Skocz do zawartości
mpotasznik

Naziemna telewizja cyfrowa

Rekomendowane odpowiedzi

To jest chyba oczywiste, że przy ważniejszych wydarzeniach sportowych takich rzeczy nie powinni robić.

To normalne, jednak mało kiedy telewizje informują o przerwach konserwacyjnych. Nie każdy znajdzie info o tym w internecie. Już kilku osobom tłumaczyłem w czasie konserwacji jednego nadajnika, aby sprawdziły odbiór innych stacji, jeśli działają to TV nie popsuł się. Niestety większość osób odbiera z nadajnika Wręczyca Wielka k. Częstochowy, co skutkuje obawą starszych osób obawą, czy popsuł się telewizor.

Sam mam odbiór z dwóch kierunków. Drugi to Kamieńsk, do tego jeszcze MUX 8 z Dobromierza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę.

W bloku była awaria multisweatcha i wczoraj został zamontowany nowy. Co mnie zastanawia po zamontowaniu nowego obraz na kanałach DVB-T jest o żywszych kolorach i ogólnie ładniejszy. Ustawienia telewizorów nie były zmieniane i tu moje pytanie, czy multisweatch może mieć wpływ na jakość obrazu ?

Wydaje mi się że nie, ale może się mylę. 

Jakość sygnału na starym i nowym według miernika w tv jest taka sama, więc albo się jakość obrazu rzeczywiście poprawiła, ewentualnie złudzenie po 2-dniowejj przerwie bez tv.

Edytowane przez maks27
Korekta błędów w pisowni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam odbietaci mux 2 z Tarnowa bądź 4? Bo nwm u mnie cisza chyba mam problemy z instalacją za to pojawił mi się k25 chyba z choragwicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mux-2 (k.23) i mux-4 (k.33) - brak sygnału. Z Chorągwicy chyba też. Mux-2 z Przehyby (k.36) także brak sygnału. Chyba jakaś większa awaria :?:

Edytowane przez K63

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wlasnie od 2 dni u mnie to samo ja z Tarnowa odbieram zadzwoniłem zgłosiłem im brak sygnalu

Edytowane przez Wicus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odbiór mux-2 na k.23 i 36 niedawno powrócił. Jest także sygnał na k.33 (mux-4). Prawdopodobnie posypał się SFN, bo rano zrobiłem pomiar miernikiem i na wszystkich tych kanałach miałem siłę ok.65 dBuV, natomiast nie byłem w stanie zmierzyć ich jakości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie Połaniec też wrócił mux 2 i 4 nwm co oni kombinują zamiast zwiększyć moc to jeszcze utrudniają odbiór 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj nie chodzi o moc, tylko synchronizację. Czasem się "rozjedzie" i stąd takie kwiatki. Ci co mają sygnał tylko z jednego odbiornika, tego nie zauważą. Gdy do anteny dociera z co najmniej dwóch na tym samym kanale, to może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś rano znów brak muxa 2 i 4. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może być efekt propagacji fal radiowych w postaci tropo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pepek94, pewnie tak, bo pojawily mi sie sygnaly z K21, K22 i K24. Obecnie wszystko wrocilo do normy. Pozdrawiam.

Edytowane przez Barti
Pisanie całego postu pogrubioną czcionką jest zbędne. Poprawiono post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi