Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, wuzel napisał:

Mamy 2 lata do zmian. Gdyby od razu wprowadzić ten kodek.

https://satkurier.pl/news/181653/kodek-hevc-zostanie-zastapiony-przez-vvc.html

Miało by to sens czy jeszcze za wcześnie ?


To nie jest takie HOP SIUP... nawet Netflix nie ruszy na razie VVC... a dopiero do końca roku wdroży coś pomiędzy co się nazywa SVT-AV1. Więc SVT-AV1 znowu będzie rok lub kilka i wtedy wprowadzą VVC... a myślę że w tym czasie wyjdzie kolejny codec i tak ciągle coś nowego. 

DVB-T2 HEVC... to z nieba nam spadnie teraz... oby tylko dosył był z wysokim bitrate a jakość FHD może pobić nawet SATelite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekawe, czy była by teraz możliwość odpalenia na którymś z Muxów jakiegoś kanału w HEVC np choćby nawet tzw "pasów Łowickich"?  Miało by to mieć na celu to, aby użytkownicy telewizorów i zewnętrznych przystawek DVB-T, aby mogli zweryfikować, czy sprzęt działa kodekiem HEVC h265, czy też może wystąpią problemy. Mieli by ono czas na ewentualny zakup sprzętu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, djclassic napisał:

Tu chyba coś nie działa. Mój Sony KD-55XF7096 pokazuje że ma wbudowany tuner DVB-T2 a plik z tego linku nie działa. Dodam, że tv ma niecały rok.

 

Nie każdy telewizor, lub przystawka STB które mają wbudowany tuner DVB-T2, posiadają kodek HEVC H265. Kilkukrotnie widziałem tunery i telewizory, które mają wbudowany DVB-T2, ale tylko z kodekiem MPEG4. Być może twój TV ma właśnie kodek MPEG4, a nie HEVC H265. Zaktualizuj oprogramowanie telewizora, jeśli jest na niego aktualizacja. Być może będzie ona zawierała kodek HEVC.

 

Edycja: Na stronie internetowej Sony w specyfikacji nie znalazłem czy obsługuje HEVC w DVB-T2. Natomiast znalazłem że z USB, czyli np z pendriva że obsługuje następujące kodeki: "MPEG1 / MPEG2PS / MPEG2TS / AVCHD / MP4 Part10 / MP4 Part2 / AVI (XVID) / AVI (MotionJPEG) / WMV9 / MKV / WEBM / WAV / MP3 / WMA / JPEG"

 

Być może dlatego film nie zadziałał.

Edytowane przez Sławomir Pawłowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, djclassic napisał:

Sony KD-55XF7096 

Wg. stronki https://www.displayspecifications.com/en/model/98ae131d Twój TV ma powyższy kodek, jedynie nie odtwarza z USB pliku o rozszerzeniu który pobrałeś.

 

Pobierz filmik testowy http://www.jell.yfish.us/media/jellyfish-120-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv i nie ma mocnych aby nie odtworzył.

Edytowane przez serek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany w emisji Polsat News i Polsat Film w naziemnej telewizji cyfrowej.
 

Cytat

 

Od poniedziałku 24 lutego w Poznaniu i okolicach zostanie włączona testowa emisja kanału Polsat Film w nowym standardzie emisji telewizji naziemnej - DVBT2/HEVC, a Polsat News będzie dodatkowo nadawany w standardzie DVBT2/AVC.

Aby widzowie z Poznania i okolic mogli odbierać Polsat Film, a także Polsat News w nowym standardzie należy dostroić odbiornik – telewizor lub dekoder do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Jeżeli telewizor nie zostanie przestrojony będzie można nadal oglądać Polsat News w wersji SD, ale bez możliwości odbioru Polsat Film.

Dla widzów z Gdańska, Katowic i Warszawy oraz ich okolic włączona zostanie testowa emisja kanału Polsat Film w standardzie DVBT/HEVC.

Polsat News pozostaje tak jak dotychczas nadawany w standardzie DVBT/AVC.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, tego się nie spodziewałem że jeszcze coś odkodują, fajnie. Co prawda Polsat ma straszny monopol w naziemnej ale PF nie pogardzę default_smile.png tylko że testują pierwszy raz na większą skalę DVB-T2 (niestety tylko w Poznaniu) i HEVC i puszczą to w SD? Bo o HD nie było ani słowa. Trochę żenada

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...