Jump to content
mpotasznik

Naziemna telewizja cyfrowa

Recommended Posts

Przy okazji może by redakcja nie powielała nieprawdziwych informacji. W tekście jest info o możliwości odbioru multipleksu czwartego m.in w Ostrowie Wielkopolskim co jest nieprawdą.W Ostrowie nie ma nadajnika mux-u 4. Nadajnik jest w Kaliszu i nie obejmuje zasięgiem oddalonego około 25 km Ostrowa. Co ciekawe taką informację emituje sam nadawca.Widać nawet sam Polsat nie wie gdzie ma swoje nadajniki :D

W okolicach Warszawy też jest tylko chyba muszę dekoder jakiś kupić bo  głos tylko jest

28 minut temu, Pawel napisał:

W Ostrowie nie ma nadajnika mux-u 4. Nadajnik jest w Kaliszu i nie obejmuje zasięgiem oddalonego około 25 km Ostrowa.

Wg chociażby tej symulacji, jakaś możliwość istnieje. Niestety, ale mapa zasięgu na stronie CP nie działa.

Być może minimalnie zwiększył się zasięg po przeniesieniu emisji na nadajnik w Chełmcach chociaż nie wiem czy to już nastąpiło. Nadal to jednak na granicy zasięgu. Ja mogę tylko dodać, że w samym Kaliszu nie wszędzie jest łatwo odebrać ten mux a co dopiero w Ostrowie.

W dniu 23.02.2020 o 18:48, K63 napisał:

Aby widzowie z Poznania i okolic mogli odbierać Polsat Film, a także Polsat News w nowym standardzie należy dostroić odbiornik – telewizor

1 godzinę temu, Anita Kaźmierska napisał:

Tu można znaleźć parametry emisji testowych multipleksów Polsatu w poszczególnych lokalizacjach:

https://satkurier.pl/news/189320/zmiany-w-emisji-polsat-news-i-polsat-film-w-ntc.html

Istotne jest to, że telewizor lub dekoder musi mieć wbudowany tuner DVB-T2 z HEVC.

I komu tu wierzyć :) ? Czy wystarczy tylko dostroić odbiornik, czy jednak trzeba mieć nowy odbiornik DVB-T2 ?

A więc z nadajnika Kosztowy jest tak mux. nadawany jest w DVB-T ale

Polsat News HD w MPEG4,natomiast 

Polsat Film HD w HEVC.

Na tunerze GM Unibox 9080 odbieram Polsat Film tylko głos, a na Octagon 8008 również obraz 

Mam nadzieję że będą te testy przedłużać jeszcze te 2 lata, a potem wejdzie News i Film oficjalnie. Szkoda by było jakby to wyłączyli. Od 2 kanałów ludzie nie przestaną płacić za CP. Tylko jakoś słabo reklamują tą premierę PF w naziemnej, gdy wchodziło News to cały czas o tym trąbili. Polsat Film i News to dobra alternatywa dla Stopklatki i tfp info (pn podaje konkretne wiadomości o wszystkim, nie to co info w którym zanudzają o polityce cały czas)

22 godziny temu, ciastek napisał:

Oo, tego się nie spodziewałem że jeszcze coś odkodują, fajnie. Co prawda Polsat ma straszny monopol w naziemnej ale PF nie pogardzę default_smile.png tylko że testują pierwszy raz na większą skalę DVB-T2 (niestety tylko w Poznaniu) i HEVC i puszczą to w SD? Bo o HD nie było ani słowa. Trochę żenada

Sprawdzilbym ci ale nie mam anteny :/

Godzinę temu, wuzel napisał:

Aby widzowie z Poznania i okolic mogli odbierać Polsat Film, a także Polsat News w nowym standardzie należy dostroić odbiornik – telewizor

Istotne jest to, że telewizor lub dekoder musi mieć wbudowany tuner DVB-T2 z HEVC.

I komu tu wierzyć :) ? Czy wystarczy tylko dostroić odbiornik, czy jednak trzeba mieć nowy odbiornik DVB-T2 ?

Jak nie masz odbiornika to sobie kup taki tuner od Silicon Dust i oglądaj przez Channels.

56 minut temu, kunkore napisał:

W Poznaniu jest już DVB-T2, kanały normalnie odpalają.

Tak napisałeś jakby w Poznaniu wszystkie MUXy juz byly na dvbt2

Ktoś poleci dobry dekoder (Przystawkę  czy jak to się nazywa) i nie drogi ?

Przydałby się PF w HEVC we Wrocławiu, bo tak to obecnie mam tylko dostęp do czeskich kanałów w HEVC. :)

PS. Coś kiedyś czytałem, że w Polsce będą przejściowe MUX-y w DVB-T2/HEVC - wiadomo coś więcej na ten temat? :)

• Upvote 1

Też chciałbym wiedzieć czy pojawią się jakieś nowe kanały w 2020

Aha kupiłem dzisiaj  tuner Wiwa w RTV Euro AGD za 120 zeta jakby ktoś się pytał  :)

9 godzin temu, Marek79 napisał:

Aha kupiłem dzisiaj  tuner Wiwa w RTV Euro AGD za 120 zeta jakby ktoś się pytał  :)

To kupiłeś wersję MAXX.

Na stronie producenta nic nie pisze aby obsługiwał Dolby Digital Plus, a to jest wymóg poprawnego odbioru dźwięku w nowym systemie nadawania.

Możesz zrobić parę fotek jak wygląda menu tunera?, dzięki. :)

Możesz wrzucić na Zapodaj.net i tu wstawić linka.

11 godzin temu, serek napisał:

To kupiłeś wersję MAXX.

Na stronie producenta nic nie pisze aby obsługiwał Dolby Digital Plus, a to jest wymóg poprawnego odbioru dźwięku w nowym systemie nadawania.

Możesz zrobić parę fotek jak wygląda menu tunera?, dzięki. :)

Ten obsługuje. http://ferguson-digital.eu/tunery-telewizji-naziemnej/ariva-t25-tuner-telewizji-naziemnej-h-264-hevc-h-265/

Napiszę o tym tunerze tylko tyle że wkurzające jest to że nie można usunąć z niego kanałów zakodowanych tak jak w Mancie.

A tak przy okazji to ciekawe kto następny pokusi się o  testowanie w HEVC ? ( Red Carpet ,Republika  czy może jakiś nowy gracz)

@Marek79 Czy masz włączony LCN? Jeśli tak, to kanałów kodowanych nie powinno być na liście. Ewentualnie sprawdź czy masz opcję wyszukiwania tylko niekodowanych (FTA).

11 godzin temu, wuzel napisał:

Możesz wrzucić na Zapodaj.net i tu wstawić linka.

Wrzuć j.w. fotki "please". :)