Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) w Vectrze- Oferta Programowa i Sprzęt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

@dawid_bydgoszcz , mnie bardziej chodzi o porównanie 4K do 4K. Bo takowe powinno one być.

Porównując HD do 4K to niechcący może ci z tego wyjść Super HD.  ;)

Mam Canal+4K i do niego będę porównywał w przyszłym tygodniu, bo Online to nie to samo. 

Edit:

@Ch4rvel , napisz mi jeszcze bardzo ważną sprawę. Czy Eleven Sports 1 4K  jest nadawany w 5:1 ?   8-)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ale jak już pisałem wcześniej oferta 4K w Vectrze jest, delikatnie mówiąc, ubożuchna. Mnie umowa kończy się na szczęście dopiero pod koniec roku i wtedy ocenię czy warto w to inwestować czy bardziej opłacalna będzie migracja do np. Orange. Tu decydująca będzie obecność Canal+4K i kanałów PSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica według mnie jest duża oczywiście na korzyść Eleven 4k. Robiłem testy w trakcie meczu Real Barca. HD kontra 4K twarze kibiców na stadionie dużo wyraźniejsze. Widać szczegóły. Tyle ode mnie.

3 godziny temu, kingofsouth napisał:

@dawid_bydgoszcz , mnie bardziej chodzi o porównanie 4K do 4K. Bo takowe powinno one być.

Porównując HD do 4K to niechcący może ci z tego wyjść Super HD.  ;)

Mam Canal+4K i do niego będę porównywał w przyszłym tygodniu, bo Online to nie to samo. 

Edit:

@Ch4rvel , napisz mi jeszcze bardzo ważną sprawę. Czy Eleven Sports 1 4K  jest nadawany w 5:1 ?   8-)

Super HD mam cały czas na Ipli. Jakość bardzo dobra bez żadnych lagów. Szkoda ,że w tym tygodniu nie było jakości 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałem te kanały 4K na module CI .

Jestem mocno zaskoczony na minus.

 

1.  Eleven Sports 1 4K  - prawie wszystko jest tylko w HD. Co ciekawe nie widzę żadnej różnicy pomiędzy Eleven 1 i Eleven 4K / chodzi mi o mecze które są tylko w HD / .

A powinna być różnica bo przecież na kanale 4K powinien być co najmniej 3-krotnie wyższy bitrate.

 

2.  kanały Fun Box 4K i Ultra TV 4K  nie są warte w ogóle oglądania. Brak polskiej wersji językowej , non stop powtórki i co najgorsze bardzo przeciętna jak na 4K jakość powoduje , że aż nie chce się tych kanałów oglądać. Zdecydowana większość programów na tych kanałach to po prostu niezłe HD. Niewiele to ma wspólnego z jakością 4K. Oferta programowa bardzo mało interesująca.

 

3. Czekam na Canal+ 4 K .

 

 

Prośba do Ch4rvel  -  Twoje uwagi co do dekodera 4K są ciekawe i warto by było abyś to wstawił na fanpage Vectry na Facebooku . Oni to czytają i jak będziemy o tym pisać to muszą zmienić oprogramowanie dekodera 4K . Jeżeli jest tak jak piszesz to rzeczywiście są to duże minusy !

Edytowane przez jaceksobczak
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jakie jest bitrate kanałów 4K w Vectrze. Natomiast HD u nich jest średnie (porównywalne do tego na satelicie), więc naprawdę musieliby to 4K bardzo słabo nadawać, albo Ty po prostu jesteś z tych co rożnicy nie widzą.
A na Canal+ 4K nie ma specjalnie co czekać, chyba, że chcesz się uczyć się na pamięć "Nielegalnych" i "Kruka" i oglądać powtórki z Domo+ i Kuchnia+ w lepszej rozdzielczości. Piłki jest kilka godzin tygodniowo (z czego większość to ekstraklasa), filmy 4 na miesiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jako świeżo upieczony jego użytkownik napiszę kilka zdań - może przydadzą się komuś
Pilot działa po irdzie również - to jego domyślny tryb bodajże, bo w instrukcji jest opis jak włączyć tryb bluetooth. 
Menu jest oparte na Graphyne, czyli zupełnie nowy interfejs - nie ten, który jest w dekoderach ADB od conajmniej 2006-2007 roku. Wygląda w przybliżeniu tak: 

Sterowanie głosowe to chyba opcja która może zostanie w przyszłości włączona, w chwili obecnej w instrukcji nie ma nic poza opisem, że przycisk oznaczony mikrofonem znajdzie użycie w przyszłości.
Z rzeczy które na początek nie spodobały mi się to: brak natychmiastowego wejścia do biblioteki nagrań - trzeba przez menu -> nagrania. W arrisie np był dedykowany przycisk do tego.
Brak możliwości przewijania nagranych materiałów "skokami" czasowymi. Można tylko przewijać z różną prędkością od 2x do 64x bodajże. [beep]nie mało wygodne - szczególnie gdy trzeba "przeskoczyć" reklamy w nagranym filmie.
O ile wyświetlenie kolejnych pozycji programowych na danym kanale w starszych dekoderach odbywało się w pionie i to w obrębie prostokątnego okna z info o kanale, to tu musimy najpierw wyświetlić info o danym programie po czym po raz kolejny wcisnąć info by wejść w tryb przeglądania kolejnych pozycji programowych przewijanych w poziomie - sama informacja zajmuje dużo miejsca na ekranie - praktycznie dolna połowa ekranu. Znów minus.
Dekoder domyślnie startuje w trybie 1080P, trzeba samemu przestawić go w tryb 4k poprzez menu ustawień. Pilot ma wbudowany akumulator - ładowanie poprzez przewód usb. Na wyświetlaczu dekodera wyświetla się wyłącznie numer kanału - jest możliwość regulacji poziomu jasności wyświetlacza. 
Tyle na początek, dopisze jak przetestuje jeszcze kilka rzeczy, bo np nie jestem pewien, czy można np kasować nagrania czerwonym przyciskiem jak to miało miejsce w poprzednich dekoderach - tu skasowanie nagrania osiągnęło rozmiar epicki - wyświetla na cały ekran, zieloną planszę w trybie animacji czy na pewno chcemy skasować nagranie.........
BTW: Amplituner yamahy z około 2011-2012 roku który świeci w specyfikacji 4K Pass-Through, oczywiście 4K obsługuje ... na papierze ;-> Na ekranie ciemność widać - w sumie nie jestem zaskoczony, bo PS4 też musiałem podpinać bezpośrednio do TV i wracać optykiem z dźwiękiem.
 
 
Napisz proszę jak u Ciebie wygląda z tą rozdzielczością? Czy mas ustawione na stałe 2160p? Czy jak oglądasz coś w HD to z automatu sam dekoder zmienia na 1080p?

Ja musze mieć na stałe 1080p i jak włacze np Eleven 4K to musze ręcznie włączyć na 2160p a potem jak wracam na kanały HD ręcznie muszę zmienić na 1080p.
Inaczej dekoder co jakiś czas jak by próbuje zrzucić sam rozdzielczość ale tylko obraz na chwile zanika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
1 godzinę temu, jaceksobczak napisał:

Zapomnijcie o DD5.1 na kanałach 4K. Na żadnym z nich nie ma możliwości wyboru ścieżki dźwiękowej DD5.1   

Słabo. :/

 

38 minut temu, Fabrykant napisał:

 

1. Nie można nagrywać 4k na dysku. Opcja jest wyłączona!

 

O tej funkcji to jednym słowem mogę napisać , że to żenada. 

 

1 godzinę temu, ynsiwy01 napisał:



Ja musze mieć na stałe 1080p i jak włacze np Eleven 4K to musze ręcznie włączyć na 2160p a potem jak wracam na kanały HD ręcznie muszę zmienić na 1080p.
Inaczej dekoder co jakiś czas jak by próbuje zrzucić sam rozdzielczość ale tylko obraz na chwile zanika.

W NC+ dekoder Ultrabox+ mam ustawiony w 2160 i nic nie muszę ustawiać jak przełączam z  kanału HD na 4K.

 

@bugmenot , Weekend mecze na Canal+4K.  Jest co oglądać :D   

Ekstraklasa w 4K HDR. I to bez wychwalania rewelacyjnie wygląda.

 

Piątek:

20:25  Lech Poznań- Górnik Zabrze

 

Sobota:

 

16:10 Liga hiszpańska - mecz: Real Madryt CF - Celta Vigo

Na żywo

18:20 Liga niemiecka - mecz: Hertha Berlin BSC - Borussia Dortmund

Na żywo

20:25 LOTTO Ekstraklasa - mecz: Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

Będziemy @Arkon oglądać :D

 

 

Niedziela

15:10: Liga angielska - mecz: Fulham FC - Liverpool FC

Na żywo

17:30 LOTTO Ekstraklasa - mecz: Wisła Kraków - Cracovia

Na żywo

 

Wracając do Eleven Sports 1 4K, dobre miałem odczucia , że to bliżej do tzw Super HD  niż do 4K. Czekam na wyścigi F1 to wtedy ocenię jakie to 4K w 4K.  :P

 

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Arkon napisał:

Tym bardziej wypada poczekać na naprawę softu, bo chyba niemożliwe jest, że Vectra nie pozwoli na nagrywanie 4K. To byłby absurd.

Wręcz odwrotnie. Wczoraj zaprogramowałem sobie nagranie F1 z Eleven 4k, a dzisiaj dekoder mi się zaktualizował, wywalił przyszłe nagranie 4k z listy nagrań, a gdy chciałem go dziś ponownie zaprogramować do nagrania to nie było już takiej możliwości. Taki ficzer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouth no są te mecze, ale ja nic poza ew. Legią i tak bym nie obejrzał z tego zestawu - czy to w 4K czy HD. Na plus w przyszłym tygodniu emisje 4 filmów fabularnych, z czego trzy chyba pierwszy raz w 4K - wreszcie idą te obiecane pół roku temu tytuły z Universalu :).

 

Co do blokady nagrywania, to Eleven miało też taką na giganagrywarce Netii. Pewnie znów kwestia dogadania jakiś praw, identyczna jak przy Polsacie Sport Premium w CP, gdzie niektórzy nie łapali zupełnie tematu jak o tym pisałem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem kwalifikacje F1 w 4K na Eleven1 .

Nie widzę większej różnicy pomiędzy wersją HD i 4K . A zmieniałem kanały wielokrotnie aby to zobaczyć.

Przecież powinna być różnica naprawdę duża. 

Tak ma wyglądać jakość 4K  ?

Na pozostałych 2 kanałach 4K jest podobnie.

 

Edytowane przez jaceksobczak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
46 minut temu, jaceksobczak napisał:

 

Tak ma wyglądać jakość 4K  ?

Na pozostałych 2 kanałach 4K jest podobnie.

 

Tak ma nie wyglądać. Tez ogladalem F1 na Eleven Sports 1 4K i niestety masz racje. Blizej temu do super jakosci 1080p. Szkoda, że nie masz Canal+4K zobaczylbys prawdziwą transmisje w 4K w dodatku HDR mowa o Ekstraklasie. 

Dla mnie kanał Eleven 4K jest super by sobie przesłać obraz na TV i oglądać porządne Super HD.  Dobrze,  że ten kanał to programowo Eleven Sports 1 ,bo można sobie oglądać najważniejsze wydarzenia w lepszej jakości.  :)

Za tydzień na weekend czeka mnie testowanie dekodera 4K Vectry, coś więcej wtedy napiszę.  

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Dzięki za info. Dobrze wiedzieć, niestety Eleven nie piszę, co tam jest,  a co nie jest w 4K.  :/

Edit:

Na moje oko ten mecz to 1080p z podniesionym bitrate.  :/

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...