Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ty o czym innym ja o innym. Nie wiem co Ty rozumiesz. 

A parowanie to chyba, że karta działa z przypisanym jednym dekoderem od operatora, że po włożeniu do innego dekodera jest ciemność, do czasu sparowania przez operatora. Czy Cameleon tak ma, jak Cayman? Nie. Wiec co to za parowanie? ?

Karty nie sparujesz z Technisatem. Docelowo kiedyś będzie to parowanie. Dlatego nie przyda się Technisat.

Chyba, że z modułem CI+

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ircios napisał:

Ty o czym innym ja o innym.

A parowanie to chyba, że karta działa z przypisanym jednym dekoderem, że po włożeniu do innego dekodera jest ciemność.  

 

Po tym stwierdzeniu dyskusja z toba nie ma najmniejszego sensu.Z racji że zapewne nawet nie posiadasz sprzętu na E2 i nie wiesz jakie potrzebne dane by odpalić 0100,1813 czy 1884 to o czym my dyskutujemy.Ty już wiesz co docelowo będzie??A to ciekawe bo tego nawet nie wiedzą osoby na forach powiązanych z E2 które mocno siedzą w temacie.Skoro jesteś taki zorientowany w temacie to w jakim celu załączają co jakiś czas 6A na wybranych kanałach na Camelach w 0100 i 1813?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przecież Ty zaczałeś jakąś bzdurą dyskusję. I to właśnie po Twoim stwierdzeniu z Tobą nie ma co prowadzić dyskusji i to w ogóle nie na temat, który tu rozwinąłeś. Podniecasz się tym, że nie wiadomo co będzie, że nikt na forach nie wie co będzie. Ochłoń  Fakt nie wiadomo co będzie.   Wiadomo, że w końcu będzie parowanie.  I to jest moje zdanie i nie tyko. Chyba sam w to nie wierzysz, że Cameleony będą na równi z Caymanami? A to, że używasz Cameleona w sprzęcie z E2, i ktoś pisze, że będzie docelowo parowanie i Cameleony w końcu znikną, to niedopuszczasz do myśli, bo jak każdy kto ma swój dobry sprzęt, chce jak najdłużej używać bez większych komplikacji. I tego Ci życzę i innym użytkownikom wolnego sprzętu. Powinien być wybór na czym chcemy oglądać, a nie tylko i wyłącznie na szrotach od operatora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6A => to cak7 nagra ,czyli parowanie (tuner + karta) unique. Do poprawnego działania są potrzebne klucze (unikalne) ,w tunerze NUID ,w karcie CWPK ,co najmniej jeden a może być ich 8 . Do tego kilka innych kluczy i nano ze skryptem wykonawczym który w odpowiedni sposób użyje tych "wszystkich" kluczy do zdekodowania ECM i uzyskania obrazu (i głosu) . Cameleon obecnie po przełączeniu karty w nagra 1813 ,działa w cak7 ,ale w parowaniu globalnym (potrzeba mniej kluczy) o oby tak zostało po tym "przysłowiowym" 1 lipca :) .

  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

Za to Ty ekspert.  Tylko od czego? 

Ja Ci napisałem na czym polega parowanie, a nie że 6A to nie parowanie. Nie musisz czegoś dodawać dla swojej otuchy o czym nie pisałem. Zadałeś pytanie, bez mojej odpowiedzi, bo ją znasz. Nie tylko Ty jedyny tutaj. Ja się nie ośmieszam, tylko Ty próbujesz mnie ośmieszyć pisząc bzdury że ja stwierdziłem, że 6A i 1813 to nie parowanie.  Tylko gdzie ja tak napisałem? 

Pisałem o dekoderze Technisat, że jeden ruch Operatora i dekoder będzie się nadawał jako dekoracja bez modułu. I nie waże, że dzisiaj czyta 6A. Ważne co moze być i lepiej w jaki dekoder się zaopatrzyć na przyszłość.

 

@tomek6680t 

Oby tak zostało. Tyle, że PC+ nie chce aby abonenci korzystali ze swojego sprzętu, w tym oczywiście wspomniany Technisat. Tak więc po 1 lipca może coś namieszać. Oby nie. Nastepna sprawa. Sami oddajemy Cameleony przy wymianie na 4k lub inni chcą MR na 3. Kart coraz to mniej. Raczej nie pozostawią ich w obiegu. Co by kolegę @czerstwy zdruzgotało zapewne, nie tylko jego z resztą, czego nie życzę.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Technisat Digyboxx HD C+ to tuner sat z z Nagravison 4 z chip-pairing oraz Conax bez chip-pairing. Karty Nagra mogą być z nim sparowane przez operatora. Czemu nie znajduje się na liście tunerów wspieranych przez operatora? Jego sprzedaż była wspierana przez platformę Cyfra +. Czy Platforma CANAL+ (ex nc+) nie jest jej spadkobiercą? Czy zostaliśmy wprowadzeni w błąd sugestią, że tuner ten, po wprowadzeniu przez platformę parowania kart dalej będzie mógł być przez nas  użytkowany. Ja i pewnie wielu innych zakupiło ten tuner ze względu na tą funkcję. Bo, czym różni się zabezpieczenie treści, po sparowaniu na tym  dekoderze -  od zabezpieczeń wprowadzonych przez operatora na jego szrocie. Może warto zainteresować tym tematem pewien urząd, który w poszukiwaniu pieniędzy do budżetu, nakłada nie małe kary pieniężne na operatorów.

 

Pozdrawiam klakier.

Edytowane przez klakier7
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, klakier7 napisał:

 Technisat Digyboxx HD C+ to tuner sat z z Nagravison 4 z chip-pairing oraz Conax bez chip-pairing. Karty Nagra mogą być z nim sparowane przez operatora. Czemu nie znajduje się na liście tunerów wspieranych przez operatora? Jego sprzedaż była wspierana przez platformę Cyfra +.....

Właśnie do tego nawiązywałem, że operator może w każdej chwili namieszać, bo to nie ich dekoder i też nie Cyfra już niestety. Posiadacze tego dekodera powinni  zadać pytanie PC+, jakie mają zamiary co do tego sprzętu. Powinni raczej znać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klakier7

A tym się różni, że dekodery operatora (wszystkie) obsługują flagę, którą może nadać kanał i która nakazuje dekoderowi dokleić do sygnału na wyjściu wideo (HDMI lub SCART) gdzieś w losowym rogu numer karty abonenckiej.

 

To zabezpieczenie sprawia, że przy bardzo drogich transmisjach sportowych, nawet gdy ktoś nada sygnał do Internetu nielegalnie, to zostanie szybko namierzony, bo wszyscy zobaczą jego numer abonenta.

 

To zabezpieczenie już parę razy mi się odpalało nawet na wifiBox+ (który jest teoretycznie szrotem). W losowym rogu ekranu pojawiał się napisany widoczną nawet po przeskalowaniu czcionką numer mojej karty na kilkanaście sekund po czym znikał i za parę minut znowu, w losowych momentach.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy

No właśnie o to chodzi, żeby sygnał dało się obejrzeć tylko na sprzęcie operatora. Do tego dążą wszystkie płatne platformy w tym PC+. I wyraźnie jest napisane, że max. do 1 lipca 2020 tak będzie, że tylko sprzęt ze wspieranej listy będzie pozwalał na odbiór (czyli sprzęt operatora). Nie wiadomo czy osiągną to parowaniem czy w jakiś inny sposób, a jeśli parowaniem, to czy wymienią przymusowo karty czy zupdejtują obecnym soft (tak, karta ma soft i da się go zaktualizować). Ale tak ma być. I po to to robią, żeby takie pirackie transmisje w Internecie przeszły do przeszłości. A Canal+ Sport bywał transmitowany w Internecie.

 

Możecie się wściekać i grozić odejściem, ale operator będzie miał Was gdzieś. Po prostu ludzie, którzy mają własny sprzęt stanowią może 1% wszystkich klientów. Większość klientów nawet nie wie, że da się odebrać na innym. Wręcz nawet nie jest świadoma, że w dekoderze siedzi w ogóle jakaś karta. Bo wsunął ją tam instalator. A już na pewno nie obchodzi ich parowanie i tego typu sprawy. Dla nich ma działać. Chcą po pracy wejść do pokoju, włączyć TV + dekoder i oglądać kanały, za które zapłacili. I to wszystko. Nawet jak stracą 1% klientów, to zyski wynikające z korzystniejszych umów z właścicielami praw to przyćmią.

Edytowane przez przemek1234
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij, że to się stanie.

 

Nawet jak zlikwidują Conax, zlikwidują Seca, uszczelnią Caymana to:

1. Zostają moduły

2. Zostają kablówki

3. A tyle są warte numerki na ekranie: https://blog.irdeto.com/2018/06/20/the-2000-threat-to-pay-tv/

https://www.tbsdtv.com/products/tbs2631se-8-channel-hd-live-stream-iptv-encoder.html

A tak wyglądają fabryki IPTV gdzie 'tylko sprzęt ze wspieranej listy będzie pozwalał na odbiór (czyli sprzęt operatora) :

Clipboard.jpg

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kozaa

Ale w tym artykule wyraźnie napisali, że covert watermarking już tak łatwo nie obejdą. Więc mogą operatorzy przejść na niego. Covert watermarking polega na tym, że hashcode karty jest insertowany do obrazu w taki sposób, że go nie widać, a info o nim jest w całym obrazie (steganografia). Serio karty Cayman łatwo rozparować? Bo ja nie słyszałem. A docelowo tylko Cayman ma zostać, nawet Conax chcą zaorać docelowo. Co do modułów, to moduły od PC+ też wstawiają watermark (póki co zwykły numerek). A kablówki też mają w większości parowany sprzęt, te cyfrowe przynajmniej, a analogowe to niech sobie piracą, tam jest jakość taka trefna, że nikt tego nie weźmie. Teraz przede wszystkim chcą chronić sygnał 4K, a on idzie na Caymanach tylko.

 

Poza tym to, że każde zabezpieczenie ktoś kiedyś złamie, to nie znaczy, że nie maja próbować. Tym bardziej, że wytwórnie filmowe i właściciele praw do transmisji sportowych wywierają naciski i bez parowania mogą nie dostawać tyle praw ile życzą sobie klienci (Ci, którzy mają sprzęt operatora, czyli większość). I koniec końców jeśli po wprowadzeniu parowania dostaną więcej praw i na lepszych warunkach, to im to przysporzy klientów, a nie odejmie. A ta garstka, co odejdzie się nie liczy.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, przemek1234 napisał:

@kozaa

Ale w tym artykule wyraźnie napisali, że covert watermarking już tak łatwo nie obejdą. Więc mogą operatorzy przejść na niego.

 

NC+ nie potrafi się pozbyć dziurawych 15letnich Nboxów czy 13letnich Pace'ów, a mieliby nagle zainwestować ileś tam mld euro na wymiane systemu, dekoderów i licencje pod rozwiązanie Irdeto? Może za 100lat lub jak uruchomią kolejne 100 kanałów powtórkowych z archiwum TVN/Polsat/TVP :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czerstwy napisał:

Tylko kto normalny puszcza sygnał do internetu ze sprzętu operatora?

Jak ludzie potrafią włam zrobić i zasnąć na miejscu, spać spokojnie do przyjazdu policji, to i są zdolni do udostępniania treści z dekodera operatora. :-D

Są nawet agenci, co podczas aneksowania pytają konsula czy druga karta dalej może odbierać u znajomego w innym mieście.?

 

 

59 minut temu, czerstwy napisał:

Tam jest sprzęt z kartami Conax.? rozparować taka kartę by odbierać na E2 to żaden wielki problem. 

Od dawna oglądają na E2, bo to właśnie nie problem. Oczywiście wg operatora mała szkodliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piraci byli - są i będą.

Ucierpi tylko przeciętny klient który chce włożyć kartę do swojego dekodera.

Gdzie ma karty z innych platform satelitarnych.

Oglądać - nagrywać - mieć własną listę kanałów. Wziąć kartę do drugie mieszkania - na działkę letniskową.

 

 

 

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, tweed77 napisał:

Ucierpi tylko przeciętny klient który chce włożyć kartę do swojego dekodera.

Ale platforma ma takich klientów w d.... skazując na własny szrot i czas pokazać platformie środkowy palec,

gdy będzie chciała przedłużyć umowę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek1234 

 
O ile ja się orientuje to za generowanie znaków wodnych, cyferek czy innych duszków odpowiedzialny jest czytnik kart - właściwie jego oprogramowanie. Wracając do TechniSata  DiGYBOXX HD C+. Każdy kto zna historię tego dekodera wie że jest to dekoder niezależny, ale posiadający zależny od operatora, oficjalny czytnik kart CYFRY+ ze wsparciem NAGRA KUDELSKI GROUP, więc po sparowaniu z Camelem, czy Caymanem może te znaki generować.  Pytanie brzmi w jakim zakresie Platforma CANAL+ (ex nc+) przejęła zobowiązania po swej poprzedniczce do tego czytnika. Myślę że przejęła je w pełnym zakresie, ponieważ wiele jej dekoderów wyposażonych jest w taki sam czytnik.  Próba u[beep]e czytników  tych dekoderów poprzez satellite -  grzebanie w oprogramowaniu kart,  mogłoby się odbić na funkcjonowaniu ich sprzętu. Z drugiej strony była by to, jawna dyskryminacja posiadaczy tych odbiorników, bo odbiorniki te po sparowaniu zabezpieczają treści na takim samym poziomie co odbiorniki dedykowane. Z tym już tylko do UOKiK. Niech wiedzą że zastanawiamy się co robić w tej kwestii. Pożyjemy - zobaczymy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...