Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) w Vectrze- Oferta Programowa i Sprzęt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @kingofsouth za wreszcie jakieś sensowne info :).

Za czasów Orange oglądałem na Eleven 4K parę transmisji i wyglądały one wyraźnie lepiej niż na wersji HD - oczywiście było widać to głównie w szczegółowości (bo już samo Eleven HD w Orange wyglądało dobrze), no ale różnica była.

Z chęcia to sam bym zobaczył na żywo, ale okazję na zmianę na Vectrę będe miał dopiero po końcu umowy z UPC, i nie wiem czy przy ich ofercie i jakości HD (a wygląda na to, że i 4K) będe zaintersowany ;).

Dobrze byłoby sprawdzić jaką tam jest rzeczywiście rozdzielczość, bitrate itd na tych kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
9 godzin temu, bugmenot napisał:

Dobrze byłoby sprawdzić jaką tam jest rzeczywiście rozdzielczość, bitrate itd na tych kanałach.

Popieram i tutaj powinien wkroczyć Sat Kurier i przetestować ten dekoder.  :)

 

Edit:

Dekoder nie obsługuje HDR.

Przewertowałem instrukcje i nie ma info o tym trybie.

Tak na marginesie został on wymieniony na takich warunkach 50 zł aktywacja +10 zł do abonamentu. :D

1.jpg

2.jpg

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@jaceksobczak, dekoder może dostać wsparcie  HDR wraz z aktualizacją, martwi jednak brak kanału 4K z prawdziwymi transmisjami w tym formacie. Oglądałem Bundeslige i tam również upscaling.

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak czekam jak mi się będzie kończyła umowa z jakimikolwiek zmianami, bo tak naprawdę nie ma do czego się spieszyć. Dekoder wygląda na niedopracowany(na razie?), a oferta jest słabiutka. Miejmy nadzieję, że nastąpi szybka poprawa, choć obserwując np. Orange, to tam dekoder 4K jest od dawna, a oferta równie mizerna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Jeśli ktoś oczekuje dobrego obrazu HD , bo ten jest tutaj bardzo dobry. Dużego dysku , nagrywania kilku kanałów równocześnie to polecam wymianę. Oferta 4K słaba. 

Strasznie naciągane i nie dziwne , że nie ma Eleven Sports 1 4K na satelicie , bo podnoszenie bitrate kanału 4K nie zrobi. Do tego jest potrzebny przekaz w tym formacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętam jak pisałem, że wprowadzenie dekodera 4K (chociaż by m.in. w Netii, oni powinni przejść na HEVC i HD żyleta) to głupota, brak kanałów i nie zmieni się to za szybko to mnie wyśmiewano...

Orange ma kilka lat już dekoder 4K i gdzie ten mityczny rozwój. Upscalowane Eleven 4K i w PolsceTv.

Dopóki w 4K nie wejdzie Polsat i TVP to dekoder 4K nie ma ekonomicznego sensu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, djadijos napisał:

Orange ma kilka lat już dekoder 4K i gdzie ten mityczny rozwój. Upscalowane Eleven 4K i w PolsceTv.

Ma też Festival 4K i Netflixa w 4K. Było TVP 4K i Canal+ 4K na MŚ - tak więc akurat Orange to się tutaj nie ma co czepiać, bo stoją chociaż pod tym względem poziom wyżej niż jakikolwiek inny kabel w Polsce (szkoda tylko, że jeśli chodzi o Internet i dostęp do zagranicy są nadal w czasach tpnetu). Jak Cyfra+ odpalała HD to też 90% oferty to były upscale i jakieś pokazówki. Niestety "uderzenia" 4K jak w przypadku Nki z HD nie ma się co spodziewać ;). Inna sprawa, że sprzęt odbiorczy 4K to sam zysk dla operatora - wyprodukowanie czy zakup nie jest droższe niż sprzętu HD, za to abonenta można skasować 10-15 zł miesięcznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ma też Festival 4K i Netflixa w 4K. Było TVP 4K i Canal+ 4K na MŚ - tak więc akurat Orange to się tutaj nie ma co czepiać...

 

Dobrze powiedziane,... było ... ale już nie ma. Więc nie można powiedzieć że ich oferty nie ma się co czepiać. Netflixa ma każdy posiadacz Smarta, więc to nie jest żaden argument za Orange.

Dopóki nie będzie ogólnie dostępnego kanału 4k to skąd operatorzy mają je brać do oferty? Spytajcie Discovery, BBC czy NGC dlaczego nie są zainteresowani nadawaniem w 4k. Na pewno mają dokumenty kręcone najlepszymi kamerami, po co się ograniczać? Nic ich to więcej nie będzie kosztować, skoro transmisję wpuszczą w światło np plix, z którego każdy kablo-operator sobie już poradzi i wpuści w ofertę. Dobrze wiemy, że najlepiej w 4k ogląda się sport i dokument. Film to już nie to samo, dużo ciemnych scen itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
9 minut temu, kfm877 napisał:

 Dobrze wiemy, że najlepiej w 4k ogląda się sport...

Racja , tylko w jakim celu dodano Eleven Sports 1 4K kiedy on z 4k nie ma nic wspólnego.

Szkoda , że nadawca nie chce się odnieść do tego.  Chodzi mi o Eleven.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, bugmenot napisał:

Ma też Festival 4K i Netflixa w 4K. Było TVP 4K i Canal+ 4K na MŚ - tak więc akurat Orange to się tutaj nie ma co czepiać, bo stoją chociaż pod tym względem poziom wyżej niż jakikolwiek inny kabel w Polsce

Festival 4K to z tego co słyszałem to też bardzo często albo upscal z 1080p albo materiał źródłowy w 2K ( 2048 × 1080 ).

 

Canal+4K nie ma w Orange a TVP4K to było tak naprawdę puszczenie tego co dostali z Rosji z dodaniem własnego komentarza. Kanał był jak PPV. Krótkoterminowo.

 

Nie jest to żadna pretensja do Orange a po prostu stwierdzenie faktów. W tym momencie 4K to od jakiegoś czasu niestety tylko nadal marketing i nie widzę za bardzo możliwości,by w najbliższym czasie się to zmieniło.

 

Poza tym Netflix to usługa internetowa,niezależna od Operatora.

38 minut temu, bugmenot napisał:

Niestety "uderzenia" 4K jak w przypadku Nki z HD nie ma się co spodziewać ;)

Zacytuję sam siebie z innego wątku:

 

Wymiana TV na full HD to była wymiana z wielkich kineskopów na cienkie. Do tego złożyła się czasowo mniej więcej z masowym z przejściem z analogu na cyfrę.

4k dużo wolniej się rozwija niż HD.

Nie chcę źle prorokować ale to może być jak z przejściem z DVD na BluRay.

VHS>DVD to było wow!

DVD>BD to tylko aha ok...

 

Chodzi o efekt dla mas. Popatrz VHS>DVD. Jest porównywalny jak SD>HD. Za to DVD>BD to właśnie jak HD>4K. Nie ma tego wow dla klienta.

 

49 minut temu, bugmenot napisał:

Inna sprawa, że sprzęt odbiorczy 4K to sam zysk dla operatora - wyprodukowanie czy zakup nie jest droższe niż sprzętu HD, za to abonenta można skasować 10-15 zł miesięcznie więcej. 

Jest droższe,mocniejsze podzespoły, w przypadku Vectry większe dyski HDD i lepsze głowice pod 4K. Jednak dla klienta ekonomicznie nieopłacalne,bo oferta jest niewarta większej kasy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kfm877 napisał:

 

Dobrze powiedziane,... było ... ale już nie ma. Więc nie można powiedzieć że ich oferty nie ma się co czepiać. Netflixa ma każdy posiadacz Smarta, więc to nie jest żaden argument za Orange.

Obsługa z jednego pilota, integracja i płatność z innymi usługami to jest bardzo istotny argument dla większości ludzi.

 

12 minut temu, kfm877 napisał:

Dopóki nie będzie ogólnie dostępnego kanału 4k to skąd operatorzy mają je brać do oferty? Spytajcie Discovery, BBC czy NGC dlaczego nie są zainteresowani nadawaniem w 4k. Na pewno mają dokumenty kręcone najlepszymi kamerami, po co się ograniczać? Nic ich to więcej nie będzie kosztować, skoro transmisję wpuszczą w światło np plix, z którego każdy kablo-operator sobie już poradzi i wpuści w ofertę. Dobrze wiemy, że najlepiej w 4k ogląda się sport i dokument. Film to już nie to samo, dużo ciemnych scen itp.

Nie są zainteresowani bo będą sprzedają (lub będą sprzedawać) to w swoich serwisach SVOD. ;)

Teraz, djadijos napisał:

Jest droższe,mocniejsze podzespoły, w przypadku Vectry większe dyski HDD i lepsze głowice pod 4K. Jednak dla klienta ekonomicznie nieopłacalne,bo oferta jest niewarta większej kasy. 

 

Jest droższe o dwa dolary ;). Prawda jest taka, że gdyby operatorzy chcieli to mogliby dodać kodeki do 4K do wielu obecnych tunerów, żadnych lepszych głowic nie trzeba.

 

2 minuty temu, djadijos napisał:

Festival 4K to z tego co słyszałem to też bardzo często albo upscal z 1080p albo materiał źródłowy w 2K ( 2048 × 1080 ).

 

Czyli to samo co na wszystkich kanałach 4K. Nadal upskalowane 1080p wygląda lepiej niż 1080i.

 

2 minuty temu, djadijos napisał:

Canal+4K nie ma w Orange a TVP4K to było tak naprawdę puszczenie tego co dostali z Rosji z dodaniem własnego komentarza. Kanał był jak PPV. Krótkoterminowo.

 

Tak jak napisałem, oba kanały były dostępne w czasie MS.

 

2 minuty temu, djadijos napisał:

Wymiana TV na full HD to była wymiana z wielkich kineskopów na cienkie. Do tego złożyła się czasowo mniej więcej z masowym z przejściem z analogu na cyfrę.

4k dużo wolniej się rozwija niż HD.

 

Obecnie 5 na 10 sprzedanych telewizorów na świecie to ekrany 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Canal+4K oraz TVP 4K to były, są jedyne kanały warte uwagi. Mam pewność co do jakości. Tutaj nie ma kombinowania czy to upscal , czy też 4K. Same transmisje sportowe były przeprowadzane za pomocą kamer 4K.  Takie mam małe odczucie ,że czeka nas zalew kanałów "niby 4k" Eleven Sports 1 4K, w Polsce.pl. :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bugmenot napisał:

Jest droższe o dwa dolary ;). Prawda jest taka, że gdyby operatorzy chcieli to mogliby dodać kodeki do 4K do wielu obecnych tunerów, żadnych lepszych głowic nie trzeba.

Chodziło mi o głowice które nagrywają więcej kanałów jednocześnie. Co do kodeków to racja,ale chodzi jeszcze o moc obliczeniową i możliwość wyświetlania większej rozdzielczości. To kwestia sprzętowa, nie programowa. Większość dekoderów HD operatorskich to złomy które nie uciągną płynnie nawet chociaż by HEVC.

 

Wiem,że różnica kwotowa jest niewielka,przynajmniej jako sam chipset,ale jest. Gorzej z dyskiem (jednak dlatego jestem zwolennikiem rozwiązań chmurowych).

7 minut temu, bugmenot napisał:

Obecnie 5 na 10 sprzedanych telewizorów na świecie to ekrany 4K.

Ale nie ma takiej presji jak przy kineskopach, dopóki LCD działa to nikt go nie wymieni. Kineskop wymieniano ze względu chociaż by na rozmiar. Telewizor 4K to jednak tylko ewolucja,nie rewolucja.

4 minuty temu, kingofsouth napisał:

Takie mam małe odczucie ,że czeka nas zalew kanałów "niby 4k"

Podobnie jest już z internetem "światłowodowym", w wykonaniu UPC czy Vectry. Lecą po DOCSIS i HFC a reklamują jako światłowód. Pamiętam jak kiedyś do starszej sąsiadki jeszcze w starej lokalizacji jakiś handlarzyna czy to UPC czy Vectry (już nie pamiętam) przyszedł i próbował wkręcać jakieś marketingowe bzdury o tym. Spierniczał aż miło po kilku kontrach merytorycznych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że nie ma presji na zmianę, ale w końcu się te telewizory HD kupione parę lat temu popsują (wytrzymałość sprzętu się jednak zmniejsza, a rynek naprawy tych TV też w zasadzie nie funkcjonuje - płyta głowna czy matryca kosztuje więcej niż jest warty telewizor) i w perspektywnie paru lat jedyną opcją na nowy TV będzie 4K, a skoro teraz już idzie kupić takowy za 1500 zł, to pewnie te ceny jeszcze bardziej zjadą.

 

Moim zdaniem 4K mimo wszystko jest bardziej rozwojowe i atrakcyjne dla klienta niż te wyścigi na prędkość łącz. Więcej niż 100-200 Mbps i tak jest nie do wykorzystania dla większości ludzi, bo ani nie mają warunków (zapchane w blokach częstotliwości wifi, karty sieciowe 100 Mbps w kompach itd), ani ich dyski nie wyrobią, ani infrastruktura operatora (w Orange miewałem problemy, żeby wejść na strony typu Aliexpress.com czy Apple.com w ciągu dnia przez ich zapchane łącza zagraniczne), nie mówiąc już o tym, że po prostu często całe szafy z serwerami są na łączach wolniejszych niż przeciętny klient teraz ma teoretycznie w domu ;). No ale zapewnienie 1 Gbps do punktu dostępu i speedtestu jest dla operatora tańsze i prostsze niż stworzenie oferty UHD... I jak pięknie te cyferki wyglądają ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie 1 Gbps. Pod tym względem np. Netia jest bardziej uczciwa bo przynajmniej daje taryfę którą da się uzyskać na jednym urządzeniu. Inną sprawą jest oczywiście GPON który nie zapewni ci stałego 900 ;) Nie w infrastrukturze P2MP. 

Śmieszy mnie ta reklama Orange i UPC z tym ich gigabitem. Marketing na znalezienie rozumosceptyków.

Co do UHD to tak jak pisałem, dopóki TVP lub Polsat nie ruszy się z kanałem 4K to nadal będzie posucha. Na NC+ nie ma co liczyć bo oni będą trzymać C+ 4K za wszelką cenę u Siebie. Nie mają innej opcji. CP czy kablówki zarabiają na sprzedaży Internetu i telefonii. NC+ w tym względzie praktycznie nie ma nic. Jako MVNO Play są nikim na rynku.

 

Dlatego NC+ jest liderem technologicznym bo nie ma innej opcji. Albo będą iść z nowinkami pierwsi albo CP we "współpracy" z Plusem i Netią ich zje. Polsat nie musi spieszyć się z 4K, on sobie to spokojnie kalkuluje tak, by zarobić jeszcze na HD, dodatkowo jak widać potrafi sprzedać Super HD, czyli coś co nie istnieje. Niewielkim dodatkowym kosztem ma coś czym ludzie się zachwycali.

Dlatego pomimo że osobiście nie lubię CP to biznesowo ich podziwiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że nc+ nie udostępni Canal+ 4K kablówkom? Przecież to inny target, nie wyobrażam sobie, żeby dużo ludzi przesiadło się z UPC czy Vectry na nc+ dla jednego, nawet najlepszego kanału. Uważam, może naiwnie, że niedługo C+4K trafi do największych kablówek, oczywiście za odpowiednią cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powodów by go tam dać póki jest jedynym kanałem w Polsce z taka oferta.

@djadijos nie d]sadże by ktoś kupował te Polsaty ze względu na super HD...

Edytowane przez umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Arkon napisał:

Uważasz, że nc+ nie udostępni Canal+ 4K kablówkom?

Dopóki jak to napisał kol. umek:

 

17 minut temu, umek napisał:

jest jedynym kanałem w Polsce z taka oferta.

to nie ma na to szans. Inne rozwiązanie to będzie dla nich strzał w stopę na ten moment. Maniacy 4K będą chcieli mieć talerz od nich. Szczególnie,że podobno myślą nad drugim kanałem 4K bo mają miejsce na swoich transponderach po TVP 4K.

 

17 minut temu, umek napisał:

nie d]sadże by ktoś kupował te Polsaty ze względu na super HD...

Bezpośrednio ze względu na to nie,jednak to też działa na psychikę ludzi marketingowo. Marketing i manipulacja to ogromna siła, ludziom można pośrednio wmówić wszystko. Nawet nie będą tego świadomi. Niestety coś o tym osobiście wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie rację, to będę pluł sobie w brodę, że zrezygnowałem z nc+ na korzyść Vectry. Teraz już nie chce mi się ponownie montować talerza i myślę, że wielu ludzi ma podobnie, tym bardziej, że w kablówce można mieć i tv, i internet, a nawet telefon. Zobaczymy kto ma rację. Odpowiednia cena i C+4K pojawi się w kablówkach. PSP też, według wielu, miało na 100% nie być w nc+ i co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...