Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) w Vectrze- Oferta Programowa i Sprzęt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy poza danymi na podanej stronie można gdzieś poczytać o jego parametrach i opiniach? Czy pilot działa tylko na BT czy też na IrDA? Menu identyczne z tym z modelu 4730? Co to znaczy pilot premium o podwyższonej funkcjonalności? Jak działa sterowanie głosowe? Dziwi mnie, że na stronie Vectry brak szczegółowych informacji technicznych o oferowanych dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niedawno był technik i połączył dekoder 4k. Pierwsze wrażenia są takie, że jest wolny, mam porównanie do dekodera CP na tym samym oprogramowaniu i tu mega muli. Listę programów ulubionych można zrobić. Jednak nie widzę opcji aby ją edytować i posortować. Po prostu trzeba dodać kanały wg własnej kolejności co zajmie kilka godzin. Chyba że to przeoczyłem.
Samo 4k póki co takie średnie, musze poczekać na jakąś dobrą transmisję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Z tym Elevenem Sports 1 4K to jest coś dziwnego ;) Jak kanał cała dobę jest w 4K jak nie wszystko co tam leci w tym formacie było kręcone? Bundesliga i to nie wszystkie mecze  oraz F1 są w 4K , ale włoska liga to już nie za bardzo. 

Czy możliwe,  że sam kanał to większość upscale , a nieliczne transmisje są w 4K?

To by tłumaczyło czemu ja oraz @ynsiwy01, mamy podobne spostrzeżenia. ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder już odmulił i pracuje naprawdę ładnie, widać musiało się coś ułożyć.
Ale pojawił się problem. Mam ustawioną domyśle rozdzielczość 2160p50 i jak oglądam coś na kanałach hd na chwile znika obraz jak by sam chciał zmienić rozdzielczość.
Dopiero jak ręcznie ustawiłem na 1080p działa normalnie.
Może to jakiś błąd w oprogramowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Eleven Sports 1 4K to lustrzane odbicie kanału Eleven Sports 1 w HD.

Program jest taki sam.   :D

Pytanie co faktycznie jest tam w 4K. To już pytanie do nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@bugmenot , wychodzi na to że samo F1 to 4K.  O czym wiedziałem od początku :D

Czyli sam kanał obecnie to upscaling? Bo już sam nie wiem co o tym myśleć.  ;)

Jeśli tak,  to nie dziwię się czemu na satelicie ich nie ma.

El Clasico na Eleven Sports 1 4K , to w końcu było w 4K czy nie było ?

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
W dniu 7.03.2019 o 19:08, jaceksobczak napisał:

Gdzie można zobaczyć co leci w 4K na Eleven Sports 1 4 K ?  Nawet na stronie Eleven nie ma takich informacji.

Nie zdążyłem tego sprawdzić , ale przed chwilą , byla transmisja na Eleven Sports 1 4K z otwarcia sezonu F1.  Być może, to już było w 4K. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 22:11, nuradin napisał:

Czy poza danymi na podanej stronie można gdzieś poczytać o jego parametrach i opiniach? Czy pilot działa tylko na BT czy też na IrDA? Menu identyczne z tym z modelu 4730? Co to znaczy pilot premium o podwyższonej funkcjonalności? Jak działa sterowanie głosowe? Dziwi mnie, że na stronie Vectry brak szczegółowych informacji technicznych o oferowanych dekoderach.

 

Jako świeżo upieczony jego użytkownik napiszę kilka zdań - może przydadzą się komuś :)

Pilot działa po irdzie również - to jego domyślny tryb bodajże, bo w instrukcji jest opis jak włączyć tryb bluetooth. 

Menu jest oparte na Graphyne, czyli zupełnie nowy interfejs - nie ten, który jest w dekoderach ADB od conajmniej 2006-2007 roku. Wygląda w przybliżeniu tak: https://www.youtube.com/watch?v=gSHe8lIeLwc

Sterowanie głosowe to chyba opcja która może zostanie w przyszłości włączona, w chwili obecnej w instrukcji nie ma nic poza opisem, że przycisk oznaczony mikrofonem znajdzie użycie w przyszłości.

Z rzeczy które na początek nie spodobały mi się to: brak natychmiastowego wejścia do biblioteki nagrań - trzeba przez menu -> nagrania. W arrisie np był dedykowany przycisk do tego.

Brak możliwości przewijania nagranych materiałów "skokami" czasowymi. Można tylko przewijać z różną prędkością od 2x do 64x bodajże. [beep]nie mało wygodne - szczególnie gdy trzeba "przeskoczyć" reklamy w nagranym filmie.

O ile wyświetlenie kolejnych pozycji programowych na danym kanale w starszych dekoderach odbywało się w pionie i to w obrębie prostokątnego okna z info o kanale, to tu musimy najpierw wyświetlić info o danym programie po czym po raz kolejny wcisnąć info by wejść w tryb przeglądania kolejnych pozycji programowych przewijanych w poziomie - sama informacja zajmuje dużo miejsca na ekranie - praktycznie dolna połowa ekranu. Znów minus.

Dekoder domyślnie startuje w trybie 1080P, trzeba samemu przestawić go w tryb 4k poprzez menu ustawień. Pilot ma wbudowany akumulator - ładowanie poprzez przewód usb. Na wyświetlaczu dekodera wyświetla się wyłącznie numer kanału - jest możliwość regulacji poziomu jasności wyświetlacza. 

Tyle na początek, dopisze jak przetestuje jeszcze kilka rzeczy, bo np nie jestem pewien, czy można np kasować nagrania czerwonym przyciskiem jak to miało miejsce w poprzednich dekoderach - tu skasowanie nagrania osiągnęło rozmiar epicki - wyświetla na cały ekran, zieloną planszę w trybie animacji czy na pewno chcemy skasować nagranie.........

BTW: Amplituner yamahy z około 2011-2012 roku który świeci w specyfikacji 4K Pass-Through, oczywiście 4K obsługuje ... na papierze ;-> Na ekranie ciemność widać - w sumie nie jestem zaskoczony, bo PS4 też musiałem podpinać bezpośrednio do TV i wracać optykiem z dźwiękiem.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...