Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Rosja 2018 - turniej finałowy


Pepek94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszę się, że Niemcy wygrali, bo coraz bliżej mojego wymarzonego hitu Niemcy-Brazylia. Szwecja prawdopodobnie pogrzebała swój awans, bo trudno im będzie wygrać z Meksykiem. Niemcy nie powinni mieć problemów ze zdecydowanie najsłabszą w grupie Koreą.

I jeszcze jedno, ewidentny karny moim zdaniem i czerwona kartka dla Boatenga w pierwszej połowie. Nie wiem dlaczego sędzia Marciniak tego nawet nie obejrzał. Przecież to jest niepojęte, po to ma VAR, aby z niego korzystać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie VAR mu nie podpowiedział. A on swojej decyzji był pewien. Przecież w jakimś celu ta czwórka tam siedzi. To nie są operatorzy odwijający przewinienia.

 

Szwed który wszedł, zaliczył fatalną zmianę, tylko faulował, w tym ten kluczowym dobijający jego reprezentację. Mocno wątpliwe że cokolwiek zdziałają. Lekko się skompromitowali, porażką mimo gry w przewadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo siebie nie rozumiesz, albo zasad Varu. Przecież to nie challenge jak  w siatkówce. 

Dlaczego sędziowie sami od siebie, nagle pokazują ''monitor''? Bo dostają podpowiedź, że ich decyzja mogła nie być słuszna. Więc skoro pewny siebie sędzia nie daje karnego w meczu Francja - Australia a potem zmienia decyzję to chyba, tak samo postępuję Marciniak. Jest pewny że karnego nie, VAR mu nic nie podpowiada, nie interweniuje, więc co ma zrobić. Dla niego sytuacja była oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazał mu drugą żółtą bo wiedział że Boateng dziś grał ze Szwedami i tylko bez niego mieli szansę wygrać :D

A na poważnie to chyba najlepszy mecz turnieju, wg mnie przebił Portugalia - Hiszpania, bo tam było więcej szachów ze strony Hiszpanów. Dziś były emocje od początku do końca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marciniak popełnił błąd, bo nie zauważył tego karnego. Był niestety ustawiony tak niefortunnie do całej tej sytuacji, że jak się przekonaliśmy nie był w stanie dobrze ocenić sytuacji. Tym niemniej w tej chwili powinien zareagować VAR i zastanawiam się na co patrzyli się sędziowie z centrum sędziowskiego. Faul był ewidentny, Boateng atakował Berga bez zainteresowania piłką, więc był to ewidentny faul, który powinien zostać odgwizdany. Dodatkowo za to wejście należała mu się minimum żółta kartka, a wręcz skłaniałbym się do wykluczenia zawodnika.

Tak więc, tak jak w pierwszym meczu Marciniak zaliczył mimo wszystko dobre zawody i tak też został oceniony przez FIFA, to wątpię że za dzisiejszy występ dostanie wysokie noty. Dobrze panował nad zawodnikami i temperaturą spotkania, ale kilka większych lub mniejszych błędów niestety mu się przytrafiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, jego sędziowanie wydaje mi się całkiem OK.  Nikt nie jest doskonały i Marciniak też. Nie zdarzyły mu się jakieś kiksy z premedytacją czy coś.

A co do drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej dla Boatenga to jako człowiek po trzech artroskopiach kolana napiszę że atak na kolano, tak jak powiedzmy "palce w oczy" powinnien skutkować natychmiastowym wy[beep]em z boiska. Niech tacy zawodnicy występują w MMA a nie futbolu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno szwedzkie media były zadowolone z wyboru sędziego :wink:. Jak tak to gratulacje dobrego samopoczucia.

Z drugiej strony Szwecja sama sobie winna bo obrona Częstochowy prawie cały mecz z Niemcami to chory pomysł.

Nie jest to przecież tak słaby zespół żeby nie mógł częściej prowadzić gry dalej od swego pola karnego.

 

Średnio lubię niemiecką drużynę, ale tu się cieszę że pokonali mega minimalistycznych szwedów.

Oby każda drużyna tak grająca jak Szwecja wczoraj jak najszybciej odpadała z turnieju.

Niemców lubię tylko wtedy kiedy leją Brazylię z nurkiem w składzie :wink: 

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy FIFA zawiesi tych dwóch inteligentnych inaczej ze Szwajcarii. Mam nadzieję, że tak. Skoro PZPNowi dali karę za głupi transparent, no to tutaj konsekwencje powinny być dużo bardziej drastyczne.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Messi, to Argentyna nawet by nie pojechała na ten mundial.

Gdyby nie Messi to może Argentyna nie miałaby żadnego problemu z awansem na MŚ jak bywało to już w przeszłości kiedy Messi w niej nie grał lub nie stanowił jeszcze ważnego ogniwa w drużynie narodowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...