Skocz do zawartości

GieKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@wojtekmedia2  Polsat News miał bardzo dobrze zaprojektowaną grafikę ekranową. Jeżeli tak ostatecznie będzie wyglądać po zmianach, to wprowadzą wiele złych elementów obecnych na rynku, czyli m.in. przesuwane paski, kapitaliki, wszystko w jednej kolorystyce itp. Stracą swoją unikalną identyfikację (w szaro-pomarańczowej tonacji) na rzecz upodobnienia się do TVN24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mati06 napisał:

@dvbtowiecJesteś strasznie wybredny 😊

Ta oprawa jest po prostu brzydka. Jak już zmieniają to trzeba było zaprojektować nową „od zera”, a tak wyglada to bardzo słabo w tej kolorystyce. 

Edytowane przez DominoDoman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to jest praktycznie 1x1 to samo co jest obecnie - jedyną zmianą jaką widzę to zmiana logo i kolorystyka

co do kolorystyki że jest ujednolicona to dlatego że logo będzie ujednolicone - wcześniej było szaro-pomarańczowe więc takie kolory były w opranie, a teraz będzie błękitny więc oprawa też będzie błękitna

23 minuty temu, DominoDoman napisał:

Ta oprawa jest po prostu brzydka. Jak już zmieniają to trzeba było zaprojektować nową „od zera”, a tak wyglada to bardzo słabo w tej kolorystyce. 

też według mnie powinni zaprojektować oprawę od zera bo tak to trochę nie będzie pasować

ale zobaczymy jak to będzie wyglądać finalnie

4 godziny temu, G2000 napisał:

Czyli Polsat News zmienia barwy na TVN24. :D

a tego porównania to nie rozumiem 

tvn24 ma kolorystykę biało-żółto-niebieską, nieco inne ułożenie elementów i inne animacje

a PN będzie miał biało-błękitną grafikę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mati06 napisał:

Chcieliście nową oprawę to macie 😂🤣

Nową na zasadzie "rewolucji"/redesignu, a tu mamy ewolucję tj. dostosowanie kolorystyki + przeusuwany pasek, to w żadnym stopniu nie jest pełnoprawna nowa oprawa.

Nowa była np. oprawa TVP Info przy starcie nowego studia kilka lat temu, gdzie nie zmieniono sobie tylko kolorków, a odświeżono oprawę jako całość.

Edytowane przez DominoDoman
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie pozostaje nic innego niż czekać na jej wprowadzenie.

Choć dziwnym zabiegiem by było po starcie oprawy, oglądać w trakcie reklam spot z taką oprawą kanału, a później widzieć zupełnie inną. 

W każdym razie w takiej formie jakiej mamy ją aktualnie jest po prostu słaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdybym miał wskazać co mi się podoba/podobało w Telewizji Polsat to właśnie Polsat News (o ile można lubić dzisiaj programy informacyjne, powiedźmy że parę lat temu bardziej lubiłem) i cała jego oprawa. Bardzo jakościowa i przemyślana. Choćby te przejścia napisów z góry na dół, bardzo pomysłowe. Oczywiście z biegiem lat wszystko powszednieje, trochę zaczęło się też zacierać, bo doszło wiele czołówek nowych programów o różnym poziomie jakościowych, ale ogólnie zachowana jest pierwotna koncepcja. 

 

1 godzinę temu, Bartosz10 napisał:

a tego porównania to nie rozumiem 

tvn24 ma kolorystykę biało-żółto-niebieską, nieco inne ułożenie elementów i inne animacje

a PN będzie miał biało-błękitną grafikę

 

Przede wszystkim jedną z najważniejszych zasad brandingu to wyróżniać się, a nie np. upodabniać do rynku. Szczególnie, gdy jest się challengerem.

 

Ja się mogę przyznać do tego, że ciągle mylę Credit Agricole z BNP Paribas. Jakby się dobrze przypatrzeć, to są to zupełnie inne odcienie zieleni, w przypadku Credit Agricole wpadające w niebieski. Ja jednak nie interesuję się za bardzo tą branżą i jakoś podświadomie mi się oba banki mieszają. Zdarzyło się, że wszedłbym nie do tego oddziału co trzeba albo pisałem coś do banku na podstawie wytycznych tego drugiego, bo myślałem że jestem na właściwej stronie internetowej (wynik z Google, wszystko na zielono itp.).

 

To samo jest w przypadku proponowanej koncepcji nowej oprawy Polsat News w stosunku do TVN24. Wchodząc w szczegóły oczywiście są różnice, ale ogólnie patrząc trochę kątem oka są zbyt podobne. Będą jakieś fragmenty wypowiedzi czy programów i będzie dochodzić do nieporozumień (ktoś pomyśli, że np. to fragment z tej drugiej stacji). Było do tej pory ostre rozgraniczenie i każda stacja miała bardzo charakterystyczne dla siebie cechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem, zmiany zaczną się już w poniedziałek.  Gdyż wtedy też startuje już jesienna ramówka Polsatu. Tylko pytanie ile stacji wprowadzi tego dnia nowy wizerunek. W artykule jest napisane że,,Wkrótce zmienią się również pozostałe logotypy i oprawy kanałów Telewizji Polsat." Czyli tak jakby tego dnia był tylko PolsatNews.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje newsowe w PL mają swoich stałych widzów z konkretnymi przyzwyczajeniami. Rewolucyjne zmiany byłby zatem zbyt ryzykowne, zwłaszcza dla Polsat News, który cały czas „dogania” tvn24 i tvpinfo.

Edytowane przez CYFROmaniak
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest najtańsza opcja oglądania Polsat News w sieci? Czy jest coś taniej niż pakiet Polsat Box Go Premium za 30 zł? 

Chodzi mi o pakiet, który mogę wykupić w internecie bez podpisywania cyrografu na antenę satelitarną i telewizję kablową. O IPLI proszę mi nie pisać, bo serwis znika za 2 dni i nie mam już do niego dostępu. Dotychczas jako abonent Plusa miałem dostęp do Polsat News w cenie abonamentu telefonicznego (nie musiałem nic dodatkowo płacić). W nowym serwisie nie mogę już oglądać Polsat News. Każą mi wykupić pakiet za 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...