Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe o pomoc. Mialem rok temu cameleon i splittera i moglem miec ncplus na 3 tv. Pewnego dnia ciemnosc i zmusili mnie do wziecia modulu i mam od tego czasu tv tylko na jednym tv. Czytam ze weszly jakies nowe rozwiazania technologiczne. Mam cryptobox 750 hd na ktorym mam teraz nc plus oraz dwa dekodery ferguson ariva ktore stoja teraz bezczynnnie, czy jest jakis sposob zebym chociaz na dwoch tv odzyskal ncplus bez ich dekoderow i oplat comiesiecznych? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości podziału z modułu NC+ CI+.

Możesz jedynie kupić kartę Smart HD+ ( Conax nie parowany - prepaid ) i będzie działać tak jak miałeś wcześniej ale to oferta z ograniczoną ilością kanałów.

Czyli oglądasz na Cryptobixie z modułu a z karty Smart HD na pozostałych Fergusonach Ariva.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kacperek14 napisał:

Mam prosbe o pomoc. Mialem rok temu cameleon i splittera i moglem miec ncplus na 3 tv. Pewnego dnia ciemnosc i zmusili mnie do wziecia modulu i mam od tego czasu tv tylko na jednym tv. Czytam ze weszly jakies nowe rozwiazania technologiczne. Mam cryptobox 750 hd na ktorym mam teraz nc plus oraz dwa dekodery ferguson ariva ktore stoja teraz bezczynnnie, czy jest jakis sposob zebym chociaz na dwoch tv odzyskal ncplus bez ich dekoderow i oplat comiesiecznych? Pozdrawiam!

Niestety ale z modułu nie podzielisz sygnału na kolejne tv. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tweed77 napisał:

Nie ma możliwości podziału z modułu NC+ CI+.

Możesz jedynie kupić kartę Smart HD+ ( Conax nie parowany - prepaid ) i będzie działać tak jak miałeś wcześniej ale to oferta z ograniczoną ilością kanałów.

Czyli oglądasz na Cryptobixie z modułu a z karty Smart HD na pozostałych Fergusonach Ariva.

Dzieki za rade i pomoc, jednak ta oferta kanalow mnie nie satysfakcjonuje:(

 

a gdybym zmienil umowe i wzial od nich karte z dekoderem to bylaby opcja by cos zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możesz zrobić to wziąć od nich multiroom czyli ichnie 3 dekodery. Za każdy dekoder w opcji multiroom płacisz + 10 zł. Oddajesz oczywiście moduł.

Czyli główny Ultrabox 4K a do multiroom 2 dodatkowe. Jeśli dodatkowe to ADB2850 ST. Są lepsze od Pace Wifibox.

To cię pewnie także nie satysfakcjonuje bo jesteś przyzwyczajony do korzystania z własnych dekoderów.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to zastanawia mnie przyszłość ofert filmowych w dystrybucji satelitarnej. O ile dla miłośników sportu jest to (i chyba długo pozostanie) atrakcyjna forma dostępu do oferty, o tyle dla abonentów zainteresowanych głównie możliwością oglądania filmów już niekoniecznie. Serwisy streamingowe mają tutaj znaczną przewagę. Mając telewizory podłączone do internetu nie muszę żebrać o 2 moduły do abonamentu i mogę wygodnie, jednym pilotem, w wygodnym dla mnie czasie zobaczyć wybrany film. 
Sama idea multiroomu wyłącznie na dekoderach operatora może i byłaby do zaakceptowania, ale ten sprzęt nie może być odpadem elektronicznym rodem z XX wieku lub dobrym technicznie urządzeniem z wykastrowanymi przez dostawcę możliwościami bo on wie lepiej czego chce klient. 
Ponadto warto by było przemyśleć zawartość pakietów i składać je tematycznie (film, sport, dokument, muzyka, itd.), wtedy klient mógłby złożyć satysfakcjonującą go ofertę. Te obecnie oferowane pakiety wydają się mieć kanały wrzucane na chybił-trafił. 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, meckbar napisał:

Swoją drogą to zastanawia mnie przyszłość ofert filmowych w dystrybucji satelitarnej. O ile dla miłośników sportu jest to (i chyba długo pozostanie) atrakcyjna forma dostępu do oferty, o tyle dla abonentów zainteresowanych głównie możliwością oglądania filmów już niekoniecznie. Serwisy streamingowe mają tutaj znaczną przewagę. Mając telewizory podłączone do internetu nie muszę żebrać o 2 moduły do abonamentu i mogę wygodnie, jednym pilotem, w wygodnym dla mnie czasie zobaczyć wybrany film. 
Sama idea multiroomu wyłącznie na dekoderach operatora może i byłaby do zaakceptowania, ale ten sprzęt nie może być odpadem elektronicznym rodem z XX wieku lub dobrym technicznie urządzeniem z wykastrowanymi przez dostawcę możliwościami bo on wie lepiej czego chce klient. 
Ponadto warto by było przemyśleć zawartość pakietów i składać je tematycznie (film, sport, dokument, muzyka, itd.), wtedy klient mógłby złożyć satysfakcjonującą go ofertę. Te obecnie oferowane pakiety wydają się mieć kanały wrzucane na chybił-trafił. 

Tu bardziej chodzi o samego lektora tak silnie trzymającego się od lat do tłumaczenia filmów , nasze społeczeństwo przez lata tak się do niego przyzwyczaiło że teraz czytać napisy ? ?? jak ci facet przeczyta jak dzieciakowi !!!!! Dlatego do tej pory nasze stacje mają w d.... jakość dźwięku 5.1 Dolby digtal już teraz nawet plus !!! i dalej słyszysz tylko lektora.Znajomość Angielskiego u Polaków 30+ jest ŻADNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kacperek14 napisał:

Pewnego dnia ciemnosc i zmusili mnie do wziecia modulu i mam od tego czasu tv tylko na jednym tv.

Nikt nikogo nie zmuszał. Do tej pory są osoby co nadal korzystają z cameleonow. Po prostu dałeś się nabrać. Teraz to musztarda po obiedzie. Następnym razem przed dokonaniem jakichkolwiek zmian więcej czytać. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tail# napisał:

Nikt nikogo nie zmuszał. Do tej pory są osoby co nadal korzystają z cameleonow.

Fakt, ale o ile do zainstalowania splitera nie jest konieczna wiedza z zakresu informatyki o tyle do konfiguracji oscama owszem - plus dobra duszyczka, która podzieli się koniecznymi danymi lub pomoże (już najczęściej odpłatnie) te dane pozyskać. 
Prawda jest taka, że sporo abonentów posiadających tylko karty działające w różnych tunerach i modułach własnościowych pobiegło je wymienić by móc dalej oglądać. Prawdopodobnie dołączą do nich niebawem następni jeżeli operator zdecyduje się na przełączenie cameleonów z parowania global na unique. Czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrafi odszukać za darmo w internecie to trzeba zapłacić?Przeglądarka internetowa nie boli?Gorzej z obsługą sprzętu na E2 ale jak nie potrafi go obsługiwać to po co kupować i trzymać?Niestety jakieś tak minimalne podstawy trzeba wiedzieć i znać.Są osoby co pomogą i za free.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tail# napisał:

Nikt nikogo nie zmuszał. Do tej pory są osoby co nadal korzystają z cameleonow. Po prostu dałeś się nabrać. Teraz to musztarda po obiedzie. Następnym razem przed dokonaniem jakichkolwiek zmian więcej czytać. ;)


czytalem wlasnie wtedy ze u tych osob dalej normalnie dziala, a u mnie nagle ciemnosc i 5 mies mama narzekala ze w ogole nie mamy telewizji bo od stycznia do maja nie ma mnie w domu i potem wzialem ten modul. Eh szkoda jesli cos mozna bylo zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przykładem laika, który dzięki instrukcjom z sat4 przywrócił kanały na Cameleonie w odbiorniku z Linuxem. Można też liczyć na pomoc użytkowników, także z niniejszego forum. A wracając do parowania unique Cameleonów - czy jeśli to wprowadzą, to ich kanały znikną z oferty sprzedających linie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tail# napisał:

 

Godzinę temu, kacperek14 napisał:


czytalem wlasnie wtedy ze u tych osob dalej normalnie dziala

... i nadal działa

 

Nie do końca - nadal działa tym, którzy przedsięwzięli konieczne zmiany. Tak „z automatu” dalej normalnie nie działa...

 

7 minut temu, Darek-L napisał:

Ja jestem przykładem laika, który dzięki instrukcjom z sat4 przywrócił kanały na Cameleonie w odbiorniku z Linuxem.

Bo to jest do zrobienia dla kogoś kto nie ma dwóch lewych rąk i trochę oleju w głowie. I jak napisał @czerstwy "Są osoby co pomogą i za free." Gorzej jeżeli konieczne jest wyciąganie danych ze sprzętu - tutaj nie znam przypadku darmowej pomocy.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak, że platforma nie pokona sharingu wprowadzając unique, to chyba nie bardzo opłaca im się wprowadzać tego typu rozwiązania. Chyba, że jest ono bardzo proste i tanie, albo tych niesparowanych cameleonów są tysiące i dlatego gra jest warta świeczki. Tylko wtedy musieliby chyba zmusić mnie do wymiany DSI87, którego mam w darmowej dzierżawie. Bo on nie jest przecież sparowany z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Darek-L napisał:

 A wracając do parowania unique Cameleonów - czy jeśli to wprowadzą, to ich kanały znikną z oferty sprzedających linie?

Nie bo jest jeszcze 0B01 jak i 1884.

 

2 godziny temu, meckbar napisał:

 I jak napisał @czerstwy "Są osoby co pomogą i za free." Gorzej jeżeli konieczne jest wyciąganie danych ze sprzętu - tutaj nie znam przypadku darmowej pomocy.

Trafiają się i takie osoby?Nie mówie tu o cudach ale np oferowaniu darmowych parek?Większość jednak nastawina na zarobek bo sprzęt i wiedza kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2020 o 11:45, meckbar napisał:

...Ponadto warto by było przemyśleć zawartość pakietów i składać je tematycznie (film, sport, dokument, muzyka, itd.), wtedy klient mógłby złożyć satysfakcjonującą go ofertę. Te obecnie oferowane pakiety wydają się mieć kanały wrzucane na chybił-trafił. 

Wszystko jest dokładnie przemyślane ze strony operatora. Gdyby było tak jak napisałeś to większość wzięłaby 2 czy 3 pakiety i miałaby to co chce. Obecnie aby "złożyć" interesujący cię pakiet musisz wziąć praktycznie pełną ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...