Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to nie ma do tego?Ktoś tu twierdzi że jest akcja wymiany a w tym czasie ktoś negocjuje umowe to dlaczego tego nie załatwić za jednym podejściem?Dla wielu dobra oferta+dekoder za free pewnie było by do przyjęcia.I dlaczego nie ma akcji wymiany Conax?Konkurecja też ma dobre prawa sportowe i co robi by zabezpieczać kontent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, czerstwy napisał:

Jak to nie ma do tego?Ktoś tu twierdzi że jest akcja wymiany a w tym czasie ktoś negocjuje umowe to dlaczego tego nie załatwić za jednym podejściem?Dla wielu dobra oferta+dekoder za free pewnie było by do przyjęcia.I dlaczego nie ma akcji wymiany Conax?Konkurecja też ma dobre prawa sportowe i co robi by zabezpieczać kontent?

Nie załatwiają tego za jednym podejściem, bo chcą Cię złapać na zobowiązanie do przestrzegania zapisów, które masz w umowie. Potem czy Ci się to podoba czy nie, musisz przyjąć ich zasady gry. Stajesz się ich pieskiem za swoje pieniądze. Oni wymieniają Ci sprzęt w celu podnoszenia jakości świadczonych usług czy też zabezpieczeń.  Nie możesz im odmówić. Poczytaj swoją umowę. 

Conax to inna bajka. Nikt nie rozpoczyna dziesięciu wojen na raz. Przyjdzie i czas na Conax. A może za rok czy dwa pójdą w system bezkartowy czy IPTV, kto wie.... i problem Conax się rozwiąże sam.

Kolejna sprawa, ile osób ma Conax, z pewnością mniej niż Cameleony. 

Konkurencja się już dawno uporządkowała.....

W ASO [beep] różne rzeczy mówi....

@Memłek, brzmi tak niedorzecznie, że trudno w to uwierzyć.

Edytowane przez kapciu75
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, czerstwy napisał:

Jak to nie ma do tego?Ktoś tu twierdzi że jest akcja wymiany a w tym czasie ktoś negocjuje umowe to dlaczego tego nie załatwić za jednym podejściem?Dla wielu dobra oferta+dekoder za free pewnie było by do przyjęcia.I dlaczego nie ma akcji wymiany Conax?Konkurecja też ma dobre prawa sportowe i co robi by zabezpieczać kontent?

Operator chce zarobić i w ostateczności będzie dawał dekodery4k za free. Szuka jeleni co będą płacić za to.

Conax pewnie zajmą się zaraz po Camelach.

 

@kapciu75 Dobrze prawisz

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kapciu75 napisał:

Nie załatwiają tego za jednym podejściem, bo chcą Cię złapać na zobowiązanie do przestrzegania zapisów, które masz w umowie. Potem czy Ci się to podoba czy nie, musisz przyjąć ich zasady gry. Stajesz się ich pieskiem za swoje pieniądze. Oni wymieniają Ci sprzęt w celu podnoszenia jakości świadczonych usług czy też zabezpieczeń.  Nie możesz im odmówić. Poczytaj swoją umowę. 

Conax to inna bajka. Nikt nie rozpoczyna dziesięciu wojen na raz. Przyjdzie i czas na Conax. A może za rok czy dwa pójdą w system bezkartowy czy IPTV, kto wie.... i problem Conax się rozwiąże sam.

Kolejna sprawa, ile osób ma Conax, z pewnością mniej niż Cameleony. 

Konkurencja się już dawno uporządkowała.....

Ale obecnie masz taką samą umowę😅Na przedłużenie dostajesz atrakcyjna ofertę i dekoder za free i mają cię z głowy.Który sam dobrowolnie odbierzesz z punktu.Przy wymianie nikt cię nie zmusi by się udać do punktu po nowy sprzęt tylko operator ma go sam dostarczyć a to dodatkowe koszta.Może się okazać że Conaxów i Caymanów w czytnikach  jest nie wiele mniej niż Cameleonów. System bezkardkowy to następne koszta oni nawet nie chcą utylizować starego sprzętu tylko wymyślają dzwne oferty by zarobić na nim jeszcze a Ty piszesz o nowym systemie kodowania dla blisko 2 milionów abonentów?Edit Co konkurecja uporządkowała😃Tam się dłuubie dane praktycznie z każdego sprzętu😅

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwyty udajesz, że nie rozumiesz o co chodzi czy rzeczywiście nie rozumiesz. 

Chodzi o to aby im kasa nie uciekała. To oni mają ru....... nas a nie my ich.

Gdyby nie właściciele Cameleonów czy Conax nie było by dwóch milionów abonentów, bo większość nie zdecydowałaby się na zasady, na których abonent jest na smyczy operatora. 

Ja nie piszę o kolejnej zmianie systemu kodowania. Tylko o porządkach, które operator próbuje zrobić swoimi metodami. 

Według tego co piszesz, powiedz jak mają zachęcić do zmian ludzi na umowach bezterminowych.

Pierwsze pójdą Cameleony, potem Conax.

A dwa lata to odległy termin przy obecnym postępie. Może się okazać na przykład, że PC+ zniknie a pojawi się Sky czy coś innego.  

Pomyślałbyś, przed Covid-19, że nawyki konsumenckie mogą zmienić się aż tak bardzo.....?

Przy szerokopasmowym internecie wcześniej czy później telewizja satelitarna nie będzie miała racji bytu, wszyscy pójdą w IPTV.

Zwróć uwagę, że telewizja liniowa traci zainteresowanie. Większość ludzi nie jest zainteresowana papką podawaną przez TV, reklamami.

Coraz częściej mam wrażenie, że telewizja jest robiona przez idiotów dla idiotów.

Ludzie chcą oglądać to na co mają ochotę, a nie to co muszą, bo płacą jednej czy drugiej platformie. Popytaj młodych znajomych. Ile osób ma obecnie TV? Coraz mniej. 

Reklamy potrafią trwać 10-20 minut i na pięć reklam cztery dotyczą produktów medycznych.

 

 

Edytowane przez kapciu75
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kapciu75 bardziej świadomi siedzą na bezterminówkach lub mają inna alternatywę. Inni mają możliwość podniany na moduł cam.Kolejna sprawa każda umowa się kiedyś kończy a operator na wszystkim oszczędza jak tylko może a ty piszesz o dodatkowych wydatkach. Mi akurat to moga wydać tylko samą kartę do wifi premimboxa😃Camelami to zajmuja się juz kilka lat😅Już w połowie tamtego roku miały nie działać i miał to być ostateczny termin😅W takim tępie to Conaxy załatwią za kolejne kilka lat a w tym czasie będą dane już ze wszystkich Caymanów😅Najzabawniejsze że na jednym forum jedna osoba czy dwie o tym napisało a tu aferta juz na kilku innych forach.Ile juz temu dostawali pisma o niby koniecznych wymianach sprzętu?😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie popada w panikę. Wiem o czym piszesz. Pamiętaj, że w każdej plotce jest odrobina prawdy. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Możliwe, że masz rację co do czasu wymiany kart.

Jednak nie możemy zakładać, że to co zamierza operator jest zawsze skazane na niepowodzenie. Systemowo, powoli, w końcu osiągną to co będą chcieli. Był czas kiedy ich nie bolał Conax czy Cameleon. Może właśnie zaczął uwierać, jak kamień w bucie. Mam przeczucie, że ten obecny "ruch" operatora jest skierowany głównie do tych na umowach bezterminowych, bo pozostałych są w stanie zdyscyplinować umownymi karami.

Edytowane przez kapciu75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widziałem to informację o nowej karcie i dekoderze otrzymała osoba z Cameleonami i dekoderem Pace czyli z jednym z najstarszych obecnie sprzętów w C+. I pewnie tak będą wymieniać.  Najpierw najstarsze dekodery z Cameleonami i same Cameleony. Jak już w systemie będą mieli prawie wszystko załatwione z ww. to wyłączą Seca i zaczną wymieniać Cameleony w dekoderach typu DSI 83/87.  Może chcą się uszczelnić (ot choćby na pokaz) przed rozstrzygnięciami jakichś przetargów na prawa sportowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kapciu75 napisał:

...

Przy szerokopasmowym internecie wcześniej czy później telewizja satelitarna nie będzie miała racji bytu, wszyscy pójdą w IPTV.

Zwróć uwagę, że telewizja liniowa traci zainteresowanie. Większość ludzi nie jest zainteresowana papką podawaną przez TV, reklamami.

.....

 

A  myślisz, że co będzie w tym IPTV jak nie telewizja linearna ?Może zmieni się sposób dystrybucji chociaż tez nie prędko. Kanaków linearnych nadal przybywa a zapowiadane są kolejne.

Swoje też dołoży zmiana standardu  DVB-T.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że niektórym z was trudno będzie się rozstać z operatorem. Kiedyś też tak myślałem ale teraz to dla mnie dziwne, że nadal niektórzy z was mają parcie aby płacić za tak kiczowatą telewizję. Dlatego dziwne że dzisiejsza oferta telewizji nie oferuje praktycznie nic poza powtórkami w większości idiotycznych programów i reklamami - pisałem o tym wielokrotnie. Jedynie tych co oglądają sport (transmisje live) jestem w stanie zrozumieć. Niech sobie parują, wymieniają co tam chcą, dla mnie prepaid w zupełności wystarczy na zasadzie że to ja decyduję kiedy jest coś wartościowego chcę to obejrzeć i za to zapłacić, a nie oni. To nie jest 20-30 lat temu kiedy było sporo ciekawych treści i tv-sat to było coś ciekawego. W dzisiejszych czasach telewizja to śmietnik ogłupiający ludzi przepełniony reklamami. Jeśli ktoś nie interesuje się sportem, to według mnie internet w zupełności wystarcza.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie będą wymieniać na siłę tylko sparują camele z pace albo innym badziewiem, nowe dekodery tylko do caymanów wiec logiczne że mówią o konieczności wymiany.

Bez różnicy będzie typ karty, parowanie będzie docelowo będzie jednakowe.

Przejście na hevc wymusi wy[beep]e wszystkich staroci jak leci bez względu czym kodują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, tail# napisał:

Widać, że niektórym z was trudno będzie się rozstać z operatorem. Kiedyś też tak myślałem ale teraz to dla mnie dziwne, że nadal niektórzy z was mają parcie aby płacić za tak kiczowatą telewizję. Dlatego dziwne że dzisiejsza oferta telewizji nie oferuje praktycznie nic poza powtórkami w większości idiotycznych programów i reklamami - pisałem o tym wielokrotnie. Jedynie tych co oglądają sport (transmisje live) jestem w stanie zrozumieć. Niech sobie parują, wymieniają co tam chcą, dla mnie prepaid w zupełności wystarczy na zasadzie że to ja decyduję kiedy jest coś wartościowego chcę to obejrzeć i za to zapłacić, a nie oni. To nie jest 20-30 lat temu kiedy było sporo ciekawych treści i tv-sat to było coś ciekawego. W dzisiejszych czasach telewizja to śmietnik ogłupiający ludzi przepełniony reklamami. Jeśli ktoś nie interesuje się sportem, to według mnie internet w zupełności wystarcza.

Proces o którym piszesz rozłoży się w czasie. Nie patrz na to tylko z perspektywy czubka własnego nosa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz ze zrozumieniem? Chcesz mi powiedzieć że to co nadają jest warte tych pieniędzy? dużo taniej to samo możesz mieć w internecie i w dodatku treści takie które Cię interesują.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, LorDx napisał:

Niczego nie będą wymieniać na siłę tylko sparują camele z pace albo innym badziewiem, nowe dekodery tylko do caymanów wiec logiczne że mówią o konieczności wymiany.

Bez różnicy będzie typ karty, parowanie będzie docelowo będzie jednakowe.

Przejście na hevc wymusi wy[beep]e wszystkich staroci jak leci bez względu czym kodują.

 

Czytałeś na innym forum?Nie było dyskusji tylko informowali że jedzie kurier ze sprzętem i Crokodilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tail# napisał:

Czytasz ze zrozumieniem? Chcesz mi powiedzieć że to co nadają jest warte tych pieniędzy? dużo taniej to samo możesz mieć w internecie i w dodatku treści takie które Cię interesują.

Nic nie chcę powiedzieć czego nie napisałem. Nie wnikam ile to jest warte tylko oceniam fakty. Skoro nadają to ktoś to ogląda. Ty nie. Ja nie. Ale na nas świat się nie kończy. Dostęp do internetu nie jest jak prąd w gniazdku. Nie wszyscy go mają.Po drugie pod zwykły telewizor podpinasz anteną i masz 30 kanałów za darmo. Bez dodatkowego sprzętu. Wielu,szczególnie starszym ludziom w zupełności to wystarcza. A to są miliony. Telewizje linearne tak szybko z nich nie zrezygnują.

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...