Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji może by redakcja nie powielała nieprawdziwych informacji. W tekście jest info o możliwości odbioru multipleksu czwartego m.in w Ostrowie Wielkopolskim co jest nieprawdą.W Ostrowie nie ma nadajnika mux-u 4. Nadajnik jest w Kaliszu i nie obejmuje zasięgiem oddalonego około 25 km Ostrowa. Co ciekawe taką informację emituje sam nadawca.Widać nawet sam Polsat nie wie gdzie ma swoje nadajniki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może minimalnie zwiększył się zasięg po przeniesieniu emisji na nadajnik w Chełmcach chociaż nie wiem czy to już nastąpiło. Nadal to jednak na granicy zasięgu. Ja mogę tylko dodać, że w samym Kaliszu nie wszędzie jest łatwo odebrać ten mux a co dopiero w Ostrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2020 o 18:48, K63 napisał:

Aby widzowie z Poznania i okolic mogli odbierać Polsat Film, a także Polsat News w nowym standardzie należy dostroić odbiornik – telewizor

1 godzinę temu, Anita Kaźmierska napisał:

Tu można znaleźć parametry emisji testowych multipleksów Polsatu w poszczególnych lokalizacjach:

https://satkurier.pl/news/189320/zmiany-w-emisji-polsat-news-i-polsat-film-w-ntc.html

Istotne jest to, że telewizor lub dekoder musi mieć wbudowany tuner DVB-T2 z HEVC.

 

I komu tu wierzyć :) ? Czy wystarczy tylko dostroić odbiornik, czy jednak trzeba mieć nowy odbiornik DVB-T2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będą te testy przedłużać jeszcze te 2 lata, a potem wejdzie News i Film oficjalnie. Szkoda by było jakby to wyłączyli. Od 2 kanałów ludzie nie przestaną płacić za CP. Tylko jakoś słabo reklamują tą premierę PF w naziemnej, gdy wchodziło News to cały czas o tym trąbili. Polsat Film i News to dobra alternatywa dla Stopklatki i tfp info (pn podaje konkretne wiadomości o wszystkim, nie to co info w którym zanudzają o polityce cały czas)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ciastek napisał:

Oo, tego się nie spodziewałem że jeszcze coś odkodują, fajnie. Co prawda Polsat ma straszny monopol w naziemnej ale PF nie pogardzę default_smile.png tylko że testują pierwszy raz na większą skalę DVB-T2 (niestety tylko w Poznaniu) i HEVC i puszczą to w SD? Bo o HD nie było ani słowa. Trochę żenada

 

 

 

 

 

 

Sprawdzilbym ci ale nie mam anteny :/

Godzinę temu, wuzel napisał:

Aby widzowie z Poznania i okolic mogli odbierać Polsat Film, a także Polsat News w nowym standardzie należy dostroić odbiornik – telewizor

Istotne jest to, że telewizor lub dekoder musi mieć wbudowany tuner DVB-T2 z HEVC.

 

I komu tu wierzyć :) ? Czy wystarczy tylko dostroić odbiornik, czy jednak trzeba mieć nowy odbiornik DVB-T2 ?

Jak nie masz odbiornika to sobie kup taki tuner od Silicon Dust i oglądaj przez Channels.

56 minut temu, kunkore napisał:

W Poznaniu jest już DVB-T2, kanały normalnie odpalają.

Tak napisałeś jakby w Poznaniu wszystkie MUXy juz byly na dvbt2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marek79 napisał:

Aha kupiłem dzisiaj  tuner Wiwa w RTV Euro AGD za 120 zeta jakby ktoś się pytał  :)

To kupiłeś wersję MAXX.

Na stronie producenta nic nie pisze aby obsługiwał Dolby Digital Plus, a to jest wymóg poprawnego odbioru dźwięku w nowym systemie nadawania.

 

Możesz zrobić parę fotek jak wygląda menu tunera?, dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, serek napisał:

To kupiłeś wersję MAXX.

Na stronie producenta nic nie pisze aby obsługiwał Dolby Digital Plus, a to jest wymóg poprawnego odbioru dźwięku w nowym systemie nadawania.

 

Możesz zrobić parę fotek jak wygląda menu tunera?, dzięki. :)

 

Ten obsługuje. http://ferguson-digital.eu/tunery-telewizji-naziemnej/ariva-t25-tuner-telewizji-naziemnej-h-264-hevc-h-265/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...