Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
Cytat

 

Redaktor naczelny stacji Michał Samul w rozmowie z wirtualnemedia_pl zapewnia, że TVN24 "ma przygotowane różne warianty".

- Spokojnie czekamy na decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Wierzymy, że nie ma żadnego powodu, argumentu, przyczyny, dla której moglibyśmy koncesji nie dostać. Oczekujemy więc, że proces koncesyjny będzie miał niebawem szczęśliwy finał - mówi portalowi wirtualnemedia_pl Michał Samul, redaktor naczelny TVN24 i "Faktów", szef pionu informacji TVN.

Koncesja TVN24 wygaśnie pod koniec września. Czy nadawca ma jakiś plan "B" na wypadek, gdyby KRRiT nie chciała przedłużyć koncesji? Możliwe jest wystąpienie o nią w Czechach? Niektórzy nadawcy nadają na podstawie koncesji wydanych przez czeską RRTV. - Koncesja w moim głębokim przekonaniu zostanie przyznana - po prostu nie może nie zostać przedłużona. Nie ma żadnego realnego powodu merytorycznego, faktycznego, formalnego, żeby tej koncesji nie otrzymać. Tak jak została przyznana w 2001 roku, przedłużona w 2011 roku, tak samo i teraz powinna niebawem zostać przedłużona - zapewnia Samul.

 


https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/20-lat-tvn24-reklama-nowa-koncesja-michal-samul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostanie przedłużenie, nie ma innej opcji.

W koncesji satelitarnej, składasz wniosek i masz, tam nie ma konkursów.

Stacja działa zgodnie z prawem, zatem nie ma przesłanek aby koncesji nie przyznać.

 

Jeśli jednak by się tak stało, to będzie strzał w stopę.

Stacja może wystąpić o koncesję w kraju ościennym. Z punktu widzenia widza niczego to nie nie zmiana, z punktu widzenia państwa wiele, gdyż całkowicie utraci kontrolę nad przekazem i wpływy z opłat koncesyjnych..

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://businessinsider.com.pl/media/tv-radio/brak-nowej-koncesji-dla-tvn24-wlasciciel-ma-kilka-scenariuszy/

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, bardzo prawdopodobne jest, że KRRiT koncesji TVN24 wcale nie przedłuży. Rząd nie boi się reakcji Amerykanów, bo stosunki Polski z USA po wyborczej przegranej Donalda Trumpa i tak mocno się ochłodziły.


W dalszej części artykułu mowa jest o możliwych wyjściach z sytuacji: nadawanie na podstawie dzisiejszej koncesji TVN24 BiS lub skorzystanie z zagranicznej koncesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRRiT spytała TVN Grupę Discovery o zapowiadaną fuzję Warner Media z Discovery. Rada obawia się, że naruszone zostanie polskie prawo.

Cytat

 

Sebastian Urban, radca prawny z Kancelarii Prawnej Media w latach 2011-2016 był dyrektorem w Discovery Networks odpowiedzialnym za sprawy dotyczące prawa i regulacji na terenie Europy Środkowej. Jak podkreślał w rozmowie z wirtualnemedia_pl, nowa spółka Warner Bros. Discovery raczej nie zostanie nowym właścicielem TVN. - Będzie razem z TVN w tej samej globalnej grupie kapitałowej, ale prawdopodobnie bez jakiegokolwiek stosunku zależności. Jeżeli moje rozumienie planowanej transakcji jest poprawne, nie powinna ona wpłynąć w żadnym stopniu na proces przyznawania koncesji dla TVN24. Co do samego połączenia sił dwóch globalnych gigantów medialnych, regulatorem który będzie mógł się sprawie dokładniej przyjrzeć, szczególnie na rynku polskim, jest raczej UOKiK niż KRRiT - mówił Sebastian Urban.
...

Nieoficjalnie w KRRiT słychać, że instytucja chce ograniczyć sięganie po koncesję w innych państwach Unii Europejskiej. Przed dekadą wielu nadawców zyskiwało prawo do nadawania dzięki brytyjskiemu regulatorowi rynku Ofcom. W ostatnich latach, po brexicie w Czechach i Holandii. Tak postępuje na przykład koncern ViacomCBS, znany m.in. z MTV i Comedy Central. Z kolei Cartoon Network, Boomerang, dziecięce kanały Warner Media działają w oparciu o koncesję czeskiego regulatora RRTV. Zdaniem polskiej rady takie sytuacje nie powinny mieć miejsca w przypadku kanałów dostępnych w sieciach kablowych. W KRRiT dominuje przekonanie, że w ten sposób niektórzy gracze mogą próbować uniknąć odpowiedzialności, ponieważ regulatorzy w niektórych państwach są bardziej liberalni i pozwalają emitować na przykład więcej treści o charakterze erotycznym o wcześniejszych porach niż w Polsce.

 


https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/krrit-brak-koncesja-tvn24-fuzja-warner-media-i-discovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wcale bym się nie zdziwił że ta koncesja jest już od dawna podpisana i leży schowana w sejfie.

Natomiast informacja o przedłużeniu koncesji będzie podana w ostatnim możliwym momencie. Jak twierdzi szef TVN-24 nie ma żadnych merytorycznych ani formalnych przeszkód żeby tej koncesji nie przedłużyć.

Moim zdaniem jest to zwykła złośliwość obecnej władzy której krytyczny stosunek do TVN-u jest powszechnie znany.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, DejwidBDG napisał:

Prawda jest taka. że każde media szukają sensacji. Z każdej bzdury robią aferę. Czytałem artykuł i skoro koncesja jest do sierpnia z tego co czytałem na stronie KRRIT to bym jakiekolwiek info puścił w obieg bliżej końca terminu ;) 

Tyle że w wielu przypadkach decyzja o przedłużeniu koncesji jest wydawana niekiedy na długo przed wygaśnięciem aktualnie obowiązującej, bo jest to traktowane jako formalność.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kirk napisał:

Tyle że w wielu przypadkach decyzja o przedłużeniu koncesji jest wydawana niekiedy na długo przed wygaśnięciem aktualnie obowiązującej, bo jest to traktowane jako formalność.

Nie widziałem dokumentów potrzebnych do przedłużenia koncesji i ciężko powiedzieć czy to celowe działanie czy naprawdę są jakieś braki formalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karol napisał:

Serio uważasz, że przyczyną mogłyby być braki formalne? ( ͡º ͜ʖ͡º) 

Nie będę się wypowiadał na tematy polityczne bo jestem już zmęczony wojenką między Pis( Tvp Info) , a PO(Tvn24) Mi ani jeden ani drugi kanał nie jest do szczęścia potrzebny bo ich nie oglądam :) Dlatego co będzie z ich koncesją jest mi naprawdę obojętne. Wiadomości czytam  w necie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Braki formalne" to wersja sprzed kilku miesięcy, teraz KRRiT martwi się konkurencją na rynku po fuzji Discovery z Warner. Rzecz w tym, że z punktu widzenia prawa oraz koncentracji na rynku polskim nie zmieni to nic albo zmieni bardzo mało. A w ogóle, to nie leży w kompetencjach Rady.

 Dokumenty dokumentami, akurat polski rząd nie słynie z ich drukowania czy podpisywania, a raczej wydaje decyzje polityczne "na gę_bę"* lub mailem :) Zapewne wydanie koncesji dla TVN24 czeka na decyzję Jarosława Kaczyńskiego.

@DejwidBDGWiesz, dla mnie możesz nie oglądać telewizji, ja też staram się tego nie robić. Jednak gdy dochodzi do zawłaszczania mojego państwa i niezależnych mediów, to jako patriota staję w ich obronie. Tobie wszystko jedno co stanie się z rynkiem mediów, mi nie. Tylko który z nas jest potencjalnie większym pożytkiem dla państwa prawa? :)

 

* żenująca cenzura.

 

Zdaje się, że nie dyskutujesz teraz w wątku zdrowotnym, tylko TVN24. I przychylność wobec opozycji prywatnych mediów świadczy o ich wolności względem władzy. Zniewolone jak w Rosji czy na Węgrzech musiałyby przyklaskiwać rządowi i to jest smutny scenariusz na przyszłość Polski.


Podsumujmy. Typowy Polak czytający o zawłaszczaniu państwa przez partie polityczne:
 

depositphotos_67194499-stock-photo-hear-

Edytowane przez Karol
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...