Jump to content

przemek1234

Users
 • Content Count

  140
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Dobra

About przemek1234

 • Rank
  Amator

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pamiętaj tylko, że w przyszłości Canal+ 4K może Ci nie działać, jeśli tuner nie obsługuje ECP, bo nie wiadomo czy będzie ECP włączane tylko podczas meczy, np. Premier League czy też cały czas.
 2. Ostatnio na polskiej ścieżce językowej mówią po angielsku. Czemu tak jest?
 3. Mnie osobiście wkurza jak trzeba zgłaśniać, gdy coś mówią i ściszać, gdy dzieje się akcja. Gdy jest ustawione tak, że słychać co mówią, to akcja huczy, że cały blok słyszy. A w bloku nie mogę sobie na to pozwolić, zwłaszcza wieczorem, bo to zakłócanie spokoju sąsiadom. Nadawcy zdają się nie brać tego pod uwagę.
 4. @kingofsouth Z ciekawośći: posiadasz multiroom? Jeśli tak, to jaki drugi dekoder masz? Bo ja mam też 4K ultraBox+ i on jest w porządku, ale drugi to wifiBox+ i to jest dramat. Tak się zacina ten dekoder, że szok.
 5. Specyfikacja ECP pozwala na włączanie w trakcie określonych audycji, więc jest opcja, że PC+ będzie je włączać w trakcie tych meczy i filmów, gdzie właściciel praw sportowych lub wytwórnia filmowa sobie wyraźnie tego zażyczy, tak by było najlepiej wg mnie. Ale jak zrobią to trudno przewidzieć.
 6. Różnica między TVP Info jest taka, że na TVP jest obowiązek USTAWOWY płacić, gdy tylko posiadamy TV jako sprzęt. A na TVN24 płacisz na podstawie dobrowolnie podpisanej umowy. Dlatego TVN24 ma prawo być stronnicze, a TVP Info nie. Notabene ja na takiej samej zasadzie jak niektórzy tutaj nie życzą sobie płacić za TVN24, to ja nie życzę sobie płacić za TV Republika, który jest w PC+ obecny od najniższych pakietów. I co? I nic na to nie poradzę, po prostu unikam tej TV. Nie mniej jednak płacenie za PC+, które ma w ofercie tą stację, to jest mój wybór, mogę takiej umowy nie przedłużać zawsze, a w przypadku TVP Info nie ma wyjścia, jak tylko masz w domu TV, musisz utrzymywać ten ich grajdołek.
 7. Mam TV Samsung 4K HDR z 2019 roku i ma domyślnie włączony overscan, chyba, że sygnał wejściowy jest w 4K. Generalnie nawet najbardziej topowe TV z 2020 roku obcinają krawędzie ekranu. Robią to, bo niektóre kanały mają śmieci na krawędziach obrazu. Np. Puls 2 ma przerywaną, czarno-białą linię na górze ekranu z satelity Hot Bird. Gdyby nietechniczny użytkownik zobaczył coś takiego na nawet jednym kanale, zwrócił by TV do sklepu jako uszkodzony. Producenci nie mogą sobie na to pozwolić, więc overscan jest włączony by default. W Samsungu jest taka opcja "Dopasuj do ekranu". Jak ją zaznaczymy, to widać cały obraz. Przy sygnale wejściowym w 4K, ta opcja jest zaznaczona domyślnie i nie ma overscan'u.
 8. @tracer10 Niestety przy TV przez dekoder nie da się ustawiać per kanał, bo kanały przełącza dekoder, dla TV to jest cały czas HDMI1. Ogólnie większość TV ma overscan domyślnie włączony, ale przeważnie da się go wyłączyć.
 9. Jak macie ustawiony overscan w waszych telewizorach przy telewizji PC+? Włączony czy wyłączony? I dlaczego?
 10. Dlaczego ten kanał dalej nadaje tą idiotyczną przerywaną linię na górze ekranu. Mam dekoder 4K, więc mój TV wyłącza overscan by default widząc, że sygnał jest w 2160p.
 11. przemek1234

  TVP Rozrywka

  HD w SD, ale cudownie, heh. Swoją drogą co do TVP Rozrywka, to jakość z Hot Birda jest tragiczna. Plus dziwne rzeczy dzieją się przy prawej krawędzi ekranu i to na nagraniach z 2019 roku. Ja nie wiem za co oni biorą pieniądze od obywateli.
 12. przemek1234

  TVP 2

  Ten napis w lewym dolnym rogu to już trochę przesada.
 13. @RK83 Nie działa Ci bo masz splitter, a PC+ testują brak Seca na tych kanałach. Jest tam tylko czysta Nagra. A Nagra nie współpracuje ze splitterami. Włóż do dekodera i sprawdź. Generalnie od 1 lipca, wszystkie kanały będą bez kodowania Seca. PS. Teoretycznie wg regulaminu jedyny sposób na odbiór na kilku dekoderach to opcja Multiroom.
 14. @@[email protected] Ja na ultraBox+, a także na bądź co bądź słabym sprzętowo wifiBox+ mogę korzystać z kolekcji nc+ go tv, które mam w swoim abonamencie. To jest dla mnie ważniejszy feature niż to co oferują dekodery z wolnego rynku.
 15. U mnie śmiga. Oferta Superpremium+, sprzęt: -4K ultraBox+ (ADB) + Cayman -wifiBox+ + Cameleon. Obraz znacznie gorszy niż TVN 24 i TVN 24 BiS. Nie podam bitrate'u, bo dedykowany sprzęt nie pozwala sprawdzić, a innego nie posiadam. Może ktoś inny się podzieli.
×
×
 • Create New...