Skocz do zawartości

TVP Polonia


GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MSZ nie jest zadowolone z TVP Polonii jako kanału środowisk polonijnych; rozważa uruchomienie nowego programu, pod roboczą nazwą TVP Polska - poinformowała wiceszef MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Sprzeciwia się temu rada programowa TVP Polonia.

My tu w kraju wiemy najlepiej :roll: A co na to wszystko środowisko polonijne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ten kanał nie miał nawet prawa pojawić się w MUX-3! Przecież ten kanał skierowany jest do osób mieszkających za granicą! Jego ramówka jest przygnębiająca... 90% ramówki złożona jest z powtórek (powtórek) z TVP 1 i TVP 2...

 

A oni jeszcze chcą upchnąć ten śmieciowy kanał na siłę (i TVP Rozrywka) tylko po to, żeby zablokować miejsce TVP Sport w MUX-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgroza! Katastrofa! Jak mogło do tego dojść???

Telewizja Polonia chcę zmienić nazwę?

no błagam to jest jeszcze większy skandal od tego co się dzieje w moim domu.

Myślę ostatecznie że TVP powinna pozostać przy nazwie TVP Polonia bo robi się to strasznie męczące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna odpowiednia nowa nazwa dla TVP Polonia to TVP Powtórka. Wg mnie spokojnie można przyjąć, że 3/4 ramówki to pozycje emitowane nieraz z niemałym opóźnieniem w stosunku do TVP1 i TVP2 (głównie seriale) a samych materiałów o Polonii czy dla Polonii jest w niej niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że TVP Polonia - kanał tworzony dla Polonii! - mozna oglądać FTA z satelity, naziemnie nie powinna być dostępna. Kto by bardzo chciał, niech sobie odbiera z satki.

 

Swoja drogą, ja mam Polonię w multipleksie zagranicznym (z Litwy), więc i tak jej nie stracę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W najbliższą sobotę o godz. 18:50 TVP Polonia wyemituje zrealizowany przez TVP Łódź program rozrywkowy pt. ''Kazimierz Kowalski zaprasza'', w którym to zostaną zaprezentowane największe przeboje opery, operetki i muzyki rozrywkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto końcówka mojej listy kanałów w DVB-T:

20. ATM Rozrywka

21. TVP Polonia

22. TVP Rozrywka

 

Być niżej od ATM Rozrywka to naprawdę wielka sztuka :) Ale co się dziwić gdy 100% ramówki to "powtórki powtórek" z TVP 1 i TVP 2. Poza tym kanał dla Polaków mieszkających za granicą dostępny w POLSKIM DVB-T to jeden wielki absurd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego teraz na TVP Polonia nie jest retransmitowane TVP INFO? Przypuszczam że w wielu ukraińskich kablówkach jest ten kanał a podobno władze wyłączyły jedyną opozycyjną stację. Aż się prosi o taką retransmisję. Podobnie powinno być z Biełsatem. Przypuszczam że na Białorusi nikt słowem o tym nie wspomni a jeśli już to raczej z rosyjskiego punktu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

http://media2.pl/media/109663-MSZ-przez ... edium=link - no to już niedługo będziemy mieli nie jeden ale dwa lub nawet trzy (bo w przygotowaniu jest jeszcze TVP Rozrywka International) kanały Telewizji Polskiej dla zagranicy.

Moim zdaniem powinny być tylko dwa kanały a więc TVP Polonia pełniąca rolę kanału polonijnego i TVP International pełniący rolę kanału międzynarodowego. Rozdrabnianie tematyki na trzy stacje jest moim zdaniem zbędne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji niech jeszcze utworzą TVP Litwa i odpalą go z naziemnych nadajników w miejscu obecnej tam TVP Polonii - przynajmniej nasza telewizja publiczna będzie już dostępna na całym wschodzie icon_lol2.gif

A co do wspomnianej TVP Rozrywki International to już jest utworzony specjalny dział dla tego projektu w programie dla prasy - na razie jest on pusty i dostępny pod tym linkiem: http://www.tvp.pl/prasa/Z_Program_dla_A ... rnational/

Ciekawy jestem co docelowo pojawi się w ofercie tego kanału bo na pewno nie to co jest licencjonowane a szkoda bo zagraniczne kanały międzynarodowe śmiało puszczają programy na licencji - kiedyś przykładowo na RTP Internacional widziałem tamtejszą wersję "Dzieciaków Górą" której to nasz nadawca publiczny na pewno by nie puścił poza granicą kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...