Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) w Vectrze- Oferta Programowa i Sprzęt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam, bo interesuje mnie ta opcja i chcę wiedzieć jak z dostępnością, a brak szczegółowych informacji technicznych o dekoderze 4K Vectry. Podobna sytuacja z Horizon 4 od UPC, który ma również taką funkcję, na pytanie o detale obsługa ich oficjalnego forum odsyła na jakieś forum szwajcarskie, niewiele sami wiedzą. Sterowanie głosem posiada urządzenie obsługujące telewizję od Play wiec nie jest to jakaś kosmiczna technologia.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Święta z ofertą 4K Vectry czas zacząć.

Ciekawe, czy tym razem uda mi się coś w prawdziwym 4K obejrzeć?  :/

Edit:

Oglądam teraz Sky Bet Championship: Norwich City - Sheffield i wygląda to na ładne upscalowane HD. 

 

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy komuś z posiadaczy dekodera 4k z Vectry przycina czasami obraz ? Sprawdzałem na 3 kablach HDMI. Dekoder mam ustawiony na 2160p50 a w TV na 4:4:4 choć nawet jak zmienię na 4:2:0 problem występuje na wszystkich kanałach nawet SD. Problem ustępuje gdy ustawię rozdzielczość na 1080i. telewizor mam 4K UHD z obsługą rozdzielczości do 2160p60.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
W dniu 22.03.2019 o 20:10, Fabrykant napisał:

Tak, ale tylko powtórki. Live'u się nie da!. 

.........sprawdź czy się da nagrywać 4k?

Da się nagrywać mecz na żywo w 4K. Nagrywam teraz FC Barcelona-Real Sociedad .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że youtub-a odtwarzam bez problemu w 4K HDR tak samo jak filmy z dysku twardego w tej samej jakości która jest ponoć bardziej wymagająca niż tak jak tu piszecie " jakość" sygnału 4K Vectry ?

Matryca wiem że jest 60hz ale sygnał z dekodera jest 50hz. Co do upłynniacza obrazu to zawsze to mam wyłączone. Czyli co reklamacja Philipsa ? Bo wszędzie pisze że jest obsługa 4K itp. a tu prostego sygnału z dekodera nie idzie przesłać.

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, boban666 napisał:

Tak tylko że youtub-a odtwarzam bez problemu w 4K HDR tak samo jak filmy z dysku twardego w tej samej jakości która jest ponoć bardziej wymagająca niż tak jak tu piszecie " jakość" sygnału 4K Vectry ?

Matryca wiem że jest 60hz ale sygnał z dekodera jest 50hz. Co do upłynniacza obrazu to zawsze to mam wyłączone. Czyli co reklamacja Philipsa ? Bo wszędzie pisze że jest obsługa 4K itp. a tu prostego sygnału z dekodera nie idzie przesłać.

 

Jaki HDR? HDR w tym TV to fikcja. 

 

"Z przyczyn technicznych nie byłem w stanie zmierzyć maksymalnej luminancji w trybie HDR. “Większy brat” testowanego modelu, tj. 55PUS6262 osiągnął w trybie HDR maksymalną jasność rzędu 291 cd/m^2, co jest słabiutkim wynikiem. Producent podaje dla obu modeli wartość 350 cd/m^2, która, nawet gdyby 50PUS6262 ją rzeczywiście osiągał, nie gwarantuje efektów HDR nawet podstawowej jakości. Krótko mówiąc, Philips 50PUS6262 to kolejny telewizor “pseudo HDR” (a takich na rynku jest zdecydowana większość niestety)". 

 

" Ponieważ nie miałem ani checi, ani możliwości sprawdzania dalszych egzemplarzy tego modelu, poprosiłem o opinię kilku sprzedawców z zaprzyjaźnionych sklepów. Sprzedawcy ci nie znali się nawzajem i pracowali w innych sklepach, ale ich opinie były zaskakująco zbieżne. Okazuje się, że

problemy z jakością telewizorów Philipsa z serii PUS6262 nie należą do rzadkości.

Podobno wielu niezadowolonych klientów zwraca te telewizory z powodu zbyt powolnej pracy lub nawet awarii. Jeżeli wierzyć moim rozmówcom, zdarzają się takie tygodnie, podczas których do sklepu wraca nawet co drugi sprzedany telewizor Philipsa z tej serii. Wraca oczywiście w jednym jedynym celu – wymiany na inny model, zazwyczaj konkurencji". 

 

Wady

  • duże ryzyko zakupu nowego, lecz fabrycznie wadliwego telewizora,
  • zbyt ciemne i mało atrakcyjne kolory (blednące w dodatku pod kątem),
  • bardzo niska ostrość obrazów ruchomych,
  • zbyt mało stopni upłynniania ruchu,
  • bardzo rozjaśniona charakterystyka jasności: gamma 1,9-2,0 zamiast 2,4 (ale da się poprawić),
  • (domniemana) niska jasność obrazu w trybie HDR,
  • mało stabilne, zbyt rzadko aktualizowane oprogramowanie,
  • menu nie tak wygodne w obsłudze jak u najlepszych rywali,
  • telewizor działa wolniej od najlepszych rywali, a czasem nawet zawiesza się,
  • spory rozrzut jakościowy pomiędzy egzemplarzami.

Test znajdziesz w sieci, bo nie wiem czy tu można linkować do konkurencji. Szarpanie, to gubienie klatek, więc moim zdaniem po zmianie kabla nic się nie zmieni. Ogólnie, seria 6 Philipsa to badziewie. Inne wcale nie lepsze. Szczególnie modele budżetowe. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
24 minuty temu, jose arcadio morales napisał:

 Twój dekoder z innym telewizorem i z innym kablem ewentualnie :)

Popieram te opcje.

Pewnie jak ma Vectre to i sąsiad obok również ma. 

@Paweł 68 , nie trzeba wydać 10000 zł , by mieć telewizor o dobrych parametrach. @śmiechu warte może mieć racje.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienić rozdzielczość w TV bo nie bardzo wiem ? Taką odpowiedź dostałem od Philipsa

PS. Kupiłem nowy kabel z certyfikatem i dalej mam to samo ?

Cytat

W tym wypadku telewizor tylko wyświetla sygnał, jaki przesyła do niego decoder. Jeśli w telewizorze ustawiona jest wyższa rozdzielczość niż w dekoderze telewizor automatycznie próbuje "przerobić" sygnał do rozdzielczość jaka jest w nim ustawiona, co może powodować nieprawidłowości w wyświetlanym obrazie. Zalecamy w takim wypadku zmniejszenie rozdzielczości w telewizorze oraz dopasowanie do niej rozdzielczości w dekoderze

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

 

15 godzin temu, boban666 napisał:

Jak zmienić rozdzielczość w TV bo nie bardzo wiem ? Taką odpowiedź dostałem od Philipsa

PS. Kupiłem nowy kabel z certyfikatem i dalej mam to samo ?

 Masz tak ustawiony TV o czym wspominał @CureMar

 

1.jpg

W najgorszym wypadku musisz zmienić rozdzielczość w dekoderze na 1080p. Tylko, że kanałów 4K z dekodera  sobie już nie pooglądasz.

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...