Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytania korzysta ktoś z dekodera ips3000 i Cathe tv. 
 
Mam 2 dekodery na 1 usługa działa poprawnie podpięty 3m kabla zrobionego przez fachowaca i wszystko jest ok. 
 
Drugi dekoder podpisałem przez jrbel który idzie do mojego pokoju do laptopa usługa się aktywowala i działa  kupiłem nowy kabel puściłem 2 do mojego pokoju. Na testerze pokazuje że ok, na laptopie aba kable działają a na drkoderze nie działa ta usługa. Czasami pokazuje adres IP że połączono ale wszystkie inne adresy są na N/D. I nie ma możliwości przewijania ani odtwarzania 7 dni wstecz. 
 
Problemem jest ze teraz dekoder uruchamia się 5 minut jak nie ma internetu podpięte go do dekodera. 
 
Ktoś wie co może być przyczyną bo dzwoniłem 2 razy na infolinię i raz powiedzieli ze ktoś to sprawdzi zdalnie po tygodniu dodzwoniłem bo nie było kontaktu ze strony Multimedia więc zadzwoniłem 2 raz i powiedzieli że to usługa testowa i może nie działać. Dziwi mnie to że raz na starym kablu zadziałał a teraz obojętnie jakim kablem internetowym bym podpisał do routera czy też samego modemu od internetu nie zadziała. Kanały działają ok po koncenytryku tylko że długo się dekoder uruchamia jak się go z prądu wyłączy problemem jest internet. 
 
Ktoś wie co jest faktycznie przyczyna? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dekoderze IPS3000 na sieci HFC nie oferują CatchUp, Nagrywarki sieciowej, do tej usługi wymagany jest kanał zwrotny a dekodery IPS są jednokierunkowe. Kiedyś planowali to wprowadzić, klient we własnym zakresie musiał podpiąć kabel ethernetowy do dekodera ale ostatecznie nie wprowadzili. Druga sprawa, te usługi są dodatkowo płatne, trzeba je aktywować ale jeżeli masz dekoder IPS3000 podłączony do koncentryka (HFC) to nie sprzedadzą ci tej usługi, bo jej na tym dekoderze nie oferują. Nie potrzebnie podłączyleś IPS3000 do internetu, odłącz go i będzie ok.

Podsumowując CatchUp TV, Nagrywarka sieciowa są dostępne na dekoderach ADB z oprogramowaniem Carbo, na Kaonach KGS3200 oraz na IPS3000 ale ten ostatni tylko na PON (czyli IPTV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe jest że z końcem listopada MM będzie  bez kanałów Polsatu, choć nawe bym im się nie dziwił z ich stanem finansowym gdyby tak było. Otóż Polsat podnosi ceny za swój pakiet ponad dwukrotnie do tego 24  z 28 jego kanałów będę musialy być dostępne w pakieci podstawowym info z Telko. Wyglada to tak że gdyby MM przestała na te warunki musiała by włączyć do oferty brakujące Eski, Polsat Rodzina, Games itp.

Edytowane przez Grzechu27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tedy z oferty wypadły PS i PSE i lokalnie tam gdzie był dostępny  z analogu wypadł Polsat 2, wiecej kanałów Polsatu nie było  w ofercie albo jeszcze nawet nie istnialy. Teraz z tego info wynika że sportowe Polsaty nadal będą mogły być w wyższych pakietach reszta w podstawowym czyli w MM jest to MiniBox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że BBC czy Eurosport to były 2-3 kanały. A nie 28. Wszyscy operatorzy będą krzyczeć, zgłaszać pozycję dominującą grupy CP a na końcu podpiszą umowy i podwyższą ceny o 5 -10 zł. Wojna cenowa się skończyła. Nikt już nie chce dokładać do biznesu. Nawet Multimedia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że teraz wszystkich 28 w MM niema czyli Eska Rock, Extra, Vox Music oraz Polsat Rodzina i Games, wedle nowej umowy będą musieli je włączyć, po co komu ten syf ? Dla mnie warte są tylko News, Film, Doku i sportowe reszta to powtórki. Nikt dla Polsatu nie zapłaci 10zl więcej, bedzie pretekst do zerwanai umowy i żeby klient nie uciekł będzie cena po staremu i kto na tym zyska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie to są guzik warte programy. Jednak pani Jadzia z naprzeciwka albo pan Józef z parteru nie wyobrażają sobie soboty bez Tańca z Gwiazdami albo niedzieli bez Chłopaków do wzięcia. To jest widz docelowy. Tak jak w Cyfrowym Polsacie- niewymagający, akceptujący słabszą jakość za niższą cenę. I dołoży tą piątkę. Bo przecież wszyscy drożeją więc i tak taniej nie znajdzie. A emeryturę podnieśli więc da radę. To już się dzieje w sieciach komórkowych. Znajdź abonament w W4 z no limit za mniej niz45 zł. Nie ma? Jak mi przykro. A komórkę posiada każdy. I nie ma dokąd przejść skoro wszyscy mają zbliżone ceny. To samo zdarzy się za chwilę z tv, internetem. Rywalizacja przejdzie na kontent, nie cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trend podwyżek wskazuje Solorz zapowiedziami podwyżek zarówno dla Abonentów jak i Operatorów. 

 

Cyfrowy Polsat podniesie opłaty jesienią. „Nie można w nieskończoność obniżać cen”
Więcej: https://biznes.radiozet.pl/Finanse-Osobiste/Cyfrowy-Polsat-jesienia-podniesie-oplaty.-Zapowiedzial-to-Zygmunt-Solorz-Zak

 

Cyfrowy Polsat jesienią podniesie ceny. Zygmunt Solorz wskazuje na wyższe koszty i przyszłe inwestycje
 
Polsat podwyższa operatorom stawki za swe kanały
 
Reszta dużych zrobi to samo. Obciążenia finansowe firm rosną,  koszty rosną, jakoś trzeba to kompensować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...