Jump to content
GieKa

TVP Polonia

Recommended Posts

Zauważył ktoś z was że podczas wiadomości sportowych wyświetlane jest logo TVP 1 :shock:

Ciekawe dlaczego tak jest?

We wtorek o 13:50 retransmisja: Tenis:Turniej ATP w Poznaniu-finał :shock:

W sobotę, 20 września o godz. 18:50 retransmisja ''XVII Festiwalu Operowo-Operetkowego w Ciechocinku: W krainie Opery, Operetki i Musicalu''.

Guest ania28

5 października będzie pierwszy odcinek "Alternatywy 4" , może wiecie czy to będzie ten nowy zrekonstruowany serial co teraz leci na TVP HD

Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) porozumiało się z zarządem Telewizji Polskiej w sprawie zmian programowych w TVP Polonia, które dostosowują ramówkę telewizyjną do rzeczywistych potrzeb oraz oczekiwań publiczności - Polonii oraz Polaków mieszkających za granicą

Tylko się uśmiechnąłem. I już nie chodzi mi o to, kto za to płaci. W pierwszej chwili pomyślałem, że dostosują? A tu wyraźnie, że dostosowują. Ciekawe! Według jakich kryteriów i na podstawie czego są brane te oczekiwania publiczności polonijnej.

Z dotychczasowej ramówki programowej tego nie widać.

A swoją drogą jeśli tak ma być, to TV Polonia już dawno powinna być nadawana w HD.

Myślę że TVP Polonia przez najbliższe kilka lat zostanie na rynku telewizyjnym ponieważ to dobry patent promować Polaków za granicą

I powiem nawet więcej Projekt stacji o nazwie TV Polska przejdzie (mam nadzieję) do rezygnacji.

Wczoraj obejrzałem na kanale Polsat Film ''Generała Nila'' i zauważyłem, że córkę tytułowego Nila zagrała Magda Emilianowicz z ''Łamigłówki'' TVP Polonia.

Zgodnie z artykułem, TVP Polonia zmienia dostawcę sygnału satelitarnego. Będzie nim TTcomm. Ciekawe, na jakim transponderze wyląduje, skoro na 13E ta firma nie ma ani jednej pojemności. Może jednak wynajmą kilka Mb/s na 11,488.

https://satkurier.pl/news/108293/13e-ttcomm-dostarczy-satelitarny-sygnal-tvp-polonia.html

Czyli przyszłe parametry techniczne to:

opcja pierwsza (najbardziej prawdopodobna)

Eutelsat Hot Bird 13D (13,0°E)

tp. 127 (11,054 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

lub opcja druga (mniej prawdopodobna)

Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)

tp. 155 (11,604 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 5/6, DVB-S/QPSK)

Ciekawe, na jakim transponderze wyląduje, skoro na 13E ta firma nie ma ani jednej pojemności.

Oni głównie korzystają z transponderów operatora Media Broadcast :)

Dziwne, że tak mało operatorów wzięło udział w przetargu. Sporo transponderów ma wolne miejsce, a rzadko kiedy trafia się taki pewny i rzetelny klient, jak TVP.

Ciekawe, jaka jakość będzie. Obawiam się, że bliższa MRT Sat albo VTV4.

Trzeba przyznać niestety, że te wszystkie zmiany dokonują się w niezbyt dogodnym czasie. Wielu odbiorców TVP Polonia z Astry będzie musiało przekierować anteny albo dołożyć dodatkowy konwerter (zeza) na Hot Bird. Przełom grudnia i stycznia ze względu na silne mrozy raczej nie jest przyjaznym czasem dla jakiegokolwiek majstrowania przy antenach satelitarnych...

Jeśli ktoś z Satkurierowców często ogląda TVP Polonia (ja przyznam, że rzadko tam zaglądam), niech da znać, czy już są na tym kanale nadawane jakieś spoty informacyjne o wyłączeniu sygnału z Astry po 31 grudnia? Uważam, że już najwyższy czas zacząć o tym trąbić na antenie i już teraz namawiać do przejścia na odbiór z Hot Birda (na razie z parametrów transpondera nc+, a od nowego roku wystarczy tylko wyszukać kanał na nowych parametrach).

Związku ze śmiercią Stanisława Mikulskiego TVP Polonia pokaże dziś o godz. 19:25 dokument ''Tajemnica J-23''.

Jeśli w przypadku TVP Polonii musieli ogłaszać przetarg na nadawanie na HB to jak ten kanał, jak i inne TVP na HB, nadawały do tej pory? Nie słyszałem o przetargach na nadawanie TVP1 HD czy TVP Sport HD.

Do tej pory TV Polonia i pozostałe kanały są nadawane na Hotbirdzie przez poszczególne platformy, a nie przez TVP. A platformy, jako prywatne firmy, nie musiały na nic ogłaszać przetargów.

Czy platformy robią to z dobrego serca? Każdego miesiąca sponsorują miejsce na satelicie za xxx tysięcy zł.? I dlaczego TVP Polonia nie mogła nadawać na dotychczasowych zasadach i parametrach?

TVP POLONIA podlega innym regułom - jest m.in. współfinansowana przez MSZ poprzez dotacje i zdaje się, że MSZ ma tez wpływ na ofertę dla Polonii

Pojawił się już testowy sygnał TVP Polonia z nowych parametrów na HB (11,179 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK). Nadawana jest plansza z logo TVP Polonia i informacją o uruchomieniu emisji od 15 grudnia.

Nie sprawdzałem parametrów technicznych, ale na oko jakość tej planszy jest bardzo słaba, wygląda na zaniżoną rozdzielczość (544x576 albo jeszcze mniejszą). Oby normalna emisja od 15 grudnia była w lepszej jakości.