Skocz do zawartości

TVP Polonia


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do tych, którzy odbierali TVP Polonia z naziemnej: czy były jakieś komunikaty nt. wyłączenia przekazu (oprócz informacji na pasku w TVP Info)? Pytam, gdyż dzisiaj, będąc na wsi, babcia zapytała się mnie, czemu nie może oglądać TVP Polonii, bo chciała obejrzeć mszę o 13:00, a zamiast kanału był "Brak sygnału". Po wyjaśnieniu jej sytuacji usłyszałem, że nie podano informacji o tej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie skąd wziął się ten hejt na obecność Polonii w DVB-T? Fakt, że to program podstawowo dla zagranicy, nie oznacza że nie jest wartościowy w kraju.

Nie wszystko co tam leci, jest równolegle w Jedynce

Choćby wspomniana msza o 13, to był wartościowy element, raz że o znośnej porze (nie o 7 rano jak w 1ce), dwa że co tydzień z innego miejsca.

 

Skandaliczny jest wg mnie fakt, że kanał wyłączono - i to póki co bez zastępstwa - na kilka miesięcy przed włączeniem MUX8, gdzie TVP dostała 3 miejsca.

 

2 lata temu, gdy TVP opuszczała MUX1, zastanawialiśmy się, czy wyłączą Polonię (i Rozrywkę albo inny kanał), czy TVP1/2 w HD.

Ówczesny zarząd wpadł na fantastyczny pomysł ze skompresowaniem MUX3, dzięki czemu nie trzeba było niczego wyłączać oprócz dubli TVP1/2 w SD.

 

Za kilka miesięcy pojemność posiadana przez TVP powróci do stanu z tamtego czasu.

Co oni z nią będą robić?

 

Przecież, przy MUX8, zmieściłoby się i Info w HD, i TVP Sport i Polonia również (zapewne przeniesiona na tamten multipleks). Zostałoby jeszcze jedno miejsce, do wykorzystania na Sport w HD, albo Kulturę w HD, albo na Dokument.

 

No chyba że "dobrej zmianie" szkoda kasy i odstąpią miejsce na tym muxie.

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o hejt.

Kanał TVP Polonia z założenia przeznaczony jest dla widzów polskich mieszkających/przebywających za granicą.

I ja na samym początku zdziwiłem się, że TVP Polonia trafia też do telewizji naziemnej (DVB-T) w Polsce. Jestem zdania takiego, że powinna być tylko tam, gdzie jej właściwe miejsce, czyli przekaz satelitarny i sieci kablowe w poszczególnych krajach.

Ja osobiście cieszę się z faktu, że TVP Polonia została jednak usunięta z DVB-T w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania takiego, że powinna być tylko tam, gdzie jej właściwe miejsce, czyli przekaz satelitarny i sieci kablowe w poszczególnych krajach.

Ja osobiście cieszę się z faktu, że TVP Polonia została jednak usunięta z DVB-T w Polsce.

 

Czyli w twojej opinii to jest "dla zasady". Nie dlatego, że zawartość jest słaba (są gorsze kanały), albo że brakuje miejsca, tylko jedyny powód jest taki, że to kanał dla Polonii?

Jeśli moje przypuszczenia są słuszne, to moim zdaniem to bardzo słaby argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DVB-T jest lipne jak ktoś mieszka daleko od muxów lokalnych czy zagranicznych i nie posiada kodowanych mux4 :P Wtedy ma zaledwie połowę możliwej "oferty" i mniejsze pole manewru.

 

A teraz już do właściwego tematu. TVP Polonia była jednym z pięciu najgorszych kanałów w DVB-T obok dwóch "z cyferkami" w nazwie i dwóch z dopiskiem "Rozrywka". Na dodatek miała z nich wszystkich najmniejszą oglądalność, bo inne oferowały jakże atrakcyjne powtórki kabaretów, paradokumentów i seriali komediowych, czego na nieobecnym już w naziemnym przekazie kanale - o którym jest ten wątek - za bardzo nie było. W końcu skierowany on był dla naszych rodaków za granicą, a jego ramówka nawet im niezbyt odpowiadała. Nie było tam za wiele programów dla widza w kraju, a i z tymi niby "unikatowymi" był problem. Transmisje mszy równie dobrze można pokazywać na spróchniałym TVP 3, ewentualne programy rozrywkowe i seriale na powtórkowych Rozrywce i Serialach. Nikomu w kraju TVP Polonia nie była potrzebna, to był tylko zapychacz, który miał tam być jedynie tymczasowo, a utrzymał się tam prawie 5 lat. Największą jego zaletą było to, że w ogóle był i zamiast dwudziestu trzech mieliśmy o jeden kanał więcej :D W ogóle plany TVP co do ich multipleksu były zupełnie inne i ona w nich nie figurowała (wg dawnych plotek i ploteczek w MUX 3 miało pierwotnie znaleźć się TVP HD - jeszcze wtedy całkiem znośne - i TVP Sport; był to rok 2009, mamy 2016 i ani jednego ani drugiego z przeróżnych powodów ni ma), dlatego dobrze się stało - lepiej późno, niż wcale.

 

TVP Polonia może jeszcze powrócić, ale w "moim ulubionym" MUX 8, który przynajmniej dla mnie zapowiada się "rewelacyjnie". Tylko dlatego, że TVP sama nie ma pojęcia co tam umieścić. Zostaje im albo bawienie się w przenoszenie z MUX 3 jakiejś Historii czy innej Kultury żeby sobie ponadawać w HD jakieś Info albo co mało prawdopodobne wrzucanie tego co im zostało, a w naziemnej nie ma (czyli te dwa kanały co wspomniałem, bo Seriali z MUX 4 raczej nie zawrócą), bo nie wierzę w to że wymyślą nowe kanały typu TVP Dokument, TVP Nostalgia i TVP Życie - są one tak potrzebne jak była potrzebna właśnie ta cała Polonia. Wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to taki doskonały pomysł? To jest dobre właśnie dla naszych rodaków spoza kraju np. mieszkających w Wielkiej Brytanii. Podobny myk stosuje się do dziś u konkurencji - ten słynny kanał dla zagranicy (no już niby nie, bo pojawił się inny twór, nadający to samo ale pod delikatnie zmienioną nazwą) od Solorza, konkurent Polonii, również dostępny w Polsce, czyli Polsat 2 też nadaje o 20:00 powtórkę głównego wydania swojego serwisu informacyjnego. Oczywiście jest popularny bo powtórkowy. Takie to właśnie kanały, jednego i drugiego wstyd oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że TV Polonia praktycznie zawsze puszcza Wiadomości punktualnie o 20:00, natomiast Polsat 2 praktycznie zawsze łapie obsuwę kilkuminutową.

Zresztą, obecna ramówka i tak jest lepiej przystosowana dla Polonii, szczególnie amerykańskiej, niż na początku istnienia tej stacji. Przecież przez pierwsze kilka lat nie było powtórki Wiadomości dla Polonii amerykańskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od 2 września TVP Polonia będzie emitowała w godzinach 7:30, 16:55 i 1:15 program dla dzieci ''Domisie'', gdzie także o godz. 17:50 będzie emitowany program ''Ktokolwiek wiedział, ktokolwiek wie...''.

 

W niedzielę, 4 września w godzinach 9:30 i 19:25 będzie emitowany nowy program pt. ''Moda na rodzinę''.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy jest w zasadzie tylko program "Moda na rodzinę", bo "Domisie" to będzie raczej powtórka tych nowych odcinków, które nadaje TVP ABC, a "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" to powtórka z Jedynki będzie.

Drobna poprawka do tego mojego wpisu: wpadł mi w ręce komunikat z Centrum Informacji TVP na temat oglądalności TVP ABC i jesiennej ramówki tego kanału, i okazuje się, że "Moda na rodzinę" też nie będzie programem robionym dla TV Polonia, a retransmisją z TVP ABC właśnie. Wynika z tego, że wciąż są chyba tylko 2 albo 3 programy produkowane specjalnie dla kanału polonijnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...