Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, meckbar napisał:

Niestety, ale wygląda na to, że decydenci z PC+ „nagle zostali oświeceni” i zareagowali na metody opisane na forum. Zwrot dekodera bez karty nie jest już możliwy bo system to odrzuca.

@meckbar Zwrot dekoderów wcale nie został zablokowany w systemie, tylko w Twoim przypadku jest blokada, ponieważ masz wydany już moduł CAM CI+ ECP jako sprzęt uzupełniający, a dekoder Sagemcom masz jako główny. System nie przepuszcza w Twoim przypadku przyjęcia zwrotu dekodera Sagemcom, ponieważ masz wydany już sprzęt uzupełniający i nie można ściągnąć dekodera głównego zostawiając na umowie tylko sprzęt uzupełniający. Kolejność zdejmowania sprzętu z umowy jest taka, że najpierw ściąga się dekoder uzupełniający, a następnie dekoder główny. Tak samo z wydawaniem sprzętu najpierw wydaje się sprzęt główny, a następnie sprzęt uzupełniający i nie da się wydać go odwrotnie. Także pobranie modułu CAM CI+ ECP z kartą Cayman jako sprzęt uzupełniający w MR post Cyfra+ zablokowało Ci w systemie możliwość zwrotu głównego dekodera Sagemcom.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może trochę bardziej w temacie. Czy zmieniło sie coś z "6A", czy pozostało to na załączonej ilości kanałów z końca sierpnia? Bo jakiś nic nie czytałem, aby pojawił się jakiś kanał z "6A".

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, że za czasów Cyfry+ karty były nieparowane, na ekranie nie było żadnych cyferek, dawali dwie niezależne (i nieparowane) karty do multiroom, a mimo to kontent był o wiele bardziej premium niż dzisiaj. Super premiery filmowe na Canal+ i HBO. Prawie wszystkie prawa sportowe w rękach Canal+. Dało się? Dało!

  • Popieram 3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemek1234 napisał:

Taka ciekawostka, że za czasów Cyfry+ karty były nieparowane, na ekranie nie było żadnych cyferek, dawali dwie niezależne (i nieparowane) karty do multiroom, a mimo to kontent był o wiele bardziej premium niż dzisiaj. Super premiery filmowe na Canal+ i HBO. Prawie wszystkie prawa sportowe w rękach Canal+. Dało się? Dało!

A jaki było kontent w dobie "zielonek" :D albo czasach podbijania PBM ;) To były ciekawe czasy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się dało oglądać na własnym dekoderze i karcie w czytniku.

Tylko w między czasie twórcy zabezpieczeń - twórcy kątętu zwąchali że można na parowaniu wszystkiego ze wszystkim zbić kasę.

Ceny praw - zabezpieczeń poszły do góry i jest jak jest.

Wyrzucić twórców zabezpieczeń z łańcuszka - dać własną kartę i ceny sensowne i nikt w linijki z Bliskiego Wschodu - Państwa Środka się nie będzie bawił.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam Wasze przemyślenia, opinie, uwagi i generalnie zgadzam się z jednymi i drugimi.

W Polsce nie ma silnej TV publicznej bo od 1989 roku robi się w tym kraju wszystko żeby tak było. Państwo wpierało budowę prywatnych mediów osłabiając publiczne (nie tylko media z resztą).

Nie powinno być tak że telewizja publiczna nadaje tylko na transponderach prywaciarzy, że mając wykupiona platformę u prywaciarza muszę płacić 2x abonament. PRzecież to można zrobić jedną ustawą !   Tylko trzeba chcieć :-)

To jest przyczyna źródłowa tego całego bałaganu który mamy w Polsce, który powstał na życzenie rządzących, przy milczącym braku sprzeciwu społeczeństwa. I co najgorsze: nic nie wskazuje na to by sytuacja ta miała się wkrótce zmienić.

Naziemna telewizja cyfrowa trochę ten stan poprawiła co od razu spowodowało odpływ pewnej części abonentów do tego właśnie medium i poprawę cen u prywaciarzy.

 

W czasach Cyfry Plus kiedy dawano dwie karty nieparowane abonament kosztował 150 PLN. Dziś kosztuje też 150 PLN i mówimy że drogo.

Wtedy średnia pensja w Polsce wynosiła....   Dziś wynosi .....  

Wtedy najlepszy piłkarz  w Polsce , na świecie zarabiał ......    Dziś zarabia ......

Wtedy prezes najlepszego klubu piłkarskiego w Polsce, na świecie zarabiał..... Dzis zarabia ......

Wtedy konkurencją dla Canal Plus było ......    Telewizja naziemna 2 programy, w porywach 3 analogowe. Polsat był tylko jeden i nadawał naziemnie analogowo. Nie wszędzie był dostępny a na satelicie był FTA :-).  Kablówki były analogowe i oferowały maksymalnie 50 kilka programów.  Dziś konkurencją dla Canal Plus jest ..... 

 

Niech każdy wpisze w miejsce kropek odpowiedzi i będzie wiedział dlaczego dziś jest tak a wtedy było inaczej :-).

 

Wtedy były inne koszty nadawcy, dziś są inne.  Abonenci płacą coraz mniej chociaż jest ich potencjalnie więcej a koszty nadawania są wyższe.

Nie wspomnę tu już o prawach autorskich i konkurencji na rynku sportu i filmu. Nie wspomnę o konkurencji ze strony innych mediów jakim jest np. internet i wiele darmowych treści tam oferowanych.  Filmy są produkowane przez wytwórnie które posiadają własne kanały płatne więc sprzedaż filmów innym dystrybutorom nie wchodzi w grę lub cena filmu rośnie...

No to jak wszystkim apetyt rośnie to rośnie także nadawcom treści. Dlaczego abonent ma płacić tylko raz za obejrzenie filmu, dlaczego ma płacić tylko za 1 odbiornik jak ma w domu więcej i tak dalej i tak dalej.....

W Internecie przecież też już się za wszystko płaci....Gry niby darmowe a opłaty za "dodatki" są wyższe niż kilka lat temu koszt całej gry.... 

Kiedyś kupiło się grę za 150 PLN, instalowało i grało. Teraz kupuje się grę za 20 PLN lub jest bezpłatna i płaci się za przejście do kolejnego etapu lub za "dodatki" które czynią grę atrakcyjniejszą.... :-)

A rzetelne wiadomości w Internecie są ? Za darmo ? Nie znam miejsca.... a kiedyś były... Jeszcze fora się jakimś cudem bronią przed opłatami... Jak długo ? :-)

Edytowane przez Robert03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz się kupuje chińczyka za 2 dolary ja rok... 

Ja bym się mocno wściekł na miejscu PC+. 

Czemu to jeszcze działa? Nie wiem,cale

teraz paruje się kartę z dekoderem by uniknąć lub zmniejszyć możliwość dzielenia sygnału.

Ja ich rozumiem. 

 

Choć tak jak przedmówca wyżej napisał, teraz full abonament 100 zł za pełen pakiet uważam za adekwatne, ale i tak Polacy wolą kraść? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cyfrowy Polsat zaczął działać na dekoderach TV Trwam to Solorz raz dwa ukrócił piracenie i teraz ma ponad 4 mln. abonentów. Cyfra nie zrobiła nic i ma ledwie 2 mln. z czego część dzięki platformie n. Oprócz tego ma płaczących abonentów że zabiera im się Camele, że splitterki im przestały działać, że nie mogą oglądać platformy na Linuksach. A Solorzowi nikt nie płacze. Ciekawe co przyświecało ówczesnym włodarzom Cyfry+ że nie ukrócili piracenia ich platformy?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@G2000 a pamiętasz jak "nc+" twierdziła iż głównym systemem zabezpieczeń treści będzie Conax i co? A może pamiętasz jak Edek z Krakowa zapowiadał jaki to po fuzji będzie kontent na tej "nc+" platformie?

Ja pamiętam doskonale i co z tego zostało, też widzę. W nosie mam Camele, byle mógłbym oglądać na CAM CI+ ten ich kontent premium, po którym została tylko nazwa i nic więcej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci 8 strumieni jak Twój dekoder, zakładam, że z CI+ 1.3, nie obsługuje dekodowanie wielu strumieni. Dopiero CI+ 1.4 ma taką funkcjonalność ale to jeszcze musi wspierać sprzęt. Żadna ze  znanych mi marek nie obsługuje dekodowania wielu strumieni w CI+. Nie mylić z CI, bo tam jest to możliwe ale CAM CANAL+ jest przecież CI+. Po co zatem operator ma wywalić kasę na moduł wieloserwisowy jak żaden host (TV, czy dekoder) tego nie obsługuje.

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 09:43, torre24 napisał:

Sprawdzałem kilka razy już sporo czasu temu - Cameleon nigdy nie zadziałał w Ultrabox-ie.

Uściślę wypowiedź - sprawdziłem na dwóch kartach - szaro-czerwonej i szarej z kolorowymi kwadracikami. Na obydwu to samo - nie przechodzę ekranu aktywacyjnego.

Od 06.2019 z powodzeniem używałem Ultraboxa+ 4K z szarą kartą Cameleon z kolorowymi kwadracikami .

Niestety w tym tygodniu (od 22.09.2020) zauważyłem że nie można zatrzymać oglądanego programu ani nic nagrać (i nie jest to wina dysku bo starsze nagrania odtwarzają się bez problemu) ....obawiam się że poszła aktualizacja ograniczająca funkcjonalność Cameleonów w tym dekoderze...aktualny soft 0X42 dekoder od Technikolor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 06:27, PawelTSW napisał:

A teraz się kupuje chińczyka za 2 dolary ja rok... 

Ja bym się mocno wściekł na miejscu PC+. 

Czemu to jeszcze działa? Nie wiem,cale

teraz paruje się kartę z dekoderem by uniknąć lub zmniejszyć możliwość dzielenia sygnału.

Ja ich rozumiem. 

 

Choć tak jak przedmówca wyżej napisał, teraz full abonament 100 zł za pełen pakiet uważam za adekwatne, ale i tak Polacy wolą kraść? 

 

 

A gdzie to dają ten full pakiet za 100 zł?
Posiadam Extra+ z eleven za 72 z multiroomem za 0. Dwa cameleony i jeden szrot dsi83.

Mogę dobrać za 30 Canal+, HBO za 20, Filmbox 10 i Cinemax 10 co razem już by dawało 142 zł. Do tego należy dodać jeszcze najem dekoderów.

Może ja nie dowidzę ale nigdzie nie widzę za 100 full pakietu, a dodatkowo dziś czytam, że extra+canal ma jeszcze zdrożeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, andre07 napisał:


Może ja nie dowidzę ale nigdzie nie widzę za 100 full pakietu, a dodatkowo dziś czytam, że extra+canal ma jeszcze zdrożeć

np. przedłużając umowę Extra z C+ i hbo można mieć za 99,99 :) ( w tym MISTRZOWSKA PIŁKA za 0)

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PawelTSW napisał:

np. przedłużając umowę Extra z C+ i hbo można mieć za 99,99 :) ( w tym MISTRZOWSKA PIŁKA za 0)

Takiego zestawu nie warto moim zdaniem brać . Lepiej wziąć Superpremium 99,99. Dojdzie Cinemax. MP za free, NG i FP za 0 również. Zaraz będzie tekst, że pozycje z Cinemax można w HBO Go zobaczyć.  Co oczywiście jest prawdą, ale nie wszystkie, o czym się przekonałem :-D

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.09.2020 o 06:16, G2000 napisał:

Jak Cyfrowy Polsat zaczął działać na dekoderach TV Trwam to Solorz raz dwa ukrócił piracenie i teraz ma ponad 4 mln. abonentów.

Jak byś nie wiedział to CP hula od zawsze na linijkach, na najtańszym badziewiu z E2 np. Nbox.

I to hula full, więc gdzie to ukrócenie piracenia pytam? To, że przestało grać na dekach Tv Trwam czy innych szrotach nic nie znaczy.

Roczne abo jakiegoś sensownego pakietu w CP to koszt ze 1100 zeta np. Pakiet L + ze dwa tematyczne [ podobno miech free ]

 

No to panie za 400 zł masz nowego Octagona 4K + linijki i za 420 zł masz rok oglądania full CP i w promocji od azjatów full PC+.

W nastepnym roku masz to już za 20 zeta/kolejny rok.

Ależ Solorz ukrócił piracenie, do teraz zbieram szczękę z podłogi nad jego skutecznością.?

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...