.com/2012/08/technisat-digyboxx-hd-c.html?m=1

 

 

 

33e30d00f0ba3deb.jpg

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wowo napisał:

A co ma dawać? Możliwość oglądania zdekodowanych kanałów.

To mało?

No tak, bo dekoder operatora tego nie potrafi. Chodziło mi co daje dodatkowo więcej niż tuner operatora, jeśli nic poza możliwością ułożenia listy kanałów, to co ma wnieść taka zmiana? @tweed77 napisał konkretnie - można dodać moduł konkurencji, ty z jakiegoś powodu nie możesz. ;) Robiąc zmianę warto chyba wiedzieć co daje taka zmiana. Mimo to ja uważam że nie warto, bo lepiej dopłacić i mieć już np. możliwość oglądania na dodatkowych urządzeniach typu telefon, tablet ale to moje zadanie

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# tylko właśnie trzeba mieć pojęcie o dekoderach na E2 - Linux.

 

Dla zwykłego "Kowalskiego - Smith " Technisat DigyBoxx HD C+ jest wręcz idealnym dekoderem.

Żeby móc korzystać z dwóch platform satelitarnych. W sumie mógłby mieć drugą głowicę satelitarną.

Nic nie musi za bardzo konfigurować ( oprócz ustawienia parametrów konwenterów - przeskanowania listy kanałów ) i będzie działać.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tail# napisał:

No tak, bo dekoder operatora tego nie potrafi. Chodziło mi co daje dodatkowo więcej niż tuner operatora, jeśli nic poza możliwością ułożenia listy kanałów, to co ma wnieść taka zmiana? @tweed77 napisał konkretnie - można dodać moduł konkurencji, ty z jakiegoś powodu nie możesz. ;) Robiąc zmianę warto chyba wiedzieć co daje taka zmiana. Mimo to ja uważam że nie warto, bo lepiej dopłacić i mieć już np. możliwość oglądania na dodatkowych urządzeniach typu telefon, tablet ale to moje zadanie

Daje to że mając kartę cameleon z usługi nowy Multiroom można dalej oglądać ofertę zupełnie w innym miejscu. Za parę złotych mam więc dekoder który jest chwalony a mam kupować dekoder operatora gdzie ponoć załapie że karta jest od Multiroomu i będzie chciał kontrolę odległości? Ponoć Pace pvr tego nie ma ale jest droższy i na pewno technicznie gorszy. Technisat ma służyć jak dawniej do oglądania z karty Multiroom a jak kiedyś i na nim się to skończy to ze sprzedażą nie będzie myślę problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chyba dobrze rozumiem co kolega napisał. Oczekuje on od posiadanego dekodera rozbudowanych możliwości a takie według niego w minimalnej formie zapewnia dekoder typowo operatora. Można sobie uruchomić serwisy, vod itp... Tylko że zapomniał widać o tym że np. moja karta jest z Multiroomu więc na nic zda się tutaj dekoder operatora bo zapewne będzie wołał o kontrolę odległości. Dla mnie ważniejsze jest oglądanie wykupionych kanałów niż serwisy internetowe o zabawach z innymi E2 - Linux dekoderami nie wspominając. Dawno temu za złotych czasów Polsatu czy Cyfry i zabawy z tymi platformami siedziałem w tym ale teraz nie mam na to czasu i chęci. Dekoder za parę groszy jakim jest ten Techisat umożliwia dalej korzystanie z karty cameleon na zasadach jakie obowiązywały przez ostanie lata a jak długo to będzie jeszcze to nie wiem. Jak kiedyś prosta metoda na to się skończy to się skończy a czy później podejdę do tematu bardziej rozbudowanie to zobaczymy. Póki co jest prosto, tanio i to chodzi a to że nie można bawić się tym dekoderem to mnie nie obchodzi. Dekodera po prostu nie ma na rynku od jakiegoś czasu i cieszę się że udało mi się go kupić. Nic dziwnego że go nie ma bo nikt nie chce sprzedać. Tak więc jakby co to ja ze sprzedażą nie powinienem mieć problemów. 

9 godzin temu, tweed77 napisał:

Za 110 zł jest dostępny na popularnym serwisie sprzedażowym.

 

 

 

33e30d00f0ba3deb.jpg

Już nieaktualne 😄

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...