Jump to content

rzutnik

Users
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About rzutnik

 • Rank
  Niedoświadczony
 1. Problem w tym, że klient zawsze będzie stał na pozycji przegranej. W umowie na pewno nie będziesz miał zapisu, że operator gwarantuje ci poprawne działanie na Twoim sprzęcie przez cały okres trwania umowy. W ostateczności wypożyczy ci nieodpłatnie najgorszy złom do końca trwania umowy i spełni wymagania tj. umożliwi ci dostęp do usługi za którą płacisz. Oczywiście zawsze możesz iść do sądu ale szybciej ci się umowa skończy niż sprawa w sądzie, a do tego dojdą spore koszty sądowe (prawnik itd.)
 2. A rzeczywiście jest - wzrasta o ok. 10%. Czyli można poczekać i poobserwować się wydarzy
 3. Nie bardzo coś tam widać. Na razie mam dostępną ofertę na przedłużenie: - 197 kanałów (w tym 130 HD) - 73 kolekcji nc+go TV - Netflix Plan Premium w prezencie za 0zł do końca Umowy - Długość umowy: 24 miesiące - 10 x CANAL+ - Kanały HBO - Kanały CINEMAX - Kanały FILMBOX - Kanały MULTI MAN PACK za 225zł/mies. 🤣 Za ta kwotę niech sobie sami oglądają.
 4. Czy po przejściu na czas nieokreślony opłata ci wzrosła? Mam 2 Camele do końca czerwca i jeśli po przejściu na czas nieokreślony kwota pozostałaby taka sama to zostanę w C+, jeśli ma wzrosnąć to rezygnacja. Nie chcę podpisywać nowej umowy bo na razie nie wiadomo co się podzieje, a obecnie mogę oglądać na paru TV rożne programy w tym samym czasie.
 5. To o czym piszesz wymaga większej wiedzy w zakresie konfiguracji sieci, niż tylko wklepanie hasełka do wifi i połączenie jest. Jeśli czyjaś wiedza kończy się tylko na tym wklepaniu hasełka to może się ewentualnie podzielić z sąsiadem pod warunkiem, że sąsiad będzie w zasięgu jego wifi. Jeśli masz większą wiedzę to jest tak jak napisałeś i tunery mogą być w różnych miejscach (państwach) aby tylko miały zasięg z satelity i jakiś Internet.
 6. Wszyscy piszecie o E2, a czy na E1 (stary DM 500S) też zadziała po złapaniu zarazy? Od dobrych kilku lat mam na własne potrzeby serwerek na DM500S i w związku z tym że wszystko super działa trochę wyleciałem z tematu.
 7. Dzisiaj telefon z NC+. Pani powiedziała że mam karty Cameleon ale w systemie nie ma żadnych tunerów więc zapewne korzystam ze swoich więc informuje mnie, że w związku ze zmianą kodowania karty Camelon, które posiadam mogą przestać działać z tym sprzętem i zapraszają na nieodpłatny odbiór tunerów. Na moje pytanie czy otrzymam karty sparowane z tunerami pani odpowiedziała że nie (ciekawe czy na pewno tak będzie?). Zapytałem także jak długo będą działać obecne karty na co pani odpowiedziała że nie jest w stanie powiedzieć ale na pewno nie dłużej niż do końca roku. Powiedziałem że na razie zostanę przy obecnym rozwiązaniu gdyż w domu mam 4 tunery i obecne rozwiązanie jest wygodniejsze gdyż przekładam tylko kartę pomiędzy tunerami a nie całe tunery pomiędzy telewizorami. Pani ponownie uprzedziła że karty w każdej chwili mogą przestać działać. Reguła że dzwonią tylko do tych co mają od nich tuner została obalona. Ciekawe czy działa to tak że skoro zadzwonili to na moje karty zostały już wysłane odpowiednie zmiany. Na koniec pani zaproponowała także mobilny dostęp do internetu.
 8. Dołączę do dyskusji. Mam cameleona od kilkunastu lat i podział karty na własny użytek - na początku spliter kablowy, a obecnie serwer na DM500 kupiony wiele lat temu bodajże za 70zł. W domu są 4 TV i dzięki własnym tunerom (różne Arivy) mogę oglądać to w salonie, to w sypialni to w swoim pokoju bez potrzeby przenoszenia tunerów czy oglądania w jednym konkretnym pomieszczeniu. Tak wiem że jest MR ale brać 4xMR i płacić za niego tylko po to aby sporadycznie skorzystać z wszystkich na raz mija się z celem i jest nieopłacalne. Może za pierwszym razem operator dałby to gratis ale każde przedłużanie umowy to walka o dobre warunki bo lepiej traktowany jest pierwszy lepszy klient z ulicy niż stały, sprawdzony i płacący regularnie dotychczasowy klient. Ponadto żaden tuner operatora nie pozwala mi na własny układ listy kanałów i np. kanały które mnie interesują mam na pozycjach 8, 42, 134, 245 (numery wymyślone ale taki jest sens), a pomiędzy nimi wiele kanałów do których nie mam dostępu. W przypadku swojego tunera kanały z których najczęściej korzystam mam np. na pozycjach 1-20, żona 21-40 a syn 41-60 itp. VOD mnie nie przekonuje - najczęściej są tam programy (głównie filmy) które i tak gdzieś tam są w regularnym programie więc można to nagrać i oglądnąć w dowolnej chwili. Próba promowania 4k to szukanie "jeleni" bo co mi z 4k jak TV mam "tylko" Full HD a i programów w 4k jak na lekarstwo. Operator da tuner 4k ale TV już nie. 4k tak ale jeszcze nie teraz. Nie będę kupował nowych TV dla 2 czy 3 programów. Podobnie było kiedyś z Full HD. Ogólnie NC+ ma bałagan w sprzęcie jaki mają użytkownicy. Pierwszy tuner jaki od nich wziąłem to był jakiś Strong (SD), później wymieniłem na jakiegoś Sagem-a (HD), którego nigdy nie miałem liście "mojego sprzętu" w NC+ ale Strong widniał tam jeszcze niecały rok temu, a obecnie mam tam tylko kartę. Tunery były z czasów gdy trzeba było je kupić bo operator nie dawał w użyczenie. Oba tunery już dawno sprzedałem, a jeszcze dłużej z nich nie korzystałem. Na razie FEDC mnie omija więc cieszę się tym co mam. Jeśli operator przyblokuje cameleony będę musiał jakoś się z tym pogodzić tj. z utratą dotychczasowej wygody. Być może przesiądę się na TV od dostawcy Internetu który w ofercie ma chyba cały pakiet NC+. Internet i tak opłacam, a w połączeniu z TV wyjdzie taniej niż karta i tuner dedykowany od operatora, a funkcjonalność będzie taka sama jak u operatora, a może i lepiej bo obecnie przy bardzo trudnych warunkach pogodowych (sporadyczny gęsty deszcz lub śnieżyca) obraz z satelity zrywa - anteny już lepiej nie ustawię. NC+ tylko na tym straci. Moim zdaniem jeśli NC+ naprawdę chciałoby zlikwidować sharing to już dawno by to zrobiło np. poprzez sparowanie kart z tunerami ale dobrze wie że wtedy straci wielu klientów -jakaś część przejdzie np. na niższy pakiet, a część w ogóle "odpłynie". Wydaje mi się że najwięcej to narzekają ci którzy z sharingu zrobili sobie dodatkowy dochód i działanie operatora pozbawi ich tych dochodów.
×
×
 • Create New...