Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z plotek z netu . Szwagier kolegi z Forum,mieszka w Niemczech ,ma trochę znajomości APS PC+,wziął  do nowej umowy (na rok ) kartę conax  i tuner. Oficjalnie jest blokada wydawania kart seca Cameleon,ale takie blokady dla kart conax niby nie ma i jeśli takie karty są dostępne w APS to je też wydają . Owszem z zasady wszystkim chcą wcisnąć Caymana,ale przy odrobinie "szczęścia i znajomości" ,można dostać kartę conax .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dla conax, a w dodatku nadal w punktach jest możliwość przedłużenia umowy mając tylko kartę cameleon. Chaos trwa w najlepsze.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o zakończeniu możliwości użytkowania nieparowanych kart Cameleon w dekoderach z wolnego rynku typu Ferguson czy Opticum. Jedynie dekodery od operatora z listy wskazanej przez niego jako wspierane. Jednym słowem operator zgasi tunelowanie Seca z satki i zostanie tylko Nagra do użytkowania z kart Cameleon. Niestety dekodery z wolnego rynku (poza tymi z E2 oraz Technisatami niegdyś wspieranymi przez C+!) nie obsługują Nagry w Cameleonach czy Caymanach. Tylko dzięki tunelowaniu Seca te karty były i są jeszcze obsługiwane. Oto chodzi operatorowi bo przez to ścigają go dostawcy treści płatnych czyli wytwórnie filmowe i właściciele praw sportowych itd. Dostali czas i warunki do spełnienia i po to wszystko robią.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No popatrz ""wytwórnie filmowe" jakie francuskie czy polskie bo 70% ramówki to ta szmira. Filmy kategorii A które puszcza C+ jako PREMIERA to każdy zdążył obejrzeć wcześniej w inny sposób.

 

No chyba że to coś nazywane ""ekstraklasą kopiących piłkę" wywiera naciski aby lepiej szyfrować KONTENT PREMIUM (sarkazm).

 

Po drugie kocham takie myślenie operatorów PAY-TV że każdy ich klient to "złodziej i pirat  oraz kombinujacy jak oszukać operatora". Tylko szkoda ze to operator pay-tv wprowadza mnie w błąd twierdząc iż paczka C+  jest bez reklam a co jest wszyscy wiedza.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, @EagleEye@ napisał:

No chyba że to coś nazywane ""ekstraklasą kopiących piłkę" wywiera naciski aby lepiej szyfrować KONTENT PREMIUM (sarkazm).

Lepiej bym tego nie ujął. Ten kontent mało kiedy można oglądać na trzeźwo. Również prezes kopanej Zbyszek mógłby to w końcu zrozumieć i zacząć coś robić z polską piłką.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem telefon z infolinii nr 222200000(dziwny nr),pytali czy dostałem list o wymianie dekodera,potwierdziłem. Powiedziałem ,że mam Pace i mam go za darmo,że mam śmieszne oferty po zalogowaniu się na konto.(15 zł / m aktywacja 99 , 10 zł / m aktywacja 0 zł),że nie planuje nic płacić do końca umowy więcej(koniec listopada)

 

Odpowiedział,że wymieni mi Pace Pvr (1 kartę )na dekoder 4k za na początku rozmowy 5 zł ,potem ,że za 0 zł /m i 0 aktywacja.Zapytałem o 2 dekoder Mr po Cyfrze,że nie dają,to na czym mam oglądać tv jak mam obecnie swój dekoder.Ma się zapytać i jutro dzwonić . Pytanie do Was,gdzie jest haczyk ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie.

Posiadam dwie karty Kamelon i jeden dekoder Pace i jeden prywatny. Dekoder prywatny przestal dzis dzialac i chcialem dobrac drugi dekoder w punkcie obslugi klienta.

Tam powiedziano mi, ze musze wymienic dekoder glowny zeby dostac dekoder dodatkowy. Czy nie ma mozliwosci dobrania dekodera dodatkowego bez wymiany glownego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder prywatny nie wiem jaki model posiadasz ale jeżeli ma obsługę oscama, to możesz ich olać i w ogóle z nimi nie rozmawiać. Nie daj się naciągnąć na ich sprzęt - oni tylko czekają na to żebyś oddał karty które posiadasz i wymienił sprzęt na parowany. Póki jest możliwość korzystania z własnego sprzętu, to korzystaj i nie wymieniaj kart które posiadasz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram radę @tail#,będąc w podobnej sytuacji odebrałem dekoder operatora i teraz"pluję sobie w brodę".

Jednak nikt nie zmuszał mnie do wymiany kart, cameleony zostały. Po usunięciu providera 0068,oglądanie na prywatnym dekoderze stało się niemożliwe (nie posiada obsługi oscama). Jeżeli wyłączą seca i zostawią nagrę, jest jeszcze szansa na prywatny sprzęt z tymi kartami.

Edytowane przez Emil33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele dekoderów z wolnego rynku co czyta czystą Nagrę, ale Cameleon nie ruszy. Jeden ruch Operatora i Technisat będzie czytał...i czytał...I się nie doczyta Cameleona. A na bank tak będzie, biorąc pod uwagę działanie PC+ :-D 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ircios napisał:

A na bank tak będzie, biorąc pod uwagę działanie PC+ :-D 

To znaczy, że te tunery z enigmą też nie dadzą rady? Pytam, ponieważ nie wiem czy zachować Cameleona i nabyć stosowny dekoder, czy negocjować Caymana z modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ircios napisał:

Jest wiele dekoderów z wolnego rynku co czyta czystą Nagrę, ale Cameleon nie ruszy. Jeden ruch Operatora i Technisat będzie czytał...i czytał...I się nie doczyta Cameleona. A na bank tak będzie, biorąc pod uwagę działanie PC+ :-D 

Co ty nie powiesz?Obecnie ten Technisat czyta nawet przy załączonym 6A?@Seatibiza obecnie dają radę co będzie za jakiś czas nikt nie wie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seatibiza

Tuner z E2, a Technisat to przepaść.  Oczywiście z Cameleonem siedź jak najdłużej. W przyszłości sami będą musieli dać to co abonent będzie chciał za Cameleona. Chyba, że Operator będzie miał w.....ne na bazę abonencką oraz wpływy z tego tytułu.

 

@czerstwy 

Co Ty nie powiesz, że czyta 6A. Może tak być, że innych modyfikacji już nieodczyta. I o tym pisałem. Wystarczy jeden ruch Operatora. Tak owszem...nie wiadomo co będzie....na bank Cameleonów kiedyś, jeszcze nie lipiec sierpień, wrzesień, ale z czasem,  bo dążą do parowania.

Wtedy i Technisat podstawka pod kwiatek

Edytowane przez ircios
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...