Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę po prostu powodu wyrzucania pieniędzy na własny sprzęt i jeszcze bawić się w ustawianie listy kanałów i to za każdym razem jak operator coś zmieni w tp. Jak przychodzę z pracy do domu o godz. 18:00, to chcę w spokoju obejrzeć film, a nie martwić się czy wszystko działa i bawić się w ponowne ustawianie. Operator daje mi dekoder za free w dzierżawę wzamian za jeden raz zapłaconą opłatę aktywacyjną. I jeszcze mam możliwość oglądania nc+ go tv na nim. Jedni kupują dekoder by się nim bawić, ja kupuję usługę by z niej korzystać.

 

Umiałbym używać sprzętu z wolnego rynku, ale jest to dla mnie zbędna zabawa. To samo z płaceniem. Po co płacić, jak operator daje w dzierżawę i to (z mojego punktu widzenia) lepszy sprzęt. Czemu (wg mnie) lepszy? Bo nie trzeba się bawić, by go ustawić. Cała konfiguracja trwa parę minut.

 

Takie mam poglądy odnośnie sprzętu jaki ja używam i mam do tego prawo.

 

A Wy używajcie czego chcecie. Nie jestem zagorzałym zwolennikiem parowania. Po prostu nie zależy mi czy je wprowadzą czy nie. Bo i tak używam sprzętu operatora.

 

Ja tylko tłumaczyłem, że operator MUSI sparować karty, bo inaczej będzie miał nieatrakcyjną ofertę programową i klienci od niego odejdą.

 

PS. Naprawdę nie spodziewałem się tu argumentów "at personam".

 

Ja nikogo od złodziei nie wyzywałem. Próbowałem tylko tłumaczyć, czemu operator nie chce by ludzie mieli nieparowane karty.

Edytowane przez przemek1234
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, przemek1234 napisał:

Nie widzę po prostu powodu wyrzucania pieniędzy na własny sprzęt i jeszcze bawić się w ustawianie listy kanałów i to za każdym razem jak operator coś zmieni w tp. Jak przychodzę z pracy do domu o godz. 18:00, to chcę w spokoju obejrzeć film, a nie martwić się czy wszystko działa i bawić się w ponowne ustawianie.

I tu się mylisz. Z takim podejściem jak twoje właśnie wyrzucasz pieniądze w błoto. Być może nie zdajesz sobie z tego sprawę, bo nie jesteś w temacie co jak działa. W dodatku jeśli oglądasz tylko wieczorami, to tym bardziej nie ma to sensu. Piszesz o liście kanałów jakby zmiany były codziennie i było to skomplikowane - tak nie jest. Nie chcę wchodzić w szczegóły ale ktoś kto wie co i na jakiej zasadzie działa przyzna mi rację, bo przy odpowiednim podejściu koszty zakupu własnego sprzętu szybko się zwracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może dekoder własny się zwraca, ale ja go nie potrzebuję. Dedykowane mi wystarczają, a nie płacę za nie żadnej dzierżawy obecnie oprócz 10 zł za multiroom, więc mi się to opłaca. Żeby była jasność, nie jestem zwolennikiem parowania, ale rozumiem po co PC+ to robi i że jest pod ścianą. Ogólnie sam mam kartę Cameleon w wifiBox+ (którego mam do multiroomu). Nigdy nie czułem potrzeby by używać czegoś bardziej zaawansowanego. Większość ludzi tym bardziej takiej potrzeby nie czuje. I jeśli ktoś odejdzie z PC+ z powodu parowania, to będzie to garstka. Za to sporo ludzi już teraz odchodzi, bo oferta marnieje i kontent robi się coraz mniej premium.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# W dodatku jak np. wspominanym wcześniej Technisacie, lista kanałów dla PC+ jest pobierana z automatu. Nie jeden dekoder to ma, a nawet telewizory z tunerem sat. Jedyna przeszkoda w odbiorze na dekiderach z wolnego rynku to brak VOD.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tail# napisał:

... bo przy odpowiednim podejściu koszty zakupu własnego sprzętu szybko się zwracają.

Rozumiem, że w tym przypadku masz na myśli zakup usług od innego operatora niż PC+ ;)  bo inny "zwrot" inwestycji nie przychodzi mi do głowy.

 

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios

A ja akurat VOD potrzebuję, bo czasami go używam. I jest mi to bardziej potrzebne niż bajery, które mają dekodery wolnorynkowe, a nie mają ich dedyki.

 

Co do listy i łatwości konfiguracji, to OK są dekodery, które to potrafią. I gdybym kupował dekoder, to taki bym kupił. Ale jak czytam, jakie kombinacje alpejskie ludzie robią z niektórymi high-endowymi tunerami, żeby odebrać kanały, to mi włosy dęba stają. Tak samo jak się czyta ich ceny.

 

Wracając do parowania. To pewnie macie rację wkurzając się na PC+. Kupiliście dekoder w czasach Cyfry+ i nie chcecie się go pozbywać. Ale taki np. Cyfrowy Polsat ma parowanie praktycznie od zawsze. I ludzie go używają. Nie odchodzą. I to samo będzie w PC+. Ludzie nie będą masowo odchodzić. Bo większość ma dekodery operatora. Koniec końców PC+ będzie dostawał lepsze warunki od dostawców kontentu jak wprowadzi parowanie kart, a to mu przysporzy.klientów.

 

EDIT:

Wg mnie powinni karty Cameleon tym co je mają zostawić i nie wymieniać przymusowo na Cayman. A Caymany wydawać nowym. Ale Seca to powinni zaorać, bo to stare dziadostwo jest dziurawe.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, przemek1234 napisał:

Wg mnie powinni karty Cameleon tym co je mają zostawić i nie wymieniać przymusowo na Cayman. A Caymany wydawać nowym. Ale Seca to powinni zaorać, bo to stare dziadostwo jest dziurawe.

Eh, to twoje zdanie nie mające odzwierciedlenia w rzeczywistości, bo to nie tak jest i nie tak działa jak Ci się wydaje. W skrócie to wygląda tak, że niczego nie muszą zaorać, a karty cameleon oficjalnie i tak będą działać tylko ze sprzętem operatora.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

Może mi ktoś wyjaśnić co to jest to 6A z technicznego punktu widzenia, po co operator to chce włączyć i czemu przeszkadza to ludziom z własnymi odbiornikami?

 

EDIT:

@tail#

To są moje dywagacje jako osoby postronnej. Jeśli jestem w błędzie i operator jest w stanie utrudnić życie ludziom z własnym sprzętem, to chciałbym wiedzieć jak?

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, przemek1234 napisał:

@czerstwy

Może mi ktoś wyjaśnić co to jest to 6A z technicznego punktu widzenia, po co operator to chce włączyć i czemu przeszkadza to ludziom z własnymi odbiornikami?

 

EDIT:

@tail#

To są moje dywagacje jako osoby postronnej. Jeśli jestem w błędzie i operator jest w stanie utrudnić życie ludziom z własnym sprzętem, to chciałbym wiedzieć jak?

Zamist klepać posty proponuje czytać też wątek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na C+ leci "kontent premium" w postaci "Kiler"-a który ma być parowany z sprzętem operatora od 1 lipca br. , tak  aby nikt nie nagrał na własny dysk i nie daj boże udostępnił w sieci. Znakiem wodnym jest pan w prawym dolnym rogu z tłumaczem języka migowego.

 

Powiem tak tylko "card paring" i nic więcej ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, @EagleEye@ napisał:

Właśnie na C+ leci "kontent premium" w postaci "Kiler"-a który ma być parowany z sprzętem operatora od 1 lipca br. , tak  aby nikt nie nagrał na własny dysk i nie daj boże udostępnił w sieci. Znakiem wodnym jest pan w prawym dolnym rogu z tłumaczem języka migowego.

 

Powiem tak tylko "card paring" i nic więcej ?

 

Ten kontent premium to kilka razy w miesiącu jest na Canal+.

https://programtv.naziemna.info/wynik/szukaj?szukaj=kiler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emisja Kilera i innych polskich filmów jest związana z polskim prawem. Stacje TV są zobligowane do emisji określonej zawartości programowych polskich produkcji ( nie pamiętam ile to w tej chwili %). Osobiście uważam, że Killer to i tak całkiem dobry wybór dla wypełnienia planu procentowego polskich produkcji no i głównie jest puszczany w nocy lub w godzinach przedpołudniowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobligowane są tylko te na polskiej koncesji. Nie ma żadnego sensownego powodu, żeby C+ na niej nadawało.

A polskich produkcji też jest tyle, że nie trzeba emitować kilku w kółko ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do " kontentu" , praw autorskich i ich ochronie ,czego niby domagają się amerykańskie studia filmowe. To wpierw niech z tą ochroną zrobią "porządek"w USA ,gdzie praktycznie wszystkie kanały ( filmowe,sportowe) są dostępne za kilka dolców w IPTV. Jak zwykle jankesi widzą wszędzie problemy tylko nie u siebie !

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2020 o 20:04, tomek6680t napisał:

Co do " kontentu" , praw autorskich i ich ochronie ,czego niby domagają się amerykańskie studia filmowe. To wpierw niech z tą ochroną zrobią "porządek"w USA ,gdzie praktycznie wszystkie kanały ( filmowe,sportowe) są dostępne za kilka dolców w IPTV. Jak zwykle jankesi widzą wszędzie problemy tylko nie u siebie !

Nie przesadzaj. W IPTV biega wszystko i zewsząd nie tylko z USA. I jakoś nikt sobie z tym nie radzi.

Co do studiów filmowych to pełna zgoda bo płaczą o kontent, a jednocześnie wisi im, że wiele krajöw niszczy ich filmy wycinając oryginalne głosy.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 o 16:28, tweed77 napisał:

Mało wiesz @przemek1234 mogę mieć w PC+ 5 dekoderów dedykowanych od platformy ( multiroom ).

Jeden będzie w Polsce - drugi będzie w Grecji - trzeci będzie w Hiszpani - czwarty w Szwecji a piąty w Rosji i wszystkie będą działały tak jakby były w jednej sieci.

Tak jakby wszystkie 5 dekoderów ( multiroom ) były w jednym domu podłączone do jednego routera.

 

 

To o czym piszesz wymaga większej wiedzy w zakresie konfiguracji sieci, niż tylko wklepanie hasełka do wifi i połączenie jest. Jeśli czyjaś wiedza kończy się tylko na tym wklepaniu hasełka to może się ewentualnie podzielić z sąsiadem pod warunkiem, że sąsiad będzie w zasięgu jego wifi. Jeśli masz większą wiedzę to jest tak jak napisałeś i tunery mogą być w różnych miejscach (państwach) aby tylko miały zasięg z satelity i jakiś Internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gargoyle? OpenVPN? Większość osób w Polsce nigdy takich nazw nie słyszała, a ty chcesz, żeby to konfigurowali? Tak jak napisał @rzutnik dla większości ludzi możliwości oszustwa w multiroom kończą się na podłączeniu do Wi-Fi sąsiada zza ściany.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...