Jump to content

PrzemekS

Users
 • Content Count

  163
 • Joined

Community Reputation

9 Neutralna

About PrzemekS

 • Rank
  Czasami wpadam

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona
 • Location
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli mogę coś zasugerować to daj se siana ze stronami www. Jakość w najlepszym wypadku taka sobie, prędkość wbrew pozorom też, w dodatku wszystko dosyć kapryśne. Lepiej zdać się na coś po twojej stronie, najlepiej darmowy 3D Youtube Downloader https://yd.3dyd.com/
 2. Poznań kanał 50. Przyznam że jakość techniczna "taka se".
 3. Z darmowych polecam ultralekki Musicolet https://play.google.com/store/apps/details?id=in.krosbits.musicolet&hl=pl
 4. No oczywiście nie ma t żadnego związku. Podobnie jak nie miało żadnego związku gdzie pokazywano gdzie płonął meczet al-Aksa.
 5. Niemniej w przypadku telewizji koreańskiej mnie to dziwi. Mało osób sobie zdaje sprawę, że różne odłamy chrześcijaństwa są dominującym wyznaniem Korei Południowej (protestanci - ok. 20%, katolicyzm -10%, dla porównania buddyzm - 15%) i jest to wiara bardzo żywa wśród Koreańczyków.
 6. Zbieram jedno i drugie, ostatnio kupiłem sobie "Brothers In Arms" na winylu.Czasem niektóre płyty mam w trzech egzemplarzach, na przykład "Dark Side of the Moon" na CD, SACD i winylu. Każde brzmi inaczej, CD jest z lat osiemdziesiątych, SACD to zremasterowane wydanie na trzydziestolecie i pomimo że parametrycznie najlepsze to brzmieniowo najmniej je lubię.
 7. Jak dla mnie niektóre części tej propozycji są niezrozumiałe. Rozumiem że w gruncie rzeczy to dwa podzbiory - HD i UHD (nie wiem czy UHD będzie kiedykolwiek wykorzystywane naziemnie). Kodeki dźwięku to mp2 i E-AC3 w przypadku HD oraz dodatkowo AC4 w przypadku UHD. Moim zdaniem bez sensu te mp2. mp2 jest po prostu przestarzały i powinien iść do odstrzału (dla stereo wg danych podawanych przez Dolby Labs potrzeba w mp2 160 kbps, podczas gdy E-AC3 to 96 kbps, a AC4 to 80 kbps).. Odstrzelenie mp2 zatem dałoby całkiem spory zysk. Wbrew pozorom mocno zastanawiałbym się nad AC4, który wykazuje przewagę w scenariuszu "dźwięk wielokanałowy i jednocześnie Dolby Atmos". Bez dźwięku wielokanałowego i jednocześnie Dolby Atmosa zysk w przepływności nie jest wart komplikowania życia. Wg mnie powinien zostać tylko E-AC3. ew. plus AC4 dla UHD. Adopcja E-AC3 już teraz jest niezła (występuje on w DVB-T, z użyciem bywa różnie). Chętnie bym za to przywitał przymus nadawania dwóch ścieżek dźwiękowych przez telewizję - oryginalną i polską (tak nadawane są już niektóre filmy/programy w polskim DVB-T) w przypadku filmów i z komentarzem i bez w przypadku zawodów sportowych. I przymus prawidłowego i ludzkiego opisywania ścieżek, bo tu panuje dziwna dyzwoluntura. Nie widzę niczego o telegazecie (chyba zę coś przeoczyłem) i dobrze, bo pożera ona całkiem sporo przepływności a jej przydatność jest dziś dyskusyjna.
 8. PrzemekS

  MUX III (TVP)

  Jak to robią Czesi? Fachowo... Mi po prostu ręce opadają, jak na forum radiopolska.pl czytam o tak szkolnych błędach, jak nachodzące na siebie częstotliwości radiowe, pomimo że przy innej organizacji można byłoby tego uniknąć.
 9. Ja najczęściej oglądam kanały TVP Kultura i TVP Historia. Na marginesie, ten ostatni nadaje nie tylko programy historyczne, ale też choćby programy przyrodnicze. Dla mnie to dobrze, ale zaburza to "tematyczność" tego kanału.
 10. Trzeba pamiętać że często podaje się szybkość dla zagregowanych pasm. I to pewien haczyk, bo zdarza się na przykład że pasmu 2,4 GHz chwyta, ale 5 GHz już nie. Niestety, to tak przykro jest, że 2,4 GHz ma lepszą propagację (choć nie zawsze to zaleta, bo sąsiedzi potrafią zakłócać, a na tym paśmie jest tylko 13 kanałów, w dodatku częściowo zachodzących na siebie), ale jest powolne (wg dzisiejszych standardów). 5 GHz pozwala rozwinąć skrzydła, niestety zasięg potrafi przedstawiać wiele do życzenia. Kabel jednak czasem jest po prostu najlepszy, choć wygoda i estetyka tego rozwiązania jest dyskusyjna.
 11. W T43 to nawet chyba siedzi nie pasta, ale chyba dedykowany thermopad. Ale co do reszty to się zgodzę.
 12. PrzemekS

  Wszystko o TVP

  Ta ewentualna zmiana Kurskiego na Lichocką to chyba żart.
 13. PrzemekS

  Nowe kanały TV

  Coś w stylu Mezzo TV. Telewizja muzyczna od jazzu po muzykę klasyczną.
 14. Przede wszystkim Ferguson to taka firma podchodząca dość "specyficznie" do oprogramowania swoich tunerów. Więc to niestety pewnego rodzaju norma. Podobnie jest z firmą AX, która obecnie dystrybuuje wyroby Opticum. Hardware całkiem zacne, firmware kiepskie, wsparcie dno. A hardware potrafią mieć takie firmy zadziwiające. Przykładowo swego czasu kupiłem Fergusona D-780 HX (odtwarzacz DVD/Divx), bo szufladę miał firmy Sony (dość popularny model stosowany przez szereg uznanych firm - Pioneer, Harman/Kardon), etc., a przede wszystkim płytę główną Oppo, stosowaną w kilku modelach klasy wyższej (Denon, Marantz). Obie rzeczy kosztowały w hurcie więcej (każda), niż Ferguson (cały!) w detalu. I tylko firmware miał swój. No i obudowę oraz pilota.
 15. PrzemekS

  TVP INFO

  Przecież to zdarzenie dowodzi że nie ma niemal ŻADNEJ selekcji gości. Wchodzi niemal każdy - dobrze że nie obwiązany pasem szachida. Reakcja ochroniarzy (??) też słabiutka. Inna rzecz, że program oglądałem dwa razy i tak wymiękłem że trzeciego razu nie będzie. Za każdym razem pokazywano wariatów, za pierwszym Słomkę za drugim Ikonowicza, którzy perorwali zakrzykując adwersarzy a nawet rozwijając jakieś transparenty (sic!) więc mnie nie dziwią jakieś ekscesy. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
×
×
 • Create New...