Jump to content

Recommended Posts

Polsat 24 czeka na koncesję

Telewizja Polsat SA złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o przyznanie koncesji satelitarnej dla kanału informacyjno-publicystycznego pod nazwą Polsat 24.

Według naszych informacji Polsat 24 rozpocznie nadawanie w 2008 roku. Bogusław Chrabota, redaktor naczelny Polsatu odpowiadający jednocześnie za kanały tematyczne, twierdzi, że nie podjęto jeszcze decyzji, kto będzie kierował pracami nad uruchomieniem kanału. Polsat nie posiada na razie kanału informacyjnego, ma jednak w swojej grupie dwie stacje związane pośrednio z tą tematyką: TV Biznes i Superstację (50 proc. udziałów w tym kanale należy do związanej z Zygmuntem Solorzem-Żakiem spółki Ster). Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Polsat 24 będzie tworzony właśnie przez część zespołu TV Biznes. - Po powstaniu kanału informacyjnego TV Biznes stanie się stacją typowo ekonomiczną, skupioną na notowaniach giełdowych i podobną do kanału Bloomberg – mówi anonimowo jeden z dziennikarzy TV Biznes.

 

- Rzeczywiście są plany uruchomienia kanału informacyjnego, ale dopiero trwają prace koncepcyjne – mówi Piotr Barełkowski, wiceprezes TV Biznes.

http://wiadomosci.onet.pl/1630518,327,p ... ,item.html

 

Mam przeczucie że wraz z pojawieniem sie Polsatu24 może zniknąć Superstacja. Superstacja buduje swoją sieć ośrodków w Polsce, czyli plany mają poważne. 4 kanały informacyjne w Polsce chyba nie przetrwają.

Link to post
Share on other sites

Kanałów informacyjnych mamy tylko 2: TVP INFO i TVN24 trzeci Polsat24 mile widziany ale tak jak ktoś już na forum napisał powinien być FTA po co kodować informacje. Polsat jednak będzie musiał troszkę popracować nad swoim kanałem żeby dorównać do TVN24 który aktualnie na polskim rynku jest wzorem kanału informacyjnego.

Link to post
Share on other sites
@Fiant nic dodać nic ująć od grudnia BBC Lifestyle odpowiednik TVN Style a teraz Polsat 24 zobaczymy co dalej może Polsat Meteo, Moto-Polsat itp.

 

Kiedyś byly plany stworzenia Polsat-Moto czy coś takiego :D

Zobaczymy jak stworzą ten kanał i wtedy będzie można ocenic ten kanał.Superstacja też powoli się wyrabia chociaż jest odpowiednikiem "Faktu".W tym artykule pisze też ,że TV Biznes przekształci się w stację ekonomiczną,giełdową ,więc to także konkurencja dla TVN CNBC Biznes :wink: Póki co do jeszcze ze 2 lata TVN-y napewno będą w CP.

Link to post
Share on other sites

polsat24... nawet nazwy sobie wymyślić dobrej nie mogli tylko już kradną patenty...

 

 

2 pozycje maja jak w banku, bo przebić tvp info to banał (kanał jest amatorski, słaby i bez polotu), ale tvn24 nie przebija nigdy - wierzcie mi :)

 

 

dziwi mnie że nie postawili na CNN Polska (choć kto wie...) Polsat nie raz już składał wniosek o koncesje a potem zmieniał nazwe... chocby vide Playboy Polska, PlayTV

Link to post
Share on other sites

miejsca jest pełno dla telewizji informacyjnych!!!

 

bo tak naprawde w 4RP nie ma jeszcze stacji z informacjami ze świata!!

 

a może by zrobili tylko polska wersje do EURONEWS pod szyldem POLSAT24

Link to post
Share on other sites
miejsca jest pełno dla telewizji informacyjnych!!!

 

bo tak naprawde w 4RP nie ma jeszcze stacji z informacjami ze świata!!

 

a może by zrobili tylko polska wersje do EURONEWS pod szyldem POLSAT24

 

Z tego co wiem to 21 października 2007r po godzinie 22 skończyła się IV RP. :D

Link to post
Share on other sites

IV RP żart. a tak nawiasem to 21 października a nie 22. No to co Polsat będzie miał we władaniu 3 kanały informacyjne. Jeśli będzie FTA to ma szanse jeśli kodowany i tylko w CP no to marna jego przyszłość...

Link to post
Share on other sites

sorry pomyliło mi się, bo przeczytałem godzinę :oops: sorry moja pomyłka.

 

Nazwa i taka i taka mi się nie podoba. Nie bardzo rozumiem po co tworzą kanał informacyjny, mają TV Biznes i jego mogliby "ulepszyć"

Link to post
Share on other sites

ale co za dużo to nie zdrowo :lol:. Jeśli to ma być na poziomie TVP Info to ja bardzo dziękuję za taki kanał, mam nadzieję, że Polsat będzie potrafił stworzyć b.dobry program informamcyjny.

sorry za lekki offtop

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...