Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, tail# napisał:

@booboo jaki to problem dobrać sobie sprzęt operatora do tej karty? Nigdzie nie jest napisane że kartę musisz wymienić. Wyciągnij wnioski z błędów tych którzy bezmyślnie wymienili kartę na moduł CI+ ECP i efekt ostatnio był taki że nie mieli dostępu do canal+ now.

To znaczy że jak kupie jakiś dek operatora od osoby prywatnej to Cameleon z Multiroomu będzie śmigał? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, ircios napisał:

Tak. Normalnie możesz kupić od kogoś Sagemcoma, bo były sprzedawane. Jesli kupisz Wifiboxa, WifiPremiumbox czy 4k, o ile znajdziesz takie oferty, to znaczy, żeby sprzęt został wyłudzony.

Dzięki za informacje. Czyli tylko Sagemcom wchodzi legalnie w grę? Zastanowiło mnie też to że skoro Canal+ usuwa możliwość oglądania na własnym sprzęcie z powodu zabezpieczania treści ale też z pewnością ma to na celu wyeliminowanie zjawiska "dzielenia abonamentu" na dwa gospodarstwa domowe to dlaczego nie wpadł na to że ktoś może kupić sobie z wolnego rynku ich sprzęt i dalej to "dzielenie" będzie praktykowane? W sumie to mogą wymusić sparowanie z otrzymanym dekoderem do ML chyba że Cameleon nie ma takiej możliwości. Tylko rozkminiam więc proszę o wyrozumiałość. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób aby karta Cameleon zadziałała jeszcze na moim starym poczciwym Opticum 9500HD? (np. jakieś nowe oprogramowanie do tego tunera). Pewnie jestem naiwny licząc na to, ale od czasu jak zablokowali możliwość oglądania na własnym sprzęcie i musiałem podłączyć ich Sagemcoma to szlag mnie trafia na ten ich tuner (zawieszenia, brak dźwięku, generalnie cichy dźwięk mimo ustawienia vol. na maksa tj. 16  i tym podobne historie)... A może są na rynku jakieś tunery (nie od operatora), na których karta Cameleon jeszcze będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, nowyjacenty napisał:

Czy jest jakiś sposób aby karta Cameleon zadziałała jeszcze na moim starym poczciwym Opticum 9500HD?

Teoretycznie jest ale prawdopodobnie potrzebny będzie zewnętrzny czytnik i umiejętność konfiguracji. Jeśli chodzi o inny sprzęt z tańszych modeli to np. na zgemma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emarti napisał:

A mogę prosić aby ktoś podał jakie dokładnie dekodery operatora które można legalnie zakupić na wolnym rynku będą działać z Cameleonem? Sagemcom to wiem ale podobno też Pace pvr się nadaje. Pytam aby nie wtopić się mając złe informacje. 

Ale Ty jesteś u[beep]liwy.... Twoja karta cameleon jest po nowemu z multiroomu i musi się łączyć co jakiś czas z dekoderem głównym [tak zwaną matką] już piszesz od miesiąca o tym i nie potrafisz tego zrozumieć.

1 minutę temu, zabek1441758178 napisał:

 

 

Edytowane przez zabek1441758178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ktoś tu gdzieś napisał że karta ta będzie bez przeszkód działać w dekoderze operatora nie będącym dekoderem Multiroomu więc pytam. Karta jest zupełnie gdzie indziej i dekoder główny też gdzie indziej. Dekoder do Multiroomu mam ale wiadomo że nie przydatny. Czy to jednak ma znaczenie że Cameleon jest od Multiroomu a nie wydana kiedyś jako sama karta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak karta Cameleon jest z nowego multiroomu to na dekoderze Sagemcom z wolnego rynku będzie działać parę minut po uruchomieniu dekodera, po czym dostaniesz informację o braku połączenia z dekoderem głównym. Bo Sagemcom spróbuje się odpytać o autoryzację, a dekoder główny jej nie udzieli, bo ma w bazie inny dekoder dodatkowy niż ten kupiony w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak znaczenie jest czy Cameleon był wydany kiedyś jako sama karta czy wydany do usługi Multiroom. Musiał ktoś mnie wtedy źle zrozumieć udzielając informacji że w każdym sprzęcie operatora Cameleon będzie dalej działał. Będzie działał ale tylko ten wydany kiedyś jako singiel. Ok, to już wiem wtedy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tail# napisał:

 O czym wy piszecie? camelony były wydawane jako dwie niezależne karty, które mogły zgasnąć tylko wtedy jak nieopłaciło się w terminie abonamentu.

Takie kart były wydawane przez cyfra+[wydawano tylko 2 sztuki bez dekodera] bodajże do 2010 roku [ja takie miałem, ale obecnie wymieniłem na camany] potem i do teraz są wydawane nawet do 6 sztuk, ale właśnie muszą mieć połączenie z dekoderem głównym.

Edytowane przez zabek1441758178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...