Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiesz tekstu "kto ma pojęcie "?

To nie wiem czy coś zrozumiesz. "Ma pojecie" to taka osoba, która wie, że z Cameleona będzie mógł  korzystać dalej we własnym sprzecie z E2. Osoba, która "nie ma pojęcia" to ktoś kto ma karte Cameleon w dekoderze operatora, bo ma. Nie wie, że też może działać karta w sprzęcie z E2, oraz zwisa i powiewa mu jaką karcioche ma w użytkowaniu, bo nawet nie wie jak ona się nazywa.

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Emil33 napisał:

Panowie, czy to forum ma służyć pomocą wszystkim czy jedynie wąskiej grupie wtajemniczonych.

Najlepiej piszcie szyfrem, Wielki Imperator Platformy czuwa!

Owszem i służy ale tylko tym którzy wykazują zainteresowanie. Bez twojego zaangażowania nic się samo nie zrobi. Nikt też za Ciebie nie zaznajomi się z tematami które wielokrotnie były "wałkowane" na forum.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że "włożyłem kij w mrowisko" w sumie to i dobrze może przyczyni się to do bardziej składnych wypowiedzi na temat,

pozbawionych arogancji.Owszem interesuję się tematem nie tylko na tym forum.To czy będzie można korzystać z własnego 

sprzętu zależeć będzie od łaskawości platformy. Jeśli wycofają moduły i sparują karty z dekoderem idąc za przykładem np.

platformy sky (http://www.digi-tv.pl/laravel/news/185423/portal.html) i sprzęt na E2 może nie dać rady.

Przyszłość tv związana będzie z internetem:Netfilix, Disney+, HBO GO są tego przykładem.

Bez anten sat, dekoderów i czekania na godzinę emisji.Wystarczy szybkie łącze. Play już niebawem startuje z 5G w 16miastach.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil33

Jeszcze sporo czasu minie żeby zaprzestano nadawać drogą satelitarną. Łącza internetowe są coraz lepsze ale nie wszędzie. Nawet w większych miastach są miejsca gdzie jest problem z dostępnością szybkiego łącza. Co ma do tego Netflix skoro ja chcę oglądać sport i transmisje "na żywo" i nie z jedno minutowym lub większym opóźnieniem transmisji. TV przez internet to przyszłość ale nie tak szybko jak Ci się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emil33

Póki co Internet jest awaryjny, a TV SAT nie. Nie raz zdarzało mi się, że Internet nagle przestawał działać albo ulegał zmuleniu, mimo, że zmieniałem operatorów, a obecnie mam FTTH. A mobilny to już w ogóle jest awaryjny. Natomiast TV SAT wysiada tak rzadko, że praktycznie się nie zdarza i nigdy wszystkie kanały na raz. A jak nie działa nic, to po prostu antena została obrócona przez wiatr i wystarczy poprawić albo lepiej przymocować. Poza tym uwierz, że jak 1000 osób zacznie oglądać TV w jakości 4K przez jeden przekaźnik 5G, to szybko je zamulą. LTE też miało być super szybkie, a obecnie w ogóle nie wystarczza.

 

Mówisz bez anten SAT i dekoderów? Spoko, ale za to jak chcesz oglądać na ekranie TV, a ja np. wolę oglądać na ekranie 43 cale niż 15.6 cala, nie wiem jak ty, to musisz liczyć się z wymianą TV co kilka lat. Ja kupiłem Smart TV w 2012 roku i obecnie nawet głupiego YT tam nie ma, praktycznie nic tam nie ma. Jest stara biblioteka TVP, wieszająca się wersja playera i kilka innych VOD, które nie działają.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

czy do drugiej karty Cameleon rozsądny będzie zakup dekodera Sagem DSI 87/83? Karta pierwsza siedzi w module CAM od Cyfry.

Mój prywatny DSI87 uwalony w grudniu 2019 (ciągły init na wyświetlaczu - widziałem, że ludzie już handlują z takim samym problemem, to efekt akcji PC+?).

Czy może szukać Technisata DIGYBOXX?

Edytowane przez kogutko21
interpunkcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam tu aspirować do miana odkrywcy.Podałem jedynie fakty i przyszłościowe drogi rozwoju TV.

To że ktoś korzysta z powolnego internetu nie znaczy że tak mają wszyscy w RP i na świecie.

Mamy prędkości nawet poniżej 1Mbps ale i powyżej kilkuset Mbps. Każda autostrada się zatka gdy wszyscy na nią wjadą.

Po to rozbudowuje się infrastrukturę drogową by ruch upłynnić.Podobnie jest z internetem.

Smart TV ? Producent  zazwyczaj zapomina o aktualizacjach już po wprowadzeniu nowego modelu.

Komputer połączony z projektorem lub tv z powodzeniem zastępuje smart tv bez ograniczeń 15,6".

Ciągle próbujemy nadgonić zaległości w nowych technologiach.Czasem przez błędne decyzje mamy opóźnienia.

Przykładem może być naziemna TV z niedawno wprowadzonym DVB-T i już niewydolnym systemem.

Do 30.06.2022 ma nastąpić przejście na DVB-T2 (https://satkurier.pl/news/187710/dvb-t2-wchodzi-do-polski-10-pytan-i-odpowiedzi.html)

A można było to zrobić wcześniej. Gdy my wprowadzaliśmy DVB-T  inne kraje uruchamiały nadajniki  DVB- T2.

Rozwoju i postępu nie zatrzymamy jest niejako wpisany w nasze geny.Co nie znaczy że już jutro zniknie nasza tv sat.

Niektórzy nadal korzystają z kineskopowych tv i bardzo to sobie chwalą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, przemek1234 napisał:

Natomiast TV SAT wysiada tak rzadko, że praktycznie się nie zdarza i nigdy wszystkie kanały na raz.

 

Ta, jasne. Przykład z ostatniego opadu śniegu w Warszawie.  Trzy godziny zero jakiegokolwiek odbioru TV sat z hotbirda, akurat podczas meczu Nadala.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja satelitarna ma się dobrze i raczej tak będzie przez następne lata . Ale warto rozwijać Swoją wiedzę o IPTV ,wiedzieć jak działają i jak uruchomić np. takie linki ( to "przykładowe"" linki z netu ,nie działają)

 

00:1A:79:A5:2F:8B
EXP = September 25, 2020, 10:04 pm |
LINKS-STALKER = hxxp://yek-hd.net:1795/c/
hxxp://universeiptv.com:8000/get.php?username=charlie&password=2019&type=m3u_plus&output=ts
 hxxp://volka.siptv-list.com/siptv.m3u?code=7201253877637342

Człowiek się "edukuje" ,życie całe  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kogutko21 napisał:

Panowie, 

czy do drugiej karty Cameleon rozsądny będzie zakup dekodera Sagem DSI 87/83? Karta pierwsza siedzi w module CAM od Cyfry.

Mój prywatny DSI87 uwalony w grudniu 2019 (ciągły init na wyświetlaczu - widziałem, że ludzie już handlują z takim samym problemem, to efekt akcji PC+?).

Czy może szukać Technisata DIGYBOXX?

Nie warto Sagemcoma. Lepiej Digyboxa, a jeszcze lepiej dołożyć i wziąć coś z E2

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kodif napisał:

 

Ta, jasne. Przykład z ostatniego opadu śniegu w Warszawie.  Trzy godziny zero jakiegokolwiek odbioru TV sat z hotbirda, akurat podczas meczu Nadala.

Jak mam antene sat od ponad 20 lat nie przypominam sobie by przez 3 godziny nie mieć odbioru.A kilka lat temu były nie takie zimy jak obecnie.Ale jak szkoda wydać na większą antene to tak to wygląda oblepi się czasza lub napada na konwerter a ludzie siędzą i czekają aż roztopi.?Słyszał o podgrzewanych antenach?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa antena zawsze pomaga dłużej zachować sygnał, ale potrafią być też takie opady, które odetną od sygnału nawet antenę 180 cm. Ogólna zasada jest jednak taka, że przy stopniowo pogarszających się warunkach atmosferycznych sygnał najpierw zniknie na antenie np. 60 cm, później na 80 cm, następnie na 120 cm, itd. Tylko oczywiście w pewnym momencie nie ma już sensu montowanie gigantycznej anteny, aby odbierać tylko podstawowe kanały.

Czytaj więcej na: https://satkurier.pl/news/177783/jak-poprawic-sygnal-z-anteny-satelitarnej.html

 
Edytowane przez Emil33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O niczym, w skrócie @Emil33 prowadzi jakieś dywagacje próbując na podstawie tego, że śnieg zasypał antenę udowodnić, że tv-sat jest beee, bo się zdarzają zaniki sygnału. Przypominam tylko, że temat jest o kartach cameleon, a nie o problemach z sygnałem tv-sat i przyszłości iptv.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z powyższym kontynuując temat - nadal nie ma oficjalnej i jednoznacznej decyzji operatora co do wymiany kart cameleon. Można tylko bazować na tym co piszą inni czyli, że niektórym którzy przedłużyli umowę karty zostały. Nie wiadomo też czy dobrym rozwiązaniem jest rezygnacja i przejście na conax i czy w ogóle jest taka możliwość. Czy ktoś próbował wymieniać camelona na conax z dekoderem oznaczonym jako np. 2849 albo 2850 lub inny niż tylko z caymanem? 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tail# napisał:

Zgodnie z powyższym kontynuując temat - nadal nie ma oficjalnej i jednoznacznej decyzji operatora co do wymiany kart cameleon. Można tylko bazować na tym co piszą inni czyli, że niektórym którzy przedłużyli umowę karty zostały. Nie wiadomo też czy dobrym rozwiązaniem jest rezygnacja i przejście na conax i czy w ogóle jest taka możliwość. Czy ktoś próbował wymieniać camelona na conax z dekoderem oznaczonym jako np. 2849 albo 2850 lub inny niż tylko z caymanem? 

Obstawiam że bez szans.Wymiana sprzętowa to tylko model do góry nie ma możliwośc podmiany model wstecz.Przynajmniej ja zawsze taki informacje dostawałem a i w systemie zawsze była tylko podmina model do góry.Zresztą jak to ma sens?Chyba jedynie by zachować zniżki.Lepiej nabyć swoją kartę cy sprzęt  zrobić co ma sie zrobić i tyle.Druga sprawa że teraz ludzie interesują sie głównie Caymanem z racji pełnej oferty na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawel napisał:

Tyle, że zaraz potrwa kilka lat.

Jak dla mnie mogą 10 lat wyłączać. W sumie to nie istotne ile czasu im to zabierze.  Ważne, że będą to robić zaraz po Seca. Taką kolejniść sobie mądre głowy wymyśliły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...