Jump to content

PrzemekS

Users
 • Content Count

  160
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralna

About PrzemekS

 • Rank
  Czasami wpadam

Informacje o profilu

 • Gender
  Nieustawiona
 • Location
  Poznań

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No oczywiście nie ma t żadnego związku. Podobnie jak nie miało żadnego związku gdzie pokazywano gdzie płonął meczet al-Aksa.
 2. Niemniej w przypadku telewizji koreańskiej mnie to dziwi. Mało osób sobie zdaje sprawę, że różne odłamy chrześcijaństwa są dominującym wyznaniem Korei Południowej (protestanci - ok. 20%, katolicyzm -10%, dla porównania buddyzm - 15%) i jest to wiara bardzo żywa wśród Koreańczyków.
 3. PrzemekS

  Płyty CD i winylowe

  Zbieram jedno i drugie, ostatnio kupiłem sobie "Brothers In Arms" na winylu.Czasem niektóre płyty mam w trzech egzemplarzach, na przykład "Dark Side of the Moon" na CD, SACD i winylu. Każde brzmi inaczej, CD jest z lat osiemdziesiątych, SACD to zremasterowane wydanie na trzydziestolecie i pomimo że parametrycznie najlepsze to brzmieniowo najmniej je lubię.
 4. Jak dla mnie niektóre części tej propozycji są niezrozumiałe. Rozumiem że w gruncie rzeczy to dwa podzbiory - HD i UHD (nie wiem czy UHD będzie kiedykolwiek wykorzystywane naziemnie). Kodeki dźwięku to mp2 i E-AC3 w przypadku HD oraz dodatkowo AC4 w przypadku UHD. Moim zdaniem bez sensu te mp2. mp2 jest po prostu przestarzały i powinien iść do odstrzału (dla stereo wg danych podawanych przez Dolby Labs potrzeba w mp2 160 kbps, podczas gdy E-AC3 to 96 kbps, a AC4 to 80 kbps).. Odstrzelenie mp2 zatem dałoby całkiem spory zysk. Wbrew pozorom mocno zastanawiałbym się nad AC4, który wykazuje przewagę w scenariuszu "dźwięk wielokanałowy i jednocześnie Dolby Atmos". Bez dźwięku wielokanałowego i jednocześnie Dolby Atmosa zysk w przepływności nie jest wart komplikowania życia. Wg mnie powinien zostać tylko E-AC3. ew. plus AC4 dla UHD. Adopcja E-AC3 już teraz jest niezła (występuje on w DVB-T, z użyciem bywa różnie). Chętnie bym za to przywitał przymus nadawania dwóch ścieżek dźwiękowych przez telewizję - oryginalną i polską (tak nadawane są już niektóre filmy/programy w polskim DVB-T) w przypadku filmów i z komentarzem i bez w przypadku zawodów sportowych. I przymus prawidłowego i ludzkiego opisywania ścieżek, bo tu panuje dziwna dyzwoluntura. Nie widzę niczego o telegazecie (chyba zę coś przeoczyłem) i dobrze, bo pożera ona całkiem sporo przepływności a jej przydatność jest dziś dyskusyjna.
 5. PrzemekS

  MUX III (TVP)

  Jak to robią Czesi? Fachowo... Mi po prostu ręce opadają, jak na forum radiopolska.pl czytam o tak szkolnych błędach, jak nachodzące na siebie częstotliwości radiowe, pomimo że przy innej organizacji można byłoby tego uniknąć.
 6. PrzemekS

  Najlepszy kanał DVB-T

  Ja najczęściej oglądam kanały TVP Kultura i TVP Historia. Na marginesie, ten ostatni nadaje nie tylko programy historyczne, ale też choćby programy przyrodnicze. Dla mnie to dobrze, ale zaburza to "tematyczność" tego kanału.
 7. Trzeba pamiętać że często podaje się szybkość dla zagregowanych pasm. I to pewien haczyk, bo zdarza się na przykład że pasmu 2,4 GHz chwyta, ale 5 GHz już nie. Niestety, to tak przykro jest, że 2,4 GHz ma lepszą propagację (choć nie zawsze to zaleta, bo sąsiedzi potrafią zakłócać, a na tym paśmie jest tylko 13 kanałów, w dodatku częściowo zachodzących na siebie), ale jest powolne (wg dzisiejszych standardów). 5 GHz pozwala rozwinąć skrzydła, niestety zasięg potrafi przedstawiać wiele do życzenia. Kabel jednak czasem jest po prostu najlepszy, choć wygoda i estetyka tego rozwiązania jest dyskusyjna.
 8. W T43 to nawet chyba siedzi nie pasta, ale chyba dedykowany thermopad. Ale co do reszty to się zgodzę.
 9. PrzemekS

  Wszystko o TVP

  Ta ewentualna zmiana Kurskiego na Lichocką to chyba żart.
 10. PrzemekS

  Nowe kanały TV

  Coś w stylu Mezzo TV. Telewizja muzyczna od jazzu po muzykę klasyczną.
 11. PrzemekS

  Ferguson Ariva 103 i Ariva 203

  Przede wszystkim Ferguson to taka firma podchodząca dość "specyficznie" do oprogramowania swoich tunerów. Więc to niestety pewnego rodzaju norma. Podobnie jest z firmą AX, która obecnie dystrybuuje wyroby Opticum. Hardware całkiem zacne, firmware kiepskie, wsparcie dno. A hardware potrafią mieć takie firmy zadziwiające. Przykładowo swego czasu kupiłem Fergusona D-780 HX (odtwarzacz DVD/Divx), bo szufladę miał firmy Sony (dość popularny model stosowany przez szereg uznanych firm - Pioneer, Harman/Kardon), etc., a przede wszystkim płytę główną Oppo, stosowaną w kilku modelach klasy wyższej (Denon, Marantz). Obie rzeczy kosztowały w hurcie więcej (każda), niż Ferguson (cały!) w detalu. I tylko firmware miał swój. No i obudowę oraz pilota.
 12. PrzemekS

  TVP INFO

  Przecież to zdarzenie dowodzi że nie ma niemal ŻADNEJ selekcji gości. Wchodzi niemal każdy - dobrze że nie obwiązany pasem szachida. Reakcja ochroniarzy (??) też słabiutka. Inna rzecz, że program oglądałem dwa razy i tak wymiękłem że trzeciego razu nie będzie. Za każdym razem pokazywano wariatów, za pierwszym Słomkę za drugim Ikonowicza, którzy perorwali zakrzykując adwersarzy a nawet rozwijając jakieś transparenty (sic!) więc mnie nie dziwią jakieś ekscesy. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.
 13. Moje typy: - La promesse de l’aube (Obietnica poranka) - genialna ekranizacja genialnej biograficznej książki. Film o macierzyńskiej miłości która buduje ale jednocześnie niszczy. - Der Hauptmann (Kapitan) - biograficzna historia wojenna pokazująca jak przypadkowe założenie munduru kapitana potrafi przeobrazić niedoszłą ofiarę w potwornego kata mordującego osoby jaką się było jeszcze parę dni wcześniej. - They Shall Not Grow Old - film dokumentalny pokazujący I wojnę światową taką jaką ona była. Absolutny szczyt techniki rekonstrukcyjnej - nie tylko pokolorowano film, ale też wyrównano bieg taśmy (potrzeba było do tego kilku tysięcy kart graficznych i AI) oraz zatrudniono osoby czytające z ust aby można było się dowiedzieć co żołnierze mówili w okopach. I to jest właśnie dzieło życia Petera Jacksona, a nie „Władca pierścieni“, co jest zdaniem samego Jacksona. Moje też. Polskich filmów w zasadzie nie oglądam mając o nich opinię jak inżynier Mamoń. Co do seriali to nie mam cierpliwości i zdrowia aby skupiać uwagę na niemiłosiernych tasiemcach zazwyczaj kończących się nie wtedy gdy powinny a wtedy gdy ostatni widz przestanie dawać dochód, więc a priori większości z nich mówię nie.
 14. PrzemekS

  MUX VIII

  To i tak lepsze niż takie TVP Seriale. Więcej nowej treści ma (i to nie ironia a proste stwierdzenie faktu) TVP Parlament.
 15. PrzemekS

  MUX VIII

  Moim zdaniem powinny wchodzić w grę dwa scenariusze: - przejście TVP Kultura do HD - rozdysponowanie miejsca po TVP Sport SD pomiędzy inne kanały dla podwyższenia ch bitratu Scenariusze typu "powinni dać Nostalgię, Seriale czy (nie daj Boże!) Polonię" uważam za czystą stratę jako że nie przynoszą one ŻADNEJ nowej treści bo są to kanały niejako z definicji powtórkowe. To samo co one zawierają można znaleźć gmerając po innych kanałach.
×