Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) w Vectrze- Oferta Programowa i Sprzęt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.03.2019 o 11:30, umek napisał:

Widocznie takie 4K serwuje Eleven.Ogladam w Sky i różnica jest ogromna..

Nadawca Eleven Sports w Polsce ma podpisaną umowę licencyjną na F1 z dosyłem w rozdzielczości max 1080i. Gdyby chcieli natywne 4K to umowa byłaby dla nich znacznie droższa. Tak oto wygląda polityka oszczędnościowa w całym chorym świecie Z.Solorza. Powinien w końcu pożegnać się z biznesem i oddać go swoim dzieciom (w szczególności Tobiasowi). Może by zrobili cały Cyfrowy Polsat znacznie lepszy niż dzisiaj, z 4K i DD5.1.

Edytowane przez Adrianwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz, skoro samo Eleven napisało, że F1 będzie w 4K?

@kingofsouth ogląda Eleven 4K przez Vectrę Online i to też może nie dawać całego poglądu na jakość - jak sprawdzi jak to wygląda bezpośrednio z dekodera/CI to będzie wiadomo.

Ja miałem przez dłuższy czas Eleven w Orange i transmisje w 4K były. Transmisja w tym formacie nie zawsze musi oznaczać napompowany do granic kontrast i wyostrzenie wszystkiego co się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem przed podpisaniem umowy z Vectra, wybrałem pakiet z 4K. Zastanawiam się tylko czy brać dekoder 4K czy moduł Ci? Będzie jakaś różnica w jakości? Mój telewizor to LG OLED B7.

Z góry dzięki za wskazówki. Jeśli nie ma różnicy w jakości to wolę pozostać przy jednym pilocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania do użytkowników nowego dekodera 4K:

1. czy po ustawieniu Ulubionych i po wybraniu EPG pojawia się lista tylko dla Ulubionych czy dla wszystkich kanałów (również nieulubionych), bo pamiętam, że taki objaw miałem chyba kiedyś we wspaniałej Motoroli, tzn. nie dawało się wyświetlić EPG tylko dla Ulubionych,

2. czy po przejściu z dekodera ADB na ten 4K jest widoczna jakaś różnica w jakości obrazu SD i HD?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem Waszych opinii co do jakości na tych 3 kanałach 4K. Moim zdaniem jest łagodnie mówiąc bardzo przeciętnie. Nie widzę większych różnic pomiędzy kanałami HD i 4K. Dodatkowo płatny Eleven Sports 1 4K to w ogóle jakaś kpina . A przecież nadwca tego kanału premium powinien szczególnie dbać o jakość 4K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
3 minuty temu, jaceksobczak napisał:

 Dodatkowo płatny Eleven Sports 1 4K to w ogóle jakaś kpina .

Masz paczkę Eleven to go oglądasz.

Canal+ 4K w NC+ nie dla wszystkich jest za darmo. 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
55 minut temu, kfm877 napisał:

 

Eleven Sport 1 4K - jedna transmisja lepiej, inna gorzej.

4K to 4K, albo coś jest w tej rozdzielczości, albo kanał nadaje z podniesionym bitrate.

Takim sposobem nawet Mango 24 może być i 4K.

Do tego dochodzi dźwięk 5:1 w transmisjach sportowych dla mnie to wymóg. Czego podobno nie ma Vectra.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
4 minuty temu, dawid_bydgoszcz napisał:

 Skoro jest sprzęt, możliwości techniczne to wierzę, że kontent też niebawem będzie na poziomie.

Tutaj może być wielki problem. Mało prawdopodobne, ze Canal+4K kiedykolwiek się pojawi w kablówce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery stare HD i PVR, które pracują na carbo nie otrzymają softu Graphyne.
Na Graphyne działa jedynie:
4730CDX - pvr hd
ZC4110 - hd net
3770 - pvr 4k
Nowy klient właściwie dostanie już tylko dekoder z Graphyne.

Ogólnie Graphyne na dekoderze 3770 pracuje zdecydowanie lepiej niż na 4730cdx. Pilot super. Brakuje tylko opcji własnej listy kanałów i jakiegoś dobrego kanału przyrodniczego, dokumentalnego w 4k hdr.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kfm877 napisał:

Ultra4K i FunBoxUHD - jakość dramat, kontent to samo, szkoda bitratu w kablówce na to...

Eleven Sport 1 4K - jedna transmisja lepiej, inna gorzej. Ogólnie nic ciekawego.

Przydałby się jakiś NGC 4K lub BBC 4K.

 

Może to kwestia kabla HDMI. Instalator jak do mnie przyszedł z tym dekoderem dał mi również nowy kabel HDMI. Według niego - specjalny dla 4K. Nie mogę potwierdzić na razie jakości po tym kablu, bo telewizora 4k nie mam jeszcze. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...