Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak też chyba myślałem że to musi być "droga urzędowa". To raczej pewne że nie poprzestaną na samym 6A skoro mogą jeszcze bardziej uszczelnić swoje treści.  @ircios Możesz odnieść się do tego czy pace pvr zakupiony w sklepie RTV za około 150 zł wraz z dedykowaną kartą nie będzie z nią sparowany i czy Cameleon od Multiroomu poradzi sobie w tym dekoderze zupełnie w innym miejscu? Dzięki za odpowiedź. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ircios napisał:

Teoretycznie Cameleon powinien zadziałać, tak jak w module CI+ ECP i przypisaną do niego kartą Cayman. 

Niekoniecznie. W niebieskim module nc+ karta Cameleon jest rozpoznawana, ale programy nie są deszyfrowane.

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti Chłopie, weź się ogarnij bo męczysz bułę od lipca. Od lipca minęło prawie 4 miesiące a ty jeszcze ogarnąłeś tematu cameleona gdzie wszyscy już mają to za sobą.

Oni piszą o karcie, a nie dekoderze. Czytaj uważniej, naprawdę 4 miesiące nie umiesz ogarnąć tematu? Masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • odbiornik PACE HD z kartą Cayman , mam cam cl+ ecp też z kartą cayman , ta sama oferta przedpłacona na m-c od aktywacji, a z camelem działa i ten pace pvr też zadziała zapewne bo mam taki egzemplarz z zasobów cyfry+, za 153 zł z all...  brać jak za darmo ?
Edytowane przez robert451
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelTSW napisał:

@emarti Chłopie, weź się ogarnij bo męczysz bułę od lipca. Od lipca minęło prawie 4 miesiące a ty jeszcze ogarnąłeś tematu cameleona gdzie wszyscy już mają to za sobą.

Oni piszą o karcie, a nie dekoderze. Czytaj uważniej, naprawdę 4 miesiące nie umiesz ogarnąć tematu? Masakra. 

Bo ja mam 17 lat, mieszkam z rodzicami i mam w chugo wolnego czasu więc mogę poświęcić raptem tydzień siedząc nad tym i wybrać jak najlepsze rozwiązanie. Oczywiście mogę też w ciemno kupować to i tamto aby zobaczyć czy zadziała bo przecież kasy też mam od chuga. Jednak nie. Mam inne, dorosłe życie, obowiązki, zobowiązania. Patrz o której napisałem dziś post. Chwila w autobusie z rana na poczytanie tematu, teraz chwila po południu. Chciałbym tak mieć sporo czasu aby temat zamknąć w tydzień. 

Wszędzie spotykam sprzeczne informacje. Jeden mówi tak a inny inaczej, na stronach sklepów pojawiają się informacje że dekodery z ofert pre-paid są jednak sparowane z kartą. I weź tu bądź mądry! f70aa8a36f2e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2020 o 15:00, emarti napisał:

 

Wszędzie spotykam sprzeczne informacje. Jeden mówi tak a inny inaczej, na stronach sklepów pojawiają się informacje że dekodery z ofert pre-paid są jednak sparowane z kartą. I weź tu bądź mądry! 

Może ja czegoś nie rozumiem, ale to karta jest sparowana z dekoderem. To oznacza, że karta będzie działać tylko w dekoderze z którym jest sparowana, dekoder natomiast będzie działa z inną kartą, która nie jest sparowana z żadnym innym dekoderem. Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł CI/CI+ to tak jakby osobny dekoder ;) w dekoderze.

Oscam nie ma nic do działania modułu CI/CI+.

 

 

Konfigurację modułu - modułów robisz w menu dekodera - Moduł Dostępu -  Zadania modułów.

Ustawiasz jakie kanały mają być dekodowane z modułów - czy jest włączona blokada rodzicielska itp - itd.

W zależności od softu mogą się nazwy dotyczące konfiguracji modułów różnic.

 

de74fa0fa13f8a74.jpg

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie!

Posiadam moduł CI+ ECP z Canal+. Wszystko działa poprawnie w moim Vu+ Solo4k z VTi 15, oczywiście z pominięciem (póki co) Canal+ NOW, w tym przypadku dostaję komunikat:

"Wybrana audycja/program nie może zostać wyświetlony na tym module: 1000".

BTW: ciekawe kiedy Canal+ zdecyduje się na aktywowanie ECP na innych kanałach/programach.

W każdym razie póki co mam pytanie dot. samego modułu. Gdy wchodzę w opcje Setup->Common Interface, to widzę moduł Canal+. Zagłębiając się dalej widzę jego menu, które wygląda tak:

 

   Blokada rodzicielska

   Informacje o karcie

   Język Menu

   Informacje o module

   Aktualizacja oprogramowania

   Przywracanie ustawień fabrycznych

 

Gdy próbuję wejść w jakąkolwiek opcję (oprócz pierwszej) to przez ułamek sekundy wyświetla się komunikat "wait for ci..." i ponownie wyświetlane jest powyższe menu. Nie mogę więc np. wyświetlić żadnych informacji o karcie ani module.

Czy potrafi ktoś wyjaśnić dlaczego się tak dzieje?

Drugie pytanie: czy sądzicie, że potencjalna aktualizacja oprogramowania modułu będzie możliwa w takim zestawie jaki posiadam?

 

Edytowane przez Tapatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość marekpolek

Mam dekoder platformy Pace z oprogramowanie 162i z Nagra. Dzisiaj na dekoderze przestały działać obie karty Cameleon, które mam i mają one uprawnienia do końca stycznia 2021. Ale obie karty działają w Seca 0068 na prywatnym tunerze. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i wie co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Bardzo dziwne. Albo problemy techniczne C+ albo awaria Pace, tak myślę. To nie, że karty zaczęły działać w 0068, one cały czas działają od zawsze bez problemu. Jak przełączają się na Nagrę w Pace to ciemność i brak jakiegokolwiek komunikatu na dekoderze. Karty w Seca sprawdzałem na trzech tunerach (Ferguson, Starsat, Dreambox) i na wszystkich elegancko działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...