Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) w Vectrze- Oferta Programowa i Sprzęt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

@bugmenot , nie chce się powtarzać, ale powinien wkroczyć  Sat Kurier lub inny portal branżowy i przetestować dekoder jak i ofertę 4K Vectry.  Nie ma innego wyjścia.  

Tylko to trochę dziwne , ze nikt nie chce się tego podjąć. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GrubyBubu na satelicie to wiadomo, ale w Vectrze sprawdzenie bitrate nie jest już takie łatwo Jakby ktoś dał częstotliwości kanałów to można byłoby ustalić to chociaż szacunkowo, bo jeśli np. w jednej paczce są trzy kanały UHD, to na dobrą jakość szansy nie ma. A przy tym jak Vectra pakowała swojego czasu u siebie kanały HD (korzystałem z nich do 2014 roku i widziałem te artefakty osobiście) to nic mnie zdziwi :).

 

Co do samej oferty to nie ma co się czarować - od czegoś trzeba zacząć i to nie jest żadna para w gwizdek, a normalna kolej rzeczy. Jak ktoś nie chce dekodera 4K teraz, to i tak zmieni na taki za 2-3 lata, a stare odejdą do lamusa jak te SD ;).

A @kingofsouth chodzi o taki artykuł jak był w przypadku "Super HD" w Polsacie - pozwalający zweryfikować co rzeczywiście jest nadawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, bugmenot napisał:

Co do samej oferty to nie ma co się czarować - od czegoś trzeba zacząć i to nie jest żadna para w gwizdek, a normalna kolej rzeczy. Jak ktoś nie chce dekodera 4K teraz, to i tak zmieni na taki za 2-3 lata, a stare odejdą do lamusa jak te SD ;)

Od kilku lat zaczynają i coś zacząć z kopyta nie mogą, jedyna szansa na rozwój 4K to teraz właśnie wbrew temu co piszą tutaj Polsat wraz z ich nową usługą IPTV (a tak naprawdę StreamingTV, IPTV nazywa się jednak usługi nieużywające bezpośrednio pasma internetowego,a osobne pasmo logiczne,ale nie będę już się kłócić o to). Dobrze,że powstała ta oferta bo w ten sposób, może w końcu coś ruszy. Nawet jeśli Evobox IP jest tylko Full HD to wymiana samego dekodera to pikuś, nie trzeba mieć bardzo kosztownego miejsca na satelicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, djadijos napisał:

Od kilku lat zaczynają i coś zacząć z kopyta nie mogą, jedyna szansa na rozwój 4K to teraz właśnie wbrew temu co piszą tutaj Polsat wraz z ich nową usługą IPTV (a tak naprawdę StreamingTV, IPTV nazywa się jednak usługi nieużywające bezpośrednio pasma internetowego,a osobne pasmo logiczne,ale nie będę już się kłócić o to). Dobrze,że powstała ta oferta bo w ten sposób, może w końcu coś ruszy. Nawet jeśli Evobox IP jest tylko Full HD to wymiana samego dekodera to pikuś, nie trzeba mieć bardzo kosztownego miejsca na satelicie.

Jakoś nie jestem przekonany do rozwoju tej technologii dzięki Polsatowi. Już szybciej wymyślą jakiś substytut słynnego "Super HD". Mimo wszystko żal upadku N-ki, bo to dzięki niej HD się tak szybko rozwijało. Tak naprawdę to wystarczyłoby, na początek, kilka kanałów 4K w Vectrze Canal+, PSP i TVP, bo nie oszukujmy się dla większości widzów w tej technologii liczą się sport i programy przyrodnicze, a potem filmy. Seriale wystarczą mi w HD(podkreślam, że to tylko moje zdanie). Nie mam też zamiaru dla jednego kanału montować talerza i męczyć się z nc+, którzy nawet nie potrafią zaoferować dwóch dekoderów z nagrywarką, że o internecie nie wspomnę. Poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arkon napisał:

Już szybciej wymyślą jakiś substytut słynnego "Super HD"

Właśnie po to dali super HD bo nie każdy mecz LM i LE jest realizowany w 4K i nie mieli by co za bardzo dawać innego w 4K na początek. Poza tym miejsce na transponderze też kosztuje. Tutaj bitrate był minimum te 12 Mbps bodajże,przy 4K muszą stałe dawać te minimum 20. Do tego dochodzi koszt wymiany dekoderów. A tak tym sposobem co dotychczas mają także bardzo dobrą jakość. Za dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jakoś UPC czy Orange, że o nc+ nie wspomnę udało się dogadać. My tu o 4K w Vectrze, ale ja bym nawet przez 5 sekund się nie zastanawiał nad przejściem do UPC, gdybym miał taką możliwość, choć niby 4K tam nie ma. Obstawiam, że jak już w to wejdą to z przytupem i najciekawszą ofertą, a nie taką biedą jak Vectra czy Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
4 godziny temu, dawid_bydgoszcz napisał:

Zgadzam się. Obecnie więcej treści 4K jest w sieci niż w kablu i na satelicie.

Jak chcesz oglądać Premier League, Bundeslige, La liga ,Ekstraklasę  w 4K to mój przyjacielu Canal+4K nie ma sobie równych w naszym pięknym kraju.

Jakość  4K HDR z bitrate 25 Mb/s oraz dźwiękiem 5:1.Tego streaming ci nie da i takie są fakty.  Kolejna sprawa jak Vectra ma wątpliwej jakości 4K to  powinna na swoim dekoderze dać aplikacje typu Netflix.  Całkiem inaczej by to wyglądało.  ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Ok, a jak ktoś nie jest kibicem sportowym to C+4K jaką ma propozycję?"Kruki" i inne "Belfry" już obejrzane.

Tylko szczerze...

Może po prostu kablówki za bardzo nie są zainteresowane.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jak ktoś nie jest kibicem to nie zagląda na Canal+4K, bo sport czytaj piłka na tym kanale pisze o jakości obrazu to czysta przyjemność.  

Ci co nie widzieli Ekstraklassy w 4KHDR nigdy tego nie zrozumieją ;)

 Dalej widzę , że ciężko zrozumieć że najlepiej się ogląda sport w 4K z satelity. Filmy to upscale a jak chcesz innych wrażeń to Amazon i Netflix. Serwują ludziom ES1 4K który nic nie nadaje w tym formacie , Funbox UHD, Ultra TV 4K co nic na tych kanałach ciekawego nie znajdziesz i ty twierdzisz że nie są zainteresowani Canal +4K?

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Na Eleven 1UHD , to faktycznie jest tylko upscaling? Żadne z meczów nie był w natywnym 4K?

Pozostałe kanały 4K ogólnie są warte uwagi w ofercie Vectry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann
W dniu 25.03.2019 o 21:21, Arkon napisał:

My tu o 4K w Vectrze, ale ja bym nawet przez 5 sekund się nie zastanawiał nad przejściem do UPC, gdybym miał taką możliwość, choć niby 4K tam nie ma. Obstawiam, że jak już w to wejdą to z przytupem i najciekawszą ofertą, a nie taką biedą jak Vectra 

Niby 4K..no właśnie.

Albo jest UHD albo upscale.Trudno się dziwić UPC , że nie spieszy się z "ofertą".

Może lepiej poprawić jakość HD w Vectrze, UPC  i innych niż pchać się w pseudo 4K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...