Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, ircios napisał:

To byłby przełom 2 Camy

 

20 minut temu, moreau napisał:

Dwa cameleony, jest możliwość dobrania 2xCI+ECP, sprawdzone.

 

Czyli kombinacja 4K Ultrabox+ razem z modułem CAM CI+ECP w połączeniu z MR po Cyfra+ (2x Cameleon) będzie oznaczała wymianę na 2x Cayman ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tail# napisał:

@drq

Jeżeli otrzymałeś najnowszy moduł, to zwróć uwagę na to, że będzie działał tylko w certyfikowanych urządzeniach. Dla mnie zmiana z deszczu pod rynnę.

Ludzie nie wiedzą co robią a póżniej będzie lamęt.

 

1 godzinę temu, aro napisał:

Mnie właśnie najwięcej  chodzi o to, żeby Canal+ 4K śmigał na dekoderze.

Nie będzie śmigać a jak załączą na całej ofercie ECP to nic nie zobaczysz.No chyba że masz tv z listy.

 

2 godziny temu, bifu napisał:

To teraz pytanie,  czy tenże moduł  z EPS będzie śmigał w Vu+ Zero4K ? Czy po prostu na tym module wetkniętym do Vu+ zostanie jak jest teraz na camelu , że mam swoją listę, itd. ? Nic nie nagrywam, więc dwustrumieniowość mnie nie interesuje.

Nie będzie śmigał jak obecnie na Camelu.Camel masz w czytniku i jest to niezależna karta a modułu nie podzielisz zresztą gdy będzie załączone ECP to zapomnij o oglądaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej mówiąc - na kanałach z włączonym ECP będzie ciemność na wszystkich sprzętach które nie są certyfikowane dlatego warto się zastanowić czy ten moduł nadaje się do użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma na rynku takich odbiorników póki co.

 

Chińszczyzna nigdy nie wykupi licencji i nie przejdzie certyfikacji. Zostaje najwyżej Technisat - ale w dobie tunerów satelitarnych w tv, wątpie aby w to wchodzili. Większość jest mało wymagająca i bierze moduł bo nie chce dodatkowych pilotów ani pudeł pod tv.

 

BTW. 2 marca wyszedł taki news:

http://www.ci-plus.com/newsroom/ci-plus-llp-wins-landmark-legal-case-against-distributor-of-unauthorised-ci-plus-devices/

Gigablue finalnie przegrał sprawe w sądzie. W plecy 2mln euro + koszty sądowe oraz nakaz zniszczenia urządzeń i naprawienia szkody (wyłączenie obsługi CI+ na sprzedanych urządzeniach)

Tak się kończy igranie z ogniem :D Ale przynajmniej wszyscy inni producenci dekoderów na E2 skorzystali i jadą na certyfikacie GB jeżeli chodzi o obsługe CI+ :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kozaa napisał:

Zostaje najwyżej Technisat

Jeśli wypuszczą nowy model z obsługą Unicable II i wymiennymi głowicami to owszem. Ja już na jednym ich tunerze się "przejechałem" i straciłem zaufanie do tej firmy. Gdy tylko stworzą tuner, który dwa programy nagra (jednocześnie dekodując), a trzeci można oglądać + tuner DVB-T2/C, to wchodzę w to. Wątpię, że to kiedyś nastąpi. Pozostaje Vu+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vu ani żaden inny producent tunerów linuxowych nie dostanie certyfikacji CI+/ECP.

Masz wyżej przykład co się stało z Gigablue. Wnioskowali o certyfikacje dla zamkniętego odbiornika, dostali ją, przenieśli ją na swoje flagowe tunery z E2 i skończyło się pozwem, 2mln euro w plecy i powstaniem ECP bo restrykcje CI+ '*uj bombki strzelił' wraz z wypłynięciem certyfikatu. :)

 

Tylko Technisat przychodzi mi do głowy jeżeli chodzi o niezależne odbiorniki. Cała reszta klepie sprzęt dla operatorów, a nie na rynek konsumencki.

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kozaa napisał:

Vu ani żaden inny producent tunerów linuxowych nie dostanie certyfikacji CI+/ECP.

W takim razie trzeba poczekać na następcę  TechniSat DIGIT ISIO STC, ale to pewnie długo potrwa. Coraz bardziej ubogie są te tunery w gniazda CI+. Wyjdzie na to, że mój Digit ISIO S International był ostatnim, który ma dwa takie złącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kozaa napisał:

Raczej nie ma na rynku takich odbiorników póki co.

 

Chińszczyzna nigdy nie wykupi licencji i nie przejdzie certyfikacji. Zostaje najwyżej Technisat - ale w dobie tunerów satelitarnych w tv, wątpie aby w to wchodzili. Większość jest mało wymagająca i bierze moduł bo nie chce dodatkowych pilotów ani pudeł pod tv.

 

BTW. 2 marca wyszedł taki news:

http://www.ci-plus.com/newsroom/ci-plus-llp-wins-landmark-legal-case-against-distributor-of-unauthorised-ci-plus-devices/

Gigablue finalnie przegrał sprawe w sądzie. W plecy 2mln euro + koszty sądowe oraz nakaz zniszczenia urządzeń i naprawienia szkody (wyłączenie obsługi CI+ na sprzedanych urządzeniach)

Tak się kończy igranie z ogniem :D Ale przynajmniej wszyscy inni producenci dekoderów na E2 skorzystali i jadą na certyfikacie GB jeżeli chodzi o obsługe CI+ :)

 

 

Podobno ten odbiornik działa z ECP https://www.technisat.com/en_XX/TECHNISTAR-S6-HD+/352-1637-11560/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2020 o 16:04, czerstwy napisał:

Nie będzie śmigał jak obecnie na Camelu.Camel masz w czytniku i jest to niezależna karta a modułu nie podzielisz zresztą gdy będzie załączone ECP to zapomnij o oglądaniu.

Nic nie chce dzielić, nic nie che nagrywać, chce tylko oglądać, ale na swojej liście i na swoim tunerze a nie na tym [beep]ie od PC+. Jedyny plus to taki iż mam 65SM8600PLA, a tenże jest na liście, czyli mam rozumieć, iż moduł w moim tv nawet na załączonym ECP będzie śmigał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bifu napisał:

Nic nie chce dzielić, nic nie che nagrywać, chce tylko oglądać, ale na swojej liście i na swoim tunerze a nie na tym [beep]ie od PC+. Jedyny plus to taki iż mam 65SM8600PLA, a tenże jest na liście, czyli mam rozumieć, iż moduł w moim tv nawet na załączonym ECP będzie śmigał ?

Jeżeli jest na liście certyfikowanych urządzeń, to nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

23 godziny temu, seatibiza napisał:

W takim razie trzeba poczekać na następcę  TechniSat DIGIT ISIO STC, ale to pewnie długo potrwa. Coraz bardziej ubogie są te tunery w gniazda CI+. Wyjdzie na to, że mój Digit ISIO S International był ostatnim, który ma dwa takie złącza.

Idealnym rozwiązaniem byłoby wypuszczenie na rynek następcy TechniSat DIGIT ISIO STC+ wyposażonego w dwa moduły CAM CI+ oraz jedno gniazdo do samej karty, bo obserwując ostatnie najnowsze dekodery, które zostały wydane na rynek z zawartością wyłącznie po jednym gnieździe do modułów CAM to wychodzi słabo i ogranicza widza do oglądania wyłącznie jednej platformy. 

Swoją drogą wolnymi krokami rozglądam się już za nowym TV LED i mam na oku właśnie odbiorniki Technisat, które wyposażone są w dwa gniazda CAM CI+ (wybrane modele). 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2020 o 11:47, shark napisał:

Idealnym rozwiązaniem byłoby wypuszczenie na rynek następcy TechniSat DIGIT ISIO STC+ wyposażonego w dwa moduły CAM CI+ oraz jedno gniazdo do samej karty

Koniecznie z obsługą Unicable II i czytnikiem , który obsługuję Nagravision pod Canal+, a nie tylko niemiecką HD+. Ponadto dodatkowy slot na głowice, jak miał jego poprzednik. Ich tunery mają rozwiązania wyłącznie na rynek niemiecki, a wciskają je w Europie, tak jakby już wszyscy biegli wykupić niemiecką HD+. Co to za podejście? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do działu technicznego TechniSat-a i z obsługą ECP jest ostatnio opisywany na SatKurier.pl ich dekoder. Cena sugerowana 1190 zyla w Hollexie

 

https://satkurier.pl/news/188982/nowy-odbiornik-technisat-digiplus-uhd-s.html

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, shark napisał:

Tym bardziej TechniSat DIGIT ISIO STC+ powinien otrzymać nowy soft z tym certyfikatem.

Być może do niego coś jeszcze wypuszczą, jednak ogólnie Niemcy mają nas w "głębokim poważaniu". Ja kupiłem swojego Digit ISIO S w 2013 roku i to był ostatni rok, w którym ukazał się do niego soft, a w sprzedaży był jeszcze długo. Żeby jeszcze bardziej zirytować posiadaczy, pomiędzy bliźniaczo wyglądającymi (również funkcjonalnie) Digit ISIO S1 oraz S International, softy nie są zamienne. Dziś żałuję, że nie kupiłem wtedy Technicorder ISIO SC. Po takich doświadczeniach nie spodziewam się lepszego tunera od Technisata, a szkoda bo jakoś nie mam ochoty na mordęgę z Enigmą. Mój ISIO od czasu do czasu się resetuje, a tu na horyzoncie nie ma nic ciekawego. Jak pisałem wyżej, bez głowic FBC i dwóch slotów na moduły, nie ma o czym mówić (pisać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak TechniSat nie ma nikogo w "duszy" szanowny kolego. Ich dekodery spełniają wszystkie wymogi które narzucają właściciele danych platform pay-tv czyli mają wszelkie certyfikacje.

 

Przykładem może być choćby TechniSat DIGYBOXX HD C+ który jako jedyny ma w obsłudze slot CA z certyfikowanym Nagra MA dla Cameleonów. 

 

Także każdy kupuje to co mu pasuje i za taką cenę jaką uważa ze chce zapłacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, @EagleEye@ napisał:

Przykładem może być choćby TechniSat DIGYBOXX HD C+ który jako jedyny ma w obsłudze slot CA z certyfikowanym Nagra MA dla Cameleonów. 

To się zdziwisz już niedługo jak operator włączy co trzeba na kartach cameleon. Oficjalnie operator nie przewiduje opcji dobrania modułu do karty cameleon więc co Ci to da? A swoją drogą nie wiem jak to chcą inaczej rozwiązać jeśli ktoś chce zostać z kartą cameleon skoro nie ma możliwości dobrania sprzętu do tego typu karty.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...