Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@PawelTSW

@tail#

NIe prawda. Cameleony wydawane do nowego multiroomu (nie post-Cyfra+) nie zadziałają w dekoderze z wolnego rynku. Mam WiFiBox+ z kartą Cameleon w nowym multiroom. Jak kiedyś włożyłem do Sagemcom DSI87, którego miałem na własność z czasów Cyfry+, to na starym sofcie działała OK. Ale po aktualizacji do wersji, która wprowadza kontrolę odległości, dekoder zaraz złapał, że karta jest do multiroomu i próbował pobrać autoryzację z dekodera głównego. Ale dekoder główny miał na liście sprzętów, którym ma udzielać autoryzacji WiFiBox+ wynajęty do multiroomu, a nie prywatnego Sagemcoma. I zaraz poszedł komunikat z błędem usługi Multiroom Standard. Odbierał ok. 3-5 min po włączeniu do prądu. Na tunerze, który nie wspiera kontroli odległości taka karta zadziała, typu np. w Pace PVR HD.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemek1234 napisał:

Jak karta Cameleon jest z nowego multiroomu to na dekoderze Sagemcom z wolnego rynku będzie działać parę minut po uruchomieniu dekodera, po czym dostaniesz informację o braku połączenia z dekoderem głównym. Bo Sagemcom spróbuje się odpytać o autoryzację, a dekoder główny jej nie udzieli, bo ma w bazie inny dekoder dodatkowy niż ten kupiony w necie.

Kolega pisze że nie a kolega @PawelTSWpisze że jak kupie dekoder z wolnego rynku to będzie działać niezależnie a jeszcze inny kolega pisze że jestem upier..wy... ? A ja chcę się tylko dowiedzieć jaki najlepszy sposób wybrać i czy w ogóle jest możliwy aby na mojej karcie dalej była możliwość oglądania pełnej wykupionej oferty bez kombinacji tylko na zasadzie włożenia karty do obojętnie jakiego dekodera.  Czytam, możecie mi wierzyć że czytam ale od dawna nie jestem już tak bardzo w temacie jak kiedyś to było z Polsatem za dobrych czasów. Napiszę raz jeszcze jak to wygląda u mnie. Dekoderem głównym jest Mediabox ale mam też usługę Multiroom z dekoderem wifibox i kameleonem do niego. Karty oddzielone są od siebie znacznie i ewentualne przekładanie kart itp jest praktycznie nierealne. O ile z dekoderem głównym czyli Mediaboxem jest sprawa zamknięta czyli jest on sobie w mieszkanku i działa dobrze to karta Cameleon jest już dalej i przez ten ostatni, długi czas była włożona do dekodera Cryptobox i wszytko było OK do lipca czy sierpnia gdzie kanały zaczęły gasnąć. Wiem dlaczego i już od roku czytałem że czas ten nadejdzie. Dziś próbuje zdobyć informacje w jaki najprostszy sposób można dalej użytkować tego Cameleona z ML zupełnie gdzieś indziej z dala od Mediaboxa. Z własnymi tunerami nie od operatora jest to uciążliwe dlatego zainteresowałem się zakupem sprzętu platformy bo pojawiają się informacje że taki sposób będzie dobry. Jednak na przemian ktoś pisze że jednak nie bo to karta z Multiroomu a nie wydana jako singiel więc jak sprzęt operatora to tylko w usłudze Multiroom. Jest też dekoder Zgemma ale nie wiem na jaki okres byłoby to bezpieczne i pewne. Zrozumcie mnie że po tak długiej bezczynności w takich tematach nagle ogrom informacji niekiedy różnych i sprzecznych trochę mnie ogłupia a i też nie jestem w stanie przewertować kilka lat wstecz bo nie mam na to czasu. @przemek1234 czyli pace pvr to jedyny odbiornik platformy który by się nadawał? Pytanie czy nie dostanie aktualizacji i nie zacznie kontrolować kiedyś odległości. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym wy piszecie - dla mnie cameleon to jest jedna i ta sama niezależna od drugiej karta o caid 0100/1813, a to że próbujecie ją wsadzic do jakiś dziwnych sprzętów które ją mogą zablokować to inna sprawa nie mająca znaczenia.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawel napisał:

@emarti najprostsze rozwiązanie to oddzielna umowa na każdej z lokalizacji. Wtedy masz 100% pewności, że przez całą umowę nie zostaniesz zaskoczony ewentualnymi zmianami powodującymi brak dostępu do usługi.

Świetne rozwiązanie - abonament x2 i koszt x2. Długo nad tym myślałeś? Nie pomyślałeś o tym że sam mógł na to wpaść i że nie o to jemu mogło chodzić?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pawel napisał:

Prosił o pewne rozwiązanie więc mu je podałem. Jak chce za kilka miesięcy ponownie stawać przed takim samym dylematem niech brnie w kupowanie starych pudeł typu Pace.

 

Po części masz rację bo nawet kupno pace pvr czy technisata nie daje gwarancji że za chwilę operator nie puści aktualizacji gdzie taki pace zacznie kontrolować odległość. Pytanie tylko czy taka operacja jest w ogóle możliwa bo po prostu może technicznie nie być to możliwe. Dwa abonamenty to niewątpliwie najprostszy sposób ale nie o to w tym chodzi. A chodzi pewnie operatorowi który już dawno wyczaił że jakaś część osób stosuje takie praktyki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, PawelTSW napisał:

@Pawel kolega szuka rozwiązania na dziś  by płacić 1 abonament w 2 różnych miejscach, a nie tym by płacić już teraz dwa abonamenty. 

Ja wiem czego szuka kolega. Miał tanio i chce mieć nadal tanio. Napiszę po raz kolejny dałem najprostsze a nie najtańsze rozwiązanie. Można z niego skorzystać lub nie. Dorabianie jakichkolwiek teorii nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW ja nic nie każę mu robić. Ciągniesz bez sensu wątek a to nie Ty zdecydujesz jakie rozwiązanie kolega wybierze. Obojętnie czego by nie zrobił musi ponieść dodatkowe koszty.

Wyraziłem swoją opinię na ten temat.Tyle i aż tyle.Twoje zdanie kompletnie mnie nie interesuje, więc daj se na luz. Nie zaśmiecaj dalej wątku.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tropem to równie dobrze można wziąć sobie dwa abonamenty do jednego mieszkania eliminując łączenie dekoderów w sieć choćby była niezwykle prosta. Płacąc zawsze mamy komfort i wygodę no i brak ewentualnych problemów. Jednak nie o to chodzi w tym temacie. Każdy z nas kombinował albo kombinuję aby wyjść jak najlepiej i tak zawsze było. To nic dziwnego i zawsze tak było. Zawsze pójście na łatwiznę wiązało się z większymi kosztami. Jestem pewny że kombinują także w Skandynawii , Niemczech czy Szwajcarii gdzie zarabiają po 5 razy więcej niż my. Taka natura człowieka i mnie to nie dziwi. Dlaczego kiedyś ludzie bawili się w Polsat zamiast zapłacić 50 zł i mieć spokój i nie narażać się że podczas jakiegoś filmu nagle muszą zacząć grzebać w necie za wiadomo czym zanim wprowadzono autoupdate? Bo to odwieczna natura człowieka że jak coś można zrobić to robi się to choćby dla satysfakcji. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, przemek1234 napisał:

W tej chwili z dekoderów na kartę Cameleon w trybie Nagra, a bez kontroli odległości, to masz:
-Pace PVR HD

-moduł CAM Cyfra+

-moduł firmy Unicam ze specjalnym softem do kart Cameleon w trybie Nagra

-jakiś tam stary Technisat, zapomniałem konkretnego modelu.

Odnośnie pace pvr... Po wpisaniu wyrażenia w google pojawiają się oferty ze znanych sklepów z elektroniką które oferują ten tuner za około 150 zł wraz z pakietem Start. Po miesiącu nie trzeba podpisywać żadnej umowy. Czy do mojego Cameleona by się to nadawało czy dekoder jest jakoś sparowany z dołączoną kartą? https://m.ceneo.pl/51033560;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q0_UL_WUc7rQs&gclid=Cj0KCQjw28T8BRDbARIsAEOMBcwr4NKEW_E9ba7YVRiaypGkDNo4Oafn8AR2sL-48TDAdPZRc3gxWIAaAvntEALw_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...