Skocz do zawartości

PrzemekS

Użytkownicy
 • Zawartość

  131
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutralna

O PrzemekS

 • Tytuł
  Amator

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nieustawiona
 • Lokalizacja
  Poznań

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. PrzemekS

  Co ostatnio oglądałeś?

  "They Shall Not Grow Old" w BBC w reżyserii Petera Jacksona. Film dokumentalny na stulecie zakończenia Wielkiej Wojny. Tytaniczna robota która trwała dłużej od kręcenia poszczególnych odcinków "Władcy pierścieni"- pod względem technicznym w wideo największym kłopotem było nie wyczyszczenie i pokolorowanie a zachowanie płynności ruchu a wiadomo jakie były kiedyś kamery i jak trzymały obroty. Do odrestaurowania nigdy nie pokazywanych publicznie ujęć była potrzebna potężna sieć neuronalna. Pod względem audio - które wtedy nie było "nagrywane" (bo było nieme kino) - odczytanie wypowiadanych kwestii z ruchu warg i podłożenie dubbingu. Jeden z najlepszych dokumentów jakie widziałem. I nie jest to tylko moje zdanie: https://www.imdb.com/title/tt7905466/ https://www.rottentomatoes.com/m/they_shall_not_grow_old/ Opus magnum Jacksona.
 2. PrzemekS

  Radio Wnet

  Dodam, że wraz z odpaleniem nadawania w eterze zmienił się link do streamu który obecnie to http://media.wnet.fm:8000/wnet.fm Podniósł się także bitrate do 192 kilobipsów.
 3. PrzemekS

  Polskie Radio

  Szkoda, bo Warzecha (wyłączając hopla na punkcie broni) jest świetnym analitykiem rzeczywistości. Nachylonym w prawo, ale niezależnym. I chyba to ostatnie jest powodem "dewarzechizacji" mediów publicznych - najpierw w TV ("W tyle wizji") a teraz w radio. Wazelina za to zawsze w cenie.
 4. PrzemekS

  (FTA) TOK FM

  Śmiem twierdzić, że to dlatego, że słuchacze robią audycję za darmoszkę, a ww. redaktorzy wymagali papu.
 5. PrzemekS

  Ferguson Ariva T760i

  Tylko z audio mp3? To będzie kłopot, bo tak nadają przede wszystkim kanały eeee "nieoficjalne". Przykładowo Republika nadaje audio w AAC (streamy publiczne) lub AC3 (streamy skierowane do określonych odbiorców, oficjalnie niedostępne publicznie). Część nadawców nadaje w MP2, oznaczane zazwyczaj jako fonia MPEG. Republika podoba mi się o tyle że usługodawcą od strony technicznej jest Orange, który robi to porządnie, w dodatku są 4 streamy o różnych rozdzielczościach i przepływnościach. Te które podałem są w rozdziałce 360p i 480p, są jeszcze w rozdziałce 720p i 1800p o przepływnościach 1,7 i 3,5 megabipsów.
 6. PrzemekS

  Ferguson Ariva T760i

  Jak uruchomić na twojej Arivie to nie wiem, ale ja bym wypróbował linki do usługi Telewizji Republika (nie ze względu na zawartość, a dlatego, że to linki oficjalne i usługa działa stabilnie). Dla twojego łącza linki są takie: https://ec08.luz1.cache.orange.pl/jupiter/o2-cl7/live/tvrepublika/live-tvrepublika-450k.m3u8 https://ec08.luz1.cache.orange.pl/jupiter/o2-cl7/live/tvrepublika/live-tvrepublika-900k.m3u8 Są też wyższe przepływności, ale łącze może nie dać rady. Wbrew pozorom jest to dość wymagająca impreza, stanowczo nie na styk przepływności, bo oglądanie będzie mordęgą...
 7. PrzemekS

  Radio samochodowe w domu

  Dzięki, mnie się przyda. Myślałem o radiu kuchennym, podwieszanym pod półkę, ale większość z nich to prymityw. Zrobię sobie z radia samochodowego, dodatkowym plusem jest to że takie radio ma wyjście na antenę zewnętrzną.
 8. PrzemekS

  [ANKIETA] Najlepsze forum to:

  Poprzednia wersja wg mnie była lepsza. Ta mało że jest oczo. je. b. na (w nocy to dramat) to na dodatek wymaga sporo przewijania bo jest sporo mniej kompaktowa.
 9. PrzemekS

  Na którą nowość jesieni 2018 czekasz najbardziej?

  Ja czekam na "Drogi wolności" i "Znaki". Oby ten ostatni trzymał poziom "Rojsta"!
 10. PrzemekS

  DW-TV

  Kiedyś, jeszcze w czasach analogowych oglądałem dość namiętnie. Dziś już nie daję rady, poziom informacji to nawet nie "Die Deutsche Wochenschau" a bardziej "Wehrmachtbericht". W Berlinie bywam dość często i mam okazję pogadać z berlińczykami przy piwie czy kawie. Rozziew kolosalny. Wysiadam.
 11. PrzemekS

  Zabawne nazwy lokalnych drużyn

  Ja kiedyś byłem fanem Orkanu Ptaszkowo
 12. PrzemekS

  Polskie kluby w europejskich pucharach

  Niektórzy piszą o sprzedaży Legii. Problem w tym, że Mioduskiemu może i taka opcja chodzi po głowie, rzecz w tym że nie widać jakoś chętnych do kupna - obojętnie udziałów czy całości. Napiszmy to sobie szczerze, z czysto biznesowego punktu widzenia to [beep]stwo, potrzeba sporo kasy, ryzyko spore, a stopa zwrotu jeśli w ogóle będzie będzie to niewielka. Jeśli to traktować jako inwestycję to lepiej kupić obligacje Wenezueli czy innej Turcji lub Zimbabwe. Ryzyko zbliżone a potencjalna stopa zwrotu z inwestycji znacznie wyższa. Chyba ze uda się znaleźć jakiegoś bogatego utracjusza i jednocześnie fana Legii, który wtopi grube pieniądze. Tyle że to klubu raczej nie uzdrowi.
 13. PrzemekS

  DVB-T2 USB dongle

  Przecież HEVC to inna nazwa H.265, tak jak AVC na H.264. I dekodowaniem video nie zajmuje się raczej hardware dongla, od tego jest soft na pececie wspierany zazwyczaj przez kartę graficzną.
 14. PrzemekS

  Który polski serial uważasz za kultowy?

  Dla mnie seriale dziecięce "Bolek i Lolek" oraz "Reksio". Piszę jak najbardziej serio.
 15. PrzemekS

  Mistrzostwa Europy - Glasgow/Berlin 2018

  To że się nie wstydzą to rzecz oczywista. Myślałem jednak że mecz Legia-Dudelange unaocznił parę rzeczy. Ale jednak chyba nie. W jedenastce Dudelange która wyszła na boisko i wyraźnie była LEPSZA od suto opłacanej Legiii siedmiu zawodników jest amatorami, to znaczy zarabiają pieniądze na życie nie na boisku a poza nim (handlowiec, sprzedawca samochodów, pracownik poczty, etc.). Ba! troje spośród nich de facto nawet DOPŁACA do występów bo kupuje część wyposażenia, oraz prywatnej obsługi medyczno-trenerskiej. Tylko czterech żyje z kopania piłki po boisku. Nie przypuszczam aby dostawali tyle co legioniści, a przypomnę że Luksemburg jest krajem o najwyższym PKB per capita na świecie https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)_per_capita więc na warunki luksemburskie dostają peanutsy.
×