Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę.

W bloku była awaria multisweatcha i wczoraj został zamontowany nowy. Co mnie zastanawia po zamontowaniu nowego obraz na kanałach DVB-T jest o żywszych kolorach i ogólnie ładniejszy. Ustawienia telewizorów nie były zmieniane i tu moje pytanie, czy multisweatch może mieć wpływ na jakość obrazu ?

Wydaje mi się że nie, ale może się mylę. 

Jakość sygnału na starym i nowym według miernika w tv jest taka sama, więc albo się jakość obrazu rzeczywiście poprawiła, ewentualnie złudzenie po 2-dniowejj przerwie bez tv.

Edytowane przez maks27
Korekta błędów w pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witajcie pisałem do Polsatu w sprawie stacji radiowej muzoo. FM, u mnie nie ma przekazu tej stacji z mux 4. Oni każda bym dekoder zniósł do punktu na bezpłatną wymianę. Moim zdaniem dekoder jest sprawny ponieważ wszystkie muxy działają idealne i stacje radiowe też. I co zrobic w tej sytuacji? Pozdrawiam dekoder to HD 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać to nie była wina odbiornika i nie było sensu latać wymieniać dekoder zwłaszcza jeśli ktoś ma daleko do APS. W moim przypadku to 8 minut pieszo. Jednak nie wymieniałem, gdyż radio zamilkło również u sąsiada ( od niego wiem o awarii) co sugerowało problem po stronie operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie co? Mam takie przemyślenie względem NTC.

W  Polsce na NTC jest 27 kanałów. To bardzo mało, zwłaszcza w porównaniu do Włoch.

Moim zdaniem ktoś blokuje rozwój telewizji cyfrowej w Polsce i to mi się nie podoba.

Miało być DVB-T2, a nie ma. Ktoś chyba pociągnął za sznurki.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Frontowiec napisał:

Nikt nie blokuje, po prostu Polska nie ma tak porządnej infrastruktury jak mają np. Niemcy, Francja, Włochy czy kraje Skandynawskie. A DVB-T2 to powstanie, ale tak za 5-10 lat.

Zapomniałeś o Czechach, Ukrainie, Armenii i Albanii.

Po prostu wstyd!

Edytowane przez Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wicus - odpowiedź jest w moim linku wyżej. Na k. 21 masz mux-2 z Lublina. Ten sam nadajnik zakłóca Ci odbiór k.23 (mux-3) i 33 (mux-1). Brak lub gorszy sygnał pozostałych mux-ów z Tarnowa i Kielc to prawdopodobnie rozjechany SFN z powodu tropo. Ja cały czas stabilnie odbieram mux-8 ze Św. Krzyża i z Lublina. Jeszcze niedawno miałem niezły sygnał na k.30 i 37. Normalnie te kanały są nieosiągalne. (azymut na Św. Krzyż mam ok. 40 st. w lewo i bardzo niekorzystny profil terenu).

W innym temacie ktoś napisał że odbiera Gdańsk-Chwaszczyno koło Warszawy.

 

@Marek79 - https://xploradio.blogspot.com/p/propagacja-troposferyczna.html

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli obecnie mamy 2x TVP SPORT w NTC (HD i SD), to czy  jest szansa, aby w miejsce wersji SD wrzucić TVP Seriale? Mimo iż TVP Seriale nadaje w płatnym MUXie?

Bo tak trochę bez sensu 2x ten sam kanał nadawać.

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...