Skocz do zawartości

Ultra HD (4K) w Vectrze- Oferta Programowa i Sprzęt


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kingofsouth

Zaczynamy 8-)

 

"""Od jutra w TVOnline - nowa platforma Vectry dostępny będzie kanał ELEVEN SPORTS 1 4K.

Proszę mieć na uwadze iż do poprawnego odtwarzania tego kanału konieczne będzie posiadanie procesora o przynajmniej czterech rdzeniach oraz minimum 30 Mbps transferu. Będzie to osobna pozycja na liście kanałów strumieniowania w jakości 4K także w przypadku problemów [zacinania] zawsze będzie można powrócić do jakości 1080p"""

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@WPPP

Nie widzę żadnego powiązania między tym ile głowic używa odbiornik a Docsis.

Bardziej przejmowałbym się dyskiem Serial ATA (zapewne jakimś 5400 rpm), który po prostu nie wyrobi jak mu się da równocześnie 4 przekazy HD do nagrywania ;).

Połączenie z siecią potrzebne jest dekoderom Vectry do VOD, wyświetlania reklam itp. Reszta to jest przekaz DVB-C, upakowany w taki sam sposób jak na satelicie.

 

@kingofsouth

30 Mbps, czyli poprzeczka jeszcze wyżej niż iPla :). Zobaczymy jak dadzą radę..

Edytowane przez bgmnt
widzę, że tematy połączone, więc musiałem dopisać co do kogo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bugmenot napisał:

Nie widzę żadnego powiązania między tym ile głowic używa odbiornik a Docsis.

Bardziej przejmowałbym się dyskiem Serial ATA (zapewne jakimś 5400 rpm), który po prostu nie wyrobi jak mu się da równocześnie 4 przekazy HD do nagrywania ;).

Połączenie z siecią potrzebne jest dekoderom Vectry do VOD, wyświetlania reklam itp. Reszta to jest przekaz DVB-C, upakowany w taki sam sposób jak na satelicie.

 

To tym bardziej powinni odblokować nagrywania przez Smart TV z ich modułem, bo do możliwie jak najbardziej tanich dekoderów nie będą wstawiać najlepsze dyski wewnętrzne. A tak we własnym zakresie można sobie kupić szybszy dysk do podłączenia przez USB z TV, który może mieć dwie głowice, a moduł CI+ w wersji 1.4 umożliwia równoczesne nagrywanie dwóch kanałów lub nagrywanie jednego i oglądanie drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda.Można oglądać kanały UHD poprzez TV 4K + moduł CAM. Swoją drogą ciekawe jak to rozwiążą. Za dekoder 4K vectra chce dodatkowe dopłaty. A co z modułami CAM, które też przecież dają możliwość odkodowania 4K ?

3 godziny temu, szyzag123 napisał:

Spytam krótko : mając TV Full HD i Moduł mogę sobie zapomnieć o oglądaniu nowych kanałów? ;)

 

Mając TV Full HD i moduł CAM obrazu nie zobaczysz ale dźwięk powinieneś usłyszeć ;)

 

Mam kanał FunBox UHD w mojej kablówce Asta-Net.

Na jednym TV (TV Full HD+ moduł CAM) brak obrazu, tylko dźwięk

NA drugim TV (TV 4K+ moduł CAM) wszystko działa: obraz+ dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr-Piła napisał:

 

Nieprawda.Można oglądać kanały UHD poprzez TV 4K + moduł CAM. Swoją drogą ciekawe jak to rozwiążą. Za dekoder 4K vectra chce dodatkowe dopłaty. A co z modułami CAM, które też przecież dają możliwość odkodowania 4K ?

 

Mając TV Full HD i moduł CAM obrazu nie zobaczysz ale dźwięk powinieneś usłyszeć ;)

 

Mam kanał FunBox UHD w mojej kablówce Asta-Net.

Na jednym TV (TV Full HD+ moduł CAM) brak obrazu, tylko dźwięk

NA drugim TV (TV 4K+ moduł CAM) wszystko działa: obraz+ dźwięk

W Vectrze  nie obejrzysz bez dekodera sygnału 4K. Przecież kolega wyraźnie pytał o Vectrę (wątek). Po co pisać co masz w innej sieci. Tu jest Vectra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MartinFC napisał:

Czy kanał Eleven Sport 1 4K będzie nadawał wszystko w 4K czy w prawdziwym 4K będą tylko wybrane transmisje? Ten kanał ''leci'' równolegle do wersji HD? Co tak właściwie prócz F1 i meczów Realu lub Barcelony w 4K mogą pokazać?

Bundesligę jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na module kanały powinny grać. Mam platynę. U mnie na prostym odbiorniku (ALI) kanały zapisały się jako radiowe kodowane. Dźwięk jest. Jutro przetransportuję moduł do TV 4K to dam znać czy na pewno śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, Madekp said:

W Vectrze  nie obejrzysz bez dekodera sygnału 4K. Przecież kolega wyraźnie pytał o Vectrę (wątek). Po co pisać co masz w innej sieci. Tu jest Vectra.

A skąd to info? Obejrzysz, bez problemu o ile masz TV 4k i odpowiedni pakiet wykupiony. Nie rozumiem, po co tak wprowadzać w błąd.

14 hours ago, WPPP said:

 

To tym bardziej powinni odblokować nagrywania przez Smart TV z ich modułem, bo do możliwie jak najbardziej tanich dekoderów nie będą wstawiać najlepsze dyski wewnętrzne. A tak we własnym zakresie można sobie kupić szybszy dysk do podłączenia przez USB z TV, który może mieć dwie głowice, a moduł CI+ w wersji 1.4 umożliwia równoczesne nagrywanie dwóch kanałów lub nagrywanie jednego i oglądanie drugiego.

Kwestie możliwości nagrywania na urządzenia "otwarte" mogą być ograniczone umowami z nadawcami. Możliwe, że Vectra po prostu tak ma skonstruowane umowy. Może też chodzić o kwestie wsparcia - nagrywanie jest zablokowane i każdy odbiornik ściśle spełniający normy CI+ powinien to uszanować, a operator nie ma problemu, że klienci dzwonią z problemami na własnym sprzęcie.

Poza tym, wersja CI+ nie ma tu nic do rzeczy, a możliwości techniczne modułu - ilość strumieni, które może równolegle odszyfrować. Moduły wielostrumieniowe są po prostu droższe, przy multiroom za 10PLN może to mieć znaczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, micihol napisał:

A skąd to info? Obejrzysz, bez problemu o ile masz TV 4k i odpowiedni pakiet wykupiony. Nie rozumiem, po co tak wprowadzać w błąd.

Ano z Bok-u i z infolinii. Tyko dekoder 4k umożliwi nam odbiór wymienionych kanałów. Pamiętaj nikogo nie wprowadzam w błąd.  NIE SIEJ OSZCZERSTW. Jeszcze jedno czytaj uważnie co mam w usługach w podpisie i będziesz wiedział skąd wiem. Nie odbiera mi tych kanałów tye.

Edytowane przez Madekp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Madekp said:

Ano z Bok-u i z infolinii. Tyko dekoder 4k umożliwi nam odbiór wymienionych kanałów. Pamiętaj nikogo nie wprowadzam w błąd.  NIE SIEJ OSZCZERSTW.

 

Wprowadzasz, a Ciebie wprowadza w błąd BOK (jeśli rzeczywiście tak powiedzieli). Działa wszystko na CAM i nie ma powodów, żeby nie działało. Oszczerstwa... nieźle :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Madekp said:

Pisz wyraźnie nie odbiera. Mam wszystko co trzeba.

Piszę wyraźnie - odbiera. FunBox i UltraTV nadawane w tym samym muxie na 641,995MHz w HEVC, brak materiałów w HDR póki co. Na FunBox dwie ścieżki dźwiękowe - Niemiecki i Oryginalny, obie w AAC stereo. Na UltraTV tylko ścieżka "Polski", również w AAC 2.0. Na FunBox leci promo kanału przeplatane krótkimi "dokumentami" z widoczkami, na UltraTV teledyski (od zagranicznych rapsow po DiscoPolo). Pakietu Eleven nie mam, więc moduł wywala mi Brak Dostępu(6), ale Eleven Sports 1 4K zgłosił się na pozycji 234 w TV. Musiałem tylko wyszukać kanały ponownie. Zazwyczaj zmiany kanałowe wprowadzały się same, tym razem trzeba było pomóc (użyłem pełnego skanowania,a nie skanowania sieci, żeby nie stracić czasu, skoro automatycznie nie wskoczyły). Więc tak, wprowadzasz w błąd pisząc autorytarnie, że na module nie będzie działać. :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...