Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce mi się nawet komentować tych twoich głupot. Nie wiem na jakich źródłach się opierasz ale z tym jak jest w praktyce mają one niewiele wspólnego. Mogę tylko napisać - przeczytaj jeszcze raz ostatni post kolegi @ircios w tym wątku, bo nie mylił się. Proponuję nie wymyślać nowych, własnych teorii tylko więcej czytać oczywiście ze zrozumieniem z naciskiem na to ostatnie słowo i opierać się na praktyce.;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emarti dla chcącego nic trudnego, nawet nowy multiroom możesz mieć w 6 różnych lokalizacjach, choć nie jest to tak jak w przypadku cameleona.

Nie trzeba wtedy inwestować w dekodery, a dekdoer operatora zawsze wspierany (tylko do oglądania tv jak to sam określiłeś) 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że się da tylko trzeba chcieć, a jak on wychodzi z założenia "nie umiem, to za trudne" itp. to nic nie zrobi, bo wszystko beee.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mierzycie innych swoją miarką... Znam ludzi, którzy nie podołają wyzwaniu konfiguracji tunera E2 (o sieciach nie wspomnę) i dla kogoś takiego alternatywa tunera, do którego wkłada się kartę i działa jest dobrym rozwiązaniem. Ile chce za to zapłacić? To już jego sprawa. Generalnie za wygodę w życiu się płaci, a czasami wręcz przepłaca. Każdy dokonuje wyborów w oparciu o własne kryteria, które dla innego niekoniecznie muszą być zrozumiałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meckbar i ja to szanuję, nie każdy musi umieć i chcieć bawić się z tunerami i enigmą, nie daj Boże wpisywać komendy lub tworzyć pliki startowe w bash itp itd.

Dla takich ludzi jest dekoder operatora, lecz wielu na siłę upiera się i nie chce o nich słyszeć (np. Niezależny multiroom z rodzinką) robiąc sobie problemy. Bo potem coś nie działa, oscam sie wysypał, cameleon nie działa, nie przechodzą uprawnienia itp itd. 

 

Rozumiem takich, którzy chcą włożyć tylko kartę do dekodera i ma działać, ale od tego są dekodery operatora. 

 

Tu pada pytanie, jak długo to podziała i kiedy operator zablokuje całkowicie możliwość używania swoich dekoderów (np. Poprzez parowanie uniq). 

Obecnie inwestycja w nowe lub drogie dekodery może nie być dobrym pomysłem. 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW widać zaliczasz się do grona szczęśliwców, którym dekodery natywne, udostępnione przez operatora, funkcjonują. Problemem dla mnie jest podejście do klienta, który uczciwie płacąc za usługę jest najczęściej niepoważnie traktowany i wciska mu się na siłę złom, z którym musi się użerać. Przejście w trakcie umowy na dokeder jest przez operatora mile widziane i bezproblemowo realizowne. Spróbuj odwrotnie i w miejsce wieszającego się dekodera poproś o moduł (nawet za miesięczną opłatą) - życzę powodzenia. 

Może w końcu dostawca usług w trzeciej dekadzie XXI wieku zacznie wydawać abonentom sprzęt przystający do czasów, w których żyjemy i zapracuje na to by być postrzegany jako platforma premium. Dopiero później niech zacznie się zajmować, jak to określiłeś "multiroomem z rodzinką", na którym de facto zarabia. 

 

18 minut temu, PawelTSW napisał:

Obecnie inwestycja w nowe lub drogie dekodery może nie być dobrym pomysłem.

Zdaje się, że kolega pisał o nieco ponad 100,- zł. Koszt misięcznego abonamentu za pakiet Superpremium w niewieszający się sprzęt dla "zwykłego oglądacza" jest dla mnie inwestycją, a nie wydatkiem. Ale rozumiem, że ktoś może mieć inne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW to szanuj tych co lubią się bawić z dekoderami na E2 - LINUX. Mając z tego przyjemność satysfakcję  że udało się uruchomić. 

Nie chodzi tu zaś o dzielenie. 

 

Co do tego Technisata to jeden z lepszych dekoderów które działają z kartą Cameleon. To że nie ma wodotrysków to plus. Ma certyfikat CI+ dla modułów od operatora. Rozbudowane menu i język polski. Do tego dość dobrze wykonany. W sumie brak mu drugiej głowicy satelitarnej.

 

Około 100 zł za używany to nie majątek.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tail# napisał:

Nie chce mi się nawet komentować tych twoich głupot. Nie wiem na jakich źródłach się opierasz ale z tym jak jest w praktyce mają one niewiele wspólnego. Mogę tylko napisać - przeczytaj jeszcze raz ostatni post kolegi @ircios w tym wątku, bo nie mylił się. Proponuję nie wymyślać nowych, własnych teorii tylko więcej czytać oczywiście ze zrozumieniem z naciskiem na to ostatnie słowo i opierać się na praktyce.;)

Wiem tylko tyle że w odpowiedzi na moje pytanie odpisałeś mi że należy jeszcze skonfigurować tego Techisata a pojawiły się posty prostujące Twoje głupoty które napisałeś odpowiadając mi. Cała masa ludzi chwali ten dekoder i mówi że będzie działać w nim cameleon. A to że wybrałem go to przecież moja sprawa więc nie wiem dlaczego to krytykujesz jakbyś to Ty miał zapłacić za ten sprzęt. Mam wrażenie że próbujesz uszczęśliwiać na siłę jakie to fajne jest z Enigmą. Pewnie tak ale kolego ja na to nie mam czasu a przynajmniej do czasu jak wszystkie proste i tanie metody nadal są osiągalne. Tak więc zrozum że czasami ktoś czegoś nie chce i coś wystarcza dla jego potrzeb. 

4 godziny temu, tail# napisał:

Oczywiście że się da tylko trzeba chcieć, a jak on wychodzi z założenia "nie umiem, to za trudne" itp. to nic nie zrobi, bo wszystko beee.

Gdzie ja to napisałem proszę wskaż mi?? Naprawdę próbujesz na siłę uszczęśliwiać innych. A może sam chciałeś kupić tego technisata a nie udało Ci się więc teraz bijesz pianę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emartiprzecież napisałem Ci że w twoim przypadku zdecydowanie nie polecam, a ty twierdzisz że namawiam. Polecam Ci sprzęt operatora. Wszystko robi się automatycznie i nie trzeba w ogóle myśleć. Czego dalej nie rozumiesz? ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, patrzycie na tę samą cyfrę z dwóch stron i sprzeczacie się, że jeden widzi 6, a drugi 9.

Oboje macie rację. Tuner Technisat to obecnie najprostsze rozwiązanie, żeby bez wysiłku korzystać z karty cameleon (pomijam fakt jak długo będzie to możliwe). Tunery na linuksie dają znacznie większe możliwości, ale wymagają wiedzy lub kogoś, kto wyświadczy nam przysługę (odpłatnie lub nie).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, meckbar napisał:

Tuner Technisat to obecnie najprostsze rozwiązanie, żeby bez wysiłku korzystać z karty cameleon (pomijam fakt jak długo będzie to możliwe).

Cieszę się że ktoś mnie rozumie. Jak na nim to zgaśnie to zacznę uczyć się linuksa. Póki co to mi w zupełności wystarczy. Dałem z przesyłką 125 zł i jestem pewny w 100% że kiedyś przynajmniej za taką kwotę sprzedam go. Gdyby kosztował pińcet czy więcej to pewnie rozważałbym kupno czegoś innego i naukę ale za ~stówkę z niemal gwarancją w przyszłości zwrotu to duży plus.

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emarti napisał:

Jest jeszcze Polsat z modułem czy oferta na kartę, tu akurat nie mam pewności czy na nim pójdzie. 

Na Technisat w wejściu na moduł zadziała Polsat / prepaid oferta na kartę NC+.

TECHNISAT ma certyfikat CI+.

Nawet zadziała modul Canal+ ten CI+ z ECP. Oczywiście bez C+ 4K i póki ECP nie jest załączone na kanałach HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...