Skocz do zawartości

TVP Polonia


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

TVP Polonia miał od 23 lipca wyemitować serial ''07 - zgłoś się'' ale tego nie zrobi i zamiast tego zostanie wyemitowany serial pt. ''Tulipan'' z 1987 roku i co ciekawe - w TVP Polonia serial będzie mieć oznaczenie wiekowe ''12'' (w Kino Polska ma ''16'') i będzie też powtórka tego serialu w piątki o godz. 14:25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Związku z przerwą w relacji uroczystości inaugurujących prezydenturę Andrzeja Dudy w TVP Polonia o 11:00 pokazano ''Wiadomości'', a teraz jest emitowany teleturniej Katarzyny Kwiatkowskiej ''Podróż życia''.

 

Po Mszy Świętej z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy jest obecnie emitowany program ''Kulturanek''.

 

Po relacji ze Zamku Królewskiego o godz. 14:40 został nadany program, w którym zostały pokazane zdjęcia z Grecji. Po tym wyemitowano teledyski z cyklu ''Gramy na Lato''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

TVP Polonia dziś złamała zasady emisji programów z oznaczeniem od lat 16. Film ''Psy 2'' emitowała z oznaczeniem 16+ (choć wcześniej było 18+, ale nie jest to ważne). Ważne jest to, że m.in. filmy dozowolone od lat 16 można emitować do godziny 6:00. A dzisiaj ten film zaczął się o 4:30 i po godzinie 6 jeszcze trwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja Polska produkując sygnał z debat wyborczych potrafi przekazać go do Polsatu i TVN a nawet TVP Info tak jak trzeba. A do TV Polonia z logo TVP 1. W górnym lewym rogu był czas do końca wypowiedzi więc logo TVP Polonia wylądowało w lewym dolnym rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś taka sytuacja była jeszcze za czasów istnienia pierwszej TVP Regionalnej w której to transmitowano program TV Polonii. Wówczas też na ekranie były trzy loga. Na górze po lewej stronie było logo TV Polonii po prawej logo WOT'u a na dole po prawej loga emitującego program ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Obecne władze powinny pomyśleć o dofinansowaniu napisów w TVP Polonia - w językach:  francuskim, angielskim i niemieckim a wybrane programy emitować ze ścieżką językową angielską. Skoro mają promować kulturę polska,  to nie tylko wśród znających j. polski.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny też pomyśleć o zdyscyplinowaniu lub zmianie firmy odpowiedzialnej za satelitarny przekaz "TVP Polonia", bo od samego początku większość odbiorników nie wykrywa, na tym kanale teletekstu (on chyba jest nadawany, bo mój odbiornik na linuxie swego czasu go wykrywał, ale dopiero po przeskanowaniu, w poszukiwaniu teletekstu całego transpondera - drugi mój odbiornik, bez linuxa już teletekstu w ogóle nie widzi), a teletekst, szczególnie dla widzów zagranicą jest pewnie najwygodniejszym źródłem aktualnej ramówki, więc nie rozumiem czemu nikt nie zwraca na ten brak teletekstu większej uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teletekst jest obecnie nadawany poprawnie i dobrze identyfikowany, nie powinno być problemów z jego odbiorem, poprawiono także jakiś czas temu emisję EPG (znaczniki HTML
). Natomiast nadal uważam, że jakość obrazu jest niższa niż powinno to wynikać z przepływności, która jest naprawdę dość wysoka jak na kanały SD i uważam, że winny jest sposób lub źródło dosyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Golden Media Uni-Box 9060" teletekstu cały czas nie ma, mimo, że przeskanowałem od nowa transponder (jak sprawdzę sytuację na "Golden Media Xpeed LX2", to zrobię dopisek).

 

Co do jakości, to mi to pachnie tym, że sygnał może być dosyłany przez internet, bo chyba operator tego transpondera jest we Włoszech ???

 

Dziwne tylko, że nikt z "TVP" w tej sprawie nie interweniuje (nie oglądają tego za co płacą, w końcu nie małe pieniądze???)...

 

Dopisek:

 

Na "Golden Media Xpeed LX2" teletekst faktycznie już bez problemu działa, ale to dziwne, że na "Uni-Box 9060" go nie ma, bo mam tam oficjalne oprogramowanie i tylko właśnie z teletekstem na "TVP Polonia" są problemy...

 

Może niech się odezwą osoby, które mają podobne sprzęty, jak to u nich wygląda i wtedy może udałoby się stworzyć listę tunerów, które mają problemy z tym teletekstem i można by to ewentualnie zgłosić do "TVP".

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "Golden Media Uni-Box 9060" teletekstu cały czas nie ma, mimo, że przeskanowałem od nowa transponder (jak sprawdzę sytuację na "Golden Media Xpeed LX2", to zrobię dopisek).

 

Co do jakości, to mi to pachnie tym, że sygnał może być dosyłany przez internet, bo chyba operator tego transpondera jest we Włoszech ???

 

Dziwne tylko, że nikt z "TVP" w tej sprawie nie interweniuje (nie oglądają tego za co płacą, w końcu nie małe pieniądze???)...

 

Dopisek:

 

Na "Golden Media Xpeed LX2" teletekst faktycznie już bez problemu działa, ale to dziwne, że na "Uni-Box 9060" go nie ma, bo mam tam oficjalne oprogramowanie i tylko właśnie z teletekstem na "TVP Polonia" są problemy...

 

Może niech się odezwą osoby, które mają podobne sprzęty, jak to u nich wygląda i wtedy może udałoby się stworzyć listę tunerów, które mają problemy z tym teletekstem i można by to ewentualnie zgłosić do "TVP".

Na Golden Media Uni-Box 2 jest teletekst, ale... kanał wyszukuje się jako nadawany w MPEG-4 choć tak nie jest - bardzo dziwne :lol2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest, że kiedy "TVP Polonia" była nadawana z transpondera "NC+", to takich dziwnych historii z tym przekazem nie było, tzn. teletekst był chyba na każdym tunerze, a jakość była na przyzwoitym poziomie (na pewno lepsza od obecnej).

 

Ciekawe swoją drogą czy nowe władze "TVP" przeprowadzą jakieś zmiany w tym zakresie, tzn. według mnie najlepiej byłoby wrócić do osobnego transpondera (lub dwóch - jeden dla kanałów HD, a drugi dla standardowych) "TVP", ze wszystkimi ich kanałami, wysyłanymi na satelitę bezpośrednio przez "TVP" (tym razem oczywiście na "Hot Birda", z kodowaniem dla zainteresowanych platform satelitarnych - wtedy sytuacja by się odwróciła i to platformy płaciłyby "TVP" za kodowanie dla nich jej kanałów  :grin:  ) i wtedy z jakością nie powinno być żadnych problemów.

Edytowane przez Frazes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie standart to jest HD.TVP powinna juz wszystkie swoje programy programy w HD nadawac ,a SD w przekazie satelitarnym całkowicie zrezygnowac.Watpie czy wynajmą transporder skoro przekaz programów tak istnieje.Sam przyklad TV Polonia pokazuje ze mozna nadawać byle jak żeby tylko taniej było.A cos mi się zdaje że TV Polonia tak za granicą nie ma dużej oglądalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest, że kiedy "TVP Polonia" była nadawana z transpondera "NC+", to takich dziwnych historii z tym przekazem nie było, tzn. teletekst był chyba na każdym tunerze, a jakość była na przyzwoitym poziomie (na pewno lepsza od obecnej).

 

Ciekawe swoją drogą czy nowe władze "TVP" przeprowadzą jakieś zmiany w tym zakresie, tzn. według mnie najlepiej byłoby wrócić do osobnego transpondera (lub dwóch - jeden dla kanałów HD, a drugi dla standardowych) "TVP", ze wszystkimi ich kanałami, wysyłanymi na satelitę bezpośrednio przez "TVP" (tym razem oczywiście na "Hot Birda", z kodowaniem dla zainteresowanych platform satelitarnych - wtedy sytuacja by się odwróciła i to platformy płaciłyby "TVP" za kodowanie dla nich jej kanałów  :grin:  ) i wtedy z jakością nie powinno być żadnych problemów.

Zacząłbym od wypuszczenia ośrodków regionalnych na satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nie mylę dzisiaj miał być  serial "Ekstradycja " ale w programie nie ma .Może wiecie dlaczego ,to jakaś forma protestu czy może słynne ograniczenia licencyjne ?

Edytowane przez ania28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...