Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Frontowiec napisał:

Jadczak to świetny dziennikarz śledczy.

No i też odpowiednio moim zdaniem publicznie podsumował co i jak w temacie pracy w TVN 24 po tylu latach, więc koronawirus raczej nie miał nic tutaj do rzeczy, a prędzej jeszcze bardziej korporacyjne podejście i pewne ograniczenia w kwestii rozwoju czy też swobody w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, andvhs napisał:

Większość państw w Unii Europejskiej płaci podatek od reklam – dlaczego w Polsce ma być inaczej

A jakieś konkrety? Ta większość państw to ile? Ile tam wynosi podatek od reklam i na co jest przeznaczany? Ile u nas ma wynosić podatek od reklam?

 

34 minuty temu, andvhs napisał:

Tym bardziej że w protestach ogólnopolskich stacji komercyjnych - 90% protestujących nie ma właścicieli Polskich i podatki odprowadzają za granicę .

Praktycznie wszystkie sieci handlowe w Polsce mają zagranicznych właścicieli i podatki odprowadzają za granicę. Dlaczego nimi nie zajął się rząd?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie popieram protest stacji komercyjnych, ale dlaczego uderzają w swoich odbiorców? Przecież zwolennicy TVP jeszcze bardziej się cieszą z takich akcji.

A gdyby platformy zablokowały na dzień wszystkie kanały TVP (i pozostałe propagandowe) na satelicie, dostawcy internetu zablokowali ich serwisy, streamy, itp. które w 99% są utrzymywane dzięki komercyjnym podmiotom, to faktycznie uderzyło by we właściwą grupę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marrak napisał:

A gdyby platformy zablokowały na dzień wszystkie kanały TVP (i pozostałe propagandowe) na satelicie, dostawcy internetu zablokowali ich serwisy, streamy, itp. które w 99% są utrzymywane dzięki komercyjnym podmiotom, to faktycznie uderzyło by we właściwą grupę.

 

 

To by była sprawa dla prawników jak ktoś powiedział. TVP by poszło z platformami do sądu za złamanie warunków umowy ws. dystrybucji i mogłaby zachęcać widzów do dochodzenia roszczeń z powodu zablokowania kanałów. Zresztą, w przypadku Canal+ nie wiem czy oni chcą w to wchodzić. Sami nie przestali emitować programu, bo wiedzą że utrzymują ich przede wszystkim widzowie (ot, taki mają model biznesowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz, że to pewnie wątpliwe prawnie, bo jest must-carry, są umowy między nadawcami etc. Dwa, że pojawiły by się zarzuty o cenzurę, więc nie wydaje mi się, że efekt byłby lepszy.

 

A, że dotkliwe dla widzów? A jakie ma być? Taka idea każdego strajku jest przecież. Jak nie będzie dotkliwy to po co ten strajk robić w ogóle, rozgłosu z tego żadnego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marrak napisał:

Zdecydowanie popieram protest stacji komercyjnych, ale dlaczego uderzają w swoich odbiorców?

Ja bym na to inaczej spojrzał. Od jednego dnia protestu bez telewizji i swoich ulubionych kanałów nic się nikomu nie stanie, a dzięki takiej akcji osiąga się zamierzony skutek, wszyscy o tym mówią i analizują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cały protest jest dla mnie trochę śmieszny. Nagle media się obudziły bo sprawa dotyka ich interesu, czyli po prostu pieniędzy. Oczywiście następuje odwołanie do pozytywnych wartości - wolność słowa itd. Tylko gdzie oni są gdy wprowadza się przepisy mogące służyć cenzurze jak np. ACTA. Nie protestują gdy wielkie koncerny prowadzą masowe akcje cenzury w sieciach społecznościowych itd. Nie zrozumcie mnie źle. To wszystko jest złe, jakakolwiek cenzura jest zła. Propaganda to też złem. Ale ja tutaj widzę wybiórcze podejście do tematu. Protestujemy jak nas biją, jak innych, a jeszcze takich z którymi się nie zgadzamy to jest ok.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dvbtowiec napisał:

Ja bym na to inaczej spojrzał. Od jednego dnia protestu bez telewizji i swoich ulubionych kanałów nic się nikomu nie stanie, a dzięki takiej akcji osiąga się zamierzony skutek, wszyscy o tym mówią i analizują

Tylko czy o taki skutek tu chodzi? Kto chce wprowadzić ten podatek, my odbiorcy czy rząd?

Chodzi o to że łatwiej jest wyłączyć kanały odbiorcom bo wiedzą że oni nie będą protestować i nie pójdą do sądu o odszkodowania. Ale to nic nie da tak jak nie dało na Węgrzech, bo to nie odbiorcy chcą wprowadzić ten podatek.

Jasne że mi od tego protestu nic się nie stanie, tym bardziej że mam zagraniczną tv. Ale pytanie czy grupa która planuje wprowadzić ogląda coś innego niż propagandę i się tym w ogóle przejmie.

No chyba że w mediach myślą że ludzie z tego powodu wyjdą na ulice bo im TVN wyłączyli :D

Edytowane przez marrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też popieram, jak przestaną pokazywać polityków to może oni nie będą tak głupieć...... obawiam się jednak że skończy się po prostu na podwyżkach dla tak zwanych użytkowników końcowych, przy okazji wpadłem na genialny pomysł dajcie mi wybrane kanały bez reklam ja chętnie dopłacę. 

inna kwestia jest taka że gdyby nie eurosport player nie zobaczyłbym dzisiaj meczu Igi Świątek.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marrak napisał:

Tylko czy o taki skutek tu chodzi? Kto chce wprowadzić ten podatek, my odbiorcy czy rząd?

 

Upraszczasz. Myślę że nadawcy doskonale widzą i analizują kolejne kroki. Obserwują też inne rynki, w tym węgierski. Tam skończyło się tym że ich ulubione media są w jedynie słusznych rękach.

Oczywiście spłycając można do chodzić do wniosków przeróżnych, ale patrząc na to szerzej, sens tego protestu widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Artek_ Może to też mieć odwrotny skutek. Pozostawili na rynku tylko jedną propagandową stację informacyjną. Dla ludzi neutralnych, niezorientowanych, niezaangażowanych mocno po której ze stron może to być dziś jedyne źródło informacji na temat tego co się dzieje np. w temacie tego podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, dvbtowiec napisał:

Upraszczasz. Myślę że nadawcy doskonale widzą i analizują kolejne kroki. Obserwują też inne rynki, w tym węgierski. Tam skończyło się tym że ich ulubione media są w jedynie słusznych rękach.

Oczywiście spłycając można do chodzić do wniosków przeróżnych, ale patrząc na to szerzej, sens tego protestu widać.

Ja Ci już dzisiaj mogę powiedzieć jakie będą następne kroki. Jeśli podatek wejdzie w tej lub innej formie to podniosą ceny użytkownikom.

Niezależne media na Węgrzech nie upadły od podatków, tylko od przymusowych przejęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popieram jakikolwiek nowych podatków ale ani trochę mi nie szkoda mediów. Mnie jako widza już dawno odrzuciła wielka trójca do oglądania . Szukanie sensacji ważniejsze niż realne informacje. Polsat z 10 kanałami #paradokument czy Interia na której wyżej są plotkarskie Informacje niż to co się dzieje na świecie ... chlip-chlip 😭

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawca czeka już prawie rok na decyzję ws. odnowienia koncesji. Biedne dziadki z KRRiT nie potrafią znaleźć prawnego kruczka do odebrania koncesji stacji. Oczywiście stacja nie musi się martwić, bo podejrzewam że dostanie w miesiąc koncesję w dowolnym kraju UE, biorąc jeszcze pod uwagę warunki przejęcia TVNu przez Discovery związane z TVN24/BIS

https://www.press.pl/tresc/64860,tvn-od-roku-czeka-na-decyzje-krrit-ws_-przedluzenia-koncesji-tvn-24

Edytowane przez rotalplus
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się tym jak piszesz, w przypadku braku decyzji u nas, nadawca przeniesie działalność do innego kraju i dalej będzie nadawał na terenie Polski dla polskich platform, tylko że wszelkie podatki z tej działalności zapłaci w kraju w którym złoży wniosek o koncesję.

Ciekawe że to kolejny przypadek po ATM Rozrywka, w którym Krajowa Rada twierdzi że dokumenty są niekompletne i czeka na ich uzupełnienie.

Przypadek?

https://wiadomosci.wp.pl/tvn24-czeka-na-koncesje-krrit-nie-zwlekamy-celowo-sa-braki-ze-strony-wnioskodawcy-jakie-nie-wiadomo-6608826111072960a

Cytat

Z pytaniem o przyczyny opóźnienia zwróciliśmy się bezpośrednio do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. "Zdecydowanie dementuję plotki, jakoby KRRiT celowo zwlekała z decyzją w sprawie przedłużenia koncesji dla TVN24. Postępowanie jest prowadzone i Rada czeka na uzupełnienia ze strony wnioskodawcy" - odpowiedziała na maila Wirtualnej Polski rzecznik prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska. Gdy postanowiliśmy dopytać, o jakiego rodzaju uzupełnienie chodzi, czy we wniosku są braki formalne i nadawca został o nich poinformowany - nie otrzymaliśmy więcej szczegółów. Kontakt się urwał.

 

Cytat

Również sam nadawca nie zgłaszał problemów formalnych z wnioskiem. Gdy wcześniej rozmawialiśmy telefonicznie z rzecznik Rady, wątek ten się ani razu nie pojawił. Przed otrzymaniem komunikatu o "uzupełnieniach ze strony wnioskodawcy" Wirtualna Polska usłyszała jedynie o "pewnych opóźnieniach związanych z pandemią i natłokiem prac". Zapewniono nas również, że "kwestia koncesji będzie tematem obrad na jednym z najbliższych posiedzeń". Jak udało nam się ustalić, odbędzie się to najprawdopodobniej w ciągu najbliższego miesiąca.

 

Cytat

KRRiT formalnie zajmuje się w tej chwili rozpatrywaniem wniosków konkursowych na nadawanie na MUX1 i to ma być - zgodnie z jej stanowiskiem - "jedyny powód opóźnień". Dopiero post factum pojawiła się wersja związana z koniecznością uzupełnienia wniosku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...