Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem,może ktoś wie co się stało.

Odbierałem polsat news na 101 i 109 kanale -kanałów nie było na liście (w ciemno natrafiałem, bo pamiętałem,że pod tymi numerami była kodowana paczka polsatu)

Dzisiaj musiałem pobrać nową listę kanałów,i niestety nie mam już polsatu news i innych kodowanych-na ich miejscu pojawiły się kanały czeskiej tv,które wcześniej miałem na wyższych pozycjach.

Ponownie zrobiłem aktualizację,nowe pobranie kanałów i niestety nie wrócił polsat news.

Wiele razy robiłem aktualizacje kanałów i nigdy aż do dzisiaj nie znikały kodowane polsaty(nie było ich na liście,ale mozna było je trafić w ciemno wciskając np 101 na pilocie)

Czy ktoś wie co się stało,że utraciłem te kanały ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Analiza jakości multipleksu trzeciego MUX-3 (październik 2019).
Źródło informacji: http://sat-charts.eu/artykul,5148,Analiza-jakosci-multipleksu-trzeciego-MUX-3-pazdziernik-2019.html

 

Analiza jakości multipleksu trzeciego MUX-3 (listopad 2019).
Źródło informacji: http://sat-charts.eu/artykul,5149,Analiza-jakosci-multipleksu-trzeciego-MUX-3-listopad-2019.html
===================================================
Analiza jakości multipleksu ósmego MUX-8 (październik 2019).
Źródło informacji: http://sat-charts.eu/artykul,5150,Analiza-jakosci-multipleksu-osmego-MUX-8-pazdziernik-2019.html

 

Analiza jakości multipleksu ósmego MUX-8 (listopad 2019).
Źródło informacji: http://sat-charts.eu/artykul,5151,Analiza-jakosci-multipleksu-osmego-MUX-8-listopad-2019.html

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza jakości multipleksów polskiej DVB-T (listopad 2019).
Źródło informacji: http://sat-charts.eu/artykul,5155,Analiza-jakosci-multipleksow-polskiej-DVB-T-listopad-2019.html 

 

Analiza jakości multipleksu pierwszego MUX-1 (listopad 2019).
Źródło informacji: http://sat-charts.eu/artykul,5154,Analiza-jakosci-multipleksu-pierwszego-MUX-1-listopad-2019.html

 

Analiza jakości multipleksu drugiego MUX-2 (listopad 2019).
Źródło informacji: http://sat-charts.eu/artykul,5153,Analiza-jakosci-multipleksu-drugiego-MUX-2-listopad-2019.html

 

Analiza jakości multipleksu czwartego MUX-4 (listopad 2019).
Źródło informacji: http://sat-charts.eu/artykul,5152,Analiza-jakosci-multipleksu-czwartego-MUX-4-listopad-2019.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiecie co, tak sobie myślę i myślę, ale orientuje się ktoś z Was czy po przejściu Polski na DVB-T2 - wiadomo zwiększy się ilość MUXów - będzie jakaś szansa na utworzenie płatnego multipleksu z treścią np. premium? Mam tu na myśli, np. kanały grupy Canal+ czy też wraz z. HBO. Czy to jest w ogóle realne? Bo tak się zastanawiam, na [beep]ę w tych telewizorach do odbioru wyłącznie tylko telewizji naziemnej dają te wejścia na moduły CI (z plusem czy bez, nie wiem), skoro mimo płatnego MUX4 nie ma możliwości nawet, żeby posiłkować się wejściem w telewizorze, bo trzeba ustawić kolejny dekoder obok telewizora i nazbierać następnego pilota... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pierścień napisał:

Wiecie co, tak sobie myślę i myślę, ale orientuje się ktoś z Was czy po przejściu Polski na DVB-T2 - wiadomo zwiększy się ilość MUXów - będzie jakaś szansa na utworzenie płatnego multipleksu z treścią np. premium? Mam tu na myśli, np. kanały grupy Canal+ czy też wraz z. HBO. Czy to jest w ogóle realne? Bo tak się zastanawiam, na [beep]ę w tych telewizorach do odbioru wyłącznie tylko telewizji naziemnej dają te wejścia na moduły CI (z plusem czy bez, nie wiem), skoro mimo płatnego MUX4 nie ma możliwości nawet, żeby posiłkować się wejściem w telewizorze, bo trzeba ustawić kolejny dekoder obok telewizora i nazbierać następnego pilota... :roll:

W naszym kraju planowane jest 6 MUX-ów w DVB-T2/HEVC - 100% FTA. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pierścień Bzdurą było by tworzenie płatnej odmiany aby zapychała jeszcze więcej "przestrzeni". Już dość tego "pasztetu" jest na satelicie i w sieci... po co nam jeszcze w DVB-T2. Liczę na zdecydowaną poprawę jakości... i wszystko w mocnym FHD. Fajnie też jak w końcu dopuszczono by inne atrakcyjne stacje darmowe.

 

@ciastek to był by fajny ruch... jak 4K zawitało by do DVB-T2... to był by świetny ruch na promowanie TVP i 4K jednocześnie.

 

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Polska do końca czerwca 2022 roku ma przejść wyłącznie na DVB-T2... a 2,5 roku myknie jak z bata strzelił... to musza już niedługo przedstawić plan wdrażania. Ciekaw jestem jak to się odbędzie... które rejony wystartują jako pierwsze? Jaka jakość zostanie zaoferowana na poszczególnych MUXach? Nie było żadnego konkursu na nowe kanały... więc o nowych raczej można zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.polskieradio24.pl/7/473/Artykul/2439024,Zmiany-w-telewizji-naziemnej-Szef-KRRiTV-wchodzimy-w-nowy-standard

W tekście prawdopodobnie jest pomyłka - powinno być "do 30 czerwca 2022" zamiast "20 czerwca 2020". Tak przynajmniej wynika z treści rozmowy.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pomyłka, ale to nie byłby głupi pomysł wdrożyć już dziś na odpowiednich kanałach, aby móc sobie przetestować, czy "nasz" TV będzie to obsługiwał. Ja na poprawę jakości do mocnego HD też bym nie narzekał... :D  Niech wystartuje MUX z kanałami Polsat, TVN, TV4 i TVN7 w HD... i to byłby wystarczający "magnes", aby się tym zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dekodery z T2 o kompresji w H 264 będą aktualizowane do H265? Rok minął od zakupu TerraBoxa T2 HD,a już  nie mogę oglądać z Czech Ich programów w T2 - H265.Kupiłem nowy telewizor Philipsa.Ma H264 i H265 i odbiera  wszystkie  ich programy w T2.Można nawet zrobić test Hbb TV. Szkoda jednak tego dekodera,bo był kupiony do analowego Samsunga.  Przy okazji-proszę zwracać uwagę  przy zakupie odbiornika tv nie tylko na T2,ale na H265.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli będzie tak jak napisałeś,to powinni już wycofać ze sprzedaży wszystkie odbiorniki i dekodery nie obsługujące H265.!  Kupujesz z T2 i za dwa lata okazuje się ,że nie odbiera.Czyste oszustwo.!!! Tak wcisnęli mi tego samsunga,że będzie odbierać T2,a po dwóch latach jak wprowadzili cyfrówkę-zonk! nieodbiera.Dzięki za odpowiedż.Myślę,że dzięki naszym postom,kogoś ustrzeżemy przed takimi wpadkami.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kozaa napisał:

Nie będą. Procesor dekodera musi wspierać HEVC. Nie załatwisz tego aktualizacją oprogramowania.

 

To nie do końca prawda, bo często jest tak, że dany procek wspiera dany format, ale producent urządzenia  nie dogrywa wspierającego oprogramowania(kodek) ponieważ ów kodek jest płatny. Wystarczy dograć i gitara.

Przykład pierwszy z brzegu. Ostatnio pojawiła się lista TV Samsunga wspierających nowy format polskiej NTC  2022r. Na tej liście są telewizory z 2013r. 

Rok Seria
2013 F8000, F7500, F7000
2014 HU9000, HU8500, HU7500, HU7000, HU6900, H8000, HU7000, H67XX, H66XX, H6500
2015 JS9500, JS9000, JS8500, JU7500, JU7000, JU6800, JU67XX, JU66XX, JU6410
2016 S9, KS9800, KS9500, KS9000, KS8000, KU7500, KU7000, KU66XX, KU6510, KU6500, KU6400, K6370
2017 S9, Q9F, Q8C, Q7C, Q7F, MU9000, MU8000, MU7000, LS003, MU6500, MU6400
2018 Wszystkie modele
2019 Wszystkie modele
2020 Wszystkie modele

 

za antyweb.pl

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest kwestia oprogramowania, bo F8000 wspiera DVB-T2 i H265 od momentu swojej premiery.

W Czechach w takim formacie telewizja naziemna leci od 3 lat, więc siłą rzeczy bardziej markowe sprzęty to wspierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w Polsce nikt tego nie promował, bo ten format był martwy. I tak samo może być w wielu innych przypadkach. Po co dana firma ma płacić licencje za kodek jeśli dane urządzenie było przeznaczone tylko na nasz kraj? Przez wiele lat MX Player na Androida nie obsługiwał płatnego AC3. Ktoś gotów pomyśleć, że wina sprzętu, a tymczasem po uwolnieniu licencji wszystko hula nawet na leciwych smartfonach. Odtwarzacz firmowy Samsunga na smartfony do dzisiaj wyświetla "brak dźwięku" gdy zarzucasz wideo z AC3.

Edytowane przez śmiechu warte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...