Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma się co przywiązywać do technisata, bo nie jest on na liście urządzeń które są zalecane przez operatora, więc w każdej chwili może przestać działać i zostanie Ci jak odbiornik kanałów fta "z wyższej półki".

 

Lista urządzeń wspieranych przez operatora:

  • ADB 5800S/SE
  • ADB 5800SX/SE
  • ADB 5810SWX
  • ADB 5720SX/SE
  • ADB 3740SX
  • ADB 2849ST/2850ST
  • ADB 2851S
  • Pace HDS7241
  • Pace HDS7241CD
  • Sagemcom DSI83
  • Sagemcom DSI87
  • Sagemcom DSIW74
  • ADB NCP-4740SF
  • Technicolor USW4001NCP
  • ADB NCP-3670SF
  • Moduł CAM CI+ nc+
  • Moduł CAM CI+ ECP
Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# ja sie do niczego nie przywiązuje. Pewnie czytałeś moje wpisy w tym wątku i wiesz jakie mam zdanie na ten temat ?

 

Mnie takowej listy operator ani w dniu zawarcia aneksu/umowy nie doręczył ze w tzw. trakcie umowy nie wspomnę. 

 

Sorry jestem starej daty i wieku i dla mnie umieszczenie czegoś gdzieś tam nie jest wiążące bo nie mam obowiązku śledzenia strony operatora że coś tam gdzieś sobie umieścił. 

 

Wiem ze pewnie uśmiechniesz się pod nosem jak inni userzy ale sorry strona internetowa to nie dokument. Tym bardziej jak ktoś z Was pamięta jaka była akcja z oznaczeniami kanałów gwarantowanych,nadawanych promocyjnie jak i które sa FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, a tylko odniosłem się do tego, że część osób zastanawia się nad zakupem technisata, a jest to sprzęt na którym nie ma gwarancji, że będzie działać mimo, że niektórym wydaje się że teraz działa to tak zostanie. Co do twojego podejścia, to nie wiem kto ma rację czy Ty czy operator ale zapewne skończy się tym, że rozwiążesz umowę, bo operator nie będzie przecież dla Ciebie robił wyjątku.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 zgadza się ale to nie daje gwarancji, że będzie działać, a operator może to uniemożliwić, bo sprzęt nie ma supportu. Operator nie bez powodu zamieścił listę zgodnych urządzeń.

 

@czerstwy z conaxem coś pomieszali ale jeżeli ktoś miał emm'a i wiadomo co to niczego to nie zmieniło.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 mam dwa Camele w tych dwóch dekoderach właśnie w slocie sl.

@tail# na szczęście dekoder ze zdjecia ma slot CI+ a do tego mam linux-iaka AX ODIN PLUS który z racji nudy wczoraj podpiołem do instalacji antenowej  ?

 

Ten dekoder ma ciągle aktualizowana listę kanałów zgodnie z układem/numeracja kanałów Platformy CANAL+

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#
Tylko takie działanie operatora to wykorzystywanie jednostronnie silniejszej pozycji w zawartej umowie.

Nie podoba się panu - proszę rozwiązać umowę albo korzystać ze sprzętu który ci damy.
 

Nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@EagleEye@ tak napisałem wyżej, to że teraz Ci działa na czymś innym niż sprzęt operatora to nie jest wyznacznik że tak zostanie. Jedynym rozwiązaniem aby pozostać przy własnym sprzęcie jest wymiana na moduł CI+. Możesz teraz zaryzykować i maksymalnie trzymać cameleony i czekać co się wydarzy.

 

@tweed77 to inna kwestia ale takie niestety są zasady.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, przemek1234 napisał:

@bifu

Ale po co wymieniać na Caymana? Na Cameleonie działa, ale tylko w sprzęcie ze wspieranej listy. U mnie na wifiBox+ i karcie Cameleon kanał działa bez najmniejszego problemu.

To, że w sprzęcie od pc+ śmiga to wiem, bo u dzieciaków na dsi83 wsio działa, ale u mnie na VU+ już ciemno, a żem [beep]a w temacie obejścia 6A, to dopóki sami nie odłączą 6A to se nie obejrzę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

Przecież sama C+ / NC+ reklamowała się że to dekoder dedykowany specjalnie do odbioru ich oferty i sprzedawała za grube pieniądze.

 

I co najciekawsze ten Technisat to jedyny dekoder który na dzień dzisiejszy wspiera oficjalnie korzystanie z dwóch platform jednocześnie.

Karta NC+ / PC+ w czytniku oraz CP ( Polsat ) z modułem CI+.

 

I tak na poważnie o wiele lepszy niż ADB5800 - ADB2850ST.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bifusamo 6A dla takich sprzętów jak vu+ póki co nie jest straszne.

@tweed77 tak ale to było kiedyś. Jeżeli by tak było nadal, to sprzęt byłby na liście operatora, a dlaczego nie jest, to wie tylko operator i jak coś to do niego pretensje.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 już raz poprzednik Platformy C+ próbował z pozycji silniejszego wy..ac abonentów sugerując jedyny i słuszny pakiet.Jak się to skończyło wiemy. Czasy takie że UOKiK na wszystko przymykał oko skończyly sie bezpowrotnie. 

 

Za niedługo na tapecie bedzie sprawa Sagem.com które dziwnym trafem psuły sie klientom którzy je zakupili na własność a tym którzy mają udostępnione działają do dziś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@EagleEye@ nie wiem co chcesz osiągnąć ale na to, że operator zostawi Ci same działające cameleony jak było dotychczas nie licz. Możesz conajwyżej walczyć o moduł jeśli nie chcesz dekodera. Tylko trzeba wziąć pod uwagę ECP.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# powiem Ci tak jak Śp. CYFRA+ HD łączyła się z "n" chciano mi Cameleony zabrać próbując wcisnąć mi sprzęt z CONAX. Skończyło się tym ze dostałem moduł CAM CI+ CYFRA+ HD (szary) i Camele mam po dziś dzień. Nie ma NC+ a Camele mam nadal ?

 

Mnie wystarczą dwa camy CI+ i"no problem". Sprzęt z certyfikowanym slotem CI+ mam w ilości dwóch sztuk a nawet mam jeszcze TechniSat TechniStar S2 po HD+ i tam slocik CI+ tez z certyfikacja jest.

 

Ja nie upieram się przy Cameleonach tylko nie aprobuję sprzętu operatora który poniekąd ubezwlasnowalnia mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EagleEye nie ciesz się tak.

Moduł NC+ CI+ z ECP może stwarzać problemy w starszych dekoderach oraz TV.

Jak NC+ załączy ECP to będzie ciemność na takich urządzeniach mino certyfikatu CI+.

Nie wspominając o braku możliwości nagrywania na własny dysk w dekoderze lub w TV.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie cieszę bo jeszcze nic nie wymieniłem nigdzie nie dzwoniłem i nigdzie nie chodziłem. Czekam "grzecznie" w swoim domu w obrębie jednego gospodarstwa domowego z dwoma nie parowanymi kartami Cameleon i grzecznie oglądam sobie ofertę Platformy CANAL+ na starych ale jarych TechniSat-ach i czekam na rozwój sytuacji. Owszem załączyłem z nudów AX ODIN PLUS-a ale to chyba nie problem wrócić do TechniSat-a.

 

Pewnie stwierdzicie ze to nie możliwe mieć dwie karty w jednym mieszkaniu i korzystać w taki sposób. Uspokoje Was jest to możliwe ?

 

Co do nagrywania to jeszcze nigdy nic nie nagrałem i nie zamierzam nic nagrywać. TV ogląda się na żywo lub wcale -- taka mam maksymę

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, @EagleEye@ napisał:

Pewnie stwierdzicie ze to nie możliwe mieć dwie karty w jednym mieszkaniu i korzystać w taki sposób. Uspokoje Was jest to możliwe 

Nie wiem o co Ci chodzi, sporo osób tak ma i oglądają na własnym sprzęcie i nie na technisatach tylko na dużo bardziej zaawansowanych "zabawkach" ale tak nie będzie non stop. Dlatego nic w tym nadzwyczajnego.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tail# napisał:

 

@tweed77 tak ale to było kiedyś. Jeżeli by tak było nadal, to sprzęt byłby na liście operatora, a dlaczego nie jest, to wie tylko operator i jak coś to do niego pretensje.

Może dlatego, aby więcej ludziom wcisnąć drogich filmów w VOD. Im więcej WifiPremiumboxów i 4k u abonentów, tym więcej sprzedanego materiału. Do tego jeszcze te filmy i opcje VOD takie jak Disney, mogą sprzedawać w nc+ go tv. 

 

A z kartami koledze chodzi, że operator i zawistni ludzie są  zdania, że wszyscy Camelowcy drugą kartę dają do podziału abonamentu komuś i są kombinatorami.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios Twój drugi akapit najbardziej mnie wkukuryku gdy wlaśnie operator w tym przypadku Platforma CANAL+ a wcześniej NC+ bo z CYFRA+ HD nie było problemu iż robi z uczciwych klientów "złodziei i krętaczy oraz oszustów". 

 

Wlaśnie dla tego mam taki opór wobec wymiany choćby na moduł CAM CI+ kart Cameleon i nie ma opcji abym to ja ""pobiegł do APS-u" cokolwiek wymienić (dla mnie to koszt dojazdu oraz strata czasu). I tak jak kiedyś Cyfra+ wymieniła mi kartę SECA 1 na SECA 2 póżniej CYFRA + HD kartę SECA 2 na Camaleona tak obecny operator może mi wysłać moduł CAM CI+ z parowana kartą. 

 

Mam nadzieję że wyjaśniłem dość prosto bo nie tylko ja jestem w takiej samej sytuacji i nie chcę być traktowany wyjątkowo i specjalnie.

 

W konkurencyjnej platformie bez problemu wyślą Ci to co masz na wymianę a tu co platforma "premium" nie wie jak ma to logistycznie zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...