Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.03.2020 o 15:34, @EagleEye@ napisał:

@tail# Jak nie można jak tutaj pisano ze można na ten cam CI+ (czarny) z ECP.  Nwm co mają jeszcze załączyć na Camele ale na razie karta działa nawet przy załączonym "6A" w tym dekoderze oraz ma odpowiednie klucze NUID wbudowane.

 

Powiem tak to "operator" jest zobligowany aby doręczyć mi odpowiednią kartę kodową a na sprzęt (złom odrestaurowany) zgody wyrazić nie muszę. Umowę mam do 31 maja 2022 z samymi kartami Cameleon.

 

Czekam z niecierpliwością na rozwój sytuacji.

Klucz NUID jest jeden,kluczy CWPK jest więcej ,od jednego ,może być też 8 a nawet 255 ,to zależy od tunera/ modułu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek6680t Dobrze niech operator robi co chce. Umowa wiąże obie strony i tak jak operator może dochodzić odszk9dowania za nie wywiązanie się klienta z umowy tak samo klient tez może dochodzić odszkodowania od operatora iż nie wywiązuje się z obustronnie zawartej umowy. Umówiliśmy się na to i na to na taki czy taki czas. Co innego jakbym miał sprzęt operatora to wtedy złom wymienam na złom. Sprzętu nie mam i mamy pat. Dodam iz poprosiłem o przesłanie mi zapisu rozmowy na CD z zawierania umowy. Zgadnijcie co otrzymałem ano pustą płytę CD - a więc jasno operator kluczy i chowa głowę w piasek licząc na moja naiwność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że klient zawsze będzie stał na pozycji przegranej. W umowie na pewno nie będziesz miał zapisu, że operator gwarantuje ci poprawne działanie na Twoim sprzęcie przez cały okres trwania umowy. W ostateczności wypożyczy ci nieodpłatnie najgorszy złom do końca trwania umowy i spełni wymagania tj. umożliwi ci dostęp do usługi za którą płacisz.

Oczywiście zawsze możesz iść do sądu ale szybciej ci się umowa skończy niż sprawa w sądzie, a do tego dojdą spore koszty sądowe (prawnik itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy często masz racje ale w kwestii umów cywilno-prawnych bo takowa jest umowa o abonament akurat "nie". Powiem tak i powtórzę to jeszcze raz podczas przedłużania umowy o abonament (grudzień 2018) ówczesny operator NC+ nie załączył do wysłanej na e-mail umowy listy urządzeń z którymi poprawnie działa karta Cameleon, a więc proszę Cie czytaj z zrozumieniem co tu umieszczam. Choć już parę moich postów poleciało do kosza. 

 

Ja przedłużając umowę w grudniu 2018 z datą końcową 31 maj 2021 zobowiazałem się do płacenia co miesiąc kwoty za daną ofertę. Operator zobowiązał się iż umowę wykona ja w okresie do 31 maja 2021 w zakresie programowym jak i za pomocą użyczonych mi kart kodowych. Mało mnie to interesuje czy będzie to Cameleon czy Cayman czy coś co se tam operator wymyśli. 

 

Próba "wciśnięcie" mi sprzętu (dekodera) jest próbą ingerencji operatora w warunki zawartej umowy.

 

Sorry umawialiśmy się ze bedę mógł mieć świadczoną usługę na sprzęcie własnym. Nie mam nic przeciwko aby operator udostępnił mi cam-y CI+ za karty Cameleon tym bardziej iż posiadam dekodery z certyfikacją CI+ a wiec "kontent Premium" będzie odpowiednio chroniony ?

 

Sorry za taki wywód ale operator nie ma dużych argumentów aby wcisnąć mi "odrestaurowany sprzęt" marnej jakości technicznej.

 

Przypomnę ze tak jak operatorowi tak samo mnie się należy odszkodowanie czyli nie dotrzymanie warunków umowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zapłaci w tym wypadku mnie za nie wywiazanie sie z zawarej umowy Szanowny kolego @Pawel 

 

To nie te czasy ze UOKiK był bardzo liberalny 

3 minuty temu, G2000 napisał:

 

Masz taki zapis w umowie?

 

Tak kolego mam ? A listy żadnej dedykowanych dekoderów podczas aneksowania umowy operator mi nie przedstawił ani załączył do umowy wysłanej na e-mail. Do tego informowałem go na jakim sprzęcie używam ich kart kodowych i przyjął to do wiadomości  ?

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, @EagleEye@ napisał:

I zapłaci w tym wypadku mnie za nie wywiazanie sie z zawarej umowy Szanowny kolego @Pawel 

 

To nie te czasy ze UOKiK był bardzo liberalny 

 

Tak kolego mam ? A listy żadnej dedykowanych dekoderów podczas aneksowania umowy operator mi nie przedstawił ani załączył ?

Masz fantazję ;) Co najwyżej dodatkowo obciąży za niezwróconą kartę kodową :D

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wy się ośmieszanie dając się kopać w cztery litery przez takiego czy owego usługodawcę. Regulaminy czytałem aby zaspokoić Twoją ciekawość ?

@Pawelumowa działa w obie strony.Chyba kończyłeś wiecej niz 8 klas szkoly lub gimnazjum a wiec daj se spokoj z tekstami na poziomie dziecka z piaskownicy przedszkolnej.

 

Pisałem kilkanaście razy czekam na rozwój sytuacji i możecie mnie atakować wpisami mnie to ani ziebi ani parzy.

 

Operator wypowie mi umowę "no problem" dla mnie bo w takim przypadku skutki prawne za niedotrzymanie warunków umowy spadają na operatora a tym samym mi przysługuje roszczenie odszkodowawcze za nie nie wywiązanie sie operatora z zawartej umowy.

 

Pozdrawiam wszystkich i życze milego korzystania z pay-tv 

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, @EagleEye@ napisał:

Tak kolego mam ?

Daj screena tego punktu umowy gdzie masz zagwarantowaną możliwość odbioru na swoim sprzęcie.

 

Zapisy o możliwości oglądania na własnym sprzęcie to były za czasów Cyfry+

Cytat

Czy mogę odbierać wasze programy na dekoderze innym niż dekoder CYFRY+?

TAK, istnieje taka możliwość pod warunkiem, że dany dekoder obsługuje system kodowania Nagra Media Access lub posiada slot CI (Common Interface) na moduł dostępu warunkowego CAM. Urządzenie to po zainstalowaniu w tunerze cyfrowym, współpracując 
z kartą abonencką umożliwia odbiór programów w określonym systemie kodowania.
Jednak w pełni poprawne działanie karty abonenckiej jest zagwarantowane tylko w przypadku dekoderów sprzedawanych lub wynajmowanych przez CYFRĘ+.

 

Edytowane przez G2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@G2000 nie widzę takiej potrzeby jak i obowiązku ? Umowę/aneks przedłużyłem na początku grudnia 2018  przed zmianą regulaminu który miał miejsce chwile póżniej z tego co pamìętam. Zmian w żadnej formie mi nie dostarczono do dnia dzisiejszego. 

 

To ze operator kilka razy poprzez usuwanie kanałów gwarantowanych mi zapisami umowy nie skłonił mnie do wypowiedzenia umowy powinno Ci logicznie myślącemu "homosapiens" iż .....

 

Ale za takie wykłady ludzie biorą pieniądze a więc sorry rozwijać tej kwestii nie będę bo wszak pewnie odpowiednie szkoły ukończyłeś bo jak nie 8 klas szkoły podstawowej to na pewno 6 klas gimnazjum. Ja akurat skończyłem 8 klas podstawówki abyś nie myślał ze Cie obrazam wraz z Twoim intelektem.

 

Poszukaj sobie w necie. Tyle mam do powiedzenia w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@EagleEye@

Zanim kolego zaczniesz wymawiać innym wykształcenie czy ilość skończonych klas podstawówki przeczytaj regulamin na który się powołujesz. Na stronie są do sprawdzenia i obecny i stary. W regulaminie wcześniejszym jak z resztą i obecnym widnieje zapis. 

Rozdział 8, punkt 1.

"Korzystanie z usług może odbywać się przy użyciu Sprzętu udostępnianego Abonentom przez Dostawcę usług na czas korzystania z usług w jakiejkolwiek formie prawnej, bądź przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług. Korzystanie z usług Dostawcy usług przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług może odbywać się wtedy, gdy Dostawca usług udostępnia ofertę przewidującą możliwość wykorzystywania Sprzętu własnego Abonenta."

 

Za to punkt 3

"Dostawca usług zastrzega sobie prawo do wymiany Karty dekodującej na nową oraz do przeprowadzania aktualizacji oprogramowania Sprzętu/Sprzętu własnego Abonenta w każdym czasie, w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa systemu kodowania sygnałów lub innych przyczyn technicznych, organizacyjnych lub prawnych uniemożliwiających świadczenie usług. O wymianie Karty dekodującej Dostawca usług każdorazowo poinformuje Abonenta."

 

Wynika z tego jasno, że jeżeli operator dokona wymiany karty kodowej co będzie się wiązało z tym, że sprzęt własny nie będzie spełniał warunków do odbioru oferty otrzymasz od operatora sprzęt na wymianę w celu dalszego korzystania z usług. To czy go odbierzesz czy nie to już Twoja sprawa. Możesz go nie odebrać ale umowa nadal będzie wiążąca dla operatora, bo ma obowiązek zapewnić Ci sprzęt do odbioru. I takiego obowiązku dotrzyma. Jasno to wynika z tych dwóch punktów. 

 

"Korzystanie z usług Dostawcy usług przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług może odbywać się wtedy, gdy Dostawca usług udostępnia ofertę przewidującą możliwość wykorzystywania Sprzętu własnego Abonenta."

Oznacza również, że operator może w każdej chwili przestać taką ofertę udostępniać. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil33 no mi się też tak wydaje bo kolega zamilkł po uświadomieniu go że jest coś takiego jak "internet" a usługi prawne i wykłady kosztują.

 

Jak sami widzicie nie potraficie czytać 3 punktu ze zrozumieniem ale to nie mój problem tylko sorry ale wasz. Pisze jak byk to co pisze.

 

Rozumie ze waszym zdaniem "karta dekoduujaca" to dekoder no to sorry o czy my tu rozmawiamy. Pisze jak byk ze  ""sprzętu własnego Abonenta poprzez aktualizacje oprogramowania" a więc co to znaczy według Was 

 

Także jednoznacznie to oznacza iż operator jest zobligowany wydać mi  kartę dekodująca (może być z modułem CAM wedle mnie) abym mógł sobie na własnym certyfikowanym z CI+ oglądać.

 

Wiem ze jest to co niektórym trudno zrozumieć no ale sorry nie mój problem???

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiałeś postu @Emil33 a zdaje się wspominałeś coś o ilości ukończonych klas podstawówki czy gimnazjum ale w końcu nie napisałeś czy ukończyłeś.Płyciutkie argumenty swoją drogą.

 

@polarnik29 chyba wyjaśnił większość niejasności, więc nie ma sensu ich powielać. Mimo wszystko powodzenia w walce o odszkodowanie :D

 

Edytowane przez Pawel
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - na 0100 ciemno, na 1813 bez spełnienia określonych warunków również. Ciekawe na jak długo zostawią i czy w najbliższym czasie będzie na kolejnych kanałach.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...