Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.02.2020 o 09:10, serek napisał:

To kupiłeś wersję MAXX.

Na stronie producenta nic nie pisze aby obsługiwał Dolby Digital Plus, a to jest wymóg poprawnego odbioru dźwięku w nowym systemie nadawania.

 

Możesz zrobić parę fotek jak wygląda menu tunera?, dzięki. :)

 

Mam odpowiedź z serwiwu WIWY, że  dekodery na procesorze MSTAR od 2012 roku zawsze miały wsparcie dźwięku Dolby Digital + (E-AC-3).

W dniu 26.02.2020 o 20:24, wuzel napisał:

Możesz wrzucić na Zapodaj.net i tu wstawić linka.

 

Wejdź na stronę WIWY http://wiwa.info.pl/ i po lewej stronie u góry masz wymienione modele/produkty.

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tam dawniej byłem i nic o AC3-3 (Dolby Digital+)  nie zauważyłem.

Przy tunerze PRO odtwarzane formaty audio: MP3, ACC/, M4A, Digital Sound DVB-T/T2

 

Odpowiedź WIWY to jedno, parametry z ich strony www to drugie ... mało profesjonalne ze strony producenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zacytuję moje zapytanie do serwisu WIWY i odpowiedź w sprawie obsługi przez tunery standardu Dolby Digital + (E-AC-3):

 

"Dzień dobry, mam pytanie związane z najnowszym waszym tunerem WIWA H.265 MAXX, mianowicie jego kompatybilnością z planowanymi parametrami nadawania DVB-T2 w Polsce.
Zgodnie z informacją sposób kodowania kanałów z DVB-T1 na DVB-T2 zmieni się w naszym kraju dokładnie 30 czerwca 2022 r. w
 dodatku nowszy i bardziej wydajny standard będzie wykorzystywał w naszym kraju kodek HEVC (H.265, MPEG-H część 2) oraz będzie wspierał dźwięk w formacie E-AC-3.

Czy WIWA H.265 MAXX wspiera dźwięk w formacie Dolby Digital+ (E-AC-3) ?"

 

Odpowiedź WIWY:

"Witam, dekoder wspiera wszystkie standardy, które będą obowiązywały w Polsce a obowiązują już w Czechach i się Wiwa tam świetnie sprzedaje".

 

To ja dalej:

"Witam, serdecznie dziękuję za przesłaną informację. Szkoda, że w specyfikacji sprzętu nie ma informacji na temat wsparcia technologii dźwięku Dolby Digital + (E-AC-3). Podaliście informację, że tuner WIWA H.265 MAXXX wspiera technologię Digital Sound DVB-T/T2, która jest praktycznie nieznana"

 

Odpowiedź WIWY:

"Witam, Dekodery zawsze na procesorze Mstar od 2012 miały to wsparcie, więc uważamy to za normę. Informacji technicznych udziela tylko serwis pod nr jak w karcie gwarancyjnej. Facebook jest tylko stroną z informacją i zdjęciami produktów. Nie udzielamy tam wsparcia...tak jest jest to zaznaczone w karcie gwarancyjnej. Prosze na przyszłośc kontaktowac się pod nr telefonów serwisowych".

 

Na forum Emitel użytkownik potwierdził fakt obsługi przez WIWę H.265 MAXX standard dźwięku Dolby Digital + (E-AC-3) https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=8076
 

Edytowane przez Burito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wykazie pozwoleń telewizyjnych UKE pojawiło się pozwolenie na eksperymentalną emisję DVB-T2 z nadajnika Kraków - Chorągwica. Co ciekawe pozwolenie wydanie jest dla MUX-4, ale jako wnioskodawca figuruje ... TVP. :?:

Parametry emisji:

- kanał 38,

- polaryzacja pozioma

- moc ERP 80 kW

- charakterystyka dookólna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości - w tym roku przeniesione zostaną tylko niektóre kanały. Większe zmiany kanałowe będą w 2022. Z ostatniej wypowiedzi prezesa Emitel-a można wywnioskować, że raczej nie będzie mux-ów przejściowych.

 

Cytat

(...) w 2022 roku, kiedy zakończy się proces refarmingu, jednocześnie nastąpi zmiana standardu nadawania. To dobra wiadomość dla widzów. W wielu krajach ten proces realizowany jest w dwóch krokach i wiąże się z uciążliwymi przerwami dla widzów i sporymi stratami dla nadawców. Na przykład na Węgrzech podobny operator jak Emitel na końcowym etapie procesu refarmingu wyłączy nadawanie telewizji w całym kraju prawie na cały dzień. W kolejnym kroku dokona zmiany standardu i wówczas również planowana jest długa przerwa w emisji sygnału. Jestem przekonany, że taki scenariusz w przypadku polskiego rynku byłby dla nadawców nie do zaakceptowania.


https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/andrzej-kozlowski-jednoczesny-refarming-i-zmiana-standardu-nadawania-to-dobra-wiadomosc-dla-widzow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, support458 napisał:

Ludzie mają dość konieczności kupowania co chwila nowego sprzętu TV, dekoderów innych urządzeń po to tylko żeby robić dobrze nadawcom.

A co to były za konieczności? Bo właściwie na co dzień mam styczność z około dziesięcioletnim telewizorem i on cały czas radzi sobie z odbiorem NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, support458 napisał:

Ta zabawa skończy się tym, że część osób skończy z oglądaniem naziemnej TV lub/i w ogóle.

Ludzie mają dość konieczności kupowania co chwila nowego sprzętu TV, dekoderów innych urządzeń po to tylko żeby robić dobrze nadawcom.


Od kiedy jesteś wyrocznią... i odpowiadasz w liczbie mnogiej? :) TY masz dość kupowania co chwile nowego sprzętu... POPRAW WPIS.

Zdziwisz się jak to podziała na ludzi. Siedzę w tym temacie nie od dziś i pamiętam jaki był zamęt w DVB-T... co to będzie... jakie dekodery... a ja mam stary TV. Jakoś sobie wszyscy poradzili... oglądają... dziś podmienią tylko dekoder jak nie mają i jadą dalej... :) Nie wspomnę o przeskoku technologicznym... który urwał głowę. Ja kibicuje DVB-T2... w końcu ludzie przestaną płacić za ten SATELITARNY badziew (prócz sportu)... i może w końcu platformy zaczną iść na jakość a nie na ilość.

Edytowane przez herman78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, support458 napisał:

Ta zabawa skończy się tym, że część osób skończy z oglądaniem naziemnej TV lub/i w ogóle.

Ludzie mają dość konieczności kupowania co chwila nowego sprzętu TV, dekoderów innych urządzeń po to tylko żeby robić dobrze nadawcom.

Polsat nie zrobi ludziom dobrze wprowadzając dekoder dvbt2? Może będzie podobna akcja jak z dvbs2, tzn. za darmo wymieni dekodery? Co z użytkownikami tv mobilnej z dekoderami dvbt po 2022?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się wydaje że mało bo połowa z tego to nudne lub powtórkowe do bólu kanały pokroju tv6, tvp rozrywka, trwam czy nowa tv... a polsat ma zajęty zakodowany multipleks którego nikt nie kupuje. Mam nadzieję że DVB-T2 to zmieni patrząc na udostępnienie Polsat News i Polsat Film - gdyby chcieli zakodować te kanały z powrotem to wydaje mi się że udostępniliby do testów np. Polsat HD. Oczywiście nie liczę na darmowy Comedy Central czy TVP Seriale, tylko zrobienie darmowego multipleksu z Polsat News, Film i jakimiś innymi bardziej "tanimi kanałami".

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały wartościowe w Polsce są płatne i nie sądzę aby ktoś umieścił je w naziemnej telewizji cyfrowej, koszta by się nie zwróciły a liczy się zysk. Przejście na nowszy standard nadawania  zwiększy  pojemność muxów. Może być 7 kanałów w HD na muxie SATKurier 5 lat temu o tym pisał https://satkurier.pl/news/116115/nawet-7-kanalow-hd-w-multipleksie-dvb-t2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ciastek napisał:

Tak się wydaje że mało bo połowa z tego to nudne lub powtórkowe do bólu kanały pokroju tv6, tvp rozrywka, trwam czy nowa tv... a polsat ma zajęty zakodowany multipleks którego nikt nie kupuje. Mam nadzieję że DVB-T2 to zmieni patrząc na udostępnienie Polsat News i Polsat Film - gdyby chcieli zakodować te kanały z powrotem to wydaje mi się że udostępniliby do testów np. Polsat HD. Oczywiście nie liczę na darmowy Comedy Central czy TVP Seriale, tylko zrobienie darmowego multipleksu z Polsat News, Film i jakimiś innymi bardziej "tanimi kanałami".

 

 

 

 

 

 

Prędzej zobaczysz TVP Seriale w naziemnej telewizji FTA niż odkodowany na stałe Polsat Film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...