Skocz do zawartości

TVP Polonia


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Kolejna runda batalii o TVP Polonia. Senacka komisja kultury krytycznie zaopiniowała opiekę Ministerstwa Spraw Zagranicznych nad polskimi mediami dla zagranicy. Senatorom nie spodobał się pomysł ograniczenia przekazów w języku polskim. Powrócił także problem zmniejszenia przez MSZ budżetu TVP Polonia.

 

http://www.tvp.pl/polonia/polonia-24/aktualnosci/finansowanie-mediow/14927708

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

A ja mam nadzieje, że właśnie do tego dojdzie! Byłaby przynajmniej szansa na poprawę jakości TVP 1 HD i TVP 2 HD w NTC, albo miejsce na TVP Dokument czy TVP Sport. Po co nadawać 2 kanały dla Polonii? Co to ma być - jeden kanał dla Polonii za granicą (TV Polska), a drugi kanał dla Polonii w Polsce (TVP Polonia)? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a po co komu TVP Polska?? Po co wydawać kolejne miliony z kieszeni podatników skoro już jest TVP Polonia?? Nie zauważasz w tym nic nadzwyczajnego?? A jeśli chodzi Ci o to by TVP Polonia zniknęła z DVB-T kosztem tego że będziesz miał lepszy obraz pozostałych stacji to zdecydowanie jestem przeciwny. Jestem za tym by oferta DVB-T się powiększała. Oczywiście zgodzę się żeby zrobić miejsce dla TVP Dokument (ale tej TVP nie zamierza już uruchamiać) a na TVP Sport ani TVP Seriale nie ma co liczyć bo TVP zbija na nich kokosy od płatnych platform cyfrowych. Reasumując jestem za tym by TVP Polonia została w DVB-T. Wyrzucą kolejne miliony z kieszeni podatników by uruchomić "Telewizja Polska Polska" kosztem znanej i markowej stacji. nonsens!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, a po co komu TVP Polska?? Po co wydawać kolejne miliony z kieszeni podatników skoro już jest TVP Polonia?? Nie zauważasz w tym nic nadzwyczajnego??

Jak najbardziej uważam to za kompletny bezsens. Ale o sens nadawania 2 kanałów dla Polonii to zapytać by trzeba p. Sikorskiego, który swój pomysł już raczej przeforsował, nie zważając na to ile pieniędzy ten nowy projekt pochłonie.

 

A jeśli chodzi Ci o to by TVP Polonia zniknęła z DVB-T kosztem tego że będziesz miał lepszy obraz pozostałych stacji to zdecydowanie jestem przeciwny. Jestem za tym by oferta DVB-T się powiększała.

A po co Ci w polskim DVB-T kanał dla Polonii? Przecież tam lecą same powtórki tego, co nadawane jest już na głównych antenach TVP 1 i TVP 2. Jak ktoś nie zdąży na Teleexpress czy Wiadomości, to zawsze może je sobie nagrać. Każdy tuner DVB-T posiada taką możliwość.

Jak ma się powiększać oferta DVB-T, skoro MUX-3 jest już przepchany, a KRRiT wraz z UKE nie ma ochoty uruchamiać nowych MUX-ów? Magiczne kodery nie wypaliły - widzimy już teraz słabą jakość kanałów TVP 1 HD i TVP 2 HD. A co to dopiero będzie podczas mundialu, gdy TVP 1 HD i TVP 2 HD będą równolegle transmitować mecze. :shock: Aż strach pomyśleć jaka pikseloza będzie wtedy bić po oczach. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na telewizorze nie możesz nagrywać? Nawet jeśli, to oddzielny tuner DVB-T to chyba nie majątek? No bo chyba nie będziemy robić specjalnych kanałów z godzinnym przesunięciem czasowym (np. TVP 1 +1, TVP 2 +1) tylko dlatego, że ktoś się spóźnił na dany program i nie mógł go sobie nagrać? To już byłby totalny absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieje, że właśnie do tego dojdzie! Byłaby przynajmniej szansa na poprawę jakości TVP 1 HD i TVP 2 HD w NTC, albo miejsce na TVP Dokument czy TVP Sport. Po co nadawać 2 kanały dla Polonii? Co to ma być - jeden kanał dla Polonii za granicą (TV Polska), a drugi kanał dla Polonii w Polsce (TVP Polonia)? :lol2:

Ja także mam nadzieje że do tego dojdzie choć z drugiej strony boje się o emisje stacji na Astrze i Hot Birdzie z tej racji że docierają one do widzów z Polski. TV Polska to swoją drogą świetny myk i sposób na ominięcie Spanski'ego szerokim łukiem bo ten umowę ma TVP Polonię którą to się późnej zabije. Pan Mariusz Max Kolonko pewnie zaciera już ręce z radości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie jest powiedziane, że "TVP Polonia" ulega likwidacji. Słowa Sikorskiego oznaczają, że "TVP Polonia" ulega likwidacji za granicą i zostanie zastąpiona "TV Polską". Ale to nie oznacza, że TVP pozbędzie się go z naziemnego MUX-3. Kanał jest zapisany w ustawie, i stracą pieniądze z reklam. Ponadto starają się o dodatkowe miejsca w multipleksach naziemnych, więc zapomnijcie, że "TVP Polonię" zastąpią "TVP Dokumentem" czy "TVP Sportem". Szczególnie na ten drugi kanał nie liczyłbym w NTC, przynajmniej dopóki się nie poprawi kwestia finansowania. Jak widać TVP unika jednoznacznych deklaracji, więc pewnie nic nie jest jeszcze przesądzone. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie jest powiedziane, że "TVP Polonia" ulega likwidacji. Słowa Sikorskiego oznaczają, że "TVP Polonia" ulega likwidacji za granicą i zostanie zastąpiona "TV Polską". Ale to nie oznacza, że TVP pozbędzie się go z naziemnego MUX-3.

Widzisz, co napisałeś :?: Kanał polonijny, który będzie dostępny tylko w Polsce :?: To się kupy nie trzyma.

 

Poza tym: http://media2.pl/media/112015-TV-Polska-zastapi-TVP-Polonia.-Nie-bedzie-dostepny-w-Polsce.html , więc nie wiem o czym mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytać ze zrozumieniem? W podanym linku nie ma ani słowa o likwidacji kanału w Polsce. Jestem przekonany, że kanał zostanie na MUX-3 jako nośnik reklam i powtórek. Poza tym, muszą gdzieś reemitować treści wyprodukowane za pieniądze MSZ. Wszakże "TV Polska" ma być niedostępna w kraju, a główne anteny się do tego nie nadają. Jeśli myślisz, że zrezygnują z pokazywania programów polonijnych u nas w kraju, to jesteś w błędzie. Pokaż mi jakąkolwiek wypowiedź prezesa, rzecznika czy zarządu TVP, mówiącą o likwidacji "TVP Polonii" (w kraju)? Nie można, od tak sobie wyłączyć kanału zapisanego w jednej z ustaw. Chodzą słuchy, że kanał ma stać się bardziej ogólny, a w przyszłości przekształcony coś w rodzaju TVP3, jeśli ustabilizuje się sytuacja finansowa Telewizji Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tymczasem jak donosi serwis wirtualnemedia_pl (pod tum linkiem: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/tv ... ablokowany ) nasz nadawca publiczny wygrał proces ze spółką Spanski Enterprises jednak mimo tego odblokowanie TVP Polonii czy start TVP Rozrywka International jest dalej oddalone gdyż Spanski złożył odwołanie. No to teraz największy przeciwnik TVP Polonia czyli pan Mariusz Max Kolonko znowu ma pełne pole do popisu gdyż walka sądowa Telewizji Polskiej z jej przeciwnikiem dalej trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy to tylko w Telewizji Polskiej - przez nią teraz Telewizja Polska nie może uruchamiać nowych kanałów dla zagranicy bo wszystko blokuje Spanski Enterprises i TVP Polonia - moim zdaniem powinno się celowo zlikwidować właśnie Polonię bo to z kolei spowoduje do rozwiązania umowy z firmą która regularnie nęka naszego publicznego nadawcę różnego rodzaju procesami za naruszenie ustalonego porozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...