Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

W Plushu oferta abonamentowa od początku przebija normalną ofertę. Za 100zł w Plushu masz 5 abonamentów (5 x 25, ale każdy z nich zrabatowany o 5zł w dół), a w Plusie 3 (50 + 2 x 25). A gdy dodamy do tego fakt, że można sobie teraz dobrać u każdego (prawie) operatora smartfon bez podpisywania umów to już w ogóle nie ma co porównywać...

 

Już nawet mojemu znajomemu zasugerowałem, że jak chce wziąć nowy telefon na raty to niech lepiej weźmie w Plushu abonament i telefon np. w Plusie na raty bez abonamentu (lepiej wyjdzie, niż miałby brać z 50zł abonamentem).

Edytowane przez szyzag123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prepaid czy submarki mają inną grupę docelową- ludzi młodych, nie lubiących zobowiązań. Takich, którzy nie potrzebują infolinii czy biur lokalnych. Potrafiących ogarnąć wszystko poprzez serwis internetowy. A jednak nie widać masowego odpływu abonentów do submarek. Ba. Widać przejścia z prepaid na abonament. Ludzie są wygodni. Chcą darmowej infolinii ( nie tak jak w Nju 5 zł na połączenie), chcą biur obsługi na każdym kroku. I płacą. Wg raportów coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 12:56, maxio napisał:

Nikt nie zlikwiduje Polsatów. Po prostu ceny pójdą w górę. Zresztą wszyscy już zapowiedzieli podwyżki. Multimedia także pójdzie w tym kierunku.

 

W dniu 2.07.2019 o 15:34, maxio napisał:

Wszyscy operatorzy będą krzyczeć, zgłaszać pozycję dominującą grupy CP a na końcu podpiszą umowy i podwyższą ceny o 5 -10 zł. Wojna cenowa się skończyła. Nikt już nie chce dokładać do biznesu. Nawet Multimedia.

 

20 godzin temu, maxio napisał:

Dla Ciebie to są guzik warte programy. Jednak pani Jadzia z naprzeciwka albo pan Józef z parteru nie wyobrażają sobie soboty bez Tańca z Gwiazdami albo niedzieli bez Chłopaków do wzięcia. To jest widz docelowy. Tak jak w Cyfrowym Polsacie- niewymagający, akceptujący słabszą jakość za niższą cenę. I dołoży tą piątkę. Bo przecież wszyscy drożeją więc i tak taniej nie znajdzie. A emeryturę podnieśli więc da radę. To już się dzieje w sieciach komórkowych. Znajdź abonament w W4 z no limit za mniej niz45 zł. Nie ma? Jak mi przykro. A komórkę posiada każdy. I nie ma dokąd przejść skoro wszyscy mają zbliżone ceny. To samo zdarzy się za chwilę z tv, internetem. Rywalizacja przejdzie na kontent, nie cenę.

 

19 godzin temu, maxio napisał:

Prepaid czy submarki mają inną grupę docelową- ludzi młodych, nie lubiących zobowiązań. Takich, którzy nie potrzebują infolinii czy biur lokalnych. Potrafiących ogarnąć wszystko poprzez serwis internetowy. A jednak nie widać masowego odpływu abonentów do submarek. Ba. Widać przejścia z prepaid na abonament. Ludzie są wygodni. Chcą darmowej infolinii ( nie tak jak w Nju 5 zł na połączenie), chcą biur obsługi na każdym kroku. I płacą. Wg raportów coraz więcej.

1. Obecnie 35 % - 40 % posiadaczy telewizora odbiera tylko naziemną DVB-T. I mam nadzieję, że tych osób będzie więcej. Oni mają wywalone na "kontent premium",      który nadają kablówki i platformy. Im wystarcza 28 kanałów w DVB-T (niedługo może będzie ze 2 więcej) + szybki stabilny internet.

2. Na około 230 - 240 kanałów polskojęzycznych (dostępnych u wszystkich operatorów)  co najmniej 210 kanałów nadaje reklamy non stop (tysiącami dziennie). Te      kanały są nic niewarte. Są wrzodem, wynaturzeniem i powinny być darmowe.

3. Jakość techniczna polskiej płatnej telewizji jest słaba, a proponowany "kontent" jest raczej dla dresiarzy i ociężałych umysłowo.

     W DVB-T podobny badziew jest przynajmniej za friko.

4. Operatorzy wyczuli, że teraz na 7 milionów dzieci będzie wypłacane co miesiąc 500+, więc poczuli krew i łatwy pieniądz do wyrwania od klienteli .... no i      podwyższają abonamenty z wymyślonego powodu "bo przecież wszystko drożeje". Hak im w smak.

5. Każda podwyżka abonamentu spowoduje jakiś odpływ klienteli. Bo odpływ jest zawsze.

6. Młodym ludziom wystarcza światłowód lub inny szybki internet od kablówki + ewentualnie naziemna DVB-T. Zresztą i tak pół dnia siedzą na Facebooku i Messengerze.

7. Abonament komórkowy jest dla niekumatych i słabo myślących. Oferty na kartę są lepsze, tańsze, elastyczniejsze .... i w każdym momencie można przejść do     konkurencji, a nie być uwiązanym do 2-letniego bandyckiego abonamentu z jakimś "dedykowanym" smartfonem, którego koszt zakupu ("za 1 PLN") zawsze wyjdzie suma sumarum drożej niż kupno identycznego na wolnym rynku.

8. Na tym forum (i w tym wątku) był kiedyś jeden kibic cudowności płatnej telewizji i dobroci biednych operatorów (z litości przemilczę jego ksywę). Jednego   wystarczy. ?

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Proces odwrotu od płatnych platform został zażegnany jakieś 6 m-cy po cyfryzacji telewizji naziemnej. Później wszystko wróciło do normy.

2. Ta sama sytuacja w internecie. Reklamy przytłaczają.

3. Takie jest polskie społeczeństwo. Nic nie poradzisz.

4. Wzrost minimalnej krajowej też nie pomaga.

5. Naturalne, ale chwilowe.

6. To jest pole do popisu dla kablówek- Netflix, HBO go- T-Mobile podąża tym torem.

7. Ludzie są wygodni i leniwi. Nic nie poradzisz.

8. Broń boże nie jestem fanem płatnej tv. Rzeczywistość jednak jest inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maxio napisał:

Prepaid czy submarki mają inną grupę docelową- ludzi młodych, nie lubiących zobowiązań. Takich, którzy nie potrzebują infolinii czy biur lokalnych. Potrafiących ogarnąć wszystko poprzez serwis internetowy. A jednak nie widać masowego odpływu abonentów do submarek. Ba. Widać przejścia z prepaid na abonament. Ludzie są wygodni. Chcą darmowej infolinii ( nie tak jak w Nju 5 zł na połączenie), chcą biur obsługi na każdym kroku. I płacą. Wg raportów coraz więcej.

Nie wiem co jest do ogarniania w usłudze prepaid.Tym bardziej nie wiem po co dzwonić na infolinię czy chodzić do biur lokalnych.To już w ogóle kuriozum.Jeszcze pewnie stać w kolejce :D Ludzie są leniwi a nie wygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jesteśmy chyba uczciwymi ludźmi, więc pisanie, że DVB-T jest za darmo jest dużym nadużyciem. Nie jest darmowe, płaci się abonament!

Od zawsze miałem telefon komórkowy w abonamencie i nie wyobrażam sobie jakiegoś prepaida. Mam abonament w rewelacyjnej cenie z nolimit. Prowadząc biznes mam się bawić w prepaida? Dobre sobie, nie róbmy żartów, prepaid nie jest w stanie spełnić moich oczekiwań, zresztą nie znam osoby z mojej rodziny czy znajomych, która ma prepaida.

Co do TV to mamy nowe pokolenie, Netflix, HBO GO, Youtube itp. przyciągnęło młodych ludzi ale miliony starszych osób nie wyobraża sobie życia bez normalnej TV. Oczywiście tych osób ubywa ale to jeszcze potrwa. Sport zawsze będzie się sprzedawał jako kontent premium i żadne zaklikanie tutaj nie pomoże. Wiem ile ludzi potrafi wykupić dostęp do jednej gali boksu za 39zl, więc pisanie o tym, że ludzie nie chcą płacić to bzdura. Chcą i będą płacić coraz więcej za kontent premium, czyli np. Liga Mistrzów. Śmieszne jest to, ze kiedyś wystarczyło kupić jakiś ogólny pakiet z kanałami gdzie był Polsat Sport i była Liga Mistrzów. Teraz wszystko jest PREMIUM, trzeba zapłacić oddzielnie ale ludzie i tak kupują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Michaelis napisał:

Wszyscy jesteśmy chyba uczciwymi ludźmi, więc pisanie, że DVB-T jest za darmo jest dużym nadużyciem. Nie jest darmowe, płaci się abonament!

Od zawsze miałem telefon komórkowy w abonamencie i nie wyobrażam sobie jakiegoś prepaida. Mam abonament w rewelacyjnej cenie z nolimit. Prowadząc biznes mam się bawić w prepaida? Dobre sobie, nie róbmy żartów, prepaid nie jest w stanie spełnić moich oczekiwań, zresztą nie znam osoby z mojej rodziny czy znajomych, która ma prepaida.

Co do TV to mamy nowe pokolenie, Netflix, HBO GO, Youtube itp. przyciągnęło młodych ludzi ale miliony starszych osób nie wyobraża sobie życia bez normalnej TV. Oczywiście tych osób ubywa ale to jeszcze potrwa. Sport zawsze będzie się sprzedawał jako kontent premium i żadne zaklikanie tutaj nie pomoże. Wiem ile ludzi potrafi wykupić dostęp do jednej gali boksu za 39zl, więc pisanie o tym, że ludzie nie chcą płacić to bzdura. Chcą i będą płacić coraz więcej za kontent premium, czyli np. Liga Mistrzów. Śmieszne jest to, ze kiedyś wystarczyło kupić jakiś ogólny pakiet z kanałami gdzie był Polsat Sport i była Liga Mistrzów. Teraz wszystko jest PREMIUM, trzeba zapłacić oddzielnie ale ludzie i tak kupują.

Abonament płacimy za odbiornik TV  oraz radiowy, nie za DVB-T. Ostatnio telewizja publiczna dostała olbrzymie dofinansowanie,przez kilka lat dostanie ponad 1miliard zł z budżetu, czyli z naszych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Michaelis napisał:

Wszyscy jesteśmy chyba uczciwymi ludźmi, więc pisanie, że DVB-T jest za darmo jest dużym nadużyciem. Nie jest darmowe, płaci się abonament!

Od zawsze miałem telefon komórkowy w abonamencie i nie wyobrażam sobie jakiegoś prepaida. Mam abonament w rewelacyjnej cenie z nolimit. Prowadząc biznes mam się bawić w prepaida? Dobre sobie, nie róbmy żartów, prepaid nie jest w stanie spełnić moich oczekiwań, zresztą nie znam osoby z mojej rodziny czy znajomych, która ma prepaida.

Widzisz, ja nie mam nikogo w rodzinie ani wśród znajomych z abonamentem. Tych co mieli abo dawno namówiłem na prepaida bo jest taniej.  Wniosek z tego taki, że każdy kupuje usługę na miarę swoich potrzeb.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2019 o 21:02, Pawel napisał:

@maxio abonamentu z nolimit nie ma ale bez problemu znajdziesz ofertę w prepaid.W cenie około 25 zł możesz przebierać w ofertach.

Nju abonament no limit, dwa numery, 19 zł każdy. Więc jest i to sporo tańszy niż 45 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwsza oferta po wypowiedzeniu:

MaxBox+HD+Eleven(Sport Champions HD)+FunClub+HBO+C+Prestige+Multiscreen (MultimediaGo) i internet 120 +WiFi - cena 89 zł, umowa na 12 miesięcy na wszystko. Brać czy walczyć (rok temu identyczna oferta za 69 przez 7 miesięcy, a kolejne 5 po niecałe 94, więc biorąc pod uwagę średnią cenę trochę się podnieśli)?

Edytowane przez lechoo84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lechoo84 napisał:

Witam, pierwsza oferta po wypowiedzeniu:

MaxBox+HD+Eleven(Sport Champions HD)+FunClub+HBO+C+Prestige+Multiscreen (MultimediaGo) i internet 120 +WiFi - cena 89 zł, umowa na 12 miesięcy na wszystko. Brać czy walczyć (rok temu identyczna oferta za 69 przez 7 miesięcy, a kolejne 5 po niecałe 94, więc biorąc pod uwagę średnią cenę trochę się podnieśli)?

 

 

Moim zdaniem oferta baaardzo dobra. Biorąc pod uwagę jakie ceny ma konkurencja na te same klocki w ofercie. Do tego Polsat przeora rynek podwyżkami więc ja bym brał tą ofertę za 89zł i to nawet naciskałbym na 24 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Umowa na internet do 31 sierpnia. Wypowiedzenie złożone telefonicznie 1 lipca. Do tego mam TV lecz do końca roku. Zależy mi na pewno na zjednoliceniu oferty terminowo. Obecnie internet 60mb/s a tv: (minibox, HD, eleven, sport HD extra). Niestety na obecnie place lacznie 101zł. Jaka cene moge optymalnie negocjować? Jak widze niektore oferty tutaj na forum to powininem placic ok 30-40zł mniej.  Na obecna chwile brak telefonow od nich...

Edytowane przez shidishi16
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2019 o 18:28, lechoo84 napisał:

Witam, pierwsza oferta po wypowiedzeniu:

MaxBox+HD+Eleven(Sport Champions HD)+FunClub+HBO+C+Prestige+Multiscreen (MultimediaGo) i internet 120 +WiFi - cena 89 zł, umowa na 12 miesięcy na wszystko. Brać czy walczyć (rok temu identyczna oferta za 69 przez 7 miesięcy, a kolejne 5 po niecałe 94, więc biorąc pod uwagę średnią cenę trochę się podnieśli)?

Ostatecznie w oferowanej cenie wynegocjowałem jeszcze HBO Go i umowa wzięta. Internet, wifi, HBO na 12 miesięcy, a telewizja i reszta pakietów na 13. Ogólnie jest ok, szkoda tylko że w mojej lokalizacji net 120 to max jaki mają, ale (informacja z rozmowy z DUK) w "niedługim" czasie niemal wszędzie będzie dostępny net co najmniej 300Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...