Jump to content

marko42

Users
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About marko42

 • Rank
  Niedoświadczony

Informacje o profilu

 • Location
  W-wa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Masz też przecież podaną prędkość maksymalną oraz definicję kiedy i jak ma być osiągalna i jej też masz prawo wymagać, więc nie rozumiem dlaczego chcesz oczekiwać wyłącznie minimalnej. Zresztą chyba wpisy osób wyżej pokazują że te prędkości są osiągalne,. Czasem nawet i większe, pewnie gdy działają mechanizmy akceleracji (jak są wolne zasoby to na chwilę dostaniesz więcej - np. można szybko pobrać duże zdjęcie, ale jak pobierasz coś non to masz tyle ile masz mieć) Inni dostawcy operują podobnymi parametrami np Vectra dla pakietów 600 i większych ma prędkość minimalną 40% z maksymalnej, a zwykle dostępną 45% maksymalnej - więc to gorsza gwarancja.
 2. w cenniku (https://www.multimedia.pl/przydatne-dokumenty-2 Internet Stacjonarny) mają: dla pakietów do 500Mb (włącznie) min 40%, zwykle dostępna 70% (przez 80% czasu), maks 100% dla pakietów powyżej 500Mb min 30%, zwykle dostępna 60% (przez 70% czasu), maks 100% z zastrzeżeniem, że podane parametry mają zastosowanie, o ile Umowa Abonencka nie stanowi inaczej.
 3. Trend podwyżek wskazuje Solorz zapowiedziami podwyżek zarówno dla Abonentów jak i Operatorów. Cyfrowy Polsat podniesie opłaty jesienią. „Nie można w nieskończoność obniżać cen” Więcej: https://biznes.radiozet.pl/Finanse-Osobiste/Cyfrowy-Polsat-jesienia-podniesie-oplaty.-Zapowiedzial-to-Zygmunt-Solorz-Zak Cyfrowy Polsat jesienią podniesie ceny. Zygmunt Solorz wskazuje na wyższe koszty i przyszłe inwestycje https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cyfrowy-polsat-podwyzki-cen-jesienia-zygmunt-solorz-wskazuje-na-wyzsze-koszty-i-inwestycje-czekajace-sektor Polsat podwyższa operatorom stawki za swe kanały https://www.telko.in/polsat-podwyzsza-operatorom-stawki-za-swe-kanaly Reszta dużych zrobi to samo. Obciążenia finansowe firm rosną, koszty rosną, jakoś trzeba to kompensować.
 4. Parametry masz podane w cenniku na ich stronie: Strefa klienta > Regulaminy i cenniki > Internet stacjonarny. Pakiety do 500Mb+ (włącznie) mają parametry: prędkość minimalna 40%, zwykle dostępna 70% (przez 80% czasu), maksymalna 100% (inaczej deklarowana która podawana jest w działalności marketingowej). Szczegółowe definicje tych parametrów są na pierwszej stronie ich regulaminów świadczenia usług.
 5. Prędkości są w cennikach na ich stronie > Strefa klienta > Regulaminy i cenniki i tam jest: download /upload 1200 / 60 600 / 50 300 / 25 120 /10 Te prędkości są niezależne od technologii, są na HFC i GPON Na tej samej stronie masz instrukcje do modemów. Na HFC (chyba) instalują modemy: Arris TG2492, Cisco EPC3949, Technicolor CGA2121. Dla prędkości 1.2Gb/s Technicolor CGA4233 (wszystkie z 5Ghz) Na GPON (chyba) instalują modemy: Zhone 2424 lub 2426. Dla prędkości 1.2Gb/s dają 2726 (z 5Ghz) Huawei HG8245H. Dla prędkości 1.2Gb/s dają HG8245Q (z 5Ghz) Na jednym komputerze tak, ale jak masz dwa komputery to w jednym czasie na każdym z nich możesz ściągać po 600, a jak masz 3 komputery to po 400, a jak masz 4 to po 300Mbps jednocześnie. Więc bez problemu wykorzystasz takie łącze do modemu To tak jak byś powiedział po auta 5 , 7 czy 9 osobowe, albo po co w autach na liczniku 250km/h. To że Ty nie wykorzystasz nie znaczy że nikt nie wykorzysta jak piszesz. Niektórym takie parametry się przydadzą, technologia już na to pozwala więc takie są w ofercie i klienci też się znajdą. np. taka Inea z Poznania ma w ofercie tylko dwa pakiety: 1 Gb/s i 10 Gb/s
×
×
 • Create New...