Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, rano był problem z kilkoma kanałami - nie działały z 0100, 1803, 1813, 1863 i prawdopodobnie z 0500 też nie. To nie było celowe tylko awaria.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Przyznam, że nie do końca rozumiem istotę zmiany, ale sam jestem w sytuacji gdzie Travel Channel przestał działać. Mam moduł Aston w wersji 2.26 i cameleona, czy to znaczy że nie ma dla tego ratunku? infolinia jedyne co proponuje do wypożyczenie dekodera (czego oczywiście nie chcę).

dzięki z góry za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunkiem jest moduł z szarą nalepką Cyfra+. W nim karta zadziała w czystej Nagrze i kanał ruszy.

 

Inna kwestia to to, czy jak zaczną robić kolejne cuda jak np. Canalsat czyli jakieś zmiany nano itp. to czy moduł lub technisat wcześniej wymieniony to przeżyją - one aktualizacji już dawno nie widziały i raczej nie ma co liczyć, że zobaczą.

 

 

 

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kozaa napisał:

Ratunkiem jest moduł z szarą nalepką Cyfra+. W nim karta zadziała w czystej Nagrze i kanał ruszy.

 

 

 


tzn jeżeli takiej nalepki nie mam, to moduł nadaje się do kosza? Rozumiem że potrzebny jest jakiś dedykowany soft od Cyfry, jest jakaś techniczna możliwość aby go tam wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł na etapie wyjazdu z fabryki musi obsługiwać karty Nagravision. Aston tego nie ma i tego nie zmienisz.

 

Karty Cyfry+ działają w dwóch systemach: nieparowany Seca oraz Parowany Nagravision. Z Secą od lipca się żegnają lub ją zaparują tak jak to teraz się dzieje na tych kilku kanałach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kozaa napisał:

Inna kwestia to to, czy jak zaczną robić kolejne cuda jak np. Canalsat czyli jakieś zmiany nano itp. to czy moduł lub technisat wcześniej wymieniony to przeżyją - one aktualizacji już dawno nie widziały i raczej nie ma co liczyć, że zobaczą.

I to niech każdy kto chce dokonać zmiany sprzętu weźmie pod uwagę, bo może się okazać, że to pieniądze wyrzucone w błoto.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie co PC+ zrobi z kartami Cameleon po 01.07.2020r.? Odradzam kupowanie czegokolwiek specjalnie pod obsługę tylko tych kart. Pieniądze wyrzucicie w błoto i tyle. Operator po 1 lipca 2020 może równie dobrze rozpocząć wymianę tych kart na parowane Caymany. Już w tej chwili proponują za gołą kartę Cameleon nowy moduł CI+ ECP parowany z Caymanem.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie ale będzie ciekawie, np. co z tymi którzy przedłużyli umowę na cameleonach i nie przyjdą po wymianę sprzętu. Mam na myśli tych którzy już korzystają z kart na 1813 z 6A. Według mnie w najlepszej sytuacji są Ci co mają camelona i sprzęt operatora z listy sprzętów które są dopuszczalne. W takim przypadku nie muszą niczego wymieniać. Ci sprytniejsi właśnie w taki sprzęt już się dawno zaopatrzyli jeszcze wtedy jak była taka możliwość.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pawel napisał:

Wyślą nowe karty pocztą jak robili przy wcześniejszych wymianach a stare wyłączą.

Wysłanie samej karty nic nie da. Potrzebna jest jeszcze wymiana lub dostarczenie dekodera, więc w takim przypadku wysyłka raczej odpada.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, czerstwy napisał:

Raczej nie masz obowiązku iść po kartę czy po sprzęt.To operator ma go dostarczyć a to dodatkowo i wcale nie małe koszta.Gdyby mieli wymieniać camele to by to robili a nie przedłużali dalej umowy na tych kartach.

@czerstwy nie wieżę to co czytam ??

Ja czekam na rozwój sytuacji i powiem tak 2 Cameleony - 2 cam-y CI+ ( niebieska lub czarna naklejka ) i mogą mi wysyłać w "ciemno". Przyjmę. Dekodery CI+ certyfikację maja ?

 

Na pewno w APSie mnie nie uraczą choćby z racji obecnej sytuacji

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...