Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co piszą forumowicze od przyszłego roku TVP 3 ma nadawać w HD. Były chyba przetargi na zakup sprzętu dla ośrodków regionalnych. Także miejsce może być wykorzystane pod ten kanał. Natomiast TVP Sport miesiąc na pewno będzie nadawać równolegle aby poinformować widzów o zmianie nadawania kanału.  Zobaczymy wkrótce. TVP Seriale jest zarówno w platformach cyfrowych jak i w kablówkach i płatnym mux-ie. Także najpierw musiały by się zakończyć umowy miedzy nimi aby przy wejściu na bezpłatny Mux w skrócie nie było dużego szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP 3  w HD to śmiech na sali. Do tej pory jakość nawet jak na SD jest kiepska (odbieram Poznań / Bydgoszcz /Warszawa )i nie sądzę, żeby to HD wypaliło, tyle ośrodków ma  dostać sprzęt HD ? I co oni tam będą w HD nadawać? Tylko serwisy informacyjne i czołówki.  I gdzie ma być to HD ?  Na satelicie też? Na Sat to by się przydało własnie TVP Seriale HD (bo tam wszystkie produkcje (prawie) są w HD, a na TVP 3?... Wątpie, żeby coś było downscalowane z HD do SD poza czołówkami i identami. Jeśli to prawda to...to jest to głupi pomysł. Już więcej ludzi się domaga TVP Kultura HD w NTC...ehh.... TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oglądalność według NAM(dla kanałów dostępnych FTA w NTC) m.in. kanału TVP Rozrywka po byciu na MUX-3, wyjściu z niego i wejściu na MUX-8 w grudniu 2018 roku. Dane za luty 2018 roku w porównaniu do lutego 2019 roku. Trochę to myślę, że obrazuje pewne kwestie związane z zasięgiem(odbiorem) MUX-8 chociażby począwszy od 22 grudnia 2018 roku i tego czy kanały TVP dodane tam wtedy zachęciły(i w jakim stopniu) do ponownego przeszukania pasma(chyba najczęściej). Są też tam dane za pozostałe 4 kanały komercyjne obecne na MUX-8. Może sytuacja się jakoś zmieni począwszy od czasu rozpoczęcia przeprowadzenia akcji promocyjnych związanych z MUX-8 przez TVP i Emitel.

 

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/dvb-t-ogladalnosc-luty-2019-tvp1-nowym-liderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Cytat

Resort kultury chce, by w każdym podstawowym pakiecie telewizji kablowej i satelitarnej zamiast siedmiu były udostępniane widzom wszystkie kanały naziemne. Dziś jest ich w ofercie 28.

 

https://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1428740,telewizja-naziemna-28-kanalow-w-pakietach-tv.html

 

Szansa na Puls2 i WP w CP?

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djclassic A dla mnie za mało !!

Chciałbym mieć większy wybór

Kilka stacji filmowych (filmy azjatyckie , kino lat 40-50-60 , ) dla kobiet  stacja z telenowelami (Jest Novela TV ale nie na NTC) np Telenowela albo Latino TV.

Stacje informacyjne i biznesowe (Ukraińcy maja sporo na naziemnej).

Stacje modowe , jakiś niezależny kanał o kulturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kablówki powinny albo reemitować sygnał multipleksów DVB-T albo zdjąć kodowanie z tych 28 programów w DVB-C. Natomiast abonenci pakietów socjalnych, którzy nie mają odpowiedniego telewizora i tak będą musieli mieć dekoder bo nie przejdzie opcja zmuszenia kablówek do nadawania tych programów analogowo. Wielu operatorów analog wyłączyło całkowicie a inni się do tego przymierzają. W ogóle nadawanie dziś czegokolwiek analogowo w kablówce to strata pasma, które jest potrzebne na rozbudowę usług cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Marek79 napisał:

@djclassic A dla mnie za mało !!

Chciałbym mieć większy wybór

Kilka stacji filmowych (filmy azjatyckie , kino lat 40-50-60 , ) dla kobiet  stacja z telenowelami (Jest Novela TV ale nie na NTC) np Telenowela albo Latino TV.

Stacje informacyjne i biznesowe (Ukraińcy maja sporo na naziemnej).

Stacje modowe , jakiś niezależny kanał o kulturze

To przejdź na PAY-TV, a nie że się męczysz z nudnym NTC. :P Ja NTC używam sporadycznie, bo jest to dla mnie backup na wypadek problemów z odbiorem z satki. :)

 

17 godzin temu, Bloo411 napisał:

Niektórzy piszą o jakości, a oglądają tanią rozrywkę pokroju Big Brother ?

I słuchają taniej muzyki pokroju disko z pola. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odszedłem z NTC około 5-6 lat  temu. Początkowo jeszcze ciągnąłem wspólnie z Orange TV, po przesiadce na nc+(Orange TV DTH nie ma Multiroom, tylko IPTV) i dołożeniu drugiego dekodera odłączyłem to na dobre, niby antena nadal wisi, ale nie jest podłączona (takie  ironiczne określenie [beep]u jaki tam jest... można powiedzieć :D) Nawet jako backup to się nie nadaje, 3 kanały w HD, same reklamy , powtórki, disco polo, paradokumenty i propaganda TVP i TV TRWAM. Jakość i zawartość niektórych powala wręcz na glebę. Jako backup można traktować  internetowe streamy w HD.

@Marek79Kup sobie w końcu TV Na Kartę albo jakiś tani pakiet (CP./ Orange TV. PC+) i przestań marzyć, że Ci dadzą za darmo coś wartościowego.

20 godzin temu, djclassic napisał:

A po co mi tyle kanałów. Kanałów 1500 sto 900 gdzie powtórka goni powtórkę.:grin: .U mnie liczy się jakość nie ilość.

Taaa, jakość w NTC? Za te pieniądze lepiej nie będzie

 

21 godzin temu, Marek79 napisał:

@djclassic A dla mnie za mało !!

Chciałbym mieć większy wybór

...

Stacje informacyjne i biznesowe (Ukraińcy maja sporo na naziemnej).

 

Haha dobre, dopóki  Dobra zmiana będzie kierować TVP, a TVP NTC nie zobaczysz konkurencyjnych stacji informacyjnych w naziemnej. Musieli by być  na prawdę głupi, żeby się na to zgodzić.

Edytowane przez nieczęstygość
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, nieczęstygość napisał:

Haha dobre, dopóki  Dobra zmiana będzie kierować TVP, a TVP NTC nie zobaczysz konkurencyjnych stacji informacyjnych w naziemnej. Musieli by być  na prawdę głupi, żeby się na to zgodzić.

 

Jakby konkurencja chciała udostępnić bezpłatnie jakiś swój kanał informacyjny to:
1) już dawno byli by w DVB-T

2) odkodowali by sygnał z satelity tak jak to ma miejsce m.in. w Niemczech, Francji, Ukrainie, czy w krajach b. Jugosławii.

 

Poza tym, większość kart odnośnie DVB-T była rozdana przed tzw. dobrą zmianą, jakby ktoś miał krótką pamięć...

 

Wszystko na ten temat.

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odtworzyłeś to? To jest półtora minutowa prognoza pogody na dziś, a nie kanał na żywo...Poza tym TVN24 jest płatnym kanałem i fajnie jakby był za darmo jak Polsat News, a TVN Meteo po pierwsze nie jest na żywo, a po drugie możesz za darmo w każdej chwili odtworzyć ten 1,5 minutowy fragment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HbbTV ma w tej chwili jedną istotną wadę - brak odbiorników (tunerów z wbudowaną funkcjonalnością), które miałyby regularne aktualizacje gdyż ten standard szybko się zmienia. Dziś możesz mieć kompatybilny tv z HbbTV a za pół roku już nie i producent nie wyda żadnej aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JohnnyBravo97 napisał:

Odtworzyłeś to? To jest półtora minutowa prognoza pogody na dziś, a nie kanał na żywo...Poza tym TVN24 jest płatnym kanałem i fajnie jakby był za darmo jak Polsat News, a TVN Meteo po pierwsze nie jest na żywo, a po drugie możesz za darmo w każdej chwili odtworzyć ten 1,5 minutowy fragment.

Polsat News na razie testuje odbiór FTA. Zobaczymy jak to wyjdzie w statystykach. A na pewno TVN się temu przygląda. Poza tym nie po to stworzył pakiet płatny aby teraz nadawać FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...